Recommended Posts

بسمه تعالی

با سلام

[b][color=darkblue]الجزیره گزارش داد:[/color]
[size=22][color=red]جنایت وحشتناک رژیم معمر قذافی/ تیرباران 1200 زندانی در استادیوم ورزشی[/color][/size][/b]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/167338_757.jpg[/img]

[b][color=indigo][size=16]منابع خبری اخیرا از کشتار جمعی بیش از 1200 نفر از زندانیان لیبیایی در شهر طرابلس توسط نیروهای امنیتی قذافی پرده برداشته که عمق جنایات این رژیم را به رخ می کشد.[/size][/color][/b]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبری الجزیره، نیروهای امنیتی تحت فرمان "معمر القذافی" رهبر فعلی لیبی اخیرا به دستور وی 1200 نفر از زندانیان را به یک استادیوم ورزشی در شهر طرابلس (پایتخت لیبی) انتقال داده و آنان را به رگبار بسته اند.

منابع معتبر حقوقی با تایید این خبر اعلام کردند: نیروهای امنیتی پس از این کشتار وحشیانه اجساد این 1200 نفر را با استفاده از بولدوزر جمع آوری کرده و در منطقه نامعلومی دفن کرده اند.

"علی زیدان" سخنگوی موسسه حقوق بشر لیبی که مقر آن در فرانکفورت آلمان قرار دارد با اشاره به این کشتارجمعی وحشیانه اظهار داشت: رژیم قذافی همچنین در روزهای اخیر عملیات جمع آوری کشته شدگان و مجروحان را از بیمارستانهای طرابلس آغاز کرده است.

بر این اساس، رژیم قذافی که در این روزها مجوز ورود خبرنگاران را به برخی از شهرهای لیبی صادر کرده است با جمع آوری و مخفی کردن مجروحان و کشته شدگان از بیمارستانها در صدد آرام جلوه دادن اوضاع این کشور است.

علی زیدان در ادامه در گفتگو با الجزیره افزود: دلایل و اسناد ویژه ای درباره وقوع کشتار جمعی در لیبی توسط قذافی داریم و به زودی از مجامع بین المللی تقاضا خواهیم کرد برای خلع سلاح رژیم قذافی وارد عمل شوند.

به گزارش منابع معتبر آمار جان باختگان حملات رژیم قذافی علیه مردم معترض در روزهای اخیر به بیش از هزاران نفر رسیده است.

منبع: [url=http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1260965]مهرنیوز[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وای این مرتیکه بدجوری دیوانست
چرا ارتش حرفاشو گوش میکنه
مگه از بدنه مردم نیستن؟
شنیدم با توپخانه مردم میکوبه!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.

برای بنده کاملا روشن شد که این قضیه انقلابها، یه طرح غربی نیست و اونها فقط به دنبال تغییر مسیر این حرکتها هستند.

راستی، بعد از لیبی نوبت بحرین و یمن و درنهایت اردنه. درواقع اردن هدف اصلی این حرکتهاست. (البته بعد از قضیه مصر). بدین ترتیب، اسرائیل کاملا محاصره خواهد شد.

وزیر اطلاعات هم در برنامه دیروز امروز فردای دیشب، دقیقا به تئوری توطئه غربی اشاره کرد و اون رو رد کرد.

یه دلیل خیلی روشن هم داره که تا امروز، همین دلیل باعث می شد نسبت به غربی بودن شک کنم که امروز با اطلاعاتی که بدست آوردم شکی برام نموند و مطمئن شدم غرب هیچ کاره است.

دلیلش هم اینه: این که فکر کنیم امریکا می خواد به اسرائیل هشدار بده یا فشار بیاره یا هرچیز دیگه، فقط یه تفکر ساده انگارانه است. چون دولت امریکا چیزی جز اسرائیل نیست. شاید زمانی که اسرائیل امریکا رو به عنوان حامی خودش بعد از انگلیس انتخاب کرد، دولت امریکا می تونست به اون نه بگه، اما الان دیگه نه. چون امریکایی نمونده که بخواد حتی به اسرائیل حرفی بزنه! چه برسه به هشدار و ... . (منظورم دولت امریکاست که نمونده! چون دولت امریکا شدیدا وابسته به شرکتهای بزرگ اقتصادی و نظامیه که همه اونها مال صهیونستها هستند.)
با دونستن این نکته، مورد مهمی رو باید بررسی کنیم:
هرگونه فضای باز سیاسی تو منطقه خاورمیانه و کشورهای مسلمان، می تونه فرصتی باشه برای ایجاد حرکتهایی همسو با جبهه مقاومت. به نظر شما اسرائیل حاضره بوجود اومدن حزب الله یا حماس دیگه ای رو تحمل کنه؟!!!
بنابراین آیا امریکا حاضر میشه چنین تغییراتی در منطقه بوجود بیاره؟ تغییراتی که ممکنه از دل اون، چندین حزب الله جدید بیرون بیاد!

یه دودوتا چهارتا بکنیم ببینیم غرب تو این ماجراها چی بدست میاره و چی از دست میده!

درضمن، تغییر موضع اخوان المسلمین در این مدت رو هم به این مساله اضافه کنین!

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام میثم جان.

شما در واقع دلیل برای غیر غربی بودن اون نیاوردید، بلکه یه استدلالی آوردید که بنده یاد ندارم کسی این استدلال رو آورده باشه برای اثبات غربی بودن انقلاب ها. بنابراین شما به یه توجیهی پاسخ دادید که چندان مهم نبوده.

[quote]هرگونه فضای باز سیاسی تو منطقه خاورمیانه و کشورهای مسلمان، می تونه فرصتی باشه برای ایجاد حرکتهایی همسو با جبهه مقاومت. به نظر شما اسرائیل حاضره بوجود اومدن حزب الله یا حماس دیگه ای رو تحمل کنه؟!!!
بنابراین آیا امریکا حاضر میشه چنین تغییراتی در منطقه بوجود بیاره؟ تغییراتی که ممکنه از دل اون، چندین حزب الله جدید بیرون بیاد! [/quote]

سوال بنده از جنابعالی اینه:

هم اکنون که این انقلاب ها رخ داد، آیا نشانه ای از پتانسیل برای به وجود آمدن امثال حزب الله شما دیدید؟ من که ندیدم.

بنده یه سوال از دوستان کردم، که هنوز هم به من پاسخ نداده کسی. دوباره تکرار میکنم.

[b]در کل تظاهرات مردم مصر، چرا هیچ کس خبری مبنی بر تجمع مقابل سفارت اسرائیل در مصر ندید؟؟؟!!! [/b]سفارت امریکا چطور؟

بنده که روزانه بخش عمده ای از ساعات روز رو در حال مانیتورینگ رسانه های داخلی و خارجی هستم، حتی یک خبر مبنی بر چنین تجمعی ندیدم.
وقتی این کمترین پتانسیل اسرائیل ستیزی هم در این انقلاب ندیدیم، آیا انتظار به وجود امدن نظیری مثل حزب الله عقلانی است؟

بنده فعلا به همین پرسش بسنده میکنم ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سوال بنده از جنابعالی اینه:

هم اکنون که این انقلاب ها رخ داد، آیا نشانه ای از پتانسیل برای به وجود آمدن امثال حزب الله شما دیدید؟ من که ندیدم.

بنده یه سوال از دوستان کردم، که هنوز هم به من پاسخ نداده کسی. دوباره تکرار میکنم.

در کل تظاهرات مردم مصر، چرا هیچ کس خبری مبنی بر تجمع مقابل سفارت اسرائیل در مصر ندید؟؟؟!!! سفارت امریکا چطور؟

بنده که روزانه بخش عمده ای از ساعات روز رو در حال مانیتورینگ رسانه های داخلی و خارجی هستم، حتی یک خبر مبنی بر چنین تجمعی ندیدم.
وقتی این کمترین پتانسیل اسرائیل ستیزی هم در این انقلاب ندیدیم، آیا انتظار به وجود امدن نظیری مثل حزب الله عقلانی است؟

بنده فعلا به همین پرسش بسنده میکنم ....[/quote]

والا من هم همين رو هي دارم ميگم . تو اين کشور از تونس و ليبي و بحرين و مصر و يمن شما اگه تونستي يک ويديو پيدا کني که مردم تو خيابان دارن بر ضد آمريکا و اسراييل و غرب شعار ميدن ? اصلا اينها مشکل اين مردم نيست....!!!! اصلا هم همچين قصدي ندارند .
حالا ممکنه يک سري گروه باشند که چنين اهدافي رو دنبال ميکنند منتها اکثريت مردم به هيچ عنوان قصد غرب ستيزي ندارند و هدف اونها نيست . به هيچ عنوان هم اين تحرکات رو نميشه به به تحرکات ضد آمريکايي و اسراييلي و انقلاب اسلامي !! و بيداري اسلامي !! اين جور چيزها با هيچ چسبي چسبوند
!!! حالا هي صدا و سيما زور بزنه فايده نداره که نداره که نداره !!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام مجدد.

بنده دنبال دلیل آوردن نبودم! فقط خواستم خبری رو که شنیدم و بیشتر نمی تونم توضیح بدم عرض کرده باشم.

نشانه های ظهور گروههای مقاومت رو نباید از الان ببینین. البته اشاره مختصری به قضیه اخوان المسلمین کردم که پیشنهاد می کنم بیشتر درموردش فکر کنین. چون من نمی تونم توضیح بدم.

درضمن؛ هیچ کس ادعا نمی کنه این حرکتها ضد اسرائیلی بودن. البته منظورم از هیچ کس، اخبار خودمون نیست. منظورم تحلیلهاست. چون حرکتها فقط برای ازبین بردن شرایط حکومتی این کشورها هستند! و مسائلی مثل ضد اسرائیلی و ... مواردی هستند که بعد از تغییر شکل حکومتها، براشون فرصت ایجاد میشه. فقط امروز رو تحلیل نکنین! حالتهای مختلف رو تو ذهنتون برای آینده این کشورها درنظر بگیرین و چند سال جلو برین. به نتایج خوبی میرسین!

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.
يك نكته در جريانات ليبي براي من خيلي عجيب بود.
اينكه بعد از قضيه لاكربي، مگه ليبي هم جز كشورهاي تحريم شده نبود؟
در جريان تظاهرات مردمي در اين كشور تلويزيون اعلام كرد:
شركتهاي نفتي B.P، توتال،‌استات اويل و ....شركت نفتي اروپايي كاركنان غربيشونو از ليبي خارج كردن! اين چه تحريميه كه اين شركت ها عملا قرارداد رسمي بستن و حتي كارمند و مستشار بردن ليبي؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
زماني كه درخصوص اقدام ناجوانمردانه‌ي صدا و سيما و رسانه‌ها و خبرگزاري‌هاي داخلي خدمت دوستان هشدار مي‌دادم، هنوز خيلي از اين وقايع اتفاق نيافتاده بود! تازه داشت تحولات مصر اتفاق مي‌افتاد!
همون زمان، نسبت به خطر بزرگ فريب خودي‌ها و باور دروغ‌هاي خودي‌ها هشدار دادم و امروز مي‌بينم كه بطرز بسيار جالبي درگير دروغ‌هاي ساخته و پرداخته‌ي خود شديم! هم خود دروغ گفتيم (دروغ واژه‌ي مناسبي نيست! مي‌نويسم جنگ رسانه‌اي؛ منتها عليه ملت خودمون!!!)، هم خود دروغ رو باور كرديم، هم براساس اين دروغ، اومديم تحليل نوشتيم، هم خودمون ضد تحليل رو ارائه كرديم، هم براش تاكتيك در نظر گرفتيم، هم ضد تاكتيكش رو پيش‌بيني كرديم، هم استراتژي ريختيم و قص علي هذا ...!!!

اين داستان، به طرز عجيبي من رو ياد داستان ملا نصرالدين مي‌اندازه كه براي فريب بچه‌ها، خبر از آش دادن در كوچه‌ي بقلي رو داد و بعد، خودش به هواي آش، راهي كوچه‌ي بقلي شد.

برادر ميثم گرامي. اين سخن از شما بعيد بود.
براي اينكه به هيچ‌يك از دوستان برنخوره، كل‌كلي به شيوه‌ي مجانين اسكيزوفرن (شيزوفرن) با خودم انجام مي‌دژم به شرح ذيل :

به قول دوستان، تاكنون تحركات اسلامي مشاهده نشده! خدا بگم چكارش كنه صدا و سيماي ما رو كه هروقت مي‌خواد خبر اين وقايع رو بده، اولش رو با يه اذان شروع مي‌كنه و بعد به نماز و Down with America مي‌رسه و بعد واژه‌ي گنده‌ي «بيداري اسلامي – عربي» رو مياره و امر رو به ما مشتبه مي‌كنه كه دنياي اسلام بيدار شده و به قول برخي دوستان، امپراطوري اسلامي در حال تشكيله!
همين هست كه بعد ميايم تحليل مي‌كنيم كه خوب! حالا كه دنياي اسلام بيدار شده، مرحله‌ي بعدي تشكيل مقاومت اسلامي عليه اسرائيله. بعد مي‌گيم خوب با اين حساب، چرا امريكا جلوي اين انقلابا رو نمي‌گيره كه مقاومت اسلامي تشكيل نشه؟! بعد ميايم تحليل مي‌كنيم كه بله! امريكا از فشار اسرائيلي‌ها به تنگ اومده و قصد تنبيه‌اش رو داره. بعد ضد تحليلش رو ارائه مي‌ديم كه عجب! اگه اسرائيل نابود بشه كه ديگه امريكايي وجود نداره. پس با همين دور باطلي كه خودمون بوجود آورديم، حسابي خودمون رو سركار مي‌ذاريم و از يه نكته‌ي خيلي خيلي خيلي ساده باز مي‌مونيم كه :
«اخوي! جنگ رسانه‌اي آداب و رسومي داره كه اولينش شناخت جبهه‌ي جنگ، دوم شناخت طرفين جنگ و سومين اصل، شناخت شيوه‌هاي جنگ رسانه‌اي هست!».

وقتي ما در يك جنگ رسانه‌اي كه اتفاقاً اصلاً تبحر نداريم كه هيچ، موجبات تمسخرمون رو هم فراهم مياريم ميايم با دروغ همه‌چيز رو پيش مي‌بريم و حتي قدرت جريان سازي نداريم و از همه بامزه‌تر اينكه اين جنگ رو در زمين خودمون و عليه ملت خودمون براه مي‌اندازيم، نتيجه‌اش اين مي‌شه كه از علماي خودمون گرفته تا تحليل‌گران ما، همه و همه وهم برشون مي‌داره كه اين تحولات به چه سمت و سويي داره مي‌ره و حسابي با دمشون گردو مي‌شكنن!!
بعد مي‌گيم اگه اين تحولات، خيزش مردميه، پس رهبرانش كو؟ مي‌گيم روش كليك راست كردن، رفتن رو گزينه‌ي Properties و گزينه‌ي Hidden رو انتخاب كردن! چرا؟ چون لابد مي‌ترسن كشته شن!
بعد مي‌گيم خوب قضيه‌ي فيس بوك و توييتر چيه؟ مي‌گيم اينا بازي‌هاي رسانه‌اي غربه!
بعد مي‌گيم پس نقش العربيه، دوبي اسپورت!!!!، بي‌بي‌سي فارسي، صداي امريكا، دوويچه وله، فرانس 24 و ... چيه؟! مي‌گيم كو؟ كجا؟
بعد مي‌گيم نقش شبكه‌ي الجزيره چيه كه ما داريم اخبار اون رو رصد مي‌كنيم و عيناً‌ به خورد ملت خودمون مي‌ديم؟‌ مي‌گن الجزيره شبكه‌ي خوبيه! جنگ 33 روزه رو هم از اون رصد مي‌كرديم و خبر مي‌داديم! بعد مي‌گيم خوب! الجزيره كه مال قطره! پارسال هم حسابي تو كاسه‌ي ما گذاشت و به نفع جنبش سبز وارد شد! مواضع ضد ايراني و گاها ضد اسلامي‌اش هم كه زبانزد خاص و عامه! اصلاً هم اسلامي نيست! پس قضيه چيه؟!!
اينجاست كه مي‌گيم اصلاً گور باباي الجزيره! جنبش اسلاميه! چون مردمش نماز مي‌خونن، الله اكبر مي‌گن، مسلمونن و ...!!
بعد مي‌گيم اصلاً قبول! جنبش اسلاميه! مگه حكومت‌ها غيراسلامين؟ حالا تونس و مصر يه حرفي! مگه ليبي غيراسلاميه؟ مگه مثل حكومت محمدرضا، اسلام در خطر افتاده كه دم از جنبش و انقلاب اسلامي مي‌زنيم؟ مگه در يمن يا اردن يا بحرين، اسلامي به خطر افتاده؟ اگه منظور، بي‌حجابي و اينهاست، چرا برداران عرب ما دارن نهايت استفاده رو مي‌برن؟ نه تنها اعتراضي نمي‌كنن، بلكه حسابي حال هم مي‌كنن از اين وضعيت؟ اصلاً انگيزه‌ي خيزش اسلامي چيه اين وسط؟
ميان مي‌گن آها! اصلاً جنبش اسلامي نيست! بيداري عليه استكبار جهانيه!
پس مي‌پرسيم حالا قضيه‌ي ليبي چيه كه مثلاً ضد استكباره؟ اينجاست كه مي‌گيم «ها!! ربط ليبي به استكبار اينه كه امريكا چند ساليه تبادلات اقتصادي با ليبي داره!!! (كشف جديد صدا و سيما!!)!!! تازشم! الان مردمو دارن با گلوله‌هاي غربي سركوب مي‌كنن!!! بعد مي‌گيم مگه رو گلوله‌هاي غربي نوشتن «به مردم شليك شود» يا «در ميدان‌هاي جنگ استفاده نشود»؟!!!
اينجاست كه دوباره مي‌رسيم به اين نكته كه نخير! اصلاً اين جنبش سر تا پا اسلامي، خودجوش و مردميه و اگه هم رهبرانشون ديده نمي‌شن، اصلاً ربطي به بيداري مردمي نداره! اينا ملت غيور تونس، مصر، بحرين، اردن، يمن و ليبي هستن كه عليه حكام خودكامه‌ي منطقه شوريدن!
الان هم مي‌خوان حكومتي اسلامي تشكيل بدن!!
نمي‌ذارمم سوال بعدي رو بپرسي! چون لابد مي‌خواي چوب لاي چرخ بذاري و بگي پس چرا همين كه حضرت رأس حكومت فرار مي‌كنه، مردم خودجوش آزادي‌خواه اسلام‌خواه ضد استكبار بيدار عرب، مي‌رن خونه‌هاشون؟!! هههه!! مگه نماز جمعه‌ها رو نديدي كه امروز اخبار نشون مي‌داد ميليون‌ها!!!! نفر جمع شدن و سقوط ادامه‌ي حكومت‌هاي تونس و مصر رو طلب مي‌كردن؟ ها؟ چي؟ شعارهاشون اين نبود؟ شعار رو ولش كن! مگه نديدي تلويزيون با دو نفر داشت مصاحبه مي‌كرد و اونا مي‌گفتن ما مي‌خوايم ادامه‌ي حكومت‌هاشون هم برن؟ ها؟ لابد الانم مي‌خواي بگي مصاحبه‌ها رو هر شبكه‌اي براي منويات شخصي و اهداف سياسي خودش تهيه مي‌كنه؟! آره؟! نخير! ما كه نمي‌خوايم زبونم لال مردم خودمون رو گول بزنيم و جريان رو وارونه نشون بديم؟!! ها؟
چي؟ من كه نذاشتم سوال بپرسي! ولي حالا كه پريدي وسط، بگو ببينم چي مي‌گي!!
من مي‌گم اصلاً حرفات درست! مردم تو نماز جمعه ميليوني اومدن و خواستن بقاياي حكومت برن! پس چرا مثل جنبش ضد مبارك و ضد بن علي، جريان ادامه‌داري براه ننداختن و همين دو ساعته، همه‌چيزو تموم كردن و تشريف بردن خونه‌هاشون؟!! اينجاست كه به اين نتيجه مي‌رسم بالكل بحث كردن با خودم بي‌فايده‌اس! چون يه مغرض هستم كه همه‌اش ايراداي بني اسرائيلي از اين بيداري اسلامي – عربي مي‌گيرم كه به استكبار و جهان غرب كمك كنم كه از اين انفعال بيان بيرون و سعي كنن پايگاه‌هاي از دست رفته‌شون!!!! در منطقه رو دوباره با توطئه بدست بيارن!!

--------------------------------------------

اينجاست ميثم جان كه به نتيجه مي‌رسيم قسم حضرت عباس (ع) رو باور كنيم يا دم خروس رو.

ولي از اين بحث كه بگذريم، حتي با فرض اينكه جنبش‌هاي مقاومت تشكيل بشه، باز هم دليل بر به خطر افتادن اسرائيل نيست! گاهي ما مقاومت رو با جنگ اشتباه مي‌گيريم و يادمون مي‌ره بين نفوذ و دفاع، زمين تا آسمون فرق هست.
بهتره وارد اين بحث نشيم. چون الان گفتنش بي‌فايده‌اس و فقط باعث تحريف بحث اصلي مي‌شه.
ولي خدمت برخي از دوستان، درخصوص احتمال مسلح شدن نيروهاي مقاومت منطقه، نكات لازم رو عرض كرده‌ام و اگه شما هم دوست داشته باشين، در پيام خصوصي درخدمتتون خواهم بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه بعضیها فکر می کنن تحلیلشون درسته، چون اونها این تحلیل رو نجام دادن!

منابعی که برای تحلیلشون استفاده کردن، یه سری اخبار منتشره از شرق و غرب.

دلایلشون هم برای اثبات درستی تحلیلشون، نتیجه ای که با بخشی از تحلیلشون تطبیق می کنه!

و در نهایت؛ هرکی مقابل این تحلیل باشه، یا دروغگوست (مثل رسانه و دولت و ...)، یا ساده لوح (مثل بنده و برخی از کاربران).

فقط یه نکته رو ار یاد نبرین:

هرموقع تونستین معمای شهرام امیری رو حل کنین، معمای جنبشهای منطقه رو هم حل می کنین.

این هم یه راهنمایی کوچیک.

بنده دیگه تو این مورد حرفی ندارم.

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند سوال که آقا مصطفی باید برای تکمیل نظریه اش جواب دهد:
1. ضریب نفوذ شبکه هایی که نام بردید در درون جامعه ی عربی و به طور خاص مصر، تونس و لیبی چقدر است؟ به زبان ساده تر، چند درصد از مردم این کشور ها کدام شبکه ها را می بینند؟ من شبکه ها را نام می برم شما زحمت بکشید حدودا حجم مخاطبانشان را ذکر کنید:
- الجزیره
- العربیه
- بی بی سی
- فرانس 24
- صدای آمریکا
- المنار
- العالم
- دویچه وله
- دیگر شبکه هایی که خودتان دوست دارید
اگر این سوال را جواب دهید، بعد باید از شما پرسید اعتماد عمومی مردم عرب به هر کدام چقدر است، آنگاه می توان به نقش رهبری رسانه ای این شبکه ها وزن متناسب داد. سپس این سوال مطرح می شود که هر کدام به چه نحو سیاست رسانه ای اعمال کرده اند. به طور مثال العربیه که نام بردید، چقدر در حمایت از انقلابات برنامه پخش کرد؟
2. ضریب نفوذ اینترنت در کشورهای فوق چقدر است؟ کاربران اینترنت در این کشورها چند درصد از فیس بوک و تویتر و قس علی هذا استفاده می کنند؟
3. جنبش سبز در ایران رهبرانی داشت مشخص و به طور مداوم شبکه سازی هایی به مدت اقلا چندین ماه تحت لوای تبلیعات انتخابات انجام داده بودند، این شبکه سازی ها کی و توسط کدام رهبران در کشورهای عربی انجام شده است؟ تقریبا تمامی انقلابات مخملی تعدادی رهبر برجسته دارند، مثل ساکاشویلی در گرجستان، تیموشنکو و یوشچنکو در اکراین، سعد حریری و دار و دسته اش در لبنان و...
این رهبران را در تونس و مصر مشخص کنید. بگویید در فضای بسته ی اطلاعاتی این کشورها بستر سازی و شبکه سازی ها چگونه انجام شده؟
4. چرا شبکه ی الجزیره بعد از یک پوشش کوتاه از وقایع اخیر تهران شروع به انتشار کامل اخبار ایران از طریق منابع داخلی ما و به نفع حاکمیت مرکزی ما می کند؟
4 پریم، چرا شبکه ی الجزیره به صورت مداوم اخبار مقاومت را براد کست می کند؟ چرا جنگ 33 روزه را هم صدا با المنار و العالم پخش می کند؟ چرا جنگ 22 روزه را با آن دقت گزارش شبانه روزی می کند؟ چرا هم اکنون برنامه ای مشابه ویکی لیکس روی آنتن دارد که به تضعیف ابومازن و تقویت حماس کمک می کند؟ چرا هر جا که کار مقاومت به صخره ی عربستان می خورد قطر عربستان را دور می زند و وزن مالی و سیاسی خود را وارد صحنه می کند؟
5. نقش آقای قرضاوی چیست؟ اخوان المسلمین چقدر نقش محوری دارد؟ چرا همه ی تجمعات با اعلام اخوان المسلمین تبدیل به تجمعات حجیم می شود؟ چرا همه ی تجمعات در نماز جمعه برپا می شود؟
6. درک دقیق شما از حکومت اسلامی و بیداری اسلامی چیست؟ چه اتفاقی بیفتد شما آن را بیداری اسلامی تلقی می کنید؟ آیا ملاک های فوق در ایران از ابتدای انقلاب تا به اکنون اتفاق افتاده؟
6 پریم، چگونه تحولات فوق می تواند به ضرر ما باشد؟ این تحولات دقیقا چه تاثیری بر ایران و نفوذ ما در منطقه خواهد گذاشت؟ چه تهدیدات و چه فرصت هایی برایمان ایجاد خواهد کرد؟
7. فرض کنید شما یک سیاست گذار کلان هستید، راه حل شما چیست؟ به طور مبسوط در زمینه های، رسانه ای، سیاست خارجی، نقش رهبران کاریزماتیک وابسته به ما، وزارت اطلاعات، قوای نظامی و هر ارگان دیگری که لازم می دانید نقشه ی راه بکشید. اگر خواستید اشاره کنید که چه کار باید میشده، حالا که نشده چه کار میشود کرد. من از شما خواهش می کنم حالا که تحلیل خود را ارایه کردید و روش های اعمال شده را هم نقد کردید، یک راه حل هم ارایه کنید.
8. آیا مواردی داریم که ایران و هم پیمانانش انقلاباتی مشابه انقلاب مخملی در منطقه ایجاد کنند؟ (توجه کنید گفتم مشابه ) جواب این سوال را خودم می دهم، بله در موارد متعدد. برخی موفق و برخی هم ناموفق بوده. من نام نمی برم ولی خودتون حتما می تونید پیداشون کنید. ( این هم برای کمک به آقا میثم)

خوب این سوالات بخشی از مجموعه سوالاتی است که از خواندن تحلیل شما برای من ایجاد شده. اگر لازم دانستید که پاسخ دهید آن وقت می شود جزیی تر پرسش هایی را مطرح کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسمه تعالی

با سلام

[quote]زماني كه درخصوص اقدام ناجوانمردانه‌ي صدا و سيما و رسانه‌ها و خبرگزاري‌هاي داخلي خدمت دوستان هشدار مي‌دادم، هنوز خيلي از اين وقايع اتفاق نيافتاده بود! تازه داشت تحولات مصر اتفاق مي‌افتاد!
همون زمان، نسبت به خطر بزرگ فريب خودي‌ها و باور دروغ‌هاي خودي‌ها هشدار دادم و امروز مي‌بينم كه بطرز بسيار جالبي درگير دروغ‌هاي ساخته و پرداخته‌ي خود شديم! هم خود دروغ گفتيم (دروغ واژه‌ي مناسبي نيست! مي‌نويسم جنگ رسانه‌اي؛ منتها عليه ملت خودمون!!!)، هم خود دروغ رو باور كرديم، هم براساس اين دروغ، اومديم تحليل نوشتيم، هم خودمون ضد تحليل رو ارائه كرديم، هم براش تاكتيك در نظر گرفتيم، هم ضد تاكتيكش رو پيش‌بيني كرديم، هم استراتژي ريختيم و قص علي هذا ...!!!

برادر ميثم گرامي. اين سخن از شما بعيد بود. [/quote]

متاسفانه بنده خدا آقا میثم رو بدجوری دوره اش کردین ها.... بنده خدا چیزی نگفت که . حالا بعضی از دوستان عزیزمون هم یه کم زیاده روی میکنن و توو این موقعیت هی آسمون رو به ریسمون ربط میدن و ...بابا صدا و سیما و دولت چه معصیت کبیره ای کردن آخه جز اینکه تحلیلهایی گفتند که به طور حتم از تحلیلاهای دوستان میتونه متقن تر باشه چون اونها علاوه بر اینکه بر اخبار ریز و درشت جبهه رسانه ای و مطامعشون اشراف دارن از کمکهای اطلاعهاتی منابع اطلاعاتی نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کشور و همپیمانان ما در منطقه کشورهای در حال انقلاب هم برخوردارن لذا موضعشون بی ربط نیست. این مطلب رو قابل توجه [b]مصطفی جان[/b] عرض کردم.

دوستان عزیزم داشتن تحلیل مناسب و نزدیک به واقع زمانی امکانپذیره که ما اولاً در زمینه علوم سیاسی حداقل مطالعات و خوندن آکادمیک علوم سیاسی و مسائل ژئوپلتیک رو داشته باشیم و بعدش هم به منابع درست خبری و اطلاعاتی دسترسی داشته باشیم و در ضمن به تحلیلها و موضع گیری های رسانه های دیگه جهان هم نگاهی داشته باشیم سپس بشینیم و وقایع رو تحلیل کنیم تا تحلیل درستی از آب دربیاد و گر نه این تحلیل نیست بلکه فقط گمانه زنی خواهد بود فلذا بهتره به تحلیلهای مسئولین رده بالای نظام مقدسمون علی الخصوص موضع رهبر عزیز و عظیم الشانمون اعتماد و ایمان داشته باشیم.

[b]خب آقا مصطفی گل و عزیزم[/b] دِ برادر جان اومدی نسازی ها...! واقعاً از شما بعید بود.شما ظاهراً به موضعگیری رهبرمون توجه کافی نکردی ! که ایشون در قبال این انقلابات( دقیقاً ایشون لفظ انقلابات رو در مورد این قیامهای مردمی بکار بردند) چه مطالب مهمی فرمودند و دیدیم که حتی اونها رو متأسی از انقلاب اسلامیمون و از تعالیم الهی و اسلامی دونستندو دیدیم که در مصر هم مردم و انقلابیون مصری و برخی احزابشون فرمایش ایشون رو تایید کردند. یعنی خدای نکرده ایشون هم تیز بینی ما و شما رو ندارند!!!! و از کُنه قضایا بیخبرند و اشراف به این موضوعات حیاتی دنیای اسلام ندارند!!!!

بعدش هم چرا این مطلب رو در نظر نمیگیرین که به این دلیل موضع حقیقیشون در قبال غرب و اسرائیل رو علنی نکرده و بطور عملی فعلاً تا منتج شدن به نتیجه نهایی موضع عملی نمیگیرن که حساسیت غرب و اسرائیل رو در مورد انقلابشون بر نیانگیزن و اونها رو دوبه شک و در بیم و امید بذارن و این ترفندشونه تا فضا براشون بیش از این تنگ نشه. به هر حال این رو فرض میگیریم و فرض محال که محال نیست، نه؟؟؟

اگر بر این فرض شما بفهمی که این شیوه جدید رهبری جریانات انقلابی است که از پیشگامان حرکات انقلابی مثل انقلاب اسلامیمون در سده اخیر هست و شاید یک استراتژی حساب شده در کار باشه چی؟؟؟ اگه بشنوین که از این کشورهای در حال انقلاب در سالهای قبل و ماههای پیش رابطینی هر از چند گاهی مخفیانه یا به ایران میومدند و یا به هر طریقی ارتباط داشتند که الآن در صف رهبران این انقلابات هستند چی؟؟؟ شما و دوستان برنامه راز کانال چهار سیما رو این هفته دیدین؟؟؟ دیدین مهمانانش کی بود؟؟؟ شاید اگه میدیدین و دقت میکردین خیلی چیزها دستگیرتون میشد

به هر حال همه باید دقت کنیم تا خدای نکرده از موضع رهبر عزیزمون نه جلوتر بیافتیم و نه عقب بمونیم .

یا علی مدد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب. خدا رو شكر داشتم با خودم كل‌كل مي‌كردم كه اين موج عظيم بيداري عليه خودم رو ديدم icon_eek !! اگه خداي نكرده خطاب به دوستان بزرگوار اين حرفا رو مي‌زدم معلوم نبود چه بلايي سرم مي‌اومد!!

در پست قبلي، عرض كردم كه براي اينكه به كسي برنخوره و حرفم مخاطب خاصي پيدا نكنه، عرضم رو به خودم بيان مي‌كنم. ولي اگه از همين مكالمه‌ي دروني هم دوستان ناراحت شدن، بنده صميمانه عذرخواهي مي‌كنم.
من نظرات خودم رو عرض مي‌كنم و براساس نظرات خودم هم نتيجه‌گيري مي‌كنم. ولي اصراري بر صد در صد درست بودنش و غلط بودن نظرات ديگرون ندارم.

درخصوص فرمايش برادر ميثم، من متوجه معماي شهرام اميري نشدم. منظور شما چيه؟

----------------------------------------------

درخصوص فرمايش برادر حامد (آنتي‌وار) عزيز (كه بسيار خوشحالم كه كماكان تو سايت مي‌بينمش) بايد عرض كنم كه :
1- ببينين! اساساً ايراد در اينجاست كه شما فكر مي‌كنين ضريب نفوذ به معني كاربر دائمي بودنه. اتفاقاً برعكس. بايد شما نفوذ رو زماني ببينين كه اين رسانه‌ها، مبناي خبررساني مي‌شن. مثال مي‌زنم. در كل ايران، چند نفر فرانس 24 يا يورو نيوز رو مي‌بينن؟ ولي در فتنه‌ي 88 اين رسانه‌ها به همراه ساير رسانه‌هايي كه اخبار ايران رو پوشش مي‌دادن، بينندگان فراواني پيدا كردن و دليل اون اين بود كه اين رسانه‌ها، آلترناتيو يا رسانه‌هاي متقابل ايران بودن و اخباري رو پوشش مي‌دادن كه ايران نمي‌داد (حالا چه داخلي‌ها و طرفداران نظام، چه فتنه‌گران و چه مردم بي‌طرف).
اين يه اصل ساده هست كه رسانه‌هاي عربي و غربي، هم قدرت رسانه‌اي بهتر و بيشتري نسبت به ما دارن، هم سال‌هاست كه در اين كشورها پايه و اعتبار كسب كردن و هم مقاصد خودشون رو دنبال مي‌كنن و بسيار ريشه‌دارتر از المنار يا پرس‌تي‌وي هستن و انكار اين، مثل انكار خورشيد مي‌مونه. حالا اين مسئله كه چقدر در وقايع اخير تأثيرگذار بودن، به سادگي با رصد اخبارهاي ايشان قابل فهميدن هست.
اما اگر بخوايم نقش رسانه‌ها بعنوان بازوي اصلي اسمشو نبر رو ناديده بگيريم، پس بايد به علم لدني تمامي شركت‌كنندگان در اين وقايع اذعان داشته باشيم كه با علم وحي با هم در ارتباط بوده و با هم مباحث و مسائل‌شون رو به اشتراك مي‌ذاشتن!
قطعاً براي مواردي كه مطرح فرمودين، نمي‌شه عدد و رقمي تعيين كرد. نه من، نه هيچ‌كس ديگه‌اي. چون حتي تهيه‌ي آمار و پرسش‌نامه و ساير موارد روش تحقيقي هم پاسخي نخواهد داد. ما حتي درمورد ضريب نفوذ رسانه‌هاي داخلي بين مردم خودمون هم نمي‌تونيم نظري بديم. كما اينكه هر سال عيد و ماه رمضون، هر شبكه موجي از گزارش‌ها رو روانه مي‌كنه كه مردم، فيلم و سريال و شبكه‌ي مورد نظر رو بهترين عنوان مي‌كنن!!
پس نمي‌شه با سوال‌هاي بي‌پاسخ، اصل و اساس تأثيرگذاري اين شبكه‌ها رو رد كرد و استناد به حد بي‌نهايت كرد!
فقط در اين حد مي‌تونم بگم كه وقتي رسانه‌هاي ايراني در قضيه‌ي تونس خواب بودن و هنوز وقايع مصر جدي نشده بود هم رسانه‌هاي عربي، بخصوص العربيه و رسانه‌هاي اماراتي داشتن اين وقايع رو پوشش مي‌دادن.
2- برعكس اونچه كه شما درخصوص اين كشورها فكر مي‌فرمايين، ضريب نفوذ اينترنت كاملاً در اين كشورها قابل ملاحظه هست. فكر كنم شما اين كشورها رو به ديدي دارين مي‌نگرين كه غربي‌ها نسبت به ايران دارن. يه گردش كوچك در فيس بوك و توييتر مي‌تونه پاسخ مناسبي به اين سوال شما بده.
بعد هم اين نكته رو هيچ‌وقت فراموش نفرمايين.
براي فروپاشي يك حكومت، نيازي به مخالفت 100%اي مردم نيست. كما اينكه مصر با 85 ميليون نفر، شايد چيزي كمتر از 8 الي 10 ميليون نفر بالكل در تمامي كشور تظاهرات مي‌كردن. در همين ميدان التحرير، چيزي بين 1 الي 2 ميليون نفر (به اعتراف صدا و سيماي خودمون) مي‌اومدن. ولي همين ميزان كافي بودن براي بحراني كردن و سقوط يك كشور.
اصل و اساس براي جلوگيري از فروپاشي به سبك نرم، طبق مطالعاتي كه بنده داشتم، اقدام متقابل مردمي هست كه مي‌تونه در حفظ و دوام حكومت‌ها تأثيرگذار باشه؛ كما اينكه اگه نه دي و 22 بهمن و 13 آبان و 16 آذر و امثالهم نبود، شايد ايران هم به اين سرنوشت دچار مي‌شد. ولي حمايت مردمي بود كه باعث دوام و ثبات انقلاب‌مون شد.
3- شما واقعاً امثال مهندس موسوي و كروبي و خاتمي رو رهبران جنبش سبز مي‌دونين؟ مي‌تونم ازتون بپرسم كدوم يك از بيانيه‌هايي كه به اسم اينا نوشته شد رو اينا نوشته بودن؟ اصلاً در دولت اصلاحات، كدوم‌يك از تصميمات و دكترين‌ها و استراتژي‌ها رو اين دالتون‌ها طرح‌ريزي كرده بودن كه الان شدن سران و رهبران اين فتنه؟ فتنه كي ابتر شد؟ مگه غير از زماني بود كه نظام، دستگيري گسترده‌اي انجام داد و از حجاريان گرفته تا نبوي و ابطحي و تاج‌زاده، همه‌ي پشت پرده‌اي‌ها رو گرفت و صرفاً از اين جنبش، مشتي عروسك و ميدان‌دارهايي آشوبگر باقي موند؟
برادر من. چرا شما اينقدر نقش رهبر رو پايين آوردين؟ در كدوم يك از انقلاب‌هاي مخملي، انقلاب‌ها رهبر داشتن؟ امثال ساكاشويلي و يوشچنكو رو اصلاً‌ كي مي‌شناخت؟ همين ميرحسين موسوي رو كدوم يك از نسل سومي‌ها اصلاً اسمش رو شنيده بود؟ باز زمان جنگي‌ها كما بيش باهاش آشنا بودن. ولي كي اينقدر روشون شناخت داشت كه ما براشون نقش رهبري قائل مي‌شيم؟
بابا رهبر يعني آدولف هيتلر. يعني ژوزف استالين. يعني ولاديمير لنين. يعني امام خميني (ره). يعني فيدل كاسترو. يعني مائو. يعني يه فرد كاريزماتيك كه از پير تا جوون، اون رو مي‌شناسن و تابع نظرات و دستوراتش هستن. كسي مثل امام (ره) وقتي در 21 بهمن ماه، مي‌گه مردم! به حكومت نظامي ساعت 4:30 اهميتي ندين و بريزين به خيابون، مردم بدون اينكه فكر كنن حرفش درست يا غلطه، مي‌ريزن به خيابون و پيروزي انقلاب رو تضمين مي‌كنن (حال اينكه برخي خواص، زنگ مي‌زدن كه امام (ره) رو منصرف كنن).
رهبر يعني كسي كه بيشترين بينش رو در بين اون جماعت داره (درست يا غلط) و هدايتگر اصلي مردم هست. نه اينكه شما مصطفي رو به عنوان رهبر بشناسي، چون بي‌بي‌سي فارسي گفته مصطفي تو ميليتاري خيلي بچه‌ي خوبيه و به حرفش گوش كنين!!
برادر عزيز. رهبراني كه رسانه‌ها مي‌سازن، مصداق پيامبري هستن كه با پيشت مياد و با فيشت مي‌ره!! اين مدعيان و پيامبران دروغين، قدرتي بيش از رسانه‌ها ندارن و كاملاً هم مشخصه كه عروسك‌هاي رسانه‌ها هستن. همون‌طور كه به قول برادر نجف (در تاپيك 18 تير)، كروبي فتنه‌ي 88 با كروبي قبل از فتنه، زمين تا آسمون فرق داشت! يا حتي همون مهندس موسوي!! چون مشخصاً سر نخ رو ديگران دستشون گرفته بودن!!
اتفاقاً اين سوال شما، خود به خوبي گوياي غيرمردمي بودن (منظور خودجوش بودن هست! والا در انقلاب‌هاي مخملي هم عامل ميداني اصلي، مردم هستن) اين وقايع هست. چرا كه مشخصاً در يك انقلاب و خيزش مداوم مردمي، مهمترين نقش از آن رهبران هست كه تصميم مي‌گيرن مردم چطور مبارزه و ميدان‌داري كنن؛ كجاها عقب‌نشيني كنن، كجاها پيش‌روي كنن و ...! وقتي شما جريان خيزش مردمي رو مثال مي‌زنين و از رهبرانش حرفي نمي‌زنين، پس تداومي هم نبايد براش در نظر بگيرين.
مثال مي‌زنم. 15 خرداد 1342، يكي از عظيم‌ترين خيزش‌هاي مردمي ايران بود كه حتي سازمان ‍CIA هم اعتراف كرد كه نتونست اون رو پيش‌بيني كنه. ولي از يه صبح تا ظهر بيشتر طول نكشيد. چون جنبشي مردمي بود، ولي فاقد رهبري و رأس و نتيجه‌ي امر اين شد كه تبديل به جنبشي كور شد و به راحتي قلع و قمع گرديد. ولي همون رو بياين در قالب سال‌هاي 56 و 57 ببينين كه جنبش‌هايي به مراتب كم‌جمعيت‌تر و محدودتر، با رهبري فوق‌العاده‌اي كه انجام گرفت (چه درون كشوري كه با ياران امام و نهضت‌هاي مرتبط با ايشان بود چه خارج كشوري با رهنمودهاي امام راحل (ره) و نهضت‌هاي خارجي)، چقدر تأثيرگذار بود و در عرض يك سال چطور طومار جزيره‌ي ثبات امريكا رو پيچيد!

اگر شما در رأس جنبشي، رهبري نبينين، بايد منتظر خاموش شدن زودهنگام اون باشين. در غير اينصورت، يقين بفرمايين كه اين جنبش، رهبراني داشته و دارد. رهبراني وجيه‌المله كه مي‌تونن اونقدر تأثيرگذار باشن كه مردم گوش به فرامين‌شون بدن.
4 و 4پريم- اين سوال‌تون غلطه. چون مبنا و فرض‌تون غلطه. شبكه‌ي الجزيره تا آخرين روز، اخبار ايران رو هم‌راستا با ساير شبكه‌هاي عربي و غربي، عليه ايران موضع‌گيري مي‌كرد. حالا نه مثل العربيه كه شمشير رو از رو بسته بود. دقيقاً به سبك الجزيره كه سال‌هاست باهاش مشكل داريم.
وقايع جنگ 33 روزه هم دقيقاً در راستاي ماهيت اين شبكه بود. ولي دليل بر اين نيست كه ماهيت اين شبكه، اسلاميه و طرفدار مقاومت. كما اينكه اين شبكه، بزرگترين پوشش دهنده‌ي اخبار، عمليات‌ها و بيانيه‌هاي القاعده هم هست!! پس باز دليل نمي‌شه شبكه رو به بن‌لادن منسوب كنيم.
شما مي‌دونين كه تقريباً تمامي اخباري كه ايران درخصوص مسائل فلسطين، در اينهمه سال مي‌گرفت، از خبرگزاري‌هاي فرانسه بوده؟ تازه تقريباً 3 ساله كه يه عرب (خالد سعيده؟ چيه اسمش؟ يادم رفته.) و يه تيم نصفه و نيمه‌ي خبرگزاري رو در غزه فقط مستقر كرده و جالب اينكه اون‌ها هم باز به رصد اخبار مشغولن!! مثل خبرنگارهايي كه سر جنگ 33 روزه مي‌فرستاديم لبنان و اونا واسه ما، اخبار شبكه‌هاي عربي رو رصد مي‌كردن و به اسم صدا و سيماي خودمون، تحويل‌مون مي‌دادن!!! ولي آيا اين دليل مي‌شه كه فرانسوي‌ها، عاشق موضوع فلسطين و طرفدار مقاومت و ضد اسرائيلي باشن؟
قطر كاملاً به دنبال ايجاد نقشي جديد براي خودش در دنياي اسلام هست و حتي مي‌بينيم دست به كارهاي بزرگي مي‌زنه و ميزباني جام جهاني رو با كلي خرج، به خودش اختصاص مي‌ده. رسانه‌هاي اون هم دقيقاً همين سياست رو دنبال مي‌كنن و تلاشش براي به دست گرفتن مسئله‌ي فلسطين هم در همين راستا هست. بحث طولاني‌ترش بماند براي تاپيك‌هاي مناسب‌تر.
5- اين سوال شما هم غلطه، چون با پيش‌فرض و پيش‌داوري مطرح شده. شما از روز اول هم بيشترين مانور رو روي اين اخوان‌المسلمين مي‌دادين و حتي به مصاحبه‌هاي خود اين باباها هم توجه نمي‌كردين كه رهبري و تأثيرگذاري اخوان رو منكر مي‌شدن و حتي اسلامي بودن جنبش رو هم انكار مي‌كردن و مي‌گفتن ما هم مثل بقيه‌ي گروه‌ها داريم اعتراض مي‌كنيم! وقتي شما اين پيش‌فرض رو داشته باشين كه سرنخ اين وقايع، دست اخوان‌المسلمينه، تمامي اين وقايع از نماز جمعه شروع مي‌شه (حرفي كه صدا و سيما مي‌زنه و با نظارتي ساده بر روي اخبار شبكه‌هاي غيرايراني، مثال نقض اين موضوع به سادگي مشخص مي‌شه) و اسلامي بودن اين تحركات، قطعاً به نتيجه‌اي جز اين هم نخواهيد رسيد.
6- بيداري اسلامي، امري بود كه در ايران عزيز اتفاق افتاد. نه قابل انكار بود، نه قابل تغيير و تحليل، نه قابل انحراف!! مگر حمايت امريكا و اروپا از جنبش‌هاي مردمي در ايران در اوايل كار نبود؟ مگه حمايت دائمي بي‌بي‌سي فارسي با پوشش اخبار انقلاب و حتي قرائت اعلاميه‌هاي حضرت امام (ره) (كه بشدت مورد انتقاد شاه و ژنرال‌هاش بودن و دائماً اين موارد رو به سفير انگلستان تذكر مي‌دادن و پاسخ مي‌شنيدن كه بي بي‌سي، يه رسانه‌ي مستقله و خارج از كنترل دولت هست) نبود؟ ولي حركت مردم چيزي نبود كه بشه ذيل اين موارد تعريفش كرد. رهبري جريان مشخص بود. حركت و شعارها مشخص بودن! حتي مجموع گروه‌هاي ماركسيست يا شبه ماركسيست هم نمي‌تونست ذره‌اي در اصل و اساس و خواسته‌هاي انقلاب تزلزل و انحراف ايجاد كنن و نتيجه هم چيزي شد كه ديديم.
حالا اگه ما هنوز بعد از 32 سال، در مدل حكومتي خودمون هم با مشكل مواجهيم و نتونستيم مدل‌ حكومتي‌مون رو تبيين كنيم يا نواقصش رو برطرف كنيم، اين مسئله‌ي ديگري هست كه اتفاقاً در تاپيك تحولات مصر، عنوان شد و برادر نجف، توضيحات بسيار مفيدي درخصوص اون ارائه فرمودن كه توصيه مي‌كنم دوستاني كه اون رو مطالعه نفرمودن، از طريق [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=14140&postdays=0&postorder=asc&start=150]اين لينك[/url] حتماً اون رو مطالعه فرموده و از اين فرمايشات استفاده ببرن.
ولي نواقص ما، دليل بر اين نيست كه حركت و خيزش‌مون اسلامي نبوده. كما اينكه امور و عملكرد اسلامي، از سياست‌ داخلي‌مون گرفته تا امور خارجه، تماماً از اين امر حكايت مي‌كنه و چيزي نيست كه صرفاً تبليغاتي و مستند به حرف باشه!
6پريم – اين سوال شما، پاسخ مبسوطي داره كه اگه اجازه بدي فعلاً ازش گذر مي‌كنم و مي‌ذارم براي تاپيكي مناسب‌تر. منتظر مي‌مونم اين وقايع نتيجه‌اش مشخص بشه كه سر بديهياتي كه من اون رو بديهي مي‌دونم (و شايدم غلط فكر مي‌كنم) با هم بحث نكنيم و مستقيماً بپردازيم به اصل و اساس اين قضيه. تا اون روز، هرگونه بحثي در اين مورد، منجر به گستردگي و پراكندگي بحث خواهد شد و بي‌نتيجه خواهد بود.
7- اين فرمايش شما كمي عجيب هست. چرا كه من نقدي رو وارد نكردم. صرفاً تبيين شرايط كردم. اگر هم رسانه‌هاي خودمون رو متهم به دروغ‌گويي مي‌كنم، چون دروغ رو مي‌بينم و اين، نقد نيست!
خدمت دوستي داشتم عرض مي‌كردم. خدمت شما هم مي‌گم. همين شهر بنغازي (يا بن قاضي يا هرطور ديگه كه نوشته مي‌شه) رو ايران از روز اول داشت مي‌گفت كه تحت اختيار كامل مردم هست (و صد البته خبرش هم رصد شده بود!). بعد هم در اين چند روزه، همه‌اش داره از تسلط 70%اي و اشغال شرق ليبي سخن مي‌رونه. حال اينكه همين روز گذشته كه داشتم شبكه‌هاي مختلف رو رصد مي‌كردم، درگيري‌‌هاي زنده‌ي اين شهر رو بين نظاميان و پليس اين شهر و مردم كه بصورت يه نيمچه جنگ شهري شده بود رو داشت نشون مي‌داد!! ولي كماكان به نفع ايران نبود كه اين رو نشون بده و بيشتر همه‌چيز آروم و تحت تسلط مردم نشان دادن، مد نظر تهران هست تا پوشش حقيقي اخبار!!
اين چيزي هست كه من ازش به عنوان دروغ رسانه‌‌اي ياد مي‌كنم! يعني مردم رو بلانسبت نافهم و بي‌عقل فرض كنيم و به جاي اخبار واقعي، اخبار گزينشي به خوردشون بديم با هزاران شعار!! يعني مردمي كه فتنه‌ي 88 رو خيلي جلوتر از خواص درك كردن و فهميدن، قادر به فهميدن ماجراها در كشورها نيستن و صدا و سيما بايد به مردم اين رو بقبولونه؟ ما حتي نميايم مثل شبكه‌هاي عربي رفتار كنيم و اخبار گزينشي‌مون رو كامل نشون بديم! مثلاً اونا اگه مي‌اومدن تجمع 10 نفر تو تهران رو پخش مي‌كردن، بعد زد و خورد‌هاشون رو هم نشون مي‌دادن! فرارا و آرامش‌هاي نسبي رو هم نشون مي‌دادن و ...!! ولي ما چيكار مي‌كنيم؟ يه حرفي رو كه مي‌زنيم، قرآن ناطق فرض مي‌كنيم و ديگه هيچ خبر متناقضي رو نشون نمي‌ديم!!
اين چيزي هست كه من بهش انتقاد داشته و دارم و اصلاً هم اسمش رو نقد نمي‌ذارم! چون فريب و دروغ، نيازي به نقد نداره. جنگ رواني عليه مردم همراه با نظام و اسلام و انقلاب، توجيه‌پذير نيست!
8- بله. داريم. بهترين مثالش هم عراق و لبنان هست كه در لبنان، ناموفق و در عراق، موفق بوديم. ساير موارد هم بيشتر به طرح شبيه بود تا عمل!
اما علت اصلي كه در عراق موفق بوديم، اولاً ضعف مفرط ساختار سياسي اون كشور و ثانياً وابستگي شديد عراق به ايران و ثالثاً ... (خودتون بهتر مي‌دونين اين سه نقطه چيه) هست كه باعث شده ما در عراق، موفق‌تر باشيم.
البته شرايط لبنان الان يكم تغيير كرده (و البته هنوز چيزي مشخص نشده). ولي منظور، قبل از اين مورد بود.

----------------------------------------------

خدمت برادر نجف عزيز هم (ضمن عرض سلام و خسته نباشيد) بايد عرض كنم كه :
البته آسمون و ريسمون بافتن، تنها هنر من هست. ولي بعد از يكم سن و سالي كه از خدا گرفتيم و يكم عقل و هوشي كه شامل تمامي بندگان خدا، منجمله حقير هم شده، تشخيص دروغ از راست و بازي و جنگ رسانه‌اي از اطلاع‌رساني، يكم خيلي برام سخت نيست ديگه بزرگوار.
قطعاً صدا و سيمايي‌ها، اخبار بهتر و متقن‌تري نسبت به بنده داشته و دارن. كارشناسان اون هم بعضاً (نه همه! چون برخي رو شناخت دارم و از سطح سوادشون آگاهم و اتفاقاً برام جالبه كه كسي مثل دكتر فياض رو با آقاي ... به عنوان كارشناس هم‌طراز مي‌كنن!!!) افراد بسيار فكور و پرقدرت در زمينه‌ي تحليل و بررسي و باسواد و با اطلاعات هستن و شكي هم در اين نيست كه حقير، كوچكترين مخرج مشتركي با ايشان ندارم كه بخوام حتي قابليت قياس با اين دستگاه عريض و طويل داشته باشم.
لكن هيچ‌وقت ادعا نكردم كه دارم براي ملت ايران، نسخه‌ي واحد مي‌پيچم و هرجا هم كه حرف زدم، نظر خودمو گفتم و نتايج تحقيقات و مطالعات نداشته و بي‌ارزش خودم رو بيان كردم و بيشتر از اين هم نبوده و نيست. پس به عنوان يه شهروند عادي، اين حق رو براي خودم قائلم كه خبرها رو كسب كرده، تحليل كرده و در جمع‌هاي دوستانه‌اي كه حضور دارم، به عنوان يه شيرين‌زباني بچه‌گانه اون رو بيان كنم. اگر اشتباه مي‌كنم، بفرمايين.

ولي بالكل خيزش ضد استعماري و اسلامي كه صدا و سيما بهش اشاره مي‌كنه، خيزشي هست كه عليه امريكا و اسرائيل و به نفع اسلام درش شعار داده مي‌شه و موضع‌گيري مي‌شه! پس اگه به قول شما، اينا اين شعارها رو ندادن كه روشون موضع‌گيري و حساسيت به خرج داده نشه، پس اولاً مؤيد عرض بنده درخصوص دروغ‌گويي رسانه‌هاي ما هست و ثانياً بايد علم غيب داشت كه اين نظر رو (خيزش اسلامي و ضد استعماري) داشت. چرا كه اگه مثلاً شما نفرمايي طرفدار كدوم تيم هستي كه تو جمع، دردسر بوجود نياد، من نمي‌تونم بگم شما مثلاً پرسپوليسي هستي!! حتي اگه شما رو بشناسم هم زدن اين حرف غيرمنطقيه. چون ديگرون كه شما رو نمي‌شناسن! پس دليلي براي اين حرفم نيست و بيشتر خودمو ضايع مي‌كنم!! غير اينه؟

هر گروه، تجمع، جنبش و انقلابي رو هم از روي ايدئولوژي‌ها، شعارها و تصميماتش مي‌شناسن! پس مثلاً اگه شما يه گروه اسماً ماركسيست باشي و شعارهاي ماركسيست‌ها رو بدي كه ماهيت اسلامي‌تون مشخص نباشه، منطقاً نمي‌شه اسم جنبش‌تون رو اسلامي گذاشت! چون شعارهاتون ماركسيستيه! بايد روزگار بگذره و نقاب از چهره بردارين تا معلوم شه حركت اصلي‌تون ماركسيستي نبوده و اسلامي بوده.
پس با استناد به همين فرمايش شما هم مي‌شه نتيجه گرفت كه اينكه آقايون مي‌فرماين جنبش اسلامي و ضد امريكا و اسرائيلي، حداقل در ظاهر كه وجود خارجي نداره.

من به فرمايشات رهبر عزيزمون دقت كردم. ولي اولاً اين مباحث، خيلي قبل‌تر از فرمايشات رهبرمون در دهمين يا يازدهمين‌روز وقايع مصر بود و ثانياً موضوع عرضم، دروغ‌پردازي رسانه‌هاي ما بود و تلاششون براي تلقين يك موضوع.
امر ولايت‌پذيري، به معني اين نيست كه دقيقاً مثل رهبرمون فكر كنيم، بلكه موضوع اطاعت از فرامين رهبري، حتي با وجود اختلاف نظرات هست. كما اينكه شايد خود شما هم در تك و توك مواردي هم‌فكر با رهبرمون نباشين. ولي همين كه رهبري دستوري بدن، خودتون رو ملزم به اطاعت از ايشان مي‌كنين. مثل ماجراي فتواي ايشان درخصوص اصحاب و ياران و همسران رسول‌الله (ص) كه شايد به مذاق خيلي از شيعيان خوش نيومد، ولي همه‌ي ما بايد اون رو اطاعت محض كنيم. چون عقل رهبرمون بيشتر از ما مي‌رسه و صلاح و مصلحت ما و اسلام و ايران رو بيشتر از من و شما مي‌خوان.

ولي من اين حق رو براي خودم قائلم كه به داشته‌ها و اطلاعات و افكار و تحليل‌هايي كه از اين ور و اون ور بدست ميارم هم متكي باشم و سعي كنم فكر رو در خودم نكشم (حتي اگه به نتيجه‌ي غلط برسم كه اين غلط بودن هم با بيان تفكراتم و بحث و بررسي بدست مياد؛ نه با سكوت).

اما درخصوص قسمت دوم فرمايشاتتون، من نمي‌تونم صرفاً با احتمالات، نظرياتم رو تبيين كنم. كما اينكه اگه با اين فرضيات باشه، فرضيات بيشتري هم مطرح مي‌تونم بكنم (حتي در ايران كه به دوستي گفتم و البته پاسخ ايشان هم شنيدني بود). من دارم داشته‌هاي فعلي رو عرض مي‌كنم و اميدوار هم هستم كه اشتباه فكر كرده باشم و به قول شما، بيداري اسلامي با اين كيفيتي كه مي‌فرمايين رو نظاره‌گر باشم. من قطعاً نفعي نمي‌برم كه اين جنبش‌ها، مردمي نباشن و مثلاً دست‌ساز غرب براي رسيدن به اهدافي خاص باشن. اتفاقاً از خدا هم هست همچين وقايعي اتفاق بيافته و اسلام، بيدار بشه و مسلمون‌ها، قدرت حقيقي خودشون رو بشناسن. ولي مستندات و اسناد و مداركي كه مي‌بينم، متأسفانه نقيض اين مسئله هست.
ولي به قول شما، هر اتفاقي مي‌تونه بيافته و هيچ‌چيزي محال نيست.
متأسفانه برنامه‌ي راز رو هم نديدم. پس نمي‌تونم درخصوص اين قسمت از فرمايشات شما، نظري بدم.

ممنون از تذكرات سازنده‌تون.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اونیل‮ ‬با‮ ‬اطمینان‮ ‬کامل‮ بیان‮ ‬می‌دارد‮‮:‮ ‬هر‮ ‬کدام‮ ‬از‮ ‬کشورهای‮ ‬عربی‮ ‬منطقه‮ که‮ بتوانند‮ ‬حاکمان‮ ‬خود‮ ‬را‮ ‬ساقط‮ ‬کرده‮ ‬و‮ ‬به‮ ‬اصلاحات‮ ‬سیاسی‮ ‬و‮ ‬اقتصادی‮ ‬گسترده‮ ‬بپردازند،‮ ‬بی‌شک‮ در‮ ‬آینده‮ به‮ ‬جمع‮ ‬اقتصادهای‮ ‬نوظهور‮ خواهند‮ ‬پیوست‮، ‬زیرا در‮ ‬آینده‮ ‬بازار‮ ‬مالی‮ ‬این‮ ‬کشورها‮ ‬به‮ ‬کانون‮ ‬فعالیت‌های‮ ‬اقتصادی‮ ‬و‮ ‬مالی‮ ‬بین‮‌‬المللی‮ ‬تبدیل‮می‌‌‬شود‮.‬

پول‌نیوز - یک نظریه‌پرداز اقتصاد بین‌الملل گفت: تحولات‮ ‬سیاسی‮ ‬فعلی‮ ‬در‮ ‬کشورهای‮ ‬عربی‮ ‬خاورمیانه‮ ‬و‮ ‬همچنین‮ ‬شمال‮ ‬آفریقا،‮ فرصت‮ ‬مناسبی‮ ‬برای‮ توسعه‮ ‬اقتصادی‮ ‬این‮ ‬کشورها‮ ‮ ‬است‮ ‬و‮ ‬یکی‮ ‬از‮ ‬معدود‮ ‬شانس‮ ‬هایی‮ ‬است‮ ‬که‮ ‬سرمایه‮ ‬گذاران‮ ‬می‮ ‬توانند‮ ‬از‮ هم‮ ‬اکنون‮ تور‮ ‬های‮ ‬خود‮ ‬را‮ برای‮ سودهای‮ انبوه‮ ‬در‮ آینده‮ پهن‮ ‬کنند‮.

به گزارش پول‌نیوز از سیتی‮ ‬وایر، جیم‮ ‬اونیل‮ ‬برغم‮ ‬وضعیت‮ بی‮ ‬ثبات‮ ‬بازارهای‮ ‬مالی‮ ‬در‮ ‬ماههای‮ اخیر‮ ‬افزود‮ ‬به‮ ‬سه‮ ‬دلیل‮ ‬نسبت‮ ‬به‮ ‬این‮ ‬شرایط‮ ‬خوشبین‮ ‬است‮: ‬اول‮ ‬سرعت‮ ‬آرام‮ ‬بهبود‮ ‬اقتصادی‮ ‬در‮ ‬آمریکا،‮ ‬دوم‮ ‬سیاست‮ ‬واکنشی‮ ‬چین‮ ‬به‮ افزایش‮ تورم‮ ‬و‮ ‬سوم‮ ‬نشانه‮ ‬هایی‮ دال‮ ‬بر‮ ‬اینکه‮ ‬مردم‮ ‬کشورهای‮ ‬عربی‮ ‬خاورمیانه‮ ‬و‮ ‬شمال‮ ‬آفریقا‮ ‬برای‮ ‬زندگی‮ ‬بهتر‮ ‬می‮ ‬جنگند‮ ‬و‮ ‬دست‮ ‬به‮ ‬اعتراضات‮ ‬گسترده‮ ‬زده‮ ‬اند‮.‬

اونیل‮ ‬همچنین‮ ‬با‮ ‬اطمینان‮ ‬کامل‮ بیان‮ ‬می‮ ‬دارد‮ ‮:‮ ‬هر‮ ‬کدام‮ ‬از‮ ‬کشورهای‮ ‬عربی‮ ‬منطقه‮ که‮ بتوانند‮ ‬حاکمان‮ ‬خود‮ ‬را‮ ‬ساقط‮ ‬کرده‮ ‬و‮ ‬به‮ ‬اصلاحات‮ ‬سیاسی‮ ‬و‮ ‬اقتصادی‮ ‬گسترده‮ ‬بپردازند،‮ ‬بی‮ ‬شک‮ در‮ ‬آینده‮ به‮ ‬جمع‮ ‬اقتصادهای‮ ‬نوظهور‮ خواهند‮ ‬پیوست‮. ‬

از‮ ‬نظر‮ اونیل‮ ‬بحران‮ ‬سیاسی‮ ‬در‮ ‬کشورهای‮ ‬عربی‮ ‬نوید‮ ‬روزهای‮ ‬شکوفایی‮ ‬اقتصادی‮ ‬و‮ ‬پیشرفت‮ ‬بازارهای‮ ‬مالی‮ ‬در‮ ‬منطقه‮ ‬را‮ ‮ ‬می‮ ‬دهد‮. ‮ ‬اونیل‮ ‬در‮ ‬پایان‮ ‬سخنان‮ ‬خود‮ ‬می‮ ‬گوید‮ :‮ ‬پیروزی‮ ‬مردم‮ ‬بر‮ ‬دیکتاتورهای‮ ‬خود‮ ‬در‮ ‬مصر،‮ ‬تونس‮ ‬و‮ ‬سایر‮ ‬کشورهای‮ ‬عربی‮ ‬همسایه‮ ‬آنها،‮ ‬نشانی‮ ‬از‮ ‬عزم‮ ‬راسخ‮ ‬این‮ ‬ملت‮ ‬ها‮ ‬برای‮ ‬بهبود‮ ‬شرایط‮ سیاسی‮ ‬و‮ ‬اقتصادی‮ ‬است‮ ‬که‮ ‬می‮ ‬تواند‮ ‬ثبات‮ ‬سیاسی‮ ‬و‮ ‬شکوفایی‮ ‬اقتصادی‮ ‬را‮ ‬به‮ ‬دنبال‮ ‬داشته‮ ‬باشد‮. ‬همین‮ ‬شرایط‮ ‬باعث‮ ‬می‮ ‬شود‮ ‬که‮ ‬در‮ ‬آینده‮ ‬بازار‮ ‬مالی‮ ‬این‮ ‬کشورها‮ ‬به‮ ‬کانون‮ ‬فعالیت‌های‮ ‬اقتصادی‮ ‬و‮ ‬مالی‮ ‬بین‮ ‬المللی‮ ‬تبدیل‮ ‬شود‮.‬

اینکه‮ ‬پیش‮ ‬بینی‮ ‬اونیل‮ ‬تا‮ ‬چه‮ ‬حد‮ ‬صحت‮ ‬داشته‮ ‬باشد‮ ‬مشخص‮ ‬نیست‮ ‬اما‮ جای‮ ‬شکی‮ ‬وجود‮ ‬ندارد‮ ‮ که‮ ‮ منطقه‮ خاورمیانه‮ ‬و‮ ‬همچنین‮ ‬شمال‮ ‬آفریقا‮ ‮ ‬تمام‮ ‬مولفه‮ ‬های‮ ‬پیشرفت‮ ‬اقتصادی‮ ‬از‮ ‬جمله‮ ‬جمیعت‮ ‬جوان‮ ،منابع‮ ‬طبیعی‮ غنی،‮ ‬شرایط‮ ‬جغرافیایی‮ ‬و‮ ‬ژئوپلیتیک‮ ‬و‮ ... ‬را‮ دارا‮ ‬هستند‮ ‬که‮ ‬این‮ ‬فاکتورها‮ ‬در‮ ‬صورت‮ ‬تحقق‮ ‬دمکراسی‮ ‬و‮ ‬ایجاد‮ ‬امنیت‮ ‬برای‮ ‬سرمایه‮ ‬گذاری‮ ‬می‮ ‬تواند‮ ‬به‮ ‬شکوفائی‮ ‬اقتصادی‮ ‬بیانجامد‮.‬

گفتنی است جیم اونیل رییس شرکت «مدیریت دارائی های گلدمن ساچز» یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری در آمریکا است. وی قبلا رییس بخش پژوهش های استراتژیک همین شرکت بود و به عنوان نظریه پرداز اقتصادی مقاله ای را در سال 2001 تحت عنوان «جهان به بریک های اقتصادی نیاز دارد» ارائه کرد که بعدها این مقاله درباره اقتصادهای نوظهور به یک مرجع تبدیل شد و عبارت «بریک» کاربرد فراوانی یافت.

اونیل‮ ‬فردی‮ ‬است‮ ‬که‮ ‬اولین‮ ‬بار‮ ‬عبارت‮ «‬بریک‮» ‬را‮ ‬در‮ ‬سال‮ 2001 ‬برای‮ ‬توصیف‮ ‬بازارهای‮ نوظهور و در‮ ‬حال‮ ‬رشد‮ مانند‮ کشورهای‮ ‬برزیل،‮ ‬روسیه،‮ ‬هند‮ ‬و‮ ‬چین‮ ‬ابداع‮ ‬کرد.‮ زیرا‮ ‬این‮ ‬کشورها‮ ‬با‮ ‬سرعت‮ ‬بسیار‮ ‬بیشتری‮ نسبت‮ ‬به‮ ‮ ‬همسایگان‮ ‬خود‮ ‬در‮ ‬حال‮ ‬رشد‮ ‬بوده‮ ‬و‮ ‬در‮ ‬کنار‮ ‬بلوک‮ ‬هایی‮ ‬مانند‮ ‬آمریکا‮ ‬و‮ ‬اتحادیه‮ ‬اروپا‮ ‬در‮ ‬حال‮ ‬تبدیل‮ ‬شدن‮ ‬به‮ ‬قطب‮ ‬اقتصادی‮ ‬هستند‮. ‬

اونیل یکی از چهره های برجسته تحلیل و ارزیابی بازارهای ارز خارجی در یک دهه گذشته بوده است. وی همچنین یکی از اعضای هیات مشاوران استراتژیک نهاد «کیو فاینانس» است که بیش از 300 عضو برجسته در حوزه های اقتصادی و مالی دارد و یکی از پیشگامان برنامه ها و مباحث اقتصادی در جهان محسوب می شود.

لينك خبر : http://www.poolnews.ir/fa/pages/?cid=33922

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
:cry: icon_cool B) :mrgreen: :cry: هر چی مصطفی میگه من تکذیب می کنم icon_eek
ولی عجب پستی دادی پر پر و پیمون.ولی خوب دوستان باید منتظر موند و نتیجه رو دید من به مستر جان توی یک تاچیک دیگه گفتم (تاپیک در مورد امام موسی صدر) ما بدبختی داریم کوتاه بینی خودمون رو با رهبر یکی می کنیم .
ولی خوب من و آقا مصطفی نمی تونیم هیمن جوری بگیم بله این یداری اسلامیه هر چند من خودم از خودم مطمئنم و از آقا مصطفی هم تا حدودی با خبرم هر دو امیداریم و دعا می کنیم این باشه و خوشحال میشیم ولی اگر نبود و نشد باید منطقی بود دوستان.همین.

اینها گیرش آوردم ========================================

در مورد رهبری هم این قبل از انقلاب بوده ولی من این رو از یکی از دوستان شنیدم حالا شما فرض رو بر کذاب بودن ما بذار عیبی نداره.

. اما در مورد بقیه نظراتتون اولا چند تاپیک در این مورد داریم و صحبت کردن در این مورد توی این تاپیک فقط انحراف و حاضیه هست و توی اونها می تونین کامل نظرات جامع دوستان رو ببینین من هم دیدیم و استفاده بردم.
اما ما عادت داریم همیشه جلوی پای خودمون رو ببینیم ولی امام خامنه ای خیلی دورتر رو می بینیه و فرق ایشون با من و شما در همینه.
به اصطلاح ما مو رو می بینیم و ایشون پیچش مو رو.من فکر می کنم نظرات شما برگرفته از کلام نورانی ایشون باشه ولی یه چیزی رو یادآوری کنم و اون اینکه باز عرض می کنم افق دید ایشون بیشتر از افق نداشته دید من و شما هست به اصطلاح ما طرح نهایتا یکساله میریزیم ولی ایشون طرحهای صد ساله خوب ایشون فرمودن خاورمیانه به حمدالله خاورمیانه ای جدیدی خواهد شد ولی اسلامی نه آنی که غرب فکر می کند خوب از نظر من و شما تحلیل می کنیم بله پس طبق این حرف این اتفاقات در مصر و لیبی و... انقلاب اسلامی هست ولی دقیقا اشتباه ما همین هست ما داریم جلوی چشممون رو می بینیم ولی ایشونافقها رو می بینن ایشون این حرف رو زدن ولی کی قراره این اتفاق بیفته.
من نمی خوام تفسیر به رای و توجیح کنم چون ما هنوز خیلی کوچیکتر از این حرفا هستیم که بخوایم حرفهای آمام رو تحلیل کنیم ولی ممکنه منظور ایشون در آینده ای نزدیک نبوده باشه ایشون آخر ماجرا رو می بینن ممکنه این حتی به ظهور امام عصر منتهی بشه ایشون اون زمان رو می بینن و می گن خاورمیانه اسلامی و جدید در حالی که ما گیر دادیم به دم دستمون.
ایشون می دونن این قضایا به کجا ختم میشه همون جوری که تونس ختم شد ولی در آخر باز همه چیز طبق همون ایه و وارثین زمین مومنین هستن خواهد بود.

یه اشاره ای هم به قضیه این کشورها بکنم منطقی روش فکر کنین ببینین قضیه چیه.
هفته دوم که دیگه مصر اوضاعش وخیم شد اگر توجه کرده باشید تمام اغتشاشات در تمام منطقه خوابید و فقط مصر این جریان بود(البته شاید تک و توک هم بود ولی دیگه نمی شد اسمش رو خیزش گذاشت) چرا؟ بعد از اتمام قضیه مصر دوباره انگار همه اینها یک کلید داشت که زدن و لامپ روشن شد دوباره همه کشورهای منطقه ملتهب شد و باز چرا ؟این چه نیرویه که در یک زمان کلید اغتشاش در تمام منطقه رو می زنه ایران؟ تفکرش ؟ انقلابش؟ یا غرب و امریکا؟ به ژست ظاهری غرب و آمریکا دقت نکنید به شکل و نمود اون آیه نگاه کنید که منافقین رو در رو برای شما قسم یاد می کنند ولی در خفا برای شما توطئه می چینند.
اصلا کی داره این مردم رو به خیابونها می کشونه ؟ باز سواله ایران؟ تفکرش ؟ انقلابش ؟ چرا همه با هم و یکدفعه ؟ آخه اگر می گن انفجار بزرگ هم خود این انفجار هم دلایلی داره دیگه سوخت هوا گرما و اتش و انفجار؟ چرا در طی این سی ساله این اتفاق نیافتاده مگر چه تغییری از 32 سال پیش تا حالا افتاده تازه اون اوایل انقلاب ما که همه اینها هم اتیششون تندتر بود و هم زمینه ها بیشتر؟
ممکنه قضیه این باشه.ممکنه این تحلیل منه اونها کلید زدن تونس خوب پیش رفت مصر از دستشون در رفت آینده مصر مشخص نبود بقیه منطقه خاموش شد که نکنه مصر مثل ایران بشه که واویلا برای امریکا و غرب! مصر رو کنترل کردن ! باز کلید بقیه ماجرا خورد.
ولی باز با توجه به کلام امام خامنه ای در آخر و در آخر که معلوم نیست سال 2012 هست که اینا برای ما آشش رو پختن یا هر سال دیگه ای و مکر و مکر الله و الله خیرالماکرین... و باز در آخر زمین اذان مومنین است (اونم قلیل).

امیدوارم فک زدنهای ما نمود صدای حیوانات نباشه و مفید بوده باشه.

اینم آدرس صفحه با بقیه توضیحات
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=14387&postdays=0&postorder=asc&start=20

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب ، اصلا حکومتهاشون رو هم ساقط کنند . چی به ما می رسه ؟

واقعا خیلی خنده دار که بشینیم و ببینیم حکومتهای عربی دارند ساقط می شند و ما راحت میشیم . ایا تضمینی هست که بعد از سقوط دولتهاشون دوباره با ما فاز مخالف نزنند . معرفت اینها قبلا اثبات شده پس از نظر من نشستن پای این جور مسایل فقط وقت تلف کردن هست .
یک چیز رو فراموش نکید ، این جماعت عرب هستند . شماها دیگه باید عربها رو بشناسید دیگه !
من به همشون شک دارم . چون به قول خسرو پرویز : عرب را نه در کار دنیا صلاحی دیدم و نه در کار دنیا .
مثلا یه چیزی تو جماعت روس . اینها که دیگه از روس بالاتر که نیستند که این طوری شادی می کنید.

[color=indigo]دوست عزيز.
اولاً در نوشتار خودتون از فونت قرمز (مگر براي مهم نشون دادن بخشي از مطالبتون) استفاده نفرمايين.
ثانياً لطفاً تفكرات نژادپرستي رو وارد مباحث نفرمايين. چون ورود به مباحث نژادپرستي، مساوي خواهد بود با اخراج شما از سايت.
ثالثاً در همين جماعت عرب كه شما مي‌فرمايين، چه بسيارن كساني كه جهاني رو تحت تأثير قرار دادن. نمونه‌اش هم همين سيد حسن نصر‌الله هست كه فخر جهان اسلام هست. پس خواهشاً از اين نقل قول‌هاي فيلسوفانه؛ اونهم از كسي مثل خسرو پرويز!!!! ديگه قرار ندين.

mostafa_by[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.