ilusmc

درگیری 15 دقیقه ای دو تا اپاچی با یک جوخه از گروه طالبان(کلیپ)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]به نظرتان در چنين موقعيتي، آيا راهي براي نجات وجود دارد؟ :o به نظر خودم اگر استتار حرارتي وجود داشته باشد، بهترين راه، حركت نكردن است.. البته اساتيد بايد اظهار نظر كنند.. ^_^ [/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرتون اگر افغانها چند تا نارنجک دود زا پرتاب میکردند ، امکان دید برای آپاچی ها وجود داشت ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mostafa_by' timestamp='1343988968' post='263064']
با تشكر از توضيحات دوستان عزيز؛

ولي يه سوال. پس اين موشك‌هايي كه تو اين تصاوير هست چيه؟

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10166/800px-U_S__Army_AH-64_prepares_to_launch_from_USS_Nassau_Feb_2005.jpg"]http://gallery.milit...au_Feb_2005.jpg[/url]

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10166/apache_ah1.jpg"]http://gallery.milit.../apache_ah1.jpg[/url]

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10166/Apache-helicopters-land-on-board-HMS-Illustrious--photo-MOD.jpg"]http://gallery.milit...--photo-MOD.jpg[/url]

حداقل شبيه تاو كه هست. حالا اسمشون چيه؟
البته اين رو بايد بذارين به حساب بي‌سوادي شديد بنده درخصوص مسائل نظامي (بالاخص تجهيزات نظامي).
ولي خوب. از قديم گفتن نپرسيدن عيبه ...!

--------------------------------------------

به اون خره هم يه جاش شليك شد. البته عمدي نبود و از اثرات اسپري كردن بود تا شليك عمدي.
به همين خاطرم همه نگرانش شدن!
[/quote] تو عکسها که زیر بال اپاچی ها یا تانک سوخت نصب بود یا هل فایر یا مقر راکتهای هدایت ناپذیر70 میلیمتری .من که چیز دیگه ای ندیدم.
ولی فکر کنم خره از همه بیشتر ترسیده بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1343989257' post='263068']
به نظرتون اگر افغانها چند تا نارنجک دود زا پرتاب میکردند ، امکان دید برای آپاچی ها وجود داشت ؟
[/quote]فکر نکنم همچین چیزی ممکن باشه .اخه دود که نمیتونه جلوی دوربین حرارتی رو بگیره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mafianews' timestamp='1343987454' post='263057'] اولا اینکه کسی جواب ما رو نداد دوما اینکه خره نمرد سوما اینکه برادر اُپس من دو بار این فیلم رو دیدم و چیزی از شلیک کور کورانه نشنیدم. میگفتن غیر نظامی ها مورد هدف قرار نگیرن چهارما خاک تو اون سرشون واسه هدف گیریشون یارو رگبار میگرفت روشون ولی با بدبختی میزدشون. پنجما کاملا مشهود و معلوم بود که اینا دارن خوش میگذرونن. از دیالوگ هاشو که اینطور معلوم بود. شیشما یا علی مدد [/quote]دوست نکته بین عزیز.منظورم دقیقا همون کلمه نبود.آخه چرا سایت اینطوری شده؟؟وقتی میگن شلیک مستقیم و تیز داشته باشد یا اینکه میگن مراقبه شلیک هاتون باشید چه معنی میده؟sharp fire یا watch your fire و کلی چیز دیگه.ولی خوشحالم که شما در زمینه زبان خارجه انقدر قوی هستید که میتونید مکالمات بیسیم رو که از محدوده درک مستقیم خارج هستند انقدر راحت و با چندد بار گوش کردن متوجه بشید.موفق باشید
[quote]فکر نکنم همچین چیزی ممکن باشه .اخه دود که نمیتونه جلوی دوربین حرارتی رو بگیره.[/quote]

بله؟؟!!! ^_^

[quote]
[right]برادر ops عزيز؛[/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]دوستي روز گذشته، وقتي كليپ مشابهي رو مي‌ديد فرمود كه اين‌ها لزوماً هلفاير نيستتن.[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ممكنه تاو باشن.[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]من هم چندان به نظرم معقول نمياد كه با هلفاير بخوان حداقل افراد رو هدف قرار بدن (حالا ساختمون‌ها بحث ديگه‌اي هست).[/font][/color][/right]
[/quote]

مصطفی جان اتفاقا مکانیزم موشک هلفایر به گونه ای هست که بیشتر برای از پا در آوردن نیروهای پیاده هست تا ساختمان.تخلیه هوا و ایجاد خلا موقت و ایجاد فشار بسیار پایین و حرارت فوق العاده و صد البته تجزیه گوشت و استخوان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1343989043' post='263066']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]به نظرتان در چنين موقعيتي، آيا راهي براي نجات وجود دارد؟ :o به نظر خودم اگر استتار حرارتي وجود داشته باشد، بهترين راه، حركت نكردن است.. البته اساتيد بايد اظهار نظر كنند.. ^_^ [/font][/size]
[/quote]فکر کنم اگه ادم شانس بیاره که اولین تیرو نخوره میتونه مثل اونایی که مردن خودشو بندازه زمین بغل اونایی که تیر خوردن ادای مرده هارو در بیاره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1343989560' post='263073']
[quote name='mafianews' timestamp='1343987454' post='263057'] اولا اینکه کسی جواب ما رو نداد دوما اینکه خره نمرد سوما اینکه برادر اُپس من دو بار این فیلم رو دیدم و چیزی از شلیک کور کورانه نشنیدم. میگفتن غیر نظامی ها مورد هدف قرار نگیرن چهارما خاک تو اون سرشون واسه هدف گیریشون یارو رگبار میگرفت روشون ولی با بدبختی میزدشون. پنجما کاملا مشهود و معلوم بود که اینا دارن خوش میگذرونن. از دیالوگ هاشو که اینطور معلوم بود. شیشما یا علی مدد [/quote]دوست نکته بین عزیز.منظورم دقیقا همون کلمه نبود.آخه چرا سایت اینطوری شده؟؟وقتی میگن شلیک مستقیم و تیز داشته باشد یا اینکه میگن مراقبه شلیک هاتون باشید چه معنی میده؟sharp fire یا watch your fire و کلی چیز دیگه.ولی خوشحالم که شما در زمینه زبان خارجه انقدر قوی هستید که میتونید مکالمات بیسیم رو که از محدوده درک مستقیم خارج هستند انقدر راحت و با چندد بار گوش کردن متوجه بشید.موفق باشید
[quote]فکر نکنم همچین چیزی ممکن باشه .اخه دود که نمیتونه جلوی دوربین حرارتی رو بگیره.[/quote]

بله؟؟!!! ^_^ منظورم که واضحه .اخه دوربین حرارتی که گرمای بدن انسان رو دنبال میکنه دود که نمیتونه مانع دید دوربین حرارتی بشه مگر انکه دود مورد نظر گرمای بالایی داشته باشه .

[quote]
[right]برادر ops عزيز؛[/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]دوستي روز گذشته، وقتي كليپ مشابهي رو مي‌ديد فرمود كه اين‌ها لزوماً هلفاير نيستتن.[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ممكنه تاو باشن.[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]من هم چندان به نظرم معقول نمياد كه با هلفاير بخوان حداقل افراد رو هدف قرار بدن (حالا ساختمون‌ها بحث ديگه‌اي هست).[/font][/color][/right]
[/quote]

مصطفی جان اتفاقا مکانیزم موشک هلفایر به گونه ای هست که بیشتر برای از پا در آوردن نیروهای پیاده هست تا ساختمان.تخلیه هوا و ایجاد خلا موقت و ایجاد فشار بسیار پایین و حرارت فوق العاده و صد البته تجزیه گوشت و استخوان.
[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستي روز گذشته، وقتي كليپ مشابهي رو مي‌ديد فرمود كه اين‌ها لزوماً هلفاير نيستتن.[/quote]

اگرچه تاو جزو تسلیحات قابل حمل و کاربری آپاچی قرار داره ولی عموما روی آپاچی مشاهده نشده است، ضمن اینکه بدلیل کوتاه بودن زمان سوزش موتور هلفایر، بجز در مسیرهای بسیار کوتاه، این موشک خط سیر تقریبا بالستیکی دارد ولی تاو برعکس بدلیل استفاده از سیستم هدایت SACLOS حتما باید بیشتر مسیر پروازش را بصورت مستقیم طی نماید. هلفایر بدلبل استفاده از هدایت لیزری یا راداری، می تواند مسیر غیر مستقیمی به سمت هدف اتخاذ نماید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ilusmc' timestamp='1343989538' post='263072']
[quote name='worior' timestamp='1343989257' post='263068']
[/quote]فکر نکنم همچین چیزی ممکن باشه .اخه دود که نمیتونه جلوی دوربین حرارتی رو بگیره.
[/quote]

مگر فیلم رو ندیدی ؟

یه بار دیگه با دقت نگاه کن ، وقتی خاک تو هوا بلند میشه عملا دیگه دیدی وجود نداره ، تانک ها هم با استفاده از همین ترفند سعی میکنند فرار کنن ، با این شکل حتی امکان قفل هلفایر از بین میره و شلیک بصورت دیمی انجام میشه ....

کنار هدف سمت راست "نفر" قابل مشاده است حوالی دقیقه 1:29 به بعد ..؛

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/snapshot20130524152846.jpg[/img]

اما دود صحنه رو میپوشاند ... ؛

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/snapshot20130524152906.jpg[/img]

------

در تصویر دومی که آقا مصطفی قرار دادند موشکه تاو به نظر میرسه و بخوبی سنسورهای مقابله با موشک های دوشپرتاب مشخص هست ... ؛

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10166/apache_ah1.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]دوستا این کلیپ رو کنید ما هم بتونیم بگیریمش اخه 18.5 مگ برای من زیاده با این نت کندم 3gp[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='copout' timestamp='1343993984' post='263098']
[right]دوستا این کلیپ رو کنید ما هم بتونیم بگیریمش اخه 18.5 مگ برای من زیاده با این نت کندم 3gp[/right]
[/quote]

[url="http://www.4shared.com/get/zi7KmtSA/2_Apaches_Engage_Taliban_Plato.html"][color=#ff0000][size=6][b]دانلود فرمت 3gp[/b][/size][/color][/url]

[size=4][color=#FF0000][b]حجم:6 مگ[/b][/color][/size]

[color=#000000][size=4][b]البته پیشنهاد میکنم تصویر رو فول اسکرین نکنید چون کیفیت پایینه[/b][/size][/color]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک ها همشون هلفایر بودن
اساتید بزرگ سایت فرمودن وما کوچکتر از این هستیم که نظری بدیم
ولی مسیر منحنی بالستیک هلفایر که ناشی از سوزش کم اون داره به خوبی مشخصه
=====
انسان نمیدونه چی بگه..موشک به این قیمت خرج یه عده تقنگچی میکنن
عجب جنگ نابرابری
در مکالمات خلبانان به خوبی میشه فهمید که چه ترسی از [size=5]RPG7[/size] دارن :o
B) :D دائم به هم میگن مواظب اطراف باش rpg نیاد
===============
خدمت دوستان و برادر مهدوی عرض کنم که چند نکته باید در برابر این آپاچی ها توجه کرد

1) هیچوقت نباید در زمین باز وبدون عارضه استراحت کرد یا اردو زد
2)بهترین موقعیت برای حرکت دامنه کوه
3)مکان توقف اگر دارای پوشش گیاهی باشه ، بدلیل اثرات خاص خودش انسان در دوربین حرارتی دیده نمیشه (از کلنل دلیلش بپرسین )
4)وقت استراحت همیشه باید عده ای با دوشپرتاب نگهبانی بدن
5)همیشه چادر های مجازی وبا تراکم که خالی از نیرو باشن باید برپا کرد .نیروها در موقعیت های بدون چادر باشن
6) اگر دوتیربار ضدهوایی در کلاس NSV در دوموقعیت جدا از هم و با استتار نصب میشد هردواپاچی میشد کشید پایین
7) بهرحال اگر در همچین موقعیتی قرار گرفتین فکر فرار کردن از خودتون دور کنین وخودتون به مردن بزنین ^_^

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نتونستم دانلود کنم ! اگر امکانش هست در مدیا فایر یا پرشین گیگ اپلود کنید ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب پارسا این هم لینک دانلود از پرشین گیگ

[url="http://isherwood.persiangig.com/HITLER/ALI/2_Apaches_Engage_Taliban_Platoon.3gp"]http://isherwood.per...ban_Platoon.3gp[/url]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ilusmc' timestamp='1343990469' post='263079']
[quote name='ops' timestamp='1343989560' post='263073']

[/quote]
[/quote]

برادر اُپس عزیز امیدوارم که خوب باشید و زدگیتون سراسر سرشار از لبریز باشه.
نکته ی بعد اینکه من به خواطر این سخن تمسخر آمیز شما رفتم 5 با تا اون قسمت دقیقا گوش کردم وسر هفتمین دفعه متوجه شدم. ببینید میگه مواظب شلیک هاتون باشید دوست هستند بهشون شلیک نکنید. این الان کجاش گفت دقیق و تیز شلیک کنید؟ حالا ما با انگلیسی دوم دبیرستان تونستیم با بدبختی یه چیزی حالی بشیم شما چرا اینجوری میکنی؟
در پناه الله منان باشید.
یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.