call-of-duty

تاپیک جامع سلاح انفرادی FN.2000

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ميدونيد دوستان ! من كلا سعي ميكنم از ديد يك نيروي رزمي به قضايا نگاه كنم و نه از ديد وزارت دفاعي و توليد كنندگان تسليحات و كلاً نه از ديد تصميم گيران جامعه !
ببينيد ما الان داريم كلاش توليد ميكنيم ! به قول جناب سرهنگ گليل بهترين جايگزيت ژ3 هست كه هزار اما و اگر ممكنه پيش بياد كه آيا ما ميتونيم خط توليدش رو بزنيم يا نه ! حالا به اين قسمتش كار نداريم !
ولي من به عنوان يه نيرويي كه مجبوره از امكانات موجود بهترين بهره رو ببره و نميتونه تو تصميم گيري هاي كلان شركت كنه ، ak47 رو می پسندم ! همین که وزن قابل قبولی داره و ارزان هست و راحت تعمیر میشه و تو صحنه نبرد قابل اطمینان هست و گیر نمیکنه خیلی خوبه ! مطمئن باش شما تو صحنه نبرد حاظری یه تفنگ 10 کیلویی داشته باشی که فقط تو موقع خطر ((جوابت نکنه)) ! این مشکل من و شماست که بدن سازی نمیکنیم ! و الا خیلی شنیدم که آدمش هم هست که کلاش رو با یه دست میگیره و تیر اندازی میکنه !
بابا عجب مصیبتی است این اینترنت ! 4 کلام حرف نظامی نمیشه توش زد ! من همش فکر میکنم خدایی ناکرده از حرفامون ممکنه اشرار و دشمن سوء استفاده کنه برای همین توضیح هام همیشه با خیلی ملاحضات صورت میگیریه و خیلی چیزها رو توضیح کامل نمیدم ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به تمام دوستان عزیز

باید بگم که در جنگ های چریکی و درگیری های غیر منتظره خانواده کلاش خیلی بهتر از دیگه اسلحه ها جواب داده تا آنجایی که من دیدم دست نیروهای انگلیسی در استان هلمند افغانستان این اسلحه بود .
تا جایی که من خبر دارم توسط شرکت های لجستیکی افغانی دارن از این اسلحه ها خریداری می کنن تا در هلمند ازش استفاده کنن .
باید یاد آوری کنم که برای محیط های که هر لحظه خطر و درگیر وجود داره و زمانی برای تمیز کاری و رسیدگی به اسلحه وجود نداره این اسلحه بی رقیب هست یاد آوری می شوم که دقت در شلیک برای جنگ های است که بیشتر از 400 متر با دشمن فاصله داری در صورتی که به تجربه دیده شده در اکثر جنگ های که توی افغانستان و عراق رخ می ده درگیری زیر 100 متر هست در غیر این صورت کار به اسنایپر کشیده می شه باید بگم اسلحه ای که بتونه به طور مداوم در حال آماده باش باشه و در هر آب و هوا با هر شرایطی بشه ازش استفاده کرد حرف اول رو میزنه اگر گرد و غبار زیاد باشه و در صحنه جنگ باشی وقت زیادی برای تمیز کاری نداری و اگر این جنگ چریکی باشه دیگه بد تر .
همون مشکلی که نیروهای انگلیسی باهاش در مقابل طالبان دست به گریبان هستند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته دوست خوبم به نکته خوبی اشاره کردید .در افغانستان بسیاری از نیروهای ناتو خصوصا انگلیسی ها از برد کم و قدرت کم مهمات 5.56 م م خود در برابر مهمات 7.62 نیروهای طالبان شکایت دارند ! به گفته ی اونها نیروهای طالبان در برد بیشتری نسبت به توان درگیری نیروهای ناتو می توانند شلیک های موثر تری داشته باشند . کلاش و خانواده این سلاح علاوه بر داشتن قدرت و برد مناسب اطمینان بسیار بالایی دارند که این خود در جنگهای چند روزه و درگیری های مداوم بسیار حیاتی و مفید و واجب است !

البته نیروی انگلیسی که از کلاش استفاده کنه رو باید غیر از افراد متداول ارتشی انگلیس دانست . اینگونه افراد که کلاش دست انها دیده می شود اکثرا از رده های اطلاعات و بیشتر انها بصورت مزدور در حال خدمت می باشند و غالبا ماموریت های انها بصورت پرداختهای بسیار بالا و اهداف خاص دنبال می شود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
mahdiarmy جان اين گليلي كه من گفتم تمام خصوصيات كلاش رو داره ولي قدرتش مثل قدرت

ويرانگر ژ-3 هست.يعني سادگي+قيمت پايين+وزن مناسب و ... همگي در اين سلاح جمع

شده.در واقع بيش از 80 درصد گليل مشابه كلاش ساخته شده يعني بهتره بگم كپي غربي

كلاشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سرهنگ عزیز ! مشکل گلیل اینه که اسرائیلیه و هیچ وقت خط تولیدش رو به ما نمیدن مگه اینکه مهندسی معکوسش بکنیم که لازمش اینه که یه مقداری از این صلاح داشته باشیم که من نمیدونم چطوری میشه قاچاقی تهیه کردش !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] من نمیدونم چطوری میشه قاچاقی تهیه کردش ![/quote]

اینقدرها دارن برادران حزب الله!

اگه بخوایم میشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سرهنگ عزیز ! مشکل گلیل اینه که اسرائیلیه و هیچ وقت خط تولیدش رو به ما نمیدن مگه اینکه مهندسی معکوسش بکنیم که لازمش اینه که یه مقداری از این صلاح داشته باشیم که من نمیدونم چطوری میشه قاچاقی تهیه کردش ![/quote]

نیازی به تهیه گالیل نیست . کافیست فقط با توجه به قابلیت ها و شکل اون روی کلاش تغییراتی داده بشه . گالیل نداریم کلاش که داریم . نمونه لوله با کالیبر 5.56 که در کشور تولید میشه . طراحی دوباره بدنه و قبضه و قنداق و یک سیتم هدف گیری که مثل اب خوردن است . :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.