mostafa_by

بررسی استراتژیک نبرد موشکی جمهوری اسلامی ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='HHL' timestamp='1342436545' post='260932']
راستی دوستان اگه موشک به یکی از ساختمان های بلند یا برج ها برخورد کنه نحوی انهدامش چه جوریه!
صاف میاد پایین
دوتیکه میشه
یا میره بغلی، بغلی بگیر، چی رو بگیرم.....
[/quote]

[right]چقدر جالب :angry: :wub: :D بغلی بگیر!! این اتفاق درصورتی میفته که موج فشاری موشک نتونه کاملا از ساختمان رد بشه در اینصورت قبل تخریب ساختمان، سااختمان میفته ولی نه در جهت مقابل موشک[/right]

[right]وقتی موج ضربه ای نتونه خودش به پشت ساختمان برسونه وتقریبا نتونه از نصف ساختمان عبور کنه یعنی اینقدر ضخامت ساختمان زیاد باشه که تا رسیدن به نصف ساختمان موج شوک میرا بشه در این حالت مقداری از[/right]

[right]قسمت بخورد شده رو میکنه.. دراینصورت ساختمان به سمت قسمت کنده شده میفته و....خودتون بقیش میدونین[/right]

[right]ولی اگه موج ضربه ای از ساختمان رد بشه...در این حالت کنده شدن در قسمت مقابل ساختمان بدلیل کشش اتفاق میفته که تو اصطلاح ما بهش قلوه کنی میگند[/right]

[right]قلوه کنی در این حالت در طرف سمتی که موشک بهش اصابت نکرده اتفاق میفته وباعث افتادن ساختمان در جهت حرکت موشک میشه[/right]

[right]حالت سومی هم وجود داره..... موشک وقتی با ضربه شدیدی برخورد کنه اگه ضربه موشک به قسمت بیشتر از نصف ساختمان برسه ومیرا بشه ارتعاش حاصل از ضربه به پی ساختمان منتقل مییشه..دراین حالت ساختمان نا[/right]

[right]متعادل و ضعیف میشه و حالتی مثل حادثه 11 سپتامبر پیش میاد واز بالا تخریب میشه وتا پایین ادامه پیدا میکنه
[/right]

البته..لزومی نداره این اتفاقات بیفته وممکنه هراتفاق دیگه های هم بیفته ولی در اکثر موارد رفتاری مشابه با این رفتار پیش میاد ویرایش شده در توسط rpg7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
چرا انفجار تی ان تی شکل امواجش با نیترات آمونیم فرق می کنه؟
[/quote]

همون طوري که RPG-7 اشاره کرد, نوع ماده منفجره خيلي تاثير داره... يک فاکتور مهم سرعت انفجار ماده منفجره هست. سرعت انفجار نيترات آمونيوم 5700 متر
بر ثانيه هست. TNT=6900 و RDX=8900, هرقدر سرعت انفجار بيشتر باشه ماده منفجره اثر خودکنندگي بيشتري داره.
همون طوري که توي مستند ديديد مواد منفجره براي مبناي نيترات آمونيوم مثل آماتول باعث هل دادن ديوارها ميشدند ولي مواد منفجره قوي باعث خرد شدند ميشدند.

[quote]اشتوکای عزیز اسم این مستند چیه؟ همشو نمیشه دانلود کرد؟ لینکشو نداری؟[/quote]

اسمش هست "blitz street". من خيلي گشتم منتها همش تونستم دو قسمتش رو پيدا کنم.( اگر کاملاش رو پيدا کردم براي دوستان آپلود ميکنم).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب اشتوکا اگر ممکنه انفجاری که منجر به ترور رفیق حریری شد را مورد بررسی قرار بدید چون اون هم یک انفجار بسیار قوی بود که تا اونجا که من اطلاع دارم معادل یک تن تی ان تی بود عکس ها و فیلمهاش هم در نت موجوده و همینطور نسبت به الباقی موارد این حادثه متاخر هست که میتونه معیار بهتری باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10198/explotion_shock_wave_01_1001.jpg[/img][/font][/size][/center]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]يك نكته جالبي كه به نظرم رسيد: اگر به صحنه بالا از ويدئويي كه جناب [url="http://www.military.ir/forums/user/3758-stuka/"]Stuka[/url] قرار دادند، دقت كنيد، مي‌توانيد خاصيت "موجي" موج انفجار را در تعامل با پنجره‌هاي ساختمان، مشاهده كنيد. (البته اگر اصل موضوع را درست متوجه شده باشم - اساتيد بايد اظهار نظر كنند :angry: )
آنچه كه ديده مي‌شود: ابتدا فشار به سمت داخل، باعث خرد شدن شيشه‌ها به سمت داخل مي‌شود، و چند لحظه بعد، مكش به سمت بيرون پنجره‌ها اتفاق مي‌افتد. يه حالت سينوسي ديده مي‌شود... :wub:[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
صد در صد درسته حرف شما مهدوی جان

سینوسی نیست..بلکه وارد فاز منفی میشه البته پس از فاز مثبت

این فاز امپدانس منفی هم معروف وسبب برگشت مواد وشیشه به طرف مرکز انفجار

واقعا نشون میده بادقت هستین...فکر نمی کردم کسی بتونه این فاز بسیار کم مدت ببینه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به عنوان يك فرد كم سواد بايد بگيم كه تاپيك بسيار بسيار عالي شده از همه بزرگان كه در اين تاپيك ما رو از خرد هاي دانششون بهرمند كردن ممنون
بابت فيلم هم از جناب اشتوكا ممنون واقعا انفجارات قشنگي بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام تمام تاپیک رو خوندم با شرمندگی اگه بگم دوستان خیلی از ماجرا پرتن بی راه نگفتم .یه چند تا سوال دارم فکر کنید و پاسخ بدین به نظر شما مردم فلسطین و اسرائیل صبح که از خواب پا می شن به چی فکر می کنند ؟ به نابودی هم؟
2. این یکی رو باید در آخر بگم (برای جواب بعضی از دوستان )به نظر شما پرنده ای که در قفس به دنیا میاد پرواز کردن بلده
3. نمی دونم چرا تو جهان این جور جا افتاده که جهان رو لابی های صهیونیست ادارخ می کنند آیا شما هم این جور فکر می کنید ؟ با یه سیاستمدار درست و حسابی مشورت کنید تا جریان دستتون بیاد
4.واقعا هم غم انگیز ترین چیز در مورد تاریخ فراموشی و تکرار شدن اون هست به خدا دوستان یه فلسفه خیلی ساده پشت سر اسرائیل هست اگه اون نیاز از بین بره اسرائیل بدون شلیک یک تیر هم از بین میره برای درک حرفهام یک چند تا از مزایای وجود اسرائیل رو برای آمریکا ذکر کنید از دوستان التماس میکنم این موضوع رو یک تاپیک کنید تا بتونیم با از بین بردن اون مزایا نیاز به اسراعیل های دیگه رو از بین ببریم

[color=#ff0000]لطفا به جای بی احترامی به دیگر دوستان فقط، نظرتون رو در چارچوب موضوع تاپیک طرح کنید و از انحراف تاپیک بپرهیزید.[/color]
[color=#ff0000]خیلی دوستانی که این جا هستند هم از حیث سن و هم از نظر تجربه و هم از بعد علم می تونند از شما بسیار مطلع تر باشن.[/color]
[color=#FF0000]این اخطار به همه هست. نفر بعدی که با این سبک و ادبیات پستی بدهد مستقیما از تاپیک اخراج و عملکردش برای برخورد انضباطی گزارش می شود.[/color]
[color=#ff0000]Antiwar[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعد از مدتها دوري از سايت...
فقط چند نكته را يادآور مي شوم:
نيروي هوايي اسراييل در همان يكي دو هفته اول جنگ سال 2006 12 هزار تن بمب آن هم با دقت بالا روي لبنان فروريخت.
به نظر شما كشور لبنان دچار انحطاط شد؟
آيا مي شود با موشك بالستيك ماشين جنگي حريف (رادارها،نيروي هوايي و زرهي )حريف را از كار انداخت؟
غير از هدف قرار دادن مناطق مسكوني و كشتن غيرنظاميان (البته اسراييلي ها حتي پياده روهاي شهرهايشان را طوري ساخته اند كه به محض هشدار حمله موشكي دريچه هايي در ان ها باز مي شود و مردم به پناهگاه هاي زيرزميني مي روند.).
كاري مي شود كرد؟
كمي هم روي اين ها فكر كنيد.
البته من كه فيلم انفجار بمب هاي ده تني موآب و بمب شش تني ديزي كاتر را كه ديده ام چنين تخريبي كه دوستان در مورد كلاهك هاي زير يك تني موشك بالستيك عرض مي كنند را نديدم.
ضمنا در مورد پايگاه هاي هوايي:در مورد پايگاه هاي هوايي عراق دوره صدام مطالب زيادي موجود است.منجمله در همين سايت البته جايش را الان بنده نمي دانم.دوستان لطف كنند بيابند و در اين جا قرار بدهند تا با تمهيدات اين نوع مكان ها براي حملات احتمالي دوستان كمي بيشتر آشنا شوند.
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ...

[quote]بعد از مدتها دوري از سايت...
فقط چند نكته را يادآور مي شوم:
نيروي هوايي اسراييل در همان يكي دو هفته اول جنگ سال 2006 12 هزار تن بمب آن هم با دقت بالا روي لبنان فروريخت.
به نظر شما كشور لبنان دچار انحطاط شد؟[/quote]

موشک ها کشوری رو منهدم نمیکنند ، همچنان که حملات هوایی هم نمیتوانند چنین کنند ، پرونده صدام در عراق تنها پس از حمله زمینی گسترده مختوم شد ، ایضا در افغانستان بعد از 11 سال جنگ زمینی و هوایی هنوز پرونده طالبان باز هست ....

موشک امکان انتقام و زدن ضربه متقابل رو به دارنده اش میده ، و بودنش بسیار بهتر از نبودنش هست ، بخصوص در مسافت های طولانی مثل فاصله ایران با اسراییل و سایر کشورهای منطقه ، وجود طیف مناسبی از موشک های بالستیک (بدون خلبان ، به تعداد بالا) بسیار کارساز هست ، حتی امریکا هم شروع حملاتش رو با استفاده از موشک های " کروز " انجام میده که نوع دیگری از استراتژی موشکی هست ......

[quote]آيا مي شود با موشك بالستيك ماشين جنگي حريف (رادارها،نيروي هوايي و زرهي )حريف را از كار انداخت؟
غير از هدف قرار دادن مناطق مسكوني و كشتن غيرنظاميان (البته اسراييلي ها حتي پياده روهاي شهرهايشان را طوري ساخته اند كه به محض هشدار حمله موشكي دريچه هايي در ان ها باز مي شود و مردم به پناهگاه هاي زيرزميني مي روند.).
كاري مي شود كرد؟[/quote]

آخرین رزمایش موشکی سپاه پاسداران مبین مواردی که فرمودین نیست ، یک پایگاه موشکی فرضی مورد انهدام چند فروند موشک شهاب قرار گرفت و تست ها گواه بر اصابت نسبتا موفق و مکفی هستند ، البته خدمت بزرگواران هم عرض شد در اسراییل بیش از نیمی از مردم نظامی هستند ، اگر هم نگران موشک های ایرانند بهتره جنگی رو شروع نکنند !(در این مورد هم بحث کافی شده و نیازی به تکرار مجدد در این تاپیک نیست )

[quote]البته من كه فيلم انفجار بمب هاي ده تني موآب و بمب شش تني ديزي كاتر را كه ديده ام چنين تخريبي كه دوستان در مورد كلاهك هاي زير يك تني موشك بالستيك عرض مي كنند را نديدم[/quote]

در این مورد فیلم های سپاه از لحاظ برخورد موشک گواهی بر کیفیت و قدرت انفجار هست که میتونین ارزیابی نسبتا دقیقی داشته باشین ،

---------

لازمه ذکر کنم ، هر بحثی که در این تاپیک و سایر تاپیک های مشابه ، برادرا انجام میدن ، از استدلال های علمی استفاده کنند ، مثلا تصاویر ، کتب و تجربیات مشابه و ... ، کلی گویی فقط بحث ها رو بی منطق و طولانی خواهد کرد ..
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر فکر می کنید معجزه کردیم و دقت نودونگ (شهاب) رو که یه کپی از اسکاده به زیر 100 متر رساندیم، حق دارید مدعی شوید این موشکها به درد زدن اهداف مشخص می خورند، وگرنه با دقت 1 کیلومتر و ... نمیتوان چیزی کوچکتر از شهر را نشانه گرفت.
یهودیان درون اسراییل را من صهیونیست می دانم و کشتن آنها را ولو غیر نظامی باشند تایید می کنم اما بسیاری عرب مسلمان هم در اسراییل هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='misalu2001' timestamp='1345659791' post='266449']
اگر فکر می کنید معجزه کردیم و دقت نودونگ (شهاب) رو که یه کپی از اسکاده به زیر 100 متر رساندیم، حق دارید مدعی شوید این موشکها به درد زدن اهداف مشخص می خورند، وگرنه با دقت 1 کیلومتر و ... نمیتوان چیزی کوچکتر از شهر را نشانه گرفت.
یهودیان درون اسراییل را من صهیونیست می دانم و کشتن آنها را ولو غیر نظامی باشند تایید می کنم اما بسیاری عرب مسلمان هم در اسراییل هستند.
[/quote]

شما خيلي بهتر ميشد اول در زمينه اي اطلاعات كسب مي كرديد و فراتر از حرف هاي بي بي سي و .... حرف بزنيد!
مگر ما فقط شهاب داريم؟
فاتح110 ،‌خليج فارس ،‌ سجيل 1 و 2 كه بسيار هم دقيق هستند رو چرا نمي گيد؟‌
چرا فقط به شهاب نگاه مي كنيد؟
بهتره بدونيد هرچيزي كارايي خودش رو داره ،‌حالا قضاوت با دوستان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1345665883' post='266465']
[/quote]

شما خيلي بهتر ميشد اول در زمينه اي اطلاعات كسب مي كرديد و فراتر از حرف هاي بي بي سي و .... حرف بزنيد!
مگر ما فقط شهاب داريم؟
فاتح110 ،‌خليج فارس ،‌ سجيل 1 و 2 كه بسيار هم دقيق هستند رو چرا نمي گيد؟‌
چرا فقط به شهاب نگاه مي كنيد؟
بهتره بدونيد هرچيزي كارايي خودش رو داره ،‌حالا قضاوت با دوستان
[/quote]
برادر واریور فرموده بودند شهاب به درد مقابله با پایگاههای موشکی می خورد، من عرض کردم بعید است. همین!
من نگفتم ما فقط شهاب داریم و بی بی سی راسا به من گفته که ما موشکهای دیگری هم داریم. بنده صرفا در جواب برادر واریور که این موشک را فرموده بودند، در همین مورد صحبت میکردم.
بهتر است پست ها را با دقت بیشتری مورد مطالعه قرار دهیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]
چند تا نكته
- دشمنان ما پايگاه موشكي خاصي ندارند كه ما بخواهيم آنها را هدف قرار بديم . منظور ايشون (استاد worior ) پايگاه هاي نظامي و فرودگاههاي دشمن است .
- يك نگاهي به اين تصاوير بيانداز تا دقت موشك هاي ايراني دستت بياد :
[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10177/2.png"]http://gallery.milit...ics/10177/2.png[/url]

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10177/4.png"]http://gallery.milit...ics/10177/4.png[/url]
پس قبل از اينكه نظر بدي ، بهتره كمي مطالعه و تحقيق كني
- راستي پيغمبر هم زياد معجزه داشت ، كفار هميشه مي گفتن سحر و جادوست ، اهل كتاب هم با اينكه وجود مباركشان را خوب مي شناختند و به قول قرآن مجيد ايشون را همچون پسرانشون مي شناختند به اسلام نمي گرويدند .هيچ كس از محافظين اين مرز و بوم و كيان اسلامي انتظار معجزه نداره ، اما اگر بخواهي بت قدرت غير قابل شكست غربي را بپرستي ، فرود RQ-170 مي شه نقص فني ;) كه معلوم نيست با اين نقص فني چطور از اون ارتفاع افتاده و اينقدر سالم دست ايراني ها رسيده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هرچند كه نبرد با دشمن فرضي، يكي از سخت‌ترين و غيرقابل پيش‌بيني ترين نبردهاي ممكن هست،

ولي دوستان، آيا فيلم كامل تصاويري كه دوستمون در پست قبلي گذاشتن رو دارن؟

اين تضاوير :

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10177/2.png"]http://gallery.milit...ics/10177/2.png[/url]

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10177/4.png"]http://gallery.milit...ics/10177/4.png[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.