nasirirani

چند ميليون نفر در خاورميانه حاضرند همراه ايران در برابر امريكا و اسرائيل بجنگند؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]به نظرم ایالات متحده بزرگترین دستگاه پروپاگاندا وجاسوسی جهان رو داره! چیزی که تمامی امپراطوری های جهان از هخامنشیان تا نازی ها در آرزوی اون بودند! چون در زمان هخامنشیان یا نازی ها ماشالله ماهواره و فیس بوک نبود! که آقایون بیایند جنگ روانی راه بیاندازند![/quote]

به نظر من اين دوتا هم عددي نيستن!!!

چون رسانه هاشون رو ميشه با يك حقيقت گويي پيچوند، هر چه قدر هم بخوان يك چيز غلط رو قالب كنند و پروپاگاندا كذايي براي خودشون درست كنند،‌ با يك كلام حق همشون ميشن پر!!!(همين پيشرفت هاي ديگران كار دست اينها داده و ديگه نميشه مغزها رو كنترل كرد) مثال بارزش هم همين دكتر خودمونه!!! تا حالا ديديد كه احمدي نژاد جلوي يكي از اين دستگاه هاي .....پراكني كم بياره!!!! هر چي مي خوان ضدش رو ثابت كنند و قالب گيري كنند اين جناب دكتر يه چيز جديد بهشون ميندازه كه سه چهار ماه گرفتارش ميشن!!!! همين طرفدارهايي كه جناب دكتر در سراسر دنيا پيدا كرده!!! اين يك مثال نقض ديگه

پروپاگاندا سازي مال دهه گذشته است نه الآن كه ديگه هر كسي مي تونه يكي واسه خودش بسازه و.....!!!

دستگاه جاسوسي هم هر كسي مي تونه به تكنولوژي مورد نيازش دست پيدا كنه و در ضمن خود گستردگي يك دستگاه جاسوسي قوزي بالاي قوزه چون هر چه قدر پراكنده تر ضريب امنيت به شدت مياد پايين و دستگاه جاسوسي بدون امنيت مثل آبي است كه تشنگي رو رفع نكنه

به نظر من ديگه امپراتوري تو اين دوره زمونه معنايي نداره....!!!

مثلا شما اين همه بمب اتم داريد اما نمي توني ازش استفاده كني اما يك امپراتوري اين گونه است كه هر كار دوست داشته باشي بتوني انجام بدي نه اين كه هزار و يك اما و اگر جلوت سبز بشه و بعد به خودت بگويي ابر امپراتوري، خوب اين چه امپراتوري كه شما نمي توانيد درون مرزهاي خودتون هم بعضي كارها رو انجام بديد!!

يه مثالش هم همين جنس هاي چيني، شما يه چيزي واسه خودت مي سازي مي بيني نمونه چينيش زود تر از جنس شما وارد بازار شده و شما قادر به تشخيص جنس خودتون با كپيش نيستي!!!

ديگه مرزي وجود ندارد كه شما بخواهيد پشتش بايستيد و خود را يك امپراتوري بدانيد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب HHL عزیزم من شیفته [گزاره] پایان بندی پست شما شدم:
بنابراین مایل ام با اجازه شما این جمله رو به زبان انگلیش برگردونم ...
Borderlines no longer exist to stand behind claiming cosmic emperorship

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من خدا رو شکر از لحاظ تعداد کمی نیرو کم نداریم و نیازی به درگیری مسلحانه مسلمانان کشور های دیگه نیست اونا می تونن با برگزاری تظاهرات های گسترده های گسترده جنگ های روانی دشمنان رو خنثی کنن که همینش هم کمک خیلی زیادی به ما می کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=13][quote]
مغفول تر از اون اینه اینکه اون موقع با عراق میجنگیدیم و آمریکا پشتیبان بود.
الان میخواییم با آمریکا بجنگیم و ناتو پشتیبانشه.[/quote]
با کشور عراق در جنگ بودیم ، اما مهندسان صرب سازه های دفاعی عراق را می ساختند ، شوروی کمونیست و فرانسه و آلمان و امریکا و.... از جبهه کاپیتالیسم با حداکثر توان به عراق کمک میکردند (نمونه عملیات رمضان)

[quote]درسته با تمام قوا نیومدن اما اونقدری اومد که چیزی از افغانستان باقی نمونه.[/quote]دقیقا ، بطور مثال ایسلند با هفت نفر - پرتغال 118 نفر - لوکزامبورگ 11 نفر

برخی دوستان علاقمندند که با رج کردن نام چند کشور نشان بدهند در جنگ احتمالی علیه ایران اجماع وجود دارد، در صورتی که همین بقول دوستان اتحاد در تجاوز به خاک عراق وجود نداشت[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببینید من هیچ تعصب یا تاکیدی روی این مساله که آیا ارتش آمریکای امروز مقتدرترین در تاریخ هست یا نه ندارم و اصلا برای من اهمیتی نداره.منم فقط به دلیل علاقه ای که داشتم سراغ این مطالعات رفتم و با رشته من ارتباطی نداره و هیچ ادعایی هم در زمینه مطالعات تاریخی ندارم و اصولا کسی که در علمی تخصصی نداره نمیتونه دربارش نظر بده و نهایتا میتونه مطالعات و برداشت هاش رو با منطق و عقل خودش سبک و سنگین کنه و اون اطلاعات رو عینا و بدون کم و کاست منعکس کنه.

ولی به علاقه مندان به این مقوله پیشنهاد میکنم کتاب تاریخ جنگهای باستان بین النهرین به تالیف دکتر مجیدزاده و همین طور سلسله مقالات دکتر عباس علیزاده پیرامون *تحلیل نیروهای نظامی در طول تاریخ* رو مطالعه کنن که به مقایسه های بسیار جالب با مثال های قابل لمس میان توان نظامی ارتش های مختلف جهان از دوران پیش از تاریخ تا عصر حاضر پرداخته و به ابعاد گوناگون این توانایی ها اعم از اقتصادی-اطلاعاتی-تبلیغاتی-اجتماعی و...... اشاره میکنه.
متاسفانه هیچ نسخه اینترنتی از این کتاب و مقالات تو وب پیدا نکردم ولی با مراجعه به کتابخانه ملی این منابع و بسیاری دیگه در دسترس هستن.

همون طور که قبلا هم گفتم این افرادی که ازشون نام بردم جزو بزرگترین باستان شناسان و تاریخ پژوهان ایران و جهان هستن که نظریاتشون دارای جایگاه ویژه ای در بین متخصصان تاریخی هست و اصلا نیازی ندارن که مثل افراد معلوم الحالی مثل پورپیرار و امثال اون به جعل تاریخ و دروغ برای منافع شخصی و .... بپردازن.

کتاب های زیاد دیگه ای هم میشناسم که نویسندگانشون غیر ایرانی ( ونه لزوما آمریکایی یا غربی ) هستن که به مقایسه نیروهای نظامی در طول تاریخ پرداختن ولی احتمال اینکه خواننده توش به تحریف تاریخ و دروغ ورزی و اغراق بر بخوره زیاده که در مورد مقایسه های تاریخی این امر کاملا طبیعیه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همون طور که قبلا هم گفتم این افرادی که ازشون نام بردم جزو بزرگترین باستان شناسان و تاریخ پژوهان ایران و جهان هستن که نظریاتشون دارای جایگاه ویژه ای در بین متخصصان تاریخی هست و اصلا نیازی ندارن که مثل افراد معلوم الحالی مثل پورپیرار و امثال اون به جعل تاریخ و دروغ برای منافع شخصی و .... بپردازن. [/quote]
احتمالا اولین باری که اسم پورپیرار رو دیدم از نوشته های برادر مصطفی بود ولی تا قبل از پست شما شناخت چندانی ازش نداشتم و الانم ندارم بجز چند تا عکسی که تو گوگل دیدم و نوشته هایی که تو وبلاگ خوندم !
متاسفم برای مردمی که به جای پاسخ منطقی به تمسخر و توهین دست میزنن و حاضر نیستن حرف مخالفی رو بشنون و با مخالف به صورت محترمانه بحث کنن و قانعش کنن یا خودشون قانع بشن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر می کنم بقیه هم استدلال خودشون رو ارائه دادن

نظر اونهایی هم که اسمشون بعنوان پژوهشگر برده شد وحی منزل نیست و با یه بررسی ساده میتونید ده ها نظر متفاوت رو بدست بیارید از آدم های مختلف . حتی خود محققین هم در بحث های اینچنینی بارها نظرشون تغییر میکنه بخاطر توجه به متغیرهایی که در نظر قبلی شون مورد توجهشون قرار نگرفته بوده .

حتی نظریات علمی هم هر چند مدت دستخوش تغییر میشن ، نظریات تاریخی و امور سلیقه ای از این دست که جای خودش رو داره . گفتم سلیقه ای چون در این موارد هر محققی و هر کسی که نظر میده برای خودش اموری رو مهم و دارای تاثیر میدونه در نظریه اش که از نظر دیگران ممکنه اهمیتش کمتر باشه . حتی استراتژی ها و جهانبینی ها و یا حتی علایق شخصی هم میتونه در نظر یک محقق تاثیرگزار باشه و نظر رو تغییر بده

خلاصه اینکه در این موارد هیچ میزان و محک دارای اطمینان صد در صدی و ثابت وجود نداره

کسی نباید بخودش اجازه بده بعنوان اینکه فلان کسی یه نظری داده بعنوان محقق و ... دستور جمود و تعطیل و توقف به همه داده و خودمون رو سانسور کنیم و اجازه تفکر به خودمون ندیم . در اینچنین موارزدی بارها و بارها اتفاق افتاده که نظر و قضاوت یک شخص عامی سلیم النفس بمراتب بهتر از باصطلاح کارشناسان بوده . در تاریخ خودمون هم شما کم نمیبینید که در مسائل مختلف نظرات خواص اشتباه و مضحک بوده و کیلومترها عقبتر از توده مردم بوده و این باصطلاح کارشناسان ....

و یا کم نبوده که نظر یک ژنرال و مسول نظامی این بوده که در یک سال بخصوص آمریکا با ما وارد جنگ میشه و چه و چه ... هزارتا نظر صد من یه غاز که طرف در زمانیکه اینها رو بخورد مردم میداد فکر میکرده که باطلاعات متقن و قابل اتکا و کارشناسی شده ای دسترسی داره ولی در همین موارد نظر عموم مردم چیز دیگه ای بوده و اتفاقا نظر مردم درست بود

این دیدگاه بمعنی نادیده گرفتن تحقیقات نیست بلکه بمعنی دادن اجازه فکر و قضاوت به همه هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همانا امیید کسی را که به غیر من امیدوار است ناامید می گردانم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.