ali_64

تحلیل و پیگیری تحولات اسراییل

Recommended Posts

26 minutes قبل , RezaKiani گفت:

به نقل از هارآرتص بدون شرح و توضیح اضافی

ISRAEL-LEBANON: Lebanese caretaker PM Najib Mikati said that Hezbollah agrees to implement UN Security Council Resolution 1701, which mandates the withdrawal of its forces from southern Lebanon. Mikati added that Lebanon will ask the UN Security Council for a resolution calling for a cease-fire with Israel, and that he has discussed efforts for a truce with U.S. Secretary of State Antony Blinken.

اینجاست که شاعر میگه چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی.

هر كس بدون عاقبت انديشى در كارها دست به كارى زند، خود را گرفتار سختيها و مصائب كند. (حدیث از حضرت علی (ع))

• Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , excahlibur گفت:

اینجاست که شاعر میگه چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی.

هر كس بدون عاقبت انديشى در كارها دست به كارى زند، خود را گرفتار سختيها و مصائب كند. (حدیث از حضرت علی (ع))

سلام

فکر کنید سیدی که ده ها بار در سخنانش و در سخنرانی های یک سال گذشته مدام میگفت ما میدونیم در حمایت از غزه وارد چه معرکه ای شده ایم و هزینه هاش فقط در یک مورد 500 شهید یکسال گذشته بود و ده ها بار حملات به فرماندهان و فرستادن ده ها مقام برای مصاحله و باز قبول نکرد و گفت نهایتش یا شهادت هست یا پیروزی عاقبت اندیشی نکرده بود و نمیدونست ممکن هست چه اتفاقاتی رخ بده. اتفاقا تنها عاقبت اندیش ( اگر عاقبت را واقعا عاقبت بدونیم نه عافیت ) جهان در یک سالی که گذشت یکی حزب الله بود و یکی یمن. هر دو در ظاهر عافیت از دست دادند و عاقبتشون سخت و پر از مصائب ولی در برابر کشتار 40 هزار انسان ( به روایت نشریات تخصصی غربی به تخمین 200 هزار نفر ) و 20 هزار کودک ساکت ننشتند و به میدان آمدند. فرض بگیرید حزب الله و یمن هر دو همین حالا از صفحه روزگار محو بشند، چشم بسته باز پیروز این میدان و عاقب اندیشان واقعی اونها بودند و ما ( آدم ها، گروه ها، دسته ها، احزاب، کشورها) خوشحال به عمری ده، بیست، سی، چهل ساله باقیمانده از خودمون غره به اینکه یک روز بیشتر در این جهان چرک زندگی کردیم با سکوت و عافیت اندیشی، نه عاقبت اندیشی، بازنده مطلق زندگی هامون.

ویرایش شده در توسط alala
  • Like 1
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , RezaKiani گفت:

به نقل از هارآرتص بدون شرح و توضیح اضافی

سلام

منبع خبرتون زیادی " اعتبار " دارد . اعتماد به منبع " دشمن " اونم وسط جنگ !!! 

• Like 1
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
24 minutes قبل , oldmagina گفت:

سلام

منبع خبرتون زیادی " اعتبار " دارد . اعتماد به منبع " دشمن " اونم وسط جنگ !!! 

قطعنامه ی ۱۷۰۱ را حزب الله از سال ۲۰۰۶ قبول کرده.این اسرائیل هست که این قطعنامه را قبول نکرده و در حال حمله به لبنان هست.

چند وقت پیش هم خود سید حسن اعلام کرد هنوز این قطعنامه را قبول داریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
44 minutes قبل , oldmagina گفت:

منبع خبرتون زیادی " اعتبار " دارد . اعتماد به منبع " دشمن " اونم وسط جنگ

سلام داداش. دشمن شماست دشمن من نیست.... بعدشم خیلی سخت نگیر... یا راست گفته یا دروغ... یه مدت صبر کنیم راست و دروغش معلوم میشه. در مجموع وقتی بحث رسانه مطرح میشه من به هیچ رسانه ای اعتماد ندارم چه وسط جنگ باشم چه وسط جکوزی

17 minutes قبل , mehdipersian گفت:

قطعنامه ی ۱۷۰۱ را حزب الله از سال ۲۰۰۶ قبول کرده.این اسرائیل هست که این قطعنامه را قبول نکرده و در حال حمله به لبنان هست.

چند وقت پیش هم خود سید حسن اعلام کرد هنوز این قطعنامه را قبول داریم.

طبق معمول یک خبر بی منبع که معلوم نیست از کجا در اومد؟ اولا که اسرائیل پارسال همین موقع حمله کرد به لبنان یا حزب الله بود که شروع کرد به موشک شلیک کردن به اسرائیل؟ شما دفاع مشروع رو اسمش رو می گذارید قبول نکردن قطعنامه؟ دوما که این قطعنامه محور اصلی اش خلع سلاح تمام نیروهای شبه نظامی داخل لبنان هست که حزب الله هزار بار باهاش مخالفت کرده. بر اساس کدام منبع سید حسن (خداوند رحمتش کنه) گفته که این قطعنامه رو قبول داره و اگر قبول کرده بوده با چه شرط و شروطی؟

ویرایش شده در توسط RezaKiani
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
32 minutes قبل , RezaKiani گفت:

سلام داداش. دشمن شماست دشمن من نیست.... بعدشم خیلی سخت نگیر... یا راست گفته یا دروغ... یه مدت صبر کنیم راست و دروغش معلوم میشه. در مجموع وقتی بحث رسانه مطرح میشه من به هیچ رسانه ای اعتماد ندارم چه وسط جنگ باشم چه وسط جکوزی

البته دولت تروریست ، فقط دشمن من ( ما ) نیست ، دشمن " ایران " است . حالا چطوری دشمن شما نیست کمی جای سوال دارد ! :thinking:

بگذریم که شما فعلا قبل از " یه مدت صبر کنیم راست و دروغش معلوم میشه " همین حالا دارید به نقل قولش استناد می کنید و منتشرش می کنید بعد می فرمایید من سخت نگیرم و صبر کنم :13:

پی نوشت : چون نمی خواستم مثل بعضی دوستان فقط پست اضافه کنم پس به پست بعدی همین جا جواب میدم :

20 minutes قبل , RezaKiani گفت:

خیلی هم جای سوال ندارد. هر وقت بمب مغناطیسی چسبوند به ماشین من میشه دشمن. فعلا که نچسبونده

در ضمن من به چیزی استناد نکردم. خوبه هنوز مطلبی که کپی پیست کردم وجود داره. فقط نقل خبر کردم. شما که درباره مسائل معاصر و با وجود این همه منبع و ماخذ انقدر با دقت نظر می دی مشالله اگر بخوای درباره 1400 سال پیش تاریخ بنویسی چه شاهکاری از خودت ساتع خواهی کرد

جالب شد چون من فکر میکردم شما هم عضوی از جامعه مردم ایران هستید و هر کسی دشمن مردم ایران باشد دشمن شما هم می شود ، شکر خدا تکلیفمان در این یک مورد حداقل روشن شد :)

بگذریم که ظاهرا شما خبر ندارید چون من در مورد 1416 سال قبل که نظر می دهم به کنار ، در مورد 7000 سال قبل هم مطلب دارم  :D

پی پی نوشت : ظاهرا بهتر است با دوستان بالای برادر موسوی هماهنگ بکنیم به سراغ ماشین شما هم بیایند که تکلیف " دشمن " برای شما هم مشخص شود ، البته این که حتما " بمب مغناطیسی " باشد تضمینی نمی توانم بکنم ، بگذریم که ممکن است بعد از آن ممکن است حضور فیزیکی نداشته باشید که بخواهید تغییر عقیده تان در مورد " دشمن " را ابراز بفرمایید !  :whistling:

ویرایش شده در توسط oldmagina
اضافه کردن
  • Upvote 2
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , oldmagina گفت:

حالا چطوری دشمن شما نیست کمی جای سوال دارد

خیلی هم جای سوال ندارد. هر وقت بمب مغناطیسی چسبوند به ماشین من میشه دشمن. فعلا که نچسبونده

در ضمن من به چیزی استناد نکردم. خوبه هنوز مطلبی که کپی پیست کردم وجود داره. فقط نقل خبر کردم. شما که درباره مسائل معاصر و با وجود این همه منبع و ماخذ انقدر با دقت نظر می دی مشالله اگر بخوای درباره 1400 سال پیش تاریخ بنویسی چه شاهکاری از خودت ساتع خواهی کرد

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
13 minutes قبل , RezaKiani گفت:

طبق معمول یک خبر بی منبع که معلوم نیست از کجا در اومد؟ اولا که اسرائیل پارسال همین موقع حمله کرد به لبنان یا حزب الله بود که شروع کرد به موشک شلیک کردن به اسرائیل؟ شما دفاع مشروع رو اسمش رو می گذارید قبول نکردن قطعنامه؟ دوما که این قطعنامه محور اصلی اش خلع سلاح تمام نیروهای شبه نظامی داخل لبنان هست که حزب الله هزار بار باهاش مخالفت کرده. بر اساس کدام منبع سید حسن (خداوند رحمتش کنه) گفته که این قطعنامه رو قبول داره و اگر قبول کرده بوده با چه شرط و شروطی؟

اگه نمیگفتی هم ما میدانستیم جزو نوکران یهود و یکی از خائنین به وطن هستی.

اول اینکه در قطعنامه ۱۷۰۱ اعلام شده که نیروهای حزب الله باید پشت رودخانه ی لیتانی بروند و اسرائیل هم باید به پشت مرزهای لبنان برود ولی اسرائیل هیچ وقت مزارع شبعا را از زمان جنگ ۶ روزه ترک نکرده برای همین حزب الله هم این قطعنامه را با اینکه قبول دارد اجرایی نمیکند.

دوم هم اینکه مقابله با نسل کشی وظیفه هر انسان هست.فقط پلیدان بی شرف و خونخوار مثل یهودیان و نوکرانشان از جنگ های اسرائیل حمایت میکنند.حمایت حزب الله از غره هم یک چیز طبیعی هست که هر انسان اون را تایید میکند.

• Upvote 2
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
15 hours قبل , mehdipersian گفت:

اول اینکه در قطعنامه ۱۷۰۱ اعلام شده که نیروهای حزب الله باید پشت رودخانه ی لیتانی بروند و اسرائیل هم باید به پشت مرزهای لبنان برود ولی اسرائیل هیچ وقت مزارع شبعا را از زمان جنگ ۶ روزه ترک نکرده برای همین حزب الله هم این قطعنامه را با اینکه قبول دارد اجرایی نمیکند.

تو چکار داری من نوکر کی هستم و از کی دارم حقوق می گیرم. اگر راست میگی و ریگی به کفش ت نیست یه سند معتبر ارائه کن که حزب الله رسما این قطعنامه رو پذیرفته.... بعدش هم قبل از اینکه بیای داستان تعریف کنی برو دست کم وقت بذار متن 1701 رو با دقت بخون. متن 1701 نوشته تمام گروه های شبه نظامی داخل لبنان باید خلع سلاح بشه و حزب الله تا هزار سال دیگه هم زیر بار این بند نخواهد رفت... فهمیدنش انقدر سخته؟

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , RezaKiani گفت:

تو چکار داری من نوکر کی هستم و از کی دارم حقوق می گیرم. اگر راست میگی و ریگی به کفش ت نیست یه سند معتبر ارائه کن که حزب الله رسما این قطعنامه رو پذیرفته.... بعدش هم قبل از اینکه بیای داستان تعریف کنی برو دست کم وقت بذار متن 1701 رو با دقت بخون. متن 1701 نوشته تمام گروه های شبه نظامی داخل لبنان باید خلع سلاح بشه و حزب الله تا هزار سال دیگه هم زیر بار این بند نخواهد رفت... فهمیدنش انقدر سخته؟

حامیان رژیم تروریستی یهودیان و حامیان نسل کشی جزو پلید ترین موجودات در تاریخ بشر هستند و برای همه مهم هست که عمق خیانت و پلیدی بعضی ها را بدانند.به نظرم در ایران باید حتما حداقل حکم بازداشت و اخراج از ایران برایشان گذاشت نیازی به همچین زباله های انسانی در ایران نداریم.

دوم هم گفتم که حزب الله از سال ۲۰۰۶ این قطعنامه را قبول دارد(به سخنان سید حسن نصرالله مراجعه شود) به شرطی که اسرائیل آن را قبول کند و از مناطق اشغالی لبنان خارج بشود.اسرائیل هم چون لبنان را میخواهد اشغال کند و جزو نیل تا فرات آرزوییشان هست هرگز این کار را نخواهد کرد.

• Upvote 1
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به اخبار و تحرکات مرزی و ورود اسرائیل به جولان به نظرم برنامه نهایی ما آزاد سازی جولان بوده و اونها الان میخوان پیشدستی کنن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , arasrayan گفت:

با توجه به اخبار و تحرکات مرزی و ورود اسرائیل به جولان به نظرم برنامه نهایی ما آزاد سازی جولان بوده و اونها الان میخوان پیشدستی کنن

برنامه ما؟؟؟؟؟؟

واقعی میگید یا صحبتتون طنزه؟

تازه مزه اینکه دنیا حرج و مرجه رفته زیر دندانشون! احتمال راضی نشن به این پیشروی های اخیرشون!! دنیایی که اردوغان،پوتین و الهام دارن جهانگشایی میکنن چرا اسراییل نه؟

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تلفات سنگین از تروریست های یهودی در یک روز نبرد :

b38813_24IMG-20241013-214524-471.jpg

امروز حدود ۱۱۰ نفر از نظامیان ارتش تروریستی اسرائیل توسط حزب الله کشته و زخمی شدند.

مهم ترین عملیات هم  ضربه به پایگاه تروریست های تیپ گولانی در وادی عربه در شهر عکا بوده

طبق خبر رادیو ارتش اسرائیل ، حزب‌الله توانست با ارسال انبوهی از راکت و موشک به الجلیل پدافند اسرائیل را فریب دهد و سپس پایگاه تروریست ها را در زمان خوردن غذا با پهپاد مورد اصابت قرار داد.

ویرایش شده در توسط mehdipersian
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همچنان خبرها ضد و نقیضه.

در خبری از منابع عبری گفته شده دو پهپاد بودند و یکی هدف قرار گرفته و دیگری اصابت کرده.

جای دیگه ای عنوان کردند بالگردها و جنگنده ها در حال تعقیب بودند که پهپاد از رادار محو و در محل مورد اصابت به هدف برخورد میکنه.

برخی منابع ادعا میکنند شاهد 107 بوده - پهپادی که چند وقت پیش اسکای نیوز با خبرسازی عنوان کرد پهپاد جدیدی با طول 2.5 و عرض بال 3 متر هست که ایران تولید و به روسیه پیشنهادش کرده و شامل اپتیک برای تعقیب اصابت به هدف هم هست.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نقل از هاارتص بدون شرح اضافی:

The U.S. is set to deploy the THAAD system to intercept ballistic missiles in Israel as part of preparations for a possible attack on Iran and a potential subsequent retaliation. No specific date has been set for the deployment, according to one source.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم