00Amin

نخستین گوشی 14 مگاپیکسلی جهان از Altek +عکس

Recommended Posts

کمپانی Altek نخستین گوشی تلفن همراه 14 مگاپیکسلی را به جهان معرفی کرد. این گوشی Altek Leo نام دارد.

دوربین 14 مگاپیکسل این گوشی از سنسور CCD، قابلیت فیلمبرداری HD، زوم اپتیکال 3 برابر و دو نوع فلاش LED( برای فیلمبرداری) و زنون برخوردار است.
Altek Leo ماه آینده همراه با ویژگی‌هایی مانند صفحه‌نمایش لمسی پشتیبانی از WiFi و 3G همراه با HSDPA راهی بازار خواهد شد.

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/AltekLeo14MPcameraphonelll.gif[/img]

Altek قصد دارد ژوئن امسال و همزمان با برگزاری نمایشگاه CommunicAsia 2010 Leo را به جهان عرضه کند.

این طور که پیداست leo 14 مگاپیکسلی به خانواده گوشی‌های هوشمند تعلق دارد، اما درباره اینکه چه سیستم عاملی را پشتیبانی خواهد کرد، هنوز خبری در دست نیست.
با این حال به گزارش جی‌اس‌ام آرنا، با توجه به مجموعه دکمه‌های زیر صفحه نمایش انتظار می‌رود آندروید سیستم‌عامل آن باشد.

Altek از کمپانی‌های تولید‌کننده تجهیزات اصلی دوربین‌های دیجیتال جهان است و محصولات آن معمولا تحت نام برندهای مطرح صنعت دوربین دیجیتال به بازار عرضه می شود، بنابراین خود این کمپانی از دید کاربران نهایی این محصولات نسبتا پنهان و ناشناخته مانده است.

لینک
http://gsm.ir/news_details.php?id=7477

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مبارکه پولدارها ما که با چاپار کارمون رو انجام می دیم :confused: :( :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواستم بگم شما گفتی اخه چون کسی توی این تاپیک نظر نداده بود خجالت کشیدم بازم نظر بدم. :confused: :( :( :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خجالت نداره برادر !

تازشم :confused: حتی صحبتهای از ورود گوشی 20 مگاپیکسلی به بازارشده !

مگاپیکسل ها پیشتر تاثیر چندانی بر کیفت عکسها ندارند بلکه در سایز و ابعاد عکس تاثیر گذار هستند.

چه بسا گوشی های 2 مگاپیکسلی در بازار وچود داره که از برخی 5 مگاپیکسلی ها در کیفت وپردازش عکس های گرفته شده به مراتب بالاتر هستند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب سایز عکس یعنی عکس با جزییات بیشتر و در نتیجه کیفیت بالاتر ! لطفا یه دوربین 2 که بهتر از 5 مگاپیکسلی است معرفی نید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب سایز عکس یعنی عکس با جزییات بیشتر و در نتیجه کیفیت بالاتر ! لطفا یه دوربین 2 که بهتر از 5 مگاپیکسلی است معرفی نید[/quote]من يه دوربيت

من يه دوربين ديجيتال 3.2 مگا پيكسلي قديمي دارم كه كيفت عكسش بسيار بهتر از نوكيا ان 95 و ال جي ويوتي كه هر 2 5 مگا هستن هستش..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان کیفیت عکس غیر از مقدار پیکسلها به نوع لنز هم بستگی دارد

به لنز این گوشی دقت کنید .... این گوشی بیشتر شبیه دوربین هست تا گوشی

یه دوربین که سیم کارت هم می خوره :confused:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب سایز عکس یعنی عکس با جزییات بیشتر و در نتیجه کیفیت بالاتر ! لطفا یه دوربین 2 که بهتر از 5 مگاپیکسلی است معرفی نید[/quote]

از لحاظ سخت افزاری اگر با افزایش تعداد پیکسل بخواهیم ، وضوح و کیفیت بهتری در عکس‌ها داشته باشیم باید اندازه حسگرها و لنزها( کیفیت و مرغوبیت) رو هم بزرگتر کنیم!

کیفیت رنگ، ، نور و محدوده دینامیکی، عدم وجود نویز و حالات غیر طبیعی در عکس ، تراز سفیدی و پردازش خوب عکس( نرم افزاری و کیفیت لنز) از دیگر پارامترهای مهم در یک دوربین دیجیتال هستند که تاثیرشان بعضا بیشتر از رزولوشن بالاتر است.

در نتیجه تصویر دوربین 2 مگاپیکسلی که دارای کیفیت و دقت رنگی و نور و نویز مناسبی باشد نسبت به دوربینی که رزولوشن بالاتر دارد ودراین پارمترها مشکل دارند بهتر خواهد بود .

مگاپیکسل ها پیشتر تاثیر چندانی بر کیفیت عکسها ندارند بلکه در سایز و ابعاد عکس تاثیر گذار هستند.هنگام شارپ کردن ...

در حال حاضر دوربینهای دیجیتال حرفه ای وجود دارند که فقط 8 مگاپیکسل هستند!

وهمچنین با افزایش مگاپیکسل نویز بیشتری خواهیم داشت .
http://www.mrhesari.blogsky.com/1386/10/09/post-48/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که خیلی با موبایل خریدن رابطه خوبی ندارم

تا همین چند ماه پیش یکدونه (5 سال بود که ازش استفاده می کردم)6600 داشتم ()تا اینکه بعد از اینکه همه بهم ایراد می گرفتند که این چیه ، رفتم و یک 6120 خریدم قبل از 6600 هم یک موبایل N100 سامسونگ استفاده می کردم قبلش هم از چند تا گوش کوب از سونی اریکسون و زیمنس قبلش هم موبایل نبود

برای دوربین هم از یک دوربین 3.2 مگا پیکسلی استفاده می کنم ازش هم کاملا راضی هستم

14 مگا پیکسل تنها کاربردی که می تونه داشته باشه پر کردن جیب شرکت تولید کننده است و اصلا این همه انواع موبایل و این همه نو آوری فقط برای رقابت است و این رقابت را با استفاده از ابزار های مختلف سعی دارند از میان شرکت های تولید کننده به میان مردم و جامعه برسونند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من خودم الان یه دونه ان-71 دارم که یه 5 یا 6 سالی میشه ازش استفاده میکنم! اصلا دلم نمیاد عوضش کنم! اما این تابستون شاید یه دستی به سر ور روی گوشی کشیدم! منتظر ان-98 هستم! :confused:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب من گفتم دوربین 2 مگاپیکسلی مثال بیارید که از 5 بهتر باشه که شما 3.2 مثال میارید که تقریبا خیلی نزدیکن به هم و اون پارامترها فرصت رقابت دوربین 3.2 رو با 5 میده. در ضمن بهتره موبایل و دوربین دیجیتال مقایسه نشه همینطوری غیر از بعضی گوشیها مثل این یکی که رو دوربین تاکیید داره و حتی زووم اپتیکال هم داره!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب من گفتم دوربین 2 مگاپیکسلی مثال بیارید که از 5 بهتر باشه که شما 3.2 مثال میارید که تقریبا خیلی نزدیکن به هم و اون پارامترها فرصت رقابت دوربین 3.2 رو با 5 میده. در ضمن بهتره موبایل و دوربین دیجیتال مقایسه نشه همینطوری غیر از بعضی گوشیها مثل این یکی که رو دوربین تاکیید داره و حتی زووم اپتیکال هم داره!![/quote]

اسم گوشی رو نمیخواستم بیارم ،اشکال نداره برای مثال گوشی s500 سونی اریکسون نسبت به بعضی از 5 مگاپیکسلیها ...

s500 به خاطر اینکه قابلیت اتو فکوس وهمچنین فلش نداره باید در روز و شرایط معمولی عکس بگیرید بعد مقایسه کنید .

نکنه اینکه s500 اصلی مال مالزی هست و نمونه های تحت لیسانس در رنگهای مختلف زیادی در بازار وجود داره .

اگه از این مورد بگذریم > به نظر شما چرا بعضی از گوشی ها با مگاپیکسل مساوی کیفیتی متفاوت دارند ؟ > الگوریتم های عکسبرداری و کیفیت و مرغوبیت لنز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در خريد گوشي با دوربين قوي به لنز دقت كنيد .
ميزان نوردهي و كيفيت عكس بعد از سي سي دي وابسته به لنز هست و اصولا اگر گوشي صد مگاپيكسل هم باشه كيفيتش اون تصويرش وابسته به لنزش هست .. و عموما گوشها از لنز مناسب بي بهره هستند ...

مگر اون سري از گوشي هايي كه لنز كارلزيس و تكنولوژي سايبر شات سوني رو يدك ميكشند كه فكر كنم گوش 3.2 مگاپيكسي قديمي ... خوبه باشه نميگم چون تبليغ ميشه ...

اما در كل دوربين روي گوشي واسه عكاسي معني نميده چون نميتونه كيفيت خوبي به شما بده بهترين دوربين رو در ابعاد يك موبايل ميشه پيدا كرد با كيفيت تصوير بالا 14 مگاپيكسل و همچنين فيلمبرداري 1080 البته اينها عموما زوم خوبي ندارند كه مجبور ميشيد بريد بالا به سمت دوربين هاي اس ال آر ...

اما در كل كسي كه ميخواد واسه دوربين گوشي بخره پولش رو دور ريخته چون دو يا سه برابر هزينه ميكنه و كيفيت يك دوربين ديجيتال عكاسي معمولي رو هم بدست نمياره .
من اصلا خريد گوشي گران بخاطر دوربين رو نه تاييد ميكنم و نه در عمل كار درستي هست و جواب هم نميده .
بجاش توصيه ميكنم يدوني جي 100 بخريد و يه دوربين عكاسي روي هم رفته ارزانتر و بسيار بهينه تر در مياد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اما این رو هم باید در نظر داشته باشیم که هیچ و قت دوربین عکاسی نمیتواند جای دوربین موبایل رو پر کند و جایگزین ان شود ...

و همچنین مگاپیکسل ها بیشتر برای دوربین های موبایل بیشتر جنبه تبلیغاتی و فروش بیشتر گوشی ها برای تحمیل به مصرف کننده است .

برای داشتن فیلم برداری باکیفیت پیشتر برمیگرده به ابعاد و فرمت و فشردگی ویدیو ضبط شده ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.