mvb_mehrdad

مقايسه قدرت نظامي ايران و عربستان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بسمه تعالی

با سلام

به نظر من فکر میکنم شاید بهتر باشه این مقایسه که فقط از لحاظ ظاهر قابل بررسیه ولی از اساس مسخره هست رو ادامه ندیم! چون این عربها نه وجود جنگیدن دارند و نه شعور و عرضه شو...نمونه اش در یمن .... که کلی زور زدن ولی هیچ غلطی نتونستن بکنند. این همه سلاح جورواجور و .... هم که خریدن و میخرن خودش نشون میده که چقدر ترسو اند و از ترسشونه که هی سلاح میخرن و از اون نیتشون اینه که فقط طرف مقابلشون رو بترسونن که یه وقت بهشون حمله نکنه وگرنه مطمئن باشین که اگه یه روز بهشون حمله بشه کاری نمیتونن از پیش ببرن. اینم مطمئن باشین که آمریکا و دیگه متحدای اروپایی شون هم حاضر نیستن اون موقع عقلشون رو بدن دست این بی عقلا و بخاطر این ترسوهای بی عرضه خودشون رو به دردسر بندازن. اونها هم خوب این بیچاره ها رو شناختن و فقط خوب میدوشنشون و هرچند صباحی با براه انداختن یه پروژه ایران هراسی و حزب الله هراسی و ..... خوب به وسیله فروش سلاح هایی که میدونن اونها عرضه استفاده شو ندارن و اجازه استفاده ش هم دست خودشونه اساسی جیب این بدبختا رو خالی میکنن.

یا علی مدد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
براي جنگ كلاسيك ابزار هم مهم است فرضا اگر آواكس دشمن جماران ما را از 500 كيلومتري شنايي كند بعد چند تايفون از فاصله 120 كليومتري چند مو.شك اگزوست همزمان به سمت ناو شليك كنند چي ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما براي جنگ در خليج فارس به شناورهايي زير سطحي نياز داريم كه بتوانند موشك ضد ناو مافوق صوت شليك كنند
هم شناور زير سطحي داريم هم موشك مافوق صوت حالا كي شليك يكي از اونا را از زير دريايي ببينين خدا بهتر ميدونه
اما قيافه عربا و اون آمريكاايي ها بعد از اين آزمايش جالب ميشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جنگ ما فقط با عربستان نيست بلكه با جامعه عربي هستش.جنگ با عربستان يعني جنگ با كشورهاي عربي اطراف ما.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظرمن هر کودم از دو طرف که استراتژی بهتری داشته باشه برنده نبرد اگر ما بتونیم قبل از عربستان با موشک فرودگاه های اونها هدف قرار بدیم ما برنده میشیم چون عربستان بعدش تنها کاری که می تونه بکنه منتظر موندن برای شنیدن صدای بوم بعدی هست! ولی اگر عربستان با کمک اطلاعاتی ماهواره ای غرب بتونه سایت ها و لانچر های موشکی ما شناسایی بخش قابل توجه منهدم کنه در این صورت ما شکست خوردیم و تنها کاری که می تونیم بکنیم فرار به زیرزمین و خاموش کردن چراغ ها و منتظر .....
[quote]به نظرتون كلا عربستان توان جنگيدن با ايران رو داره يا نه؟[/quote]
چرا نداره؟! با اون همه f15 می تونه کلی سرو صدا در داخل کشور ایجاد کنه! همه ما می دونیم نیروی هوایی ما با این بضاعت فقط چند ساعت می تونه با این پتاسیل هوایی عربستان مقاومت کنه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر f 15 حدودا 5 تا 7 تن موشک و سلاح حمل میکنه یعنی در حد 5 تا 7 موشک شهاب ما با کلاهک یک تنی هر کدومشون قدرت دارن تازه با دقت چندین برابر موشک پس اگه برسن به اهداف واقعا میتونن ویرانگر باشن یادتون میاد که روزهای اول جنگ با اون تعداد جنگنده چه بلایی سر عراق آوردیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بنظرمن هر کودم از دو طرف که استراتژی بهتری داشته باشه برنده نبرد اگر ما بتونیم قبل از عربستان با موشک فرودگاه های اونها هدف قرار بدیم ما برنده میشیم چون عربستان بعدش تنها کاری که می تونه بکنه منتظر موندن برای شنیدن صدای بوم بعدی هست! ولی اگر عربستان با کمک اطلاعاتی ماهواره ای غرب بتونه سایت ها و لانچر های موشکی ما شناسایی بخش قابل توجه منهدم کنه در این صورت ما شکست خوردیم و تنها کاری که می تونیم بکنیم فرار به زیرزمین و خاموش کردن چراغ ها و منتظر .....
[quote]به نظرتون كلا عربستان توان جنگيدن با ايران رو داره يا نه؟[/quote]
چرا نداره؟! با اون همه f15 می تونه کلی سرو صدا در داخل کشور ایجاد کنه! همه ما می دونیم نیروی هوایی ما با این بضاعت فقط چند ساعت می تونه با این پتاسیل هوایی عربستان مقاومت کنه![/quote]

آمریکا به همه آمریکا بودنش امکان شناسایی و مهندم کردن لانچرهای موشکی ایران رو نداره(نهایت بتونه 10 درصد رو در حمله اول بزنه) پس از این بابت خیالتون راحت باشه.
در ضمن اصولا امکان حمله پیشدستانه به لانچرها و تاسیسات موشکی ما وجود نداره! چون قبل از این کار باید سیستم پدافند هوایی ایران رو به طور کامل سرکوب کنن،و بعد از اون با استفاده از آواکس و هواپیماهای شناسایی به پیدا کردن لانچرها اقدام کنن و تا وقتی پدافند وجود داره این کار امکان نداره...
پس همیشه ما قدرت زدن ضربه اول رو داریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سوال
اگه ما به گفته دوستان با جامعه عربی وارد جنگ بشیم بعد عربستانیا هواپیماها شونو توی فرودگاه بقیه کشورای عرب بذارن چی
یه خورده معادلاتی که انجام دادید به هم نمی ریزه؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یه سوال
اگه ما به گفته دوستان با جامعه عربی وارد جنگ بشیم بعد عربستانیا هواپیماها شونو توی فرودگاه بقیه کشورای عرب بذارن چی
یه خورده معادلاتی که انجام دادید به هم نمی ریزه؟؟[/quote]
خب این کار کشورای دیگه عربی، در عرف بهش میگن اقدام خصمانه و در واقع اگه این کار رو کنن اعلان جنگ به ما دادن!
البته این نکته هم هست که همین الان هم طبق پیمان دفاعی سپر جزیره این کشورها وظیفه دارن موقع تجاوز یک کشور خارجی وارد عمل بشن...
باز هم میگم این پارامترها رو هم اگه بخوایم وارد کنیم از بحث دور میشیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یه سوال
یه خورده معادلاتی که انجام دادید به هم نمی ریزه؟؟[/quote]
به نظر من در صورت درگیری ایران و عربستان هیچ یک از کشورهای منطقه چنین اجازه ای رو نمی دن چون می دونن توان مقاومت در برابر ایران رو ندارن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بهتره از بحث های بی نتیجه بیایم بیرون. شرایط فعلی جهان سیاست و هزینه های بالای نظامی در صورت وقوع جنگ باعث شده که دیگه هیچ 2کشوری بصورت منفرد با هم وارد جنگ نشن. آخرین جنگی که یادتونه و طرفین جنگ فقط 2 کشور بودن کی بوده؟
جنگ های آینده همگی بصورت اجماع جهانی در مقابل یک کشور خواهد بود... مثلا ناتو در مقابل کشور ایکس و ... و نتیجه جنگ ها هم قطعا معلومه.. اون گروه متحد با تخریب تمام زیرساخت های اقتصادی و فشار نظامی کشور ایکس رو مجبور به تسلیم می کنن...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان بهتره از بحث های بی نتیجه بیایم بیرون. شرایط فعلی جهان سیاست و هزینه های بالای نظامی در صورت وقوع جنگ باعث شده که دیگه هیچ 2کشوری بصورت منفرد با هم وارد جنگ نشن. آخرین جنگی که یادتونه و طرفین جنگ فقط 2 کشور بودن کی بوده؟
جنگ های آینده همگی بصورت اجماع جهانی در مقابل یک کشور خواهد بود... مثلا ناتو در مقابل کشور ایکس و ... و نتیجه جنگ ها هم قطعا معلومه.. اون گروه متحد با تخریب تمام زیرساخت های اقتصادی و فشار نظامی کشور ایکس رو مجبور به تسلیم می کنن...[/quote]
به نظر من اينگونه نيست.
همين جنگ ايران و عراق.
ايران يه كشور ولي اونا بالاي ده كشور.
آيا اونا تونستند ايران رو تسليم كنند؟
به نظر من گروه هاي متحد هم نميتونند كاري رو از پيش ببرند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]دوستان بهتره از بحث های بی نتیجه بیایم بیرون. شرایط فعلی جهان سیاست و هزینه های بالای نظامی در صورت وقوع جنگ باعث شده که دیگه هیچ 2کشوری بصورت منفرد با هم وارد جنگ نشن. آخرین جنگی که یادتونه و طرفین جنگ فقط 2 کشور بودن کی بوده؟
جنگ های آینده همگی بصورت اجماع جهانی در مقابل یک کشور خواهد بود... مثلا ناتو در مقابل کشور ایکس و ... و نتیجه جنگ ها هم قطعا معلومه.. اون گروه متحد با تخریب تمام زیرساخت های اقتصادی و فشار نظامی کشور ایکس رو مجبور به تسلیم می کنن...[/quote]
به نظر من اينگونه نيست.
همين جنگ ايران و عراق.
به نظر من گروه هاي متحد هم نميتونند كاري رو از پيش ببرند.[/quote]

نه دوست من. اولا در زمان جنگ ایران و عراق هنوز سیستم جنگها کلاسیک بود و جنگ افزارهای هدایت دقیق و پیشرفته و سیستم های کنترل نبرد مدرن در حال تکمیل بودند. در ثانی ایران در صحنه رزم با عراق و سربازان نیمه حرفه ای دول عربی می جنگید که از طرف ابرقدرتها حمایت میشد اما مستقیما با ابرقدرتها در میدان نبرد نمی جنگید. فرق هست بین یک میگ-29 که تو دست خلبان عراقی هست با یک میگ-29 که تو دست خلبان روس هست.
تو اون جنگ مطابق شرایط اون دوره اکثر اتفاقات مهم در نبرد زمینی رخ میداد که طبعا بسیار زمانبر و پر تلفات بود اما الان نبرد اصلی در هوا و بسیار کوتاه رخ میده و اگر هم کار به جنگ زمینی بکشه نیروی هوایی تعیین کننده ترین نقش رو در پس زمینه داره. جنگ های امروزی به سمت کوتاه شدن و اهداف خاص میرن ...
جنگ ایران و عراق 22 سال پیش تموم شد، تو این 22 سال فرم نبردها تغییر کرده و در ضمن همونطور هم که عرض کردم نبردها بصورت یک گروه بر علیه یک کشور در اومدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]دوستان بهتره از بحث های بی نتیجه بیایم بیرون. شرایط فعلی جهان سیاست و هزینه های بالای نظامی در صورت وقوع جنگ باعث شده که دیگه هیچ 2کشوری بصورت منفرد با هم وارد جنگ نشن. آخرین جنگی که یادتونه و طرفین جنگ فقط 2 کشور بودن کی بوده؟
به نظر من اينگونه نيست.
همين جنگ ايران و عراق.
به نظر من گروه هاي متحد هم نميتونند كاري رو از پيش ببرند.[/quote]

نه دوست من. اولا در زمان جنگ ایران و عراق هنوز سیستم جنگها کلاسیک بود و جنگ افزارهای هداست دقیق و پیشرفته و سیستم های کنترل نبرد مدرن در حال تکمیل بودند. در ثانی ایران در صحنه رزم با عراق و سربازان نیمه حرفه ای دول عربی می جنگید که از طرف ابرقدرتها حمایت میشد اما مستقیما با ابرقدرتها در میدان نبرد نمی جنگید. فرق هست بین یک میگ-29 که تو دست خلبان عراقی هست با یک میگ-29 که تو دست خلبان روس هست.
تو اون جنگ مطابق شرایط اون دوره اکثر اتفاقات مهم در نبرد زمینی رخ میداد که طبعا بسیار زمانبر و پر تلفات بود اما الان نبرد اصلی در هوا و بسیار کوتاه رخ میده و اگر هم کار به جنگ زمینی بکشه نیروی هوایی تعیین کننده ترین نقش رو در پس زمینه داره. جنگ های امروزی به سمت کوتاه شدن و اهداف خاص میرن ...
جنگ ایران و عراق 22 سال پیش تموم شد، تو این 22 سال فرم نبردها تغییر کرده و در ضمن همونطور هم که عرض کردم نبردها بصورت یک گروه بر علیه یک کشور در اومدن.[/quote]
ممنون بابت توضيحي كه دادين.
من قانع شدم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.