nasirirani

ايران پروژه «هارپ» را کليد زد

Recommended Posts

سلام مجدد خدمت برادران بزرگوار.

برادر اپرای گرامی، این مساله ایجاد زلزله بوسیله هارپ،فقط رویاییه که به نظر من از طرف خود ارتش امریکا اولین بار مطرح شده. البته نه بصورت رسمی. یعنی شایعه اون رو ایجاد کردن و در رسانه ها بصورت تلویحی تکذیب می کنن. با این کار میخوان خودشون رو قویتر از چیزی که هستند نشون بدن. فقط همین. وگرنه با کمی بررسی متوجه خواهید شد که تولید زلزله بوسیله هارپ فقط یه شوخیه.

اما باتوجه به ساختار اون، میتونه تاثیراتی در آب و هوا داشته باشه. اما فقط در محدوده دید خودش. بنابراین، ایجاد طوفان یا هرچیز دیگه در ایران از طرف امریکا کاملا منتفیه.
ازطرفی، رسیدن به چنین مرحله ای راه طولانی در پیش داره که نمیدونم آیا امریکا به چنین توانایی دست یافته یا خیر. از نظر زیرساختها، فکر می کنم توان کافی رو دارند چون 8 هزار مگاوات مصرف انرژی آنتنهای هارپ امریکاست و حتی اگه با بازدهی نه چندان مناسب هم از آنتن چنین توانی آزاد بشه، میتونه در 1 ساعت انرژی فوق العاده ای رو به جو وارد کنه. اما اینکه از نظر عملی، قابل کنترل هست یا نه، بحثی جداست.

من نمیتونم صحبتهای اون مسئولی که پروژه هارپ ایران رو مطرح کرده قبول کنم و هنوز رو حرفم (پست دوم این تاپیک) هستم. این که بگیم ایران برای کنترل آب و هوا این پروژه رو کلید زده، کاری کاملا غیر منطقیه. راههای خیلی بهتر و منطقی تری برای مقابله با خشکسالی وجود داره.
(البته مسئول که چه عرض کنم!)

اما حسن این پروژه اینه که امریکا به هیچ وجه نمیتونه ادعای کاربرد نظامی برای اون داشته باشه و به این بهانه بخواد جلوی ایران رو بگیره. چون همیشه مسئولین امریکا از هارپ به عنوان طرحی غیرنظامی یاد کردند.

این مساله هم که می تونه کاربرد نظامی داشته باشه یانه، من فکر نمی کنم آنچنان کاربردی بتونه پیدا کنه. (لااقل در زمان کنونی). باتوجه به مصرف انرژی بالا، دقت پایین، اثرگذاری کم و ... ، استفاده از موشک خیلی مقرون به صرفه تره! تنها حسنش (درصورت توانایی کنترل) این می تونه باشه که کسی نفهمه کی خرابکاری کرده و شبیه حادثه ای طبیعی باشه که از طرف دیگه، باتوجه به این که ضرر چنین سلاحی (ایجاد مشکلات آب و هوایی) بیشتر به ضرر مردم عادیه؛ کلا برای کشور ما باتوجه به اعتقاداتمون کاربردی نداره.

[color=red]________________________________ ویرایش شده:
با اجازتون بنده پست اولم رو مجددا نقل قول می کنم:

[quote]سلام خدمت برادران بزرگوار.

نقل قول:
رييس ستاد برگزاري هفته هواي پاک افزود: البته برخي از متخصصان متعقدند که پديده هاي خاصي مانند سيل پاکستان ، زلزله هايتي و حتي توفان کاترينا در امريکا با آزمايش اين فناوري در امريکا مرتبط است.
به گفته وي حتي برخي اعتقاد دارند که سکون هوا در تهران در چند وقت اخير نيز نتيجه همين آزمايش هاست

کسی که راجع به موضوعی اطلاع نداره بهتره در اون مورد اظهار نظر نکنه که علاوه بر شخصیت خودش، نظام رو هم زیر سوال نبره.
قبلا مفصلا در این مورد بحث شده.

نقل قول:
اميدواريم در آينده نزديک به نتيجه برسد

من که زیاد امیدوار نیستم. ما فعلا در ساخت فرستنده های توان بالا با فرکانسی بسیار پایینتر از اینها مشکل داریم. چرا با این نوع صحبت کردن، بدبینی نسبت به خودشون ایجاد می کنن؟
هیچ کس انتظار نداره چنین پروژه ای در آینده نزدیک جواب بده. بنابراین بهتره بی مسئولیت صحبت نشه که بعدا مشکل ایجاد نکنه.

نقل قول:
اگر اين پروژه به نتيجه برسد انقلاب بزرگي در زمينه تغييرات آب و هوايي به خصوص در کاهش آلودگي هوا در کلان شهرهايي مانند تهران ايجاد مي کند

اگه این پروژه به نتیجه برسه، 8000 مگاوات انرژی نیاز داره که معادل 8 نیروگاه در حد نیروگاه اتمی بوشهره. از طرفی، بعد از اون هم راه طولانی تا ایجاد تغییرات در آب و هوا باید طی بشه.
فعلا هیچ بنی بشری حتی بزرگتر از امریکاش هم نمی تونن با امواج، هوای [b]تهران[/b] رو تغییر بدن. بهتره به جای این کارها، به فکر راههای منطقی تر باشیم.

{البته پروژه HAARP کار بسیار ارزشمندیه که هم از نظر علمی و هم تکنولوژی در سطح بسیار بالایی قرار داره و تحقیق و اجرای چنین پروژه ای خیلی به توسعه علمی کشور کمک می کنه؛ اما ربط دادن اون به تغییرات آب و هوا؛ زود نتیجه گرفتن؛ و ... حرفهاییه که فقط ارزش کار اصلی رو پایین میاره.}

نقل قول:
... چنين تسليحاتي سرنوشت جنگهاي آينده رو تغيير خواهد داد!

برادر عزیز، اینها تسلیحات نیستند. یا لااقل فعلا نیستند.

یا حق
[/quote]
هنوز هم نظرم همینه.
[/color]

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ميثم جان كاملا حق با شماست ولي اين تغييرات آب و هوايي كه به طور ناگهاني ايجاد ميشه و كاملا غافلگير كننده هست و تلفات سنگيني ميده و ...... رو تقريبا ميشه حدس زد كار كي بوده البته اگر هارپ آمريكا به نتيجه برسه ! :mrgreen:
البته نياز به تحقيق داره ولي تا اون موقع كه تحقيقات به نتيجه برسه انگشت اتهام به سوي آمريكا ميره كه ممكنه كار خودش باشه يا يك حادثه طبيعي ! rolling_on_the_floor

و فك كنم تنها مزيتي كه ذكر كردي هم از بين بره ! rolling_on_the_floor

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به دوستان عزیز
خوب حالا ما چرا باید تا این حد به کاربردهای نظامی این پروژه فکر کنیم؟ بگذارید یه مثال خیلی ساده بزنم: طراحی و ساخت یه بمب اتمی شکافتی بمراتب ساده تر از طراحی و ساخت و اجرای یه نیروگاه شکافت هسته ایه، چرا؟ چون یه بمب برای تخریب و نابودسازی ساخته میشه و نیازی به سامانه های دقیق سنسور و سنجش و ایمنی و انتقال نداره! حالا همین جور هم میشه درباره هارپ فکر کرد؛ مضاف بر اینکه: (1) یانکی ها اول از تسلیحات ما نمی ترسن برعکس اونا از این می ترسن که ما بدلیل حرکت در مسیر توسعه کم کم از صف کشورهای در حال توسعه بیرون بیایم و مثلا بشیم یه کشوری شاید قوی تر از هندوستان فعلی یا برزیل و (2) با استدلال بند 1 میشه فهمید اونا خیلی بیش از حد تصور ما نگران توسعه و پیشرفت صنایع غیرنظامی ما هستن بویژه در علوم جدید و روز تا علوم نظامی ما؛ در ضمن یانکی ها استاد شانتاژ و بازی ژورنالیستی هم هستن هر بار هر کاری میکنن اول سر از عرشه ناو هواپیمابر و این قبیل مهملات درمیاره که بله این پروژه یا این وسیله الا و بلا نظامی هستش!!! بنده که شخصا نمی فهم اینا تا کی میخوان به سیاست یه بام و دو هوای خودشون ادامه بدن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.