Skyhawk

راه کارهای مقابله با موج اول حملات احتمالی آمریکا به ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]بعد سیستمی هست که از روش های اپتیک، حرارتی، راداری بصورت همزمان حداقل از دو مورد استفاده کند؟[/quote]
موشک های هوا به سطح JAGM و AGM-169 از سه روش هدایت لیزری نیمه فعال و رادار موج میلیمتری و مادون قرمز برای هدفیابی استفاده میکن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MOHAMMAD' timestamp='1346056972' post='267338']
[quote]اما چه جور شناسایی می شد و خلبانان ما در می رفتند؟[/quote]

معمولا سامانه Combat Tree هواپيما، موقعيت رادار را نشان مي داد و خلبان متوجه محل تقريبي خطر مي شد، و پس از شليك موشك هم سامانه هايي در هواپيما وجود دارد كه به خلبان هشدار لازم را بدهد، ولي درعين حال برخي مواقع موشك بدون هيچ هشداري برخورد مي كرد!

[quote]این روش در تمام موشک ها قابل کار است ؟[/quote]

در برخي از موشكها قابل بكارگيري است.

[quote]امکان برای نیروی پدافند ما موجود است؟[/quote]

بله، اين كار بر روي موشك صياد -1 آ انجام شده و اين موشك با برد 60 كيلومتر مجهز به سيستم هدايت كمكي مادون قرمز نيز هست.

[quote]بعد سیستمی هست که از روش های اپتیک، حرارتی، راداری بصورت همزمان حداقل از دو مورد استفاده کند؟[/quote]

در سيستمهاي جديد، روش هاي اپتيكي و مادون قرمز با هم تركيب شده اند تا سيستم توانايي اقدام در تمام ساعات شبانه روز را داشته باشد، پس در واقع با 2 سيستم طرف هستيم نه 3 سيستم؛ يادم هست در موشكي از هر 2 روش استفاده شده بود كه متاسفانه اسمشو به يادنمي آرم، اما هستند سامانه هايي كه از رادار براي كشف هدف و از سيستم الكترو اپتيكال براي هدايت موشك استفاده مي كنند ، فرامين نيز توسط امواج راديويي به موشك ارسال مي شود.
[/quote]
محمد جان فکر میکنم سامانه پنتسایر اس1 یک همچین قابلیتی داشت برار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک سطح به هوای [color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]JAGM[/right][/font][/color]
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Joint_Air-to-Ground_Missile"]http://en.wikipedia.org/wiki/Joint_Air-to-Ground_Missile[/url]
[url="http://www.defenseindustrydaily.com/joint-common-missile-program-fired-but-not-forgotten-0229/"]http://www.defenseindustrydaily.com/joint-common-missile-program-fired-but-not-forgotten-0229/[/url]

موشک سطح به هوای [color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]AGM-169[/right][/font][/color]
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/AGM-169_Joint_Common_Missile"]http://en.wikipedia.org/wiki/AGM-169_Joint_Common_Missile[/url]

درصد موفقیت این موشک ها را کسی می داند؟ و درصد امکان انحراف آنها؟ یا جمینگ آنها؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MOHAMMAD' timestamp='1346011987' post='267238']
جناب میسالو، یه سوال کاملا بی ربط:

ببخشید شما ایرانی هستید؟
[/quote]

احتمالا این دوستمون یا از برادران عراقی باشند و یا از ایرانیان متولد شده در خارج
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1346046667' post='267308']
صرفا جهت اطلاع!
آمریکا هزینه جنگ با عراق را 50 میلیارد دلار تصور می کرد ولی این رقم به 1000 میلیارد دلار رسید ........................

یعنی عراق هم زیاد بد بازی نکرد .....
[/quote]
کاملا صحیح می فرمایید. عراق را ما ایرانی ها بدلیل جنگ تحمیلی دوست داریم فقط تحقیر کنیم و پیشرفتهایش را نبینیم. اگر با انصاف نگاه کنیم دقیقا به فرمایش شما می رسیم.

[quote name='iran_400' timestamp='1346069566' post='267369']
[quote name='MOHAMMAD' timestamp='1346011987' post='267238']
جناب میسالو، یه سوال کاملا بی ربط:

ببخشید شما ایرانی هستید؟
[/quote]

احتمالا این دوستمون یا از برادران عراقی باشند و یا از ایرانیان متولد شده در خارج
[/quote]

به علت اینکه غرور بیجا کورم نکرده و عراق را نمی کوبم عراقیم؟
به علت آنکه می گم آمریکا از ایران در جنگ هوایی سر تر است، متولد خارج ام؟
این حدس شما چه ربطی به حمله آمریکا داشت؟
خوب است دیگران هم به جای نقد صحبت شما به تیکه اندازی به ملیت شما اقدام کنند؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا سرعت عملم که خیلی بالا بود جناب گوبلز :thinking: دو ثانیه ام نکشید !

جناب میسالو تا جایی که بنده یادم میاد عراقی ها هر وقت خواستن سلاحی رو بهبود بدن افتضاح کاری کردند ! شرکت الکترونیکیش رو نمیدونم اما پروژه ی ارتقا برد اسکاد ها به موشک "الحسین" باعث کاهش شدید بقیه مشخصات از جمله دقت موشک و ... شد .

در حال حاضر سیستم های Tor-M2E ، پنتسیر و Buk های جدید از سامانه های حرارتی هم در کنار رادار استفاده میکنند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1346081778' post='267405']
بابا سرعت عملم که خیلی بالا بود جناب گوبلز :thinking: دو ثانیه ام نکشید !

جناب میسالو تا جایی که بنده یادم میاد عراقی ها هر وقت خواستن سلاحی رو بهبود بدن افتضاح کاری کردند ! شرکت الکترونیکیش رو نمیدونم اما پروژه ی ارتقا برد اسکاد ها به موشک "الحسین" باعث کاهش شدید بقیه مشخصات از جمله دقت موشک و ... شد .

در حال حاضر سیستم های Tor-M2E ، پنتسیر و Buk های جدید از سامانه های حرارتی هم در کنار رادار استفاده میکنند .
[/quote]
ما هم همه تلاشهایمان از روز اول موفق نبود. قرار هم نیست که هر کار جدید موفقیت آنی داشته باشد.
این الحسین که فرمودید نوع ها داشت و می دانید که یکیش دقیقا به سربازخانه آمریکا کوبیده شد و دقت خوبی از خود نشان داد.
در ضمن شما باقی محصولات عراق را از کجا قضاوت می کنید که می گویید همش نا موفق بودند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]محمد جان فکر میکنم سامانه پنتسایر اس1 یک همچین قابلیتی داشت برار[/quote]

بله بنظرم همینطوربود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به علت اینکه غرور بیجا کورم نکرده و عراق را نمی کوبم عراقیم؟
خوب است دیگران هم به جای نقد صحبت شما به تیکه اندازی به ملیت شما اقدام کنند؟[/quote]
نه دوست عزیز من هم بخاطر نحوه نگارش شما و جملات بعضا نصف و نیمه چنین ذهنیتی پیدا کردم وگرنه از معلومات و اطلاعات خوب شما در مورد ارتش عراق خیلی استفاده کردم و الحق که اطلاعات خوبی هم در مورد ارتش عراق داشتید و به معلومات کاربران میلیتاری در این چند روزه کلی اضافه کردید
راستش به این دلیل گفتم که شما شاید از برادران عراقی باشید چون زمانی که برای زیارت به عراق رفته بودم با عراقی های زیادی مواجه شدم که به دلیل شرایط شغلیشون فارسی و بعضی از زبانهای دیگر رو به خوبی صحبت میکردند و بعضی هاشون هم مانند شما جمله بندی میکردند
به هر حال بنده منظوری نداشتم و هیچ قوم و ملیتی بر ملیت و قوم دیگر برتری نداره و همه ما در پیشگاه خداوند متعال یکسان خواهیم بود مگر در ایمان و تقوا که خدا رو شکر هر دو کشور هم مسلمان هستند

از دوستان بخاطر انحراف تایپک عذر خواهی میکنم اگر موردی بود برای منحرف نشدن تایپک دوستان لطفا در پی ام مطرح کنند.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='iran_400' timestamp='1346150637' post='267562']
[quote]به علت اینکه غرور بیجا کورم نکرده و عراق را نمی کوبم عراقیم؟
خوب است دیگران هم به جای نقد صحبت شما به تیکه اندازی به ملیت شما اقدام کنند؟[/quote]
نه دوست عزیز من هم بخاطر نحوه نگارش شما و جملات بعضا نصف و نیمه چنین ذهنیتی پیدا کردم وگرنه از معلومات و اطلاعات خوب شما در مورد ارتش عراق خیلی استفاده کردم و الحق که اطلاعات خوبی هم در مورد ارتش عراق داشتید و به معلومات کاربران میلیتاری در این چند روزه کلی اضافه کردید
راستش به این دلیل گفتم که شما شاید از برادران عراقی باشید چون زمانی که برای زیارت به عراق رفته بودم با عراقی های زیادی مواجه شدم که به دلیل شرایط شغلیشون فارسی و بعضی از زبانهای دیگر رو به خوبی صحبت میکردند و بعضی هاشون هم مانند شما جمله بندی میکردند
به هر حال بنده منظوری نداشتم و هیچ قوم و ملیتی بر ملیت و قوم دیگر برتری نداره و همه ما در پیشگاه خداوند متعال یکسان خواهیم بود مگر در ایمان و تقوا که خدا رو شکر هر دو کشور هم مسلمان هستند

از دوستان بخاطر انحراف تایپک عذر خواهی میکنم اگر موردی بود برای منحرف نشدن تایپک دوستان لطفا در پی ام مطرح کنند.
[/quote]

ربط ملیت بنده به مقابله بت حمله آمریکا را هم می فرمودید بزرگوار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بحث ملیت رو رها کنید. البته فکر نکنم سوء نظری در طرح وجود داشته ولی جاش این جا نبوده.
سابق کاربران غیر ایرانی ای بودند که بچه های میلیتاری به همین خاطر باهاشون رفاقت گرمتری پیدا کرده بودند تا نگاه آن طرف را هم بشنوند. من فکر می کنم علت این سوال دوستان نوستالژی اون برادران غیر ایرانی بوده.
به هر حال وقتی شما با یک غیر ایرانی بحث می کنید برخی نکاتی که در ذهن شما اثبات شده به نظر میاد در ذهن اون دوستان این طور نیست لذا دونستن این موضوع در تاپیک به پیش رفت بحث کمک می کنه.
به هر حال ادامه ندید چون خارج از بحث است و خصوصا ظاهرا این دوستمون از این موضوع خوششون نمی آید و در این رابطه تا حدی هم حق به جانب ایشان هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
ما هم همه تلاشهایمان از روز اول موفق نبود. قرار هم نیست که هر کار جدید موفقیت آنی داشته باشد.
این الحسین که فرمودید نوع ها داشت و می دانید که یکیش دقیقا به سربازخانه آمریکا کوبیده شد و دقت خوبی از خود نشان داد.
در ضمن شما باقی محصولات عراق را از کجا قضاوت می کنید که می گویید همش نا موفق بودند؟
[/quote]

خب بنده تلاش عراق در آن دوران رو مد نظرم هست ، این که موشکی که پایگاه Dhaharan آمریکا در عربستان رو زد جای بحث داره و منبع معتبر و مشخصی براش وجود نداره ، هرچند که با یک مثال هم نمیشه کل عملکرد رو توجیه کرد ! موشک الحسین در جنگ ایران و عراق عملکرد نسبتا ضعیفی داشت و در جنگ اول خلیج فارس هم تنها 10 از 46 موشک خساراتی تحمیل کردند (اونهم در حالتی که اهداف شهرهای بزرگ و پرجمعیت بودند!)

شما در pm مثال بیار که محصولات ساخت خود عراق (منظورم خود عراق هست) موفق بوده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما یک تاپیک خیلی جامع راجع به صنایع نظامی عراق داریم که لست وار عزیز زحمتش رو کشیدن:
[url="http://www.military.ir/forums/topic/16178-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D9%85/"]http://www.military.ir/forums/topic/16178-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D9%85/[/url]
من با جناب چکا موافقم
عراقی ها خیلی تلاش کردن و صنایع نظامیشون را توسعه دادن ولی موفق نبودن زیرا قبل از این که صنایع نظامیشون به شکوفایی لازم برسه و بازدارندگی مورد نظر رو ایجاد کنه فرصت را از دست دادند.
حتما اگر عراق مسیرش را ادامه میداد متوقف کردنش در آینده بسیار سخت میشد ولی مساله این بود که عراق در عرصه ی سیاسی بازی را واگزار کرد و خیلی از سلاح های استراتژیکش رو به دست خودش از بین برد یا بی اثر ساخت.
شما علاوه بر سلاح های کارآمد نیاز به تاکتیک ها و استراتژی های صحیح هم برای پیروزی دارید؛ نیاز به سیاست های صحیح دارید، نیاز به انسجام داخلی دارید و... در غیر این صورت به دست خودتون نابود میشید.
شاید اشاره به تک و توک مقاومت های ارتش عراق و ثمراتش در جنگ دوم خلیج فارس بد نباشه.
به هر عنوان به دوستانی که تازه وارد ترن خواندن این دو تاپیک را توصیه می کنم پیش از ادامه ی بحث:
[url="http://www.military.ir/forums/topic/13080-%D9%83%D8%B1%D8%A8%D9%84%D8%A7-%DA%AF%D9%BE-%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%B4%D9%8A-%D8%A8%D9%87-%D9%8A%D9%83%D9%8A-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D9%82%D8%A7%D9%8A%D8%B9-%D9%85%D9%87%D9%85-%D9%81%D8%AA%D8%AD-%D8%A8%D8%BA%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%86/"]http://www.military.ir/forums/topic/13080-%D9%83%D8%B1%D8%A8%D9%84%D8%A7-%DA%AF%D9%BE-%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%B4%D9%8A-%D8%A8%D9%87-%D9%8A%D9%83%D9%8A-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D9%82%D8%A7%D9%8A%D8%B9-%D9%85%D9%87%D9%85-%D9%81%D8%AA%D8%AD-%D8%A8%D8%BA%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%86/[/url]
[url="http://www.military.ir/forums/topic/13155-%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D8%A8%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%AC%D9%81-%D9%88%D9%82%D8%A7%D9%8A%D8%B9-%D8%AE%D9%88%D9%86%D9%8A%D9%86-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%88%D9%85%D8%AA-%D9%86%D8%AC%D9%81-%D8%AC%D9%86%DA%AF-2003-%D8%A7%D8%B4%D8%BA%D8%A7/"]http://www.military.ir/forums/topic/13155-%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D8%A8%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%AC%D9%81-%D9%88%D9%82%D8%A7%D9%8A%D8%B9-%D8%AE%D9%88%D9%86%D9%8A%D9%86-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%88%D9%85%D8%AA-%D9%86%D8%AC%D9%81-%D8%AC%D9%86%DA%AF-2003-%D8%A7%D8%B4%D8%BA%D8%A7/[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1346185271' post='267658']
من با جناب چکا موافقم
عراقی ها خیلی تلاش کردن و صنایع نظامیشون را توسعه دادن ولی موفق نبودن زیرا قبل از این که صنایع نظامیشون به شکوفایی لازم برسه و بازدارندگی مورد نظر رو ایجاد کنه فرصت را از دست دادند.

حتما اگر عراق مسیرش را ادامه میداد متوقف کردنش در آینده بسیار سخت میشد ولی مساله این بود که عراق در عرصه ی سیاسی بازی را واگزار کرد و خیلی از سلاح های استراتژیکش رو به دست خودش از بین برد یا بی اثر ساخت.
[/quote]
الحسین زمان جنگ هشت ساله را با الحسین زمان جنگ طوفان صحرا و آزادی عراق نباید مقایسه کرد. همان طور که شهاب پیشرفت کرد الحسین هم پبشرفت کرد.

سلاح های شیمیایی را می فرمایید استراتژیک؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.