Recommended Posts

[quote name='cheka' timestamp='1352293832' post='281136']
جناب نپتون عزیز

والا من موندم به شما چی بگم اگر صنعت رو فقط چندتا فرز میدونید ! همون محاسبات دقیق ریاضی و طراحی رو فکر میکنید با یک دستگاه فرز معمولی میشه انجام داد یا کلی ابزار دقیق و دستگاه های با دقت بالا برای طراحی و ساختش لازمه ؟ واسه یک سلاح دستی (T-5000) شما عکس های جناب Ops از پروسه ی ساختش رو نگاه کن ببین همینطوری فقط دستگاه فرز هست یا کلی دستگاه طراحی و ساخت با دقت بالا هست ؟ همون فرزی هم که میفرمایید بین یک دستگاه با دقت بالا و دقت پایینش کلی تفاوت هست و ساختشون تفاوت داره

[url="http://www.military.ir/forums/topic/22044-orsis-t-5000-%d8%aa%da%a9-%d8%ae%d8%a7%d9%84-%d8%af%db%8c%da%af%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%87/page__st__15"]http://www.military....یه/page__st__15[/url]

میگید ربات دارپا طراحی کردید اما توصیفتون از کنترل (اونطور که خودتون در پست اخیر توضیح دادید) فقط دستور دادن (ورود فرامین و اطلاعات کنترلی) هست و موشک انگار خودش میفهمه برنامه دستورات چی به چیه و چیکار باید بکنه ! نه عزیزم من خودم برق کنترل دارم میخونم ، دادن اطلاعات به یه کنترلر که شما روش مانور میدی حتی جز بلوک یک سیستم هم نشون داده نمیشه ! اصل سیستم کنترلی پردازش اون سیگنال و بعد اعمال خروجی با استفاده از عملگرهای مخصوص (مثل بالچه و کنترل بردار رانش و ...) هست که دوباره این خروجی باید توسط عوامل اندازه گیر دقیق فیدبک بخوره ، همونطور که میبینی برخلاف تصورت که کنترل 10% یک موشک هست ، از سنسورها تا بالچه ها و عملگرهای مکانیکی و کل تار و پود موشک کنترله که طراحی هر کدوم از این بخش ها (فقط خود همون کنترلر ، کنترلر که فقط CPU نیست!) واسه خودش پروژه ایه !

در مورد رعد اولا بهتره شما تعریف سلاح استراتژیک رو یک مروری بفرمایید ، بوک یک سامانه ی پدافندی برد متوسط هست و سطح عملیاتش تاکتیکی بوده و "استراتژیک" خطاب کردنش یک اشتباه هست . روسها همونطور که سابقه شون در کمک کردن به ما در پروژه ها و تسلیحات مهم دیگه واضح هست ، در این مورد هم چیزی مانع کمک تکنیکی اونها به ما نمیتونه نشده باشه .

حالا شما دوست داری بگی اینکه ماهواره مخابراتی نساختیم دلیل بر عدم توانایی نیست (لابد همین الان هم ماهواره اش ساخته شده هم توانایی بلند کردن ماهواره با این تناژ رو داریم!) اینکه هنوز در مرحله ی تحقیقاتی هستیم یه تعریف خوشگل از اینه که یعنی هنوز به مرحله ی ساخت و تواناییش نرسیدیم و وقتی هنوز نرسیدیم و کانال هامون هم نیاز به پخش ماهواره ای دارند باید چیکار کنیم ؟ صبر کنیم تا تحقیقات کامل بشه اونوقت پخش داشته باشیم !؟
[/quote]
چکای عزیز
ده ببین منظور رو بد متوجه میشی.

اول اینکه دستگاه فرز انواع و اقسام داره و جزور صنعت براده برداری هست که خود فرز و تراش مادر این صنعت هستن دوم اینکه همین دستگاه فرز معمولی که شما میگید در حد صدم میلی دقت داره(یه استاد کار) و دوم اینکه انواع سی ان سیش در کشور داره تولید میشه و سوم اینکه اگه قطعات مکانیکی و ادوات جانبی چیزی جز با دستگاه های براده برداری و قالبگیری ساخته میشن بگید.با این رو صنعت میشه هر چیزی رو ساخت.چند سال پیش بود که یه دستگاه تراش 30 متری رو تو کشور ساخته بودن که باهاش میشد نیازمندی های غولپیکر کشور رو تامین کرد.بنده صنعت رو چندتا فرز ندونستم ولی بخش اصلی اون رو میدونم.برادر فکر کردی فرز کم چیزیه.:فرز لیزری داریم برش لیزری که در تمام صنایع فلزی-پلاستیکی-اپتیکی-چوب به کار میره و همگی در کشور موجوده.قصد جسارت ندارم ولی به من هیچی نگو عوض اینکه اطلاعات نظامی روسها رو خوب بلدی بیا یه تحقیقی در مورد کاوش ادوات نظامی و صنعت این کشور داشته باش.

در مورد روبات باز داری الکی منو دور میزنی.برادر من کی گفتم موشک خودش میفهمه.بنده گفتم الگوریتمهای دستوری و اینکه سرعت پردازش برای 10000 خواندن داده در ثانیه برای یه موشک تازه زیادیه و با یه پی سی اگر ساختار طراحی و مکانیکی موشک درست باشه میشه حتی قاره پیما رو با یه پی سی هدایت کرد.بله سی پی اصل کنترل یه موشک هست چون پردازش اصلی رو انجام میده که نتیجه اون با پورتهای خروجی به قطعات نیمه مکانیک و درایورها ارسال میشه.مثلاً اگر از فشار خروجی گاز برای تغییر جهت باله ها استفاده کنیم مطمئناً یه شیر قطع و وصل و یه سنسور جهت داشتن میزان فشار گاز داریم.پس اگه یه شیر با نیروی 12 ولت کار کنه مطمئناً میشه از رله های مکانیک استفاده کرد و چه چیزی رله رو برای کنترل شیر هدایت میکنه مسلماً پردازشگر اصلی.پس 10 درصد رو که میگم از روی نا آگاهی نیست.شما میتونید یه پی سی رو تهیه کنید ولی نمیتونید بالچه موشک رو از اونور دنیا تهیه کنید.

خودت رشته برقی دیگه اینارو میدونی(قدرت یا الکترونیک؟).

چند نمونه از کمک روسها بگید که منم بدونم.خفنش همین پروژه شفق بود که عاقبتش مشخصه.بقیش چی؟اس 200 که خود بندگان خدا همین بچه های هوافضا روش کار کردن نکنه میخواید بگید اینم کمک روسها بود.روسها تو چی کمک کردن.خط تولید تانک از رده خارج 72.تی 72 مهمه یا بوک.بهترین کمکشون تی 72 بود که فقط مونتاژ رو به ایران دادن چه برسه اینکه بیان کمک کنن برای نمونه مشابه بوک.بوک یه سامانه نیمه استراتژیک هست و برد متوسط که به عنوان محافظ اصلی اس 300 هم مورد استفاده قرار داره.اگه این نیمه استراتژیک نیست پس چی هست.روسها وقتی فناوری تی 72(فناوری که چه عرض کنم آهن پاره) رو به ما نمیدن چطور انتظار داری فناوری و الگوریتمهای پدافندی رو به ما بدن.

لینک رو هم دیدم و جز تراش های سی ان سی و رزوه زنی چیزه دیگه ای نبود.فک کردی اینا از مریخ اومده.تو اصفهان شرکت نامیر انواع دستگا ه های رزوه زنی رو داره میسازه.در حد بالاترین کیفیت.

حالا شما دوست داری بگی اینکه ماهواره مخابراتی نساختیم دلیل بر ناتوانایی هست(لابد همین الان هم ماهواره اش ساخته نشده و توانایی بلند کردن ماهواره با این تناژ رو نداریم!).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همین دیگه فکر میکنی کنترل یعنی یک پردازشگر بذاری تموم در حالیکه پردازش فقط یکی از کارهای کنترلر هست دوست عزیز ! تو با CPU خالی که نمیتونی هر چیزی رو کنترل کنی کلی پردازشگر ها و کنترلرهای مختلف هست ، کنترلر بنا به شرایط میتونه اصلا الکترونیکی نباشه ، مثلا کنترلر مکانیکی باشه یا اصلا کنترلر پنوماتیکی و .... اصلا [b]طراحی کنترلر بر اساس سیستم ما [/b]خودش یک درسه ! حالا شما چجوری و بر اساس چه اطلاعاتی میگی با یه پردازشگر ....خدا میدونه

همین مثالت از موشک نشون میده چقدر اطلاع داری ! بنده میگم پروسه ی کنترل هم کنترلر هست هم عملگر هم اندازه گیری (سنسور) که این المان ها در کل موشک پراکنده اند ، سنسورهای پارامترهای محیطی و داخلی موشک ، عملگرهای کنترل موشک (عملگر فقط یک رله نیست !) برای تنظیم که از زاویه بالچه ها تا گاز محفظه احتراق و پیشرانه ی خروجی و ... رو در بر میگیره و عملا کل مکانیک موشک رو تحت کنترل داره و مهمتر از همه دستورات کنترلی که خود موشک بر اساس عامل فیدبک برای خودش درست میکنه وگرنه اینکه شما بشینی پشت PC و پشت سر هم فرامین کنترلی به CPU بدی که الان کدوم بالچه رو تکون بده غیرعقلانی ترین کار و عین اینه که موشک رو بخوای Manual کنترل کنی ! در حالیکه کنترل پیشرفته دستگاه یعنی کنترل اتوماتیک یعنی خود سیستم برای خودش سیگنال کنترلی ایجاد میکنه و خودش رو اصلاح میکنه.

جدی لابد اون دریل نانو متری هم CNC هست ؟! میفرمایی اینارو ما خودمون میسازیم اما با کدوم کیفیت ؟! با کدوم قطعه !؟ طرف زده CNC ساخت ایران بعد تو Detail که میری نوشته اسپیندل ساخت ایتالیا سروو موتور ساخت تایوان ! این اسمش تولیده یا مونتاژ؟! ما هنوز یه PLC درست حسابی نتونستیم برای کارخونه هامون بسازیم که وقتی زیمنس تحریم میکنه کاسه چه کنم دست نگیریم بعد شما از ساخت "بهترین" دستگاه های کنترل مکانیکی و CNC حرف میزنید ؟!

ساخت یک دستگاه یه طرفه ، ساخت یه دستگاه بدرد بخور یک طرف دیگه ! شما خودت تو اون تاپیک درد دل قیمت دلار میگفتی از اینکه دلار رفته بالا و نمیتونی CNC وارداتی بخری مینالیدی بعد اینجا که رسیده میگی بهترین فرز و تجهیزات ایرانی؟ چرا پس خود شما از این بهترین فرزهای ایرانی استفاده نمیکنی؟! من با این دستگاه فرز اینایی که میگی کار نکردم ولی تو رشته ی خودم وقتی میبینم که گفته میشه ایران فلان کنترلر یا سنسور رو ساخته در حالیکه محصوله اصلا کیفیت نداره و هیچکی حتی اسمش رو هم نمیاره ، بنده این رو "صنعت" نمیدونم دوست عزیز ، دل خوش کردن میدونم ! شرکت بهداشتی میشناختم که همین دو ماه پیش لنگ یک شیر پنیوماتیکی دقت بالا (که البته لابد برای شما ساختش با فرز ساده است!) بود چون تحریم شده بود و عملا خط بخاطر همین یک قطعه ی کوچیک خارجی خوابیده بود ! ما نیاز همین صنعت خودمون رو تامین کنیم صنایع نظامی پیش کش .

در مورد کمک روسها شما هرچی از پدافند میبینی که جدید اضافه شده آیا جز تکنولوژی روسی هست ؟! رادار کاستا ، نبو سیستم تور ام یک ، توپ های ZSU ، سیستم های اخلالگر راداری ، موشک حوت ، تانک T-72 (که اتفاقا ایران الان داره تحت لیسانس روسیه تولیدش میکنه و نسل اولیه ذولفقار رو هم از روی اون زده پس انتقال تکنولوژی صورت گرفته) ، سیستم موشکی اس-300 (باور) ، Mig-29 ، بازهم بگم یا بسه ؟!

تا جایی که بنده میدونم وظیفه ی محافظت از سامانه های دوربرد روسی بر عهده ی Pantsir-S (بعلت قابلیت های ضدموشک کروز بالا) هست نه بوک .

در مورد ماهواره هم که جواب درست حسابی نمیدی ! وقتی در حال تحقیق هستیم یعنی حالا حالاها برای رسیدن بهش کار داریم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
تانک T-72 (که اتفاقا ایران الان داره تحت لیسانس روسیه تولیدش میکنه و نسل اولیه ذولفقار رو هم از روی اون زده پس انتقال تکنولوژی صورت گرفته)
[/quote]

سلام
البته بدنه ی نسل اول ذوالفقار از ام 60 الهام گرفته شده ( اگه نگیم خود ام 60 هس ) نسل 2 و 3 هم همون نسل اولند که دارند به روز می شوند ... البته همش در حد طرح های تحقیقاتی و آزمایشی هست ....

در مورد توپ و سیستم هدایت آتش ذوالفقار چیزی نمی دونم ولی در مورد کلیات طرح باید بگم ( به نظر بنده ) ، ذوالفقار بر پایه تانک های غربی هست نه شرقی ......
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1352299790' post='281159']
[quote]
تانک T-72 (که اتفاقا ایران الان داره تحت لیسانس روسیه تولیدش میکنه و نسل اولیه ذولفقار رو هم از روی اون زده پس انتقال تکنولوژی صورت گرفته)
[/quote]

سلام
البته بدنه ی نسل اول ذوالفقار از ام 60 الهام گرفته شده ( اگه نگیم خود ام 60 هس ) نسل 2 و 3 هم همون نسل اولند که دارند به روز می شوند ... البته همش در حد طرح های تحقیقاتی و آزمایشی هست ....

در مورد توپ و سیستم هدایت آتش ذوالفقار چیزی نمی دونم ولی در مورد کلیات طرح باید بگم ( به نظر بنده ) ، ذوالفقار بر پایه تانک های غربی هست نه شرقی ......
[/quote]

بله حق با شماست نسل اول بر پایه ی M60 بود اشتباه کردم ، یادمه در جنگ افزار گفته شده بود نسل اول یا دوم ذولفقار (فکر کنم عکس زیر) بر پایه ی T-72 ساخته شده که با فرمایشات شما فکر کنم نسل دوم باشه .

[url="http://newcoy.persiangig.com/image/Zolfaqar-Tank/009.jpg"]http://newcoy.persiangig.com/image/Zolfaqar-Tank/009.jpg[/url]

البته در همون ذولفقار یک هم با توجه به عکسهایی که دیدم تغییراتی که ذولفقار نسبت به M60 داشته در واقع استفاده از اجزا تانک های روسی (مثل توپ 125 میلیمتری) رو شاسی M60 و یه نوع ترکیب بوده اما پایه ی تانک های اول و سوم ذولفقار همونطور که فرمودید طراحی غربی بوده است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1352297736' post='281150']
همین دیگه فکر میکنی کنترل یعنی یک پردازشگر بذاری تموم در حالیکه پردازش فقط یکی از کارهای کنترلر هست دوست عزیز ! تو با CPU خالی که نمیتونی هر چیزی رو کنترل کنی کلی پردازشگر ها و کنترلرهای مختلف هست ، کنترلر بنا به شرایط میتونه اصلا الکترونیکی نباشه ، مثلا کنترلر مکانیکی باشه یا اصلا کنترلر پنوماتیکی و .... اصلا [b]طراحی کنترلر بر اساس سیستم ما [/b]خودش یک درسه ! حالا شما چجوری و بر اساس چه اطلاعاتی میگی با یه پردازشگر ....خدا میدونه

همین مثالت از موشک نشون میده چقدر اطلاع داری ! بنده میگم پروسه ی کنترل هم کنترلر هست هم عملگر هم اندازه گیری (سنسور) که این المان ها در کل موشک پراکنده اند ، سنسورهای پارامترهای محیطی و داخلی موشک ، عملگرهای کنترل موشک (عملگر فقط یک رله نیست !) برای تنظیم که از زاویه بالچه ها تا گاز محفظه احتراق و پیشرانه ی خروجی و ... رو در بر میگیره و عملا کل مکانیک موشک رو تحت کنترل داره و مهمتر از همه دستورات کنترلی که خود موشک بر اساس عامل فیدبک برای خودش درست میکنه وگرنه اینکه شما بشینی پشت PC و پشت سر هم فرامین کنترلی به CPU بدی که الان کدوم بالچه رو تکون بده غیرعقلانی ترین کار و عین اینه که موشک رو بخوای Manual کنترل کنی ! در حالیکه کنترل پیشرفته دستگاه یعنی کنترل اتوماتیک یعنی خود سیستم برای خودش سیگنال کنترلی ایجاد میکنه و خودش رو اصلاح میکنه.

جدی لابد اون دریل نانو متری هم CNC هست ؟! میفرمایی اینارو ما خودمون میسازیم اما با کدوم کیفیت ؟! با کدوم قطعه !؟ طرف زده CNC ساخت ایران بعد تو Detail که میری نوشته اسپیندل ساخت ایتالیا سروو موتور ساخت تایوان ! این اسمش تولیده یا مونتاژ؟! ما هنوز یه PLC درست حسابی نتونستیم برای کارخونه هامون بسازیم که وقتی زیمنس تحریم میکنه کاسه چه کنم دست نگیریم بعد شما از ساخت "بهترین" دستگاه های کنترل مکانیکی و CNC حرف میزنید ؟!

ساخت یک دستگاه یه طرفه ، ساخت یه دستگاه بدرد بخور یک طرف دیگه ! شما خودت تو اون تاپیک درد دل قیمت دلار میگفتی از اینکه دلار رفته بالا و نمیتونی CNC وارداتی بخری مینالیدی بعد اینجا که رسیده میگی بهترین فرز و تجهیزات ایرانی؟ چرا پس خود شما از این بهترین فرزهای ایرانی استفاده نمیکنی؟! من با این دستگاه فرز اینایی که میگی کار نکردم ولی تو رشته ی خودم وقتی میبینم که گفته میشه ایران فلان کنترلر یا سنسور رو ساخته در حالیکه محصوله اصلا کیفیت نداره و هیچکی حتی اسمش رو هم نمیاره ، بنده این رو "صنعت" نمیدونم دوست عزیز ، دل خوش کردن میدونم ! شرکت بهداشتی میشناختم که همین دو ماه پیش لنگ یک شیر پنیوماتیکی دقت بالا (که البته لابد برای شما ساختش با فرز ساده است!) بود چون تحریم شده بود و عملا خط بخاطر همین یک قطعه ی کوچیک خارجی خوابیده بود ! ما نیاز همین صنعت خودمون رو تامین کنیم صنایع نظامی پیش کش .

در مورد کمک روسها شما هرچی از پدافند میبینی که جدید اضافه شده آیا جز تکنولوژی روسی هست ؟! رادار کاستا ، نبو سیستم تور ام یک ، توپ های ZSU ، سیستم های اخلالگر راداری ، موشک حوت ، تانک T-72 (که اتفاقا ایران الان داره تحت لیسانس روسیه تولیدش میکنه و نسل اولیه ذولفقار رو هم از روی اون زده پس انتقال تکنولوژی صورت گرفته) ، سیستم موشکی اس-300 (باور) ، Mig-29 ، بازهم بگم یا بسه ؟!

تا جایی که بنده میدونم وظیفه ی محافظت از سامانه های دوربرد روسی بر عهده ی Pantsir-S (بعلت قابلیت های ضدموشک کروز بالا) هست نه بوک .

در مورد ماهواره هم که جواب درست حسابی نمیدی ! وقتی در حال تحقیق هستیم یعنی حالا حالاها برای رسیدن بهش کار داریم .
[/quote]
چکای عزیز شما داری برداشت خودتو میکنی.بنده گفتم پی سی و منظور از سی پی یو هم یک پک کامل بود.آیا در مورد این شک دارید که یک کنترلر کامل هست یا خیر؟آیا پردازشگر داده ها را از ورودی میخونه یا نه(اطلاعات سنسورها به واسطه میکروها و میکرو پروسسورها)؟آیا پردازش میکنه و دستورات رو به خروجی بفرسته یا نه؟اگه اینطور نیست پس مثل اینکه روشی دیگه ای هست که من نمیدونم.کنترل مکانیکی مال 50 سال پیشه که هنوز آغاز راه آنالوگ بود و چه ربطی به این بحث داشت.
ببین برادر وقتی مینویسی فیدبک و خودت هنوز مفهومش رو نمیدونی من چی دارم بگم!وقتی من اونجا نوشتم که یک شیر ورودی و خروجی گاز پر فشار رو کنترل کنه و یک سنسور که وضعیت خروجی فشار گاز رو در نظر بگیره پس این چی هست.آیا این منظور بنده فیدبک نبود.متاسفانه اکثراً در دانشگاه ها با اصطلاحات خارجی کار میکنن که دانشجویان تا آخر ترم مفهومشم نمیدونن.

برادر وقتی میگی کدوم کیفیت و میگی که در اون تایپک بنده مینالیدم بله درسته چون دستگاه نو کمر بنده رو میشکنه مثلاً دستگاه نو تبریز اونم تراش در حد 80 تومنه.نمونه وارداتی هم از تایوان با 130 تومن با احتساب دلار 2500 تومانی.در حالیکه بنده نمونه دست دومش رو که مربوط به آلمان غربی(دوره جاهلیت) بود میخواستم بخرم 33.خوب خودت بودی چیکار میکردی.دستگاه های تبریز بالاترین کیفیت رو در بین حتی دستگاه های آلمانی دارن و به خود کشورهای اروپای شرقی صادرات داره.حالا یه سوال؟وقتی دستگاه های تراش روسی-چک-بلغارستان-ترکیه همگی از کنترلر زیمنس استفاده میکنن به نظرت تو این زمینه مشکل دارن.ما داریم بعضی از دوستانی که با یه میکرو کنترلر یه تراش معمولی رو کردن سی ان سی با دقت قابل قبول.دستگاه های تبریز تماماً از قطعات ساخت داخل استفاده میکنن چه سرو-الکترو موتور-اسپیندل میتونی خودت تحقیق کنید.نکنه فک کردی الکتروموتور رو تولید نمیکنیم.کارخونش دوره قبل انقلاب تاسیس شد برادر.

این طرف که میگی مشخصات غیر بومی زده کیه، بگو ما هم بدونیم.من خودم تو نمایشگاه تهران از استان کرمان دستگاه تراش چرخ دنده سی ان سی ساخته بودن که کیفیت تراش چرخ دندش به حدی بود که آدم فکر میکرد آبکاری شده.کارشم فقط تراش چرخ دنده بود و کلاً باید تعداد دندانه و نوع و ارتفاع دندانه و گام بهش میدادی خودش برات تراش میداد.ناراحت نشی ولی مثل اینکه تو باغ تولیدات داخلی نیستی.چشمت به این اوضاع بد اقتصادی نره.علم و صنعت داریم ولی حمایتی نیست و اگرم هست مربوط به کارهای خاصه.

برادر من، وقتی موشک اس 300 که روسیه تولید بومیشو به چین نداد انتظار داری به ایران بده.این باور هم که میگن از سماجت بچه های این کشور بوده که مهندسی معکوس روش انجام دادن.کدام اخلالگر با ذکر منبع؟منابعت رو ذکر کن.

بوک یکی از محافظین اس 300 هست.دست به سرچت خوبه یه سرچ بزنی پیدا میکنی.

در مورد کنترل مکانیکی و پنوماتیکی نمونش میشه موشک تاو.حالا یه سوال با چی فشار گاز خروجی در موشک تاو کنترل میشه؟(شیر پنوماتیکی)با چی دستور میگیره؟(فرمان پردازشگر یا میکرو کنترلر) با چی نسبت به هدف درک داره؟(مسلما با سنسور حرارتی)
وقتی بنده میگم با سی پی یو منظور یک پک کامل هست(رم-پردازشگر-منبع تغذیه................................. تا دلت بخواد).
برادر بنده دانا نیستم ولی نادان هم نیستم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب نپتون جسارت نشه شما که خودت اونور تر از فرز ندیدی و سر تا ته صنعت رو این میبینی داری به بنده درس میدی ؟! خیلی از جاها هست که به اقتضای سیستم از پردازشگرهای غیرالکترونیکی استفاده میشه حالا نمیدونم شما دیده باشی یا خیر اما پیشرفته ترین شرکت های دنیا الان دارن تجهیزات پردازش غیرالکترونیکی برای همین سیستمها درست میکنند مثالش شرکت فستو پنوماتیک که شیرهای مخصوصی داره که عملیات پردازش منطقی رو بر اساس فشار هوای شیرها انجام میده و برای صنایع حساس که نمیشه از الکترونیک استفاده کرد تولید میکنه . یعنی پردازش بصورت غیرالکترونیکی انجام میشه .

[url="https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDQQFjAB&url=https%3A%2F%2Fwww.festo.com%2Fnet%2Fsv_se%2FSupportPortal%2FDownloads%2F118680%2F16281%2Fos12-inch_enus.pdf&ei=yJeaUJyWN6iL4gSy44HQCA&usg=AFQjCNFsuVTbOaBbdikk8g_8ETeT-6s8BA"]https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDQQFjAB&url=https%3A%2F%2Fwww.festo.com%2Fnet%2Fsv_se%2FSupportPortal%2FDownloads%2F118680%2F16281%2Fos12-inch_enus.pdf&ei=yJeaUJyWN6iL4gSy44HQCA&usg=AFQjCNFsuVTbOaBbdikk8g_8ETeT-6s8BA[/url]

CPU میتونه کنترلر باشه اما تصور اینکه با یک کامپیوتر میشه هرچیزی رو کنترل کرد و هرکاری کرد اشتباست ، شما میگی یک پک کامل CPU بنده میگم برای پروسه ی کنترل (میدونی یعنی چی؟) فقط CPU کافی نیست که هی دم ازش میزنی ، خودت هم داری میگی عملگر میخواد سنسور میخواد این یعنی [b]کنترل فقط با یک CPU غیرممکن هست [/b]و اجزای دیگری لازمه که ساخت هر کدوم بسیار پیچیده است (مثال همون شیر پنوماتیکی که عرض کردم شرکت ایرانی لنگش بود) و یک چیز دیگه رو هم نشون میده اینه که ریشه دوندن این عملگرها و سنسورها در یک سیستم (حالا چه موشک چه سیستم صنعتی و ....) و تحت کنترل گرفتن تک تک عملیات های مکانیکی و ... بیشتر از 10% یک سیستم رو در بر میگیره ! شما که بقول خودت این چیزا رو میدونی پس چجوری میگی کنترل 10% کاره؟! در حالیکه اگر حرفی که خودت میزنی رو متوجه بشی میدونی که معنیش یعنی تمام ایرودینامیک ، مکانیک و پروسه ی احتراق یک موشک باید در سامانه ی کنترلیش یکپارچه بشه .

در مورد CNC مثالش همین الان حی و حاضر هست ، این هم مثلا نوشته ایرانی دیگه ! :

[url="http://www.tirantejarat.com/index.php/cnc-machine/76--4000"]http://www.tiranteja...achine/76--4000[/url]-
[url="http://www.tirantejarat.com/index.php/cnc-machine/99--cn-101"]http://www.tiranteja...hine/99--cn-101[/url]-

حالا شما منبع بیار از این cnc تمام ایرانیت! همین ماشین سازی تبریز هم واسه CNC هاش زده سیستم کنترل Siemens ، مسلما میدونی سیستم کنترلی منظورش فقط نرم افزار نیست ! خود پنل کاربری هست کنترلر (PLC) محورها و اسپیندل و تقریبا کل سیستم الکترومکانیکیش (بجز خود دستگاه فرز) رو شامل میشه ! یعنی ماشین سازی تبریز زحمت کشیدن و فقط فرز رو (اونهم اگر تازه بقول شما تمام داخلی باشه) ساختن و سیستم کنترلش تماما خارجیه . الکتروموتور احتمالا (اسم کارخونه ای که میگی رو نمیدونم) ولی موتور سروو رو بعید میدونم ایران تولید کنه .

در مورد کیفیت هم مثالش رو برات زدم ، PLC (کنترلرهای صنعتی) رو ایران هم ادعای تولید کردنش رو داره اما کیفیتی که اینها دارند هیچکس طرفشون هم نمیره با اینکه چندین ساله تولید میشه کارخونه ها هنوز برای کنترل سیستهاشون از PLC های زیمنس استفاده میکنند . وقتی ما هنوز نمیتونیم PLC کاربردی بسازیم یعنی CNC تمام ایرانی هم نمیتونیم بسازیم .

یکی از محافظین !؟! فرق بوک و pantsir رو متوجه میشی دوست عزیز ؟ هر سامانه ای که کوتاه برد بود یعنی محافظ سامانه ی برد بلند میشه ؟ پانتسیر بدلیل تواناییش در رهگیری موشک های کروز (تهدید اصلی سیستمهای برد بلند) هست که برای حفاظت این سیستم انتخاب شده .

حتی اگه همین سماجت هم باشه بازهم باید یک S-300 به ما داده باشن تا از روش بزنیم یا نه ؟! یعنی روسها انقدر احمقند که ذات مهندسی معکوس کردن ما رو بدونند و سهوا اس-300 بدن ؟ در مورد اخلالگر هم در پست های قبلی چند بار عرض کردم ، دو مدل Pelena-1 و Autobaza که صادر شدنش به ایران قطعی و رسمی بوده . سرچ کنی منبع خبر هست (تو همین میلیتاری هم موجوده) پیدا نکردی برات میذارم

تا وقتی شما حرف خودت رو بزنی و فکر کنی عالم رو میشه با دستگاه فرز گرفت بحث ما تمومی نداره دوست عزیز در بحث مکانیکی شاید ما با مونتاژ کردن قطعات ساخت خارج و هرچی تونسته باشیم به صنایعی دست پیدا کنیم اما در بحث سامانه های الکترونیکی (چه مخابراتی چه کنترلی) با وجود پیشرفت هنوز ، چه شما قبول کنی چه نکنی سطح تکنولوژی ما به اندازه ای که نیاز داریم نیست و این تفاوت سطح رو هرچند مقطعی باید با تعامل با دیگر کشورها پر کنیم همونطور که داریم این کار رو انجام میدیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[VMC125 -TC20-FP4MB
اینا سی ان سی هستن.
کنترلرهای زیمنس استاندارد بین المللی هست و کنترلر های ایرانی بخاطر تحریمها شناخته نشدن و به همین زیمنس اکتفا شده.خود روسها تولید رسمی کنترلر ندارن چون نیازی نیست.
این دستگاه ها از نمونه های وارداتی هم گرونتر هستن و هم مرغوبتر.همینه میگن وقتی یه شرکت یه چیز خوب بسازه بازم میگن کیفیت محصولاتش بده.چیزی هم که شما لینکشو فرستادی مربوط به فرز چوب هست.خودت دستگاه فرز و دیدی.برادر اونورتر از این رو میخوای برات لیست کنم.منتها مادر همشون تراش و فرز هست و با این دوتا میتونی یه دستکاه تولیدی دیگه رو بسازی که کارش حتی تولید قطعات الکترونیکی و یا حتی چرخ دنده که ذکر شد باشه.بخاطر این بهش میگن مادر صنعت.من نگفتم با فرز دنیا رو میشه گرفت کی گفتم ولی گفتم بخش اصلی صنعت مادر هست.

در مورد تکنولوژی بله سطح فناوری ما هنوز مونده تا به سطح خیلی بالایی برسه.و بنده در این مورد هیچ بحثی نکردم برادر.پستها رو بخون ببین در مورد چی تا حالا بحث کردیم.

در مورد روسها هم اینو اضافه کن که روسها اینقدر احمقند به ما در مورد اس 300 کمک کرده باشن.پس چرا به ایران ندادن در حالیکه قانون تحریمها رو شامل نمیشد و حتی اوباما گفت که روسها هر سلاحی رو دوست دارن میتونن به ایران بفروشن.پس اگه اینجور باشه چرا خط مونتاژ رو به ایران نمیدن.

در مورد سی پی یو هم که گفتم شما خودت طوری دیگه برداشت کردی.بله اینو هر بچه ای میدونه بدون عملوند کنترل کردن با سی پی یو غیر ممکنه.بازم پستها رو درست بخون که نخوندی.
کنترل مکانیکی هم که میگی محدود هست و پویا نیست و باز نیازمند الکترونیک در سطح پایینیه.چون زمانبندی در اون سیستمها در اولویت قرار داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='nepton' timestamp='1352308168' post='281189']
[VMC125 -TC20-FP4MB
اینا سی ان سی هستن.
کنترلرهای زیمنس استاندارد بین المللی هست و کنترلر های ایرانی بخاطر تحریمها شناخته نشدن و به همین زیمنس اکتفا شده.خود روسها تولید رسمی کنترلر ندارن چون نیازی نیست.
این دستگاه ها از نمونه های وارداتی هم گرونتر هستن و هم مرغوبتر.همینه میگن وقتی یه شرکت یه چیز خوب بسازه بازم میگن کیفیت محصولاتش بده.چیزی هم که شما لینکشو فرستادی مربوط به فرز چوب هست.خودت دستگاه فرز و دیدی.برادر اونورتر از این رو میخوای برات لیست کنم.منتها مادر همشون تراش و فرز هست و با این دوتا میتونی یه دستکاه تولیدی دیگه رو بسازی که کارش حتی تولید قطعات الکترونیکی و یا حتی چرخ دنده که ذکر شد باشه.بخاطر این بهش میگن مادر صنعت.من نگفتم با فرز دنیا رو میشه گرفت کی گفتم ولی گفتم بخش اصلی صنعت مادر هست.

[b]در مورد تکنولوژی بله سطح فناوری ما هنوز مونده تا به سطح خیلی بالایی برسه.و بنده در این مورد هیچ بحثی نکردم برادر.پستها رو بخون ببین در مورد چی تا حالا بحث کردیم.[/b]

در مورد روسها هم اینو اضافه کن که روسها اینقدر احمقند به ما در مورد اس 300 کمک کرده باشن.پس چرا به ایران ندادن در حالیکه قانون تحریمها رو شامل نمیشد و حتی اوباما گفت که روسها هر سلاحی رو دوست دارن میتونن به ایران بفروشن.پس اگه اینجور باشه چرا خط مونتاژ رو به ایران نمیدن.

در مورد سی پی یو هم که گفتم شما خودت طوری دیگه برداشت کردی.بله اینو هر بچه ای میدونه بدون عملوند کنترل کردن با سی پی یو غیر ممکنه.بازم پستها رو درست بخون که نخوندی.
کنترل مکانیکی هم که میگی محدود هست و پویا نیست و باز نیازمند الکترونیک در سطح پایینیه.چون زمانبندی در اون سیستمها در اولویت قرار داره.
[/quote]

خب عزیز من همه ی بحث ما سر همین یک جمله ای بود که شما گفتی و ابتدای بحث قبول نمیکردیش ! برو پست اول گفتی اونقدری تکنولوژی داریم که با دیگر کشورها (مثل روسیه) ارتباط نداشته باشیم در حالیکه الان توی صنایع مختلف ما هنوز به اون سطح نرسیدیم که از دیگران بی نیاز باشیم و اصلا باهاشون ارتباط نداشته باشیم .

مگه CNC چوب با CNC بقیه قطعات چقدر فرق داره ؟ در ثانی CNC محصولش یک چیز مکانیکی و فیزیکی هست در حالیکه یک دستگاه مثلا تولید قطعات الکترونیکی خیلی چیزهای غیرمکانیکی هم داره (از جمله سیستم های الکترونیکی) که دستگاه فرز نمیتونه بزندشون ! از دیدگاه صنایع مکانیکی بله حق با شماست بدنه و قسمت های مکانیکیش رو فرز میتونه بزنه اما این همه ی یک سیستم نیست (خصوصا سیستمهای پیشرفته ی امروزی) و چیزهای زیاد دیگری باید بهش اضافه بشه

در مورد اس-300 فکر کنم این سیاست روسها رو یه 100 باری تو سایت بحث کرده باشیم ! دلیلش واضحه چون روسها هم خدا رو میخوان هم خرما رو ! هم میخوان مخفیانه به ایران تجهیزاتشون رو بفروشند هم از آمریکا بخاطر "عدم صادرات تسلیحات به ایران" گروکشی کنند و حق حساب بگیرند .

والا اون سیستمهایی که من دیدم بدون الکترونیک هم کار میکردند و اصلا نیازی به الکترونیک نداشتند ! منظورت رو از زمان بندی دقیقا نفهمیدم اما بطور کلی زمان بندی و اولویت دادن میتونه با ترتیب شیرها صورت میگیره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

خب عزیز من همه ی بحث ما سر همین یک جمله ای بود که شما گفتی و ابتدای بحث قبول نمیکردیش ! برو پست اول گفتی اونقدری تکنولوژی داریم که با دیگر کشورها (مثل روسیه) ارتباط نداشته باشیم در حالیکه الان توی صنایع مختلف ما هنوز به اون سطح نرسیدیم که از دیگران بی نیاز باشیم و اصلا باهاشون ارتباط نداشته باشیم .

مگه CNC چوب با CNC بقیه قطعات چقدر فرق داره ؟ در ثانی CNC محصولش یک چیز مکانیکی و فیزیکی هست در حالیکه یک دستگاه مثلا تولید قطعات الکترونیکی خیلی چیزهای غیرمکانیکی هم داره (از جمله سیستم های الکترونیکی) که دستگاه فرز نمیتونه بزندشون ! از دیدگاه صنایع مکانیکی بله حق با شماست بدنه و قسمت های مکانیکیش رو فرز میتونه بزنه اما این همه ی یک سیستم نیست (خصوصا سیستمهای پیشرفته ی امروزی) و چیزهای زیاد دیگری باید بهش اضافه بشه

در مورد اس-300 فکر کنم این سیاست روسها رو یه 100 باری تو سایت بحث کرده باشیم ! دلیلش واضحه چون روسها هم خدا رو میخوان هم خرما رو ! هم میخوان مخفیانه به ایران تجهیزاتشون رو بفروشند هم از آمریکا بخاطر "عدم صادرات تسلیحات به ایران" گروکشی کنند و حق حساب بگیرند .

والا اون سیستمهایی که من دیدم بدون الکترونیک هم کار میکردند و اصلا نیازی به الکترونیک نداشتند ! منظورت رو از زمان بندی دقیقا نفهمیدم اما بطور کلی زمان بندی و اولویت دادن میتونه با ترتیب شیرها صورت میگیره .
[/quote]
بله فناوری ما فعلا در حالتی هست که بخاطرش باج ندیم.توجه کرده باشی روسها در بحث فناوری منافع یکطرفه رو در نظر میگیرن.و در کل بخوای حساب کنی هیچ کشوری در دنیا نیست که به فناوری کشورهای دیگه نیازی نداشته باشه ولی فعلا برای مایحتاج صنعت ما کافیه.
سی ان سی چوب به لحاظ ساختاری کلهم اجمعین با فرز فلز فرق داره.فرز تا 8 تن وزن داره و ساختش بسیار وسیعتر و مشکلتر از فرز چوب و پلاستیک هست.

بله دستگاه های تولید قطعات الکترونیکی قطعات دیگری دارند که غیر مرتبط با فرز هست ولی بخش عمدش وابسته به دستگاه های فرز و تراش هست.در بخش مکانیکی دستگاه های فرز و تراش و ............. مادر صنعت هستن.

والا در مورد اس 300 هم تا اونجایی که من سایتها رو زیرو رو کردم روسها بد تر از غرب مخالف دادن اس 300 به ایران بودن.وقتی که اوباما چراغ سبز به روسیه نشون داد پس چرا از دادن اس 300 به ایران متناع کردن.و اگر هم خدا رو میخوان و هم خرما رو چرا در مسئله سوریه اینقدر فقط رو داشتن خرما اصرار کردن.و حتی با هواپیمای غیر نظامی براشون تجهیزات میفرستن.این نشون میده سیاست روس ضدیت کامل با پیشرفت ما هست و همین موشک حوت هم دوره دولتهای قبلی از چنگ روسها در اومد.اون موقع که روسها از نظر اقتصادی وضعیت خوبی نداشتن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='nepton' timestamp='1352311917' post='281200']
فعلا در حالتی هست که بخاطرش باج ندیم.توجه کرده باشی روسها در بحث فناوری منافع یکطرفه رو در نظر میگیرن.و در کل بخوای حساب کنی هیچ کشوری در دنیا نیست که به فناوری کشورهای دیگه نیازی نداشته باشه ولی فعلا برای مایحتاج صنعت ما کافیه.
سی ان سی چوب به لحاظ ساختاری کلهم اجمعین با فرز فلز فرق داره.فرز تا 8 تن وزن داره و ساختش بسیار وسیعتر و مشکلتر از فرز چوب و پلاستیک هست.

والا در مورد اس 300 هم تا اونجایی که من سایتها رو زیرو رو کردم روسها بد تر از غرب مخالف دادن اس 300 به ایران بودن.وقتی که اوباما چراغ سبز به روسیه نشون داد پس چرا از دادن اس 300 به ایران متناع کردن.و اگر هم خدا رو میخوان و هم خرما رو چرا در مسئله سوریه اینقدر فقط رو داشتن خرما اصرار کردن.و حتی با هواپیمای غیر نظامی براشون تجهیزات میفرستن.این نشون میده سیاست روس ضدیت کامل با پیشرفت ما هست و همین موشک حوت هم دوره دولتهای قبلی از چنگ روسها در اومد.اون موقع که روسها از نظر اقتصادی وضعیت خوبی نداشتن.
[/quote]

خب منم نگفتم واسه چیزایی که میخوایم باج ندیم میگم هزینه اش رو بدیم مثل همین رو Air رفتن کانال هامون با ماهواره های روسی که هزینه اش رو هم دادیم دیگه

بخاطر اینکه سوریه متحد استراتژیک روسیه است ولی ما نیستم ! قبلا هم توضیح دادم سیاست روسها ضدیت "کامل" با پیشرفت ما نیست چون اگر اینطور بود مطمئن باش یه چیزی میشدن مثل آمریکا و همین قدری هم که در صنایع نظامی و غیرنظامی کمکمون میکنند نمیکردند ، روسها میخوان فقط تا جایی پیشرفت کنیم که برای خود روسیه تهدید و چالش نشیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]دوست بزگوارم [/right]

[right]با تشکر از پاسخ شما مواردی قابل عرض می باشد که در ذیل نظرات خود را خدمتتان اعلام می دارم[/right]
[right]
فرمودید[/right]
[quote]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ما به روسیه یا چین وابسته نیستیم ![/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]اگه به یکی از این دو وابستگی داشتیم همونطور که عرض کردم وضعیت نیروی هواییمون به این صورت نبود و نیروی هوایی ما مجهز به جنگنده های نسل 4+ بود ولی در عوض گوش به فرمان پکن و مسکو بودیم![/font][/color][/right]
[/quote]

[right]به نظر شما چون چین و روسیه کثیف به ما تکنولوژی های روزشان را نمی دهند شد دلیل عدم وابستگی و آمریکا که به ما پیشرفته ترین محصولات صنایع نظامی خود مانند آواکس و اف 16 و تامکت را همراه با برترین خودرو های روز خود بصورت تاسیس کارخانه را داده بود شد دلیل وابستگی . میشود صریح بفرمایید معنی اتحاد دوکشور در عالی ترین سطح روابط بین المللی معنیش چه می شود[/right]
[/right]
[quote]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]اونها هم بر اساس منتفعشون با ما رفتار میکنن و روزی که منافعشون در گرو فروختن ماست به راحتی اینکارو انجام میدن! مثل جریان اس 300 که انگار جزو موارد تحریم شده هم نبود![/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]نیروگاه بوشهر هرچقدر هزینه داشته ولی با توجه به اینکه تربیت نیروی متخصص و تجربه ای که برای ما به بار میاره ارزش داره ![/font][/color][/right]
[/quote]

[right]روسها آنقدر به این کشور خیانت کرده اند که آمریکا نکرده است. این موضوع را حتی یک کودک خردسال هم میداند. اجناس بنجل و تقلبی چینی که با حمایت برخی خائنان در کشور ما از طریق مراجع رسمی نیز . وارد می شود آنقدر به اقتصاد و تولید ما صدمه زده است که تا کنون بی سابقه بوده است. شاید به ظاهر آنها با سیاست داخلی ما کاری ندارند اما شالوده کشور ما را مثل یک زالو دارند می مکند و ما را از لحاظ اقتصادی آنقدر وابسته کرده اند که به راحتی مطیع اوامر آنها به نوعی برده آنان شده ایم در تایید فرمایش شما در پاراگراف اول زمانیکه کل منابع مارا به تاراج بردند مثل تفاله ما را خواهند فروخت.[/right]

[right]چرا آنقدر خوار شده ایم که چینی ها با قدرت بجای پول نفت فروخته شده اعلام میدارند پول بی ارزش خود و یا کالا میدهند؟ معنی استثمار کردن یک کشور را که انشاالله میدانید؟[/right]
[right] چرا آنقدر خوار شده ایم که روسها 20 سال طول کشید تا یک نیروگاه هسته ای را افتتاح کنند؟ واقعا توجیه شما عذر بدتر از گناه نیست ؟ [/right]
[right]اگر با قدیمیهای وزارت نیرو صحبت کنید مطالبی خواهید شنید که برایتان هم جالب و هم تلخ خواهد بود. موضوع آنست که قبل از انقلاب قرار بود که اکثر انرژی برق کشور از طریق انرژی هسته ای تامین شود و به همین علت مقرر شد که بطور بنیادین کل شبکه برق ایران 110 ولت مشابه آمریکا بدلیل ایمنی بالا برای مصرف کنندگان شود و کل سیستم گرمایشی و پخت پز نیز از طریق برق تامین گردد. به همین منظور[/right]
[right]مطالعه 20 نیروگاه هسته ای آغاز و قرارداد 4 نیروگاه با شرکتهای مختلف با تکنولوژی بالا از قبیل زیمنس منعقد شد.[/right]
[right]اما پس از انقلاب و بدلیل شرایط ایجاد شده اکثر شرکتهای بزرگ بین المللی از ایران رفته و تا مین برق کشور با ساخت نیروگاههای فسیلی و آبی توسعه یافت .ضمن آنکه تامین سوخت گرمایشی با توسعه شبکه . های انتقال گاز مایع در دستور کار قرار گرفت . امروز ما کشوری داریم که زیر تمام شهر های آن پر از شبکه های گاز است و این داستان ادامه دارد. یعنی ما بجای تولید برق در نیروگاههای هسته ای و مصرف آن جهت روشنایی و گرمایش با برق 110 ولت بایستی دهها هزار کیلومتر در سراسر کشور لوله گذاری کرده تا یک اجاق خوراک پزی در منزلی و یا یک بخاری روشن شود!!!![/right]

[right]از موضوع اصلی دور نشویم نتیجه آنکه استناد اساتید به آنکه چرا غرب قبلا با انرژی هسته ای مشکل نداشت و حالا با حق مسلم ما دارد آنست که ما از اساس راهی را پیش گرفته ایم که با آنچه برای زیربنای کشور تعیین شده بود تفاوت فاحش دارد. ضمن آنکه برای نیروگاه متوسط 1000 مگاواتی بوشهر که طبق قرارداد با روسیه تامین سوخت آن برای سالیان سال تظمین شده است چرا این همه مراکز غنی سازی بلا استفاده دارد ساخته میشود!!!![/right]

[right] جالب تر از همه مطالب بالا آنست که برخلاف اظهارات مسئولان محترم کشور ما نه تنها کمبود تولید برق ندارد بلکه تولید مازاد نیز دارد!!!! حال ساخت نیروگاه ؟هسته ای 1000 مگاواتی بوشهرپس از 20 سال که فقط 3تامین کننده % برق کشور با این همه هزینه تحمیلی است چه ارزشی دارد را شما بفرمایید![/right]

[right]یک هموطن نکته سنج در اینخصوص مطلبی را بیان نموده که خواندن آن خالی از لطف نیست[/right]

[url="http://78med.persianblog.ir/post/356"]http://78med.persianblog.ir/post/356[/url]
[quote]

[quote]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]د نیست به مبادلات آمریکا و چین هم یه نگاه بندازید ! کسری تجاری آمریکا با چین طی سال 2011 میلادی به بیش از 295 میلیارد دلار رسید! پس حتما آمریکا هم زیر دست چینه نه؟[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]چین کشور بزرگیه و نیروی کار و اجناسش هم ارزونه و یه گزینه خوب در نظر وارد کننده ها محسوب میشه و اونطور که من خوندم سود واردات ازچین بیشتر از کشور های دیگه هست![/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]نگاهی به مناسبات تجاری چین - آمریکا[/font][/color]
[url="http://www.noormags.com/view/fa/articlepage/30789/90/text"]http://www.noormags....e/30789/90/text[/url]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]چین واردات کالا از آمریکا را افزایش می دهد[/font][/color]
[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910212001102"]http://www.farsnews....=13910212001102[/url][/right]
[/quote]

[/quote]

[right]هموطن من چرا تاکنون متوجه نشده اید که بدهی آمریکا به چین یا دنیا بر ضرر چین و کشورهای دیگر است تا آمریکا؟!!!!!![/right]

[right]دولتمردان آمریکا با جهانی کردن واحد پول خود در مراودات بین المللی به نوعی ظریف از منابع کل دنیا به عنوان پشتوانه پول خود دارند به رایگان استفاده میکنند. مثالی برای روشن تر شدن موضوع عرض کنم[/right]

[right]فرض کنید بانک مرکزی آمریکا می خواهد 10 میلیارد دلار اسکناس جدید منتشر کند . قطعا این پول می بایست برای آنکه ارزشش کم نشود با پشتوانه باشد.و پشتوانه بانک مرکزی آمریکا نیز محدود . بهترین پشتوانه این پول در اصل کالاهایی خواهد بود که در جهان داد و ستد میشود مثلا نفت - کالا های صادراتی کشورهای دیگر به آمریکا و ... حال اگر کشورهای صادر کننده به آمریکا خود مروج استفاده از دلار نباشد قطعا در مرحله اول به خود صدمه زده اند چرا که در مقابل عرضه کالا فقط کاغذ تحویل گرفته اند.[/right]

[right]برخی اوقات به هوش و ذکاوت آمریکاییها حسرت میخورم که با چه مکانیزمهایی دارند به کشور خود خدمت میکنند.[/right]

[right]امیدوارم حال متوجه شده باشید که کشور چین و هند و ... با ارائه واحد پولی خود بجای دلار نفتی به ما - چقدر بیشتر به کشور ما دارند صدمه می زنند موضوعی که متاسفانه دولتمردان ما از آن به عنوان افتخار در دور زدن تحریمها برای افراد نادان یاد میکنند.[/right]

[right]فرمودید[/right]

[quote]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ایوانف: ایران غنی‌سازی را کنار بگذارد![/font][/color]
[url="http://www.aftabnews.ir/vdcd9j0k.yt0n96a22y.html"]http://www.aftabnews...yt0n96a22y.html[/url]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ما به درخواست روسیه عمل کردیم؟ پس این چجور وابستگیه سیاسی هست؟[/font][/color][/right]

[/quote]

[right]عجب !!!![/right]
[right]خواهشا این دلیل را سریعا پاک کنید چون الان یه سلطنت طلب این دلیل شما را ببیند هزاران دلیل برای عدم موافقت شاه با غرب را بطور مستند ارائه میکند.و میگوید مقاومت شاه در پایین نکشیدن قیمت نفت یعنی عدم وابستگی و مطیع بودن در برابر غرب برخلاف مواردی که شنیده ایم موجب کله پا شدنش شد..[/right]
[right][quote][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]چه سندی مبنی بر سهم 50 درصدی ایران از دریای خزر وجود داره که بر اساس اون ما ادعای مطالبه این میزان سهمو بکنیم؟[/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]سهم واقعی ایران از دریای خزر 20 درصد است[/font][/color]
[url="http://www.fardanews.com/fa/news/125450/%D8%B3%D9%87%D9%85-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B2%D8%B1-20-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA"]http://www.fardanews...خزر-20-درصد-است[/url]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]سهم حداقل 18درصدی ایران از خزر تثبیت شد[/font][/color]
[url="http://alef.ir/vdcawun6o49nim1.k5k4.html?162509"]http://alef.ir/vdcaw...5k4.html?162509[/url][/right]
[/quote]

[right]لطفا این لینک را پیگیری نمایید[/right]

[right][url="http://www.military.ir/forums/topic/23099-%D8%B5%D8%A7%D9%84%D8%AD%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF%D8%9B-%D8%AF%D8%B1/page__st__15__gopid__281304#entry281304"]http://www.military....304#entry281304[/url][/right]

[right] باز هم عرض میکنم با اوضاع فعلی باید با شعار نه شرقی نه غربی خداحافظی کرد.[/right]

[right]لطفا در خصوص قرارداد های بی او او و بی او تی تحقیق کنید و فرقش را با قراردادهای استعماری بیان نمایید.[/right]

[right]موفق باشید[/right]
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر Emperor خیلی جالب و موشکافانه موضوع بحث رو از لحاظ ریشه ای باز کردی؛ احسنت بر شما.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عرض معذرت به خاطر تاخیر
[quote]

به نظر شما چون چین و روسیه کثیف به ما تکنولوژی های روزشان را نمی دهند شد دلیل عدم وابستگی و آمریکا که به ما پیشرفته ترین محصولات صنایع نظامی خود مانند آواکس و اف 16 و تامکت را همراه با برترین خودرو های روز خود بصورت تاسیس کارخانه را داده بود شد دلیل وابستگی . میشود صریح بفرمایید معنی اتحاد دوکشور در عالی ترین سطح روابط بین المللی معنیش چه می شود
[/quote]

نشان عدم وابستگی تنها ندادن سلاح نیست بلکه عدم فرمانبرداری ما هم نشان دیگر اونه !
حکومت پهلوی دوم که در موضع قدرت بود با اونهمه سلاح که در زمان خودش بهترین ها بودن چرا نتونست بحرین رو حفظ کنه و چرا ما با این وضعمون(نیروی هوایی و زمینی و دریایی نسبتا ضعیف) تونستیم جزایر سه گانه رو تا به امروز به هر ترتیبی که شده حفظ کنیم؟ آیا جز اینه که سلاح های ارتش ایران در خدمت منافع آمریکا بود؟
اتحاد آمریکا با ایران مسخره هست ! ایران برای آمریکا وسیله بود نه متحد!
[quote]

روسها آنقدر به این کشور خیانت کرده اند که آمریکا نکرده است. این موضوع را حتی یک کودک خردسال هم میداند. اجناس بنجل و تقلبی چینی که با حمایت برخی خائنان در کشور ما از طریق مراجع رسمی نیز . وارد می شود آنقدر به اقتصاد و تولید ما صدمه زده است که تا کنون بی سابقه بوده است. شاید به ظاهر آنها با سیاست داخلی ما کاری ندارند اما شالوده کشور ما را مثل یک زالو دارند می مکند و ما را از لحاظ اقتصادی آنقدر وابسته کرده اند که به راحتی مطیع اوامر آنها به نوعی برده آنان شده ایم در تایید فرمایش شما در پاراگراف اول زمانیکه کل منابع مارا به تاراج بردند مثل تفاله ما را خواهند فروخت.

چرا آنقدر خوار شده ایم که چینی ها با قدرت بجای پول نفت فروخته شده اعلام میدارند پول بی ارزش خود و یا کالا میدهند؟ معنی استثمار کردن یک کشور را که انشاالله میدانید؟

چرا آنقدر خوار شده ایم که روسها 20 سال طول کشید تا یک نیروگاه هسته ای را افتتاح کنند؟ واقعا توجیه شما عذر بدتر از گناه نیست ؟

[/quote]

دیروز تو مناظره آقای کواکبیان و آقای متکی به یاد این فرمایشات شما افتادم و گو اینکه منشاء واحدی دارن!
در مورد نیروگاه بوشهر باید گفت که تکنولوژی این نیروگاه غربی(آلمانی) بود و ممکنه چندین ماه و بلکه سال فقط صرف درک و سازگار کردن تکنولوژی غربی و شرقی شده باشه و البته باید گفت که روسیه هم از فرصت استفاده کرده و ساخت این نیروگاه رو به تاخیر انداخته ولی این برای ما خواری نیست !
ما امروز در موضع قدرت نیستیم(به صورت کامل) و تا رسیدن به این نقطه شاهد زورگویی دیگران خواهیم بود ! مختار ثقفی هم قبل از رسیدن به موضع قدرت با حکومت عبدالله بن زبیر به صورت هوشمندانه سازش کرد و تو فرصت مناسب خودشو از اونا جدا کرد ! وضع فعلیه ما و روسیه و چین مثل جریان مختار و یزید(امریکا) و عبدالله بن زبیر(روسیه و چین) هست! در عین اینکه اونا(روسیه و چین) از ما استفاده میکنن ما هم از اونها استفاده میکنیم و در وقت مناسب ازشون جدا میشیم و بعید نیست روزی در مقابل هم قرار بگیریم!

[quote]

اگر با قدیمیهای وزارت نیرو صحبت کنید مطالبی خواهید شنید که برایتان هم جالب و هم تلخ خواهد بود. موضوع آنست که قبل از انقلاب قرار بود که اکثر انرژی برق کشور از طریق انرژی هسته ای تامین شود و به همین علت مقرر شد که بطور بنیادین کل شبکه برق ایران 110 ولت مشابه آمریکا بدلیل ایمنی بالا برای مصرف کنندگان شود و کل سیستم گرمایشی و پخت پز نیز از طریق برق تامین گردد. به همین منظور

مطالعه 20 نیروگاه هسته ای آغاز و قرارداد 4 نیروگاه با شرکتهای مختلف با تکنولوژی بالا از قبیل زیمنس منعقد شد.

اما پس از انقلاب و بدلیل شرایط ایجاد شده اکثر شرکتهای بزرگ بین المللی از ایران رفته و تا مین برق کشور با ساخت نیروگاههای فسیلی و آبی توسعه یافت .ضمن آنکه تامین سوخت گرمایشی با توسعه شبکه . های انتقال گاز مایع در دستور کار قرار گرفت . امروز ما کشوری داریم که زیر تمام شهر های آن پر از شبکه های گاز است و این داستان ادامه دارد. یعنی ما بجای تولید برق در نیروگاههای هسته ای و مصرف آن جهت روشنایی و گرمایش با برق 110 ولت بایستی دهها هزار کیلومتر در سراسر کشور لوله گذاری کرده تا یک اجاق خوراک پزی در منزلی و یا یک بخاری روشن شود!!!!

از موضوع اصلی دور نشویم نتیجه آنکه استناد اساتید به آنکه چرا غرب قبلا با انرژی هسته ای مشکل نداشت و حالا با حق مسلم ما دارد آنست که ما از اساس راهی را پیش گرفته ایم که با آنچه برای زیربنای کشور تعیین شده بود تفاوت فاحش دارد. ضمن آنکه برای نیروگاه متوسط 1000 مگاواتی بوشهر که طبق قرارداد با روسیه تامین سوخت آن برای سالیان سال تظمین شده است چرا این همه مراکز غنی سازی بلا استفاده دارد ساخته میشود!!!!

جالب تر از همه مطالب بالا آنست که برخلاف اظهارات مسئولان محترم کشور ما نه تنها کمبود تولید برق ندارد بلکه تولید مازاد نیز دارد!!!! حال ساخت نیروگاه ؟هسته ای 1000 مگاواتی بوشهرپس از 20 سال که فقط 3تامین کننده % برق کشور با این همه هزینه تحمیلی است چه ارزشی دارد را شما بفرمایید!
[/quote]
همین طرح تولید برق از نیروگاه های هسته ای دلیل خوبی برای وابستگی حکومت پهلویه ! کشوری که تولید کننده اورانیوم غنی شده نیست به چه دلیلی باید بیاد و طرح گسترده استفاده از فناوری هسته ای برای تولید برق رو قبول کنه و اونو تو کشور پیاده سازی بکنه؟ اگه انقلاب ما 10 الی20 سال بعد پیروز میشد و نیروگاه های هسته ای ساخته میشدن ما چیکار میتونستیم بکنیم؟ میتونستیم اورانیوم غنی سازی کنیم؟ یا باید میرفتیم تو عصر حجر و یا خفت و خواری رو قبول میکردیم تا بهمون با منت اورانیوم بدن!
پس باید خدا رو شکر کرد که چنین طرحی پیاده نشده!

یکی از موارد مصرف اورانیوم تولید صفحات سوخت 20 درصد هست برای صنعت داروسازی !
اما به من و شما مربوطه که با اورانیوم ها و مراکز غنی سازی چیکار میخواییم بکنیم نه به آمریکایی و انگلیسی!
نیروگاه بوشهر برای ما میتونه تجربه ای باشه تا به وسیله اون تجربه بدست بیاریم و به وسیله اون تجربه نیروگاه های بومی طراحی کنیم که استقلال کشور ما رو تضمین کنن!
[quote]

هموطن من چرا تاکنون متوجه نشده اید که بدهی آمریکا به چین یا دنیا بر ضرر چین و کشورهای دیگر است تا آمریکا؟!!!!!!

دولتمردان آمریکا با جهانی کردن واحد پول خود در مراودات بین المللی به نوعی ظریف از منابع کل دنیا به عنوان پشتوانه پول خود دارند به رایگان استفاده میکنند. مثالی برای روشن تر شدن موضوع عرض کنم

فرض کنید بانک مرکزی آمریکا می خواهد 10 میلیارد دلار اسکناس جدید منتشر کند . قطعا این پول می بایست برای آنکه ارزشش کم نشود با پشتوانه باشد.و پشتوانه بانک مرکزی آمریکا نیز محدود . بهترین پشتوانه این پول در اصل کالاهایی خواهد بود که در جهان داد و ستد میشود مثلا نفت - کالا های صادراتی کشورهای دیگر به آمریکا و ... حال اگر کشورهای صادر کننده به آمریکا خود مروج استفاده از دلار نباشد قطعا در مرحله اول به خود صدمه زده اند چرا که در مقابل عرضه کالا فقط کاغذ تحویل گرفته اند.

برخی اوقات به هوش و ذکاوت آمریکاییها حسرت میخورم که با چه مکانیزمهایی دارند به کشور خود خدمت میکنند.

امیدوارم حال متوجه شده باشید که کشور چین و هند و ... با ارائه واحد پولی خود بجای دلار نفتی به ما - چقدر بیشتر به کشور ما دارند صدمه می زنند موضوعی که متاسفانه دولتمردان ما از آن به عنوان افتخار در دور زدن تحریمها برای افراد نادان یاد میکنند.
[/quote]
مطالب خوبی رو مطرح کردید و از این بابت من از شما تشکر میکنم.
اما باید شرایط رو هم در نظر گرفت!
ما ابرقدرت اقتصادی و نظامی و سیاسی نیستیم و تا رسیدن به اون نقطه چنین مسائلی عجیب نیست و شاید اقدام دولتمردان هم اگه از دید منافع حزبی نگاه نکنیم اقدام نسنجیده ای نباشه!
من در امور اقتصادی علم چندانی ندارم و به این بحث ها ورود نمیکنم.
در مورد دریای خزر هم بعد خوندن تاپیک مورد نظر اگه نظری داشتم تو همون تاپیک عرض میکنم .
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][size=5]یک مجله آمریکایی در تازه‌ترین گزارش شخصیت‌شناسی، به معرفی 13 شخصیت پرداخته است که به ادعای این مجله مرموزترین و خطرناکترین چهره‌های جهان هستند.

به گزارش مشرق، مجله آمریکایی «وایرد» در جدیدترین گزارش خود به بررسی 13چهره پرداخته است که به عنوان چهره‌های شناخته‌شده، «محمد مرسی» رئیس‌جمهور فعلی مصر و «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه هم جزو این 13 نفر به حساب می‌آیند[/size][/right]

[right][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10245/221112_844.jpg[/img][/right]

[right][size=5]بر اساس این گزارش آنچه جالب و تعجب‌آور به نظر می‌رسد، قرار دادن نام سردار «حاج قاسم سلیمانی» در این فهرست است که به عنوان خطرناکترین و مرموزترین فرد در دنیا شناخته شده است؛ حاج قاسم در این گزارش به ادعای وایرد، خطرناکترین فرد در خطرناکترین کشور معرفی شده است که می‌تواند تنها تهدیدکننده نظامی آمریکا در غرب آسیا و سراسر دنیا باشد!

پیشتر نیز منابع غربی و صهیونیستی در راستای تخریب چهره فرمانده نیروی قدس اخبار کذب و عجیبی را منتشر کرده بودند[/size].[/right]

[right]http://www.tabnak.ir/fa/news/293377/%D9%85%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%AC%D9%84%D9%87-%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3[/right]
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو این لیست 15 نفر (نه 13 نفره) ی خطرناکترین شخصیت های دنیا که 4 روز پیش توسط Wired منتشر شده اصلا به سردار اشاره نشده که ! باز تابناک جو گرفتتش فکر کنم icon_cheesygrin

[url="http://www.wired.com/dangerroom/2012/12/more-dangerous/"]http://www.wired.com/dangerroom/2012/12/more-dangerous/[/url]
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.