death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote]جناب مصطفي خان با صرف نظر از سمپاتي عجيب شما نسبت به وهابي هاي جنايتكار و وحشي هم زمان با كوبيدن مخالفينتون با چماغ بي طرفي !
بايد خدمتتون عرض كنم كه حتي ناتوي منهاي امريكا قادر به غلبه بر ارتش سوريه نخواهد بود چه رسد به دلقك هاي عياش و زنباره خليجي.
ارتش تركيه هم از اردوغان و دار و دستش نفرت داره و هيچ گاه جان پرسنلش رو فداي جاهطلبي هاي اونها نميكنه.[/quote]
برادر من قصد مسخره بازی ندارم ولی این جمله ای که شما گفتی رو من نمیتونم درک کنم ناتو بدون آمریکا از پس ارتش سوریه بر نمیاد.
شما میتونی استعداد نظامی ارتش سوریه با ناتو رو مقایسه کنی

سوریه با اون تجهیزات پیشرفتش پایتختش در معرض سقوط توسط ارتش اسرائیل قرار گرفت زمانی که حس ناسیونالیستی اعراب در اوج بود و بر علیه دشمنی مثل اسرائیل میجنگیدند.
حالا این ارتش فرسوده و خسته از جنگ شهری بدون حمایت کامل مردم بیاد با اعراب بجنگه و پیروز بشه !!؟؟؟ big_grin

در ضمن بهتره نظرت رو در مورد اعراب و مخصوصا این خلیجی ها عوض کنی نمیدونم شما آیا تا بحال با این ها بودین و چقدر ازشون شناخت دارین ولی آنچه که من ازشون دیدم نه بی عرضگی و نه زنبارگی بود(توهین نکن).
icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب مصطفي خان با صرف نظر از سمپاتي عجيب شما نسبت به وهابي هاي جنايتكار و وحشي هم زمان با كوبيدن مخالفينتون با چماغ بي طرفي !
بايد خدمتتون عرض كنم كه حتي ناتوي منهاي امريكا قادر به غلبه بر ارتش سوريه نخواهد بود چه رسد به دلقك هاي عياش و زنباره خليجي.
ارتش تركيه هم از اردوغان و دار و دستش نفرت داره و هيچ گاه جان پرسنلش رو فداي جاهطلبي هاي اونها نميكنه.[/quote]
سمپاتي عجيب نسبت به وهابي‌هاي جنايتكار و وحشي؟!!

ايرادي به اين نظر شما نمي‌گيرم. چون وقتي كه رسانه‌هاي داخلي با پروپاگانداي شديدشون، كليه‌ي مخالفين اسد رو تعدادي قليل و اونهم مشتي وهابي نشون مي‌دن، طبيعيه كه پيروان چنين رسانه‌هايي هم چنين نظراتي داشته باشن.

طبيعتاً وقتي دوستان تحت تأثير شديد چنين پروپاگاندايي قرار گرفته باشن، مشخصاً ماحصل تحليل‌شون هم چيزي جز اين نيست كه هركس موافق اسده، موافق اسلام و مسلمين و همه‌ي خوبي‌هاست و هركس موافق اين رفتار اسد نيست، موافق وهابيون و امريكا و اسرائيل و همه‌ي بدي‌هاست!!

------------------------------------------

درخصوص ادعاي فوق العاده جالبتون درخصوص توان بي‌نظير ارتش سوريه هم صرفاً سكوت كرده و به ذكر اين جمله بسنده مي‌كنم كه «ان شاءالله همين‌طوره كه شما مي‌فرمايين! بدون شرح!!».

ان شاءالله كه اين حلوا حلوا كردن‌ها، باعث شيرين كامي دوستان بشه.
جالب اينكه برخي دوستان از علوي‌ها هم بشار اسد پرست‌تر شده‌ان!!

چه مي‌كنه اين پروپاگاندا!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]جناب مصطفي خان با صرف نظر از سمپاتي عجيب شما نسبت به وهابي هاي جنايتكار و وحشي هم زمان با كوبيدن مخالفينتون با چماغ بي طرفي !
برادر من قصد مسخره بازی ندارم ولی این جمله ای که شما گفتی رو من نمیتونم درک کنم ناتو بدون آمریکا از پس ارتش سوریه بر نمیاد.
شما میتونی استعداد نظامی ارتش سوریه با ناتو رو مقایسه کنی

سوریه با اون تجهیزات پیشرفتش پایتختش در معرض سقوط توسط ارتش اسرائیل قرار گرفت زمانی که حس ناسیونالیستی اعراب در اوج بود و بر علیه دشمنی مثل اسرائیل میجنگیدند.
حالا این ارتش فرسوده و خسته از جنگ شهری بدون حمایت کامل مردم بیاد با اعراب بجنگه و پیروز بشه !!؟؟؟ icon_arrowd

در ضمن بهتره نظرت رو در مورد اعراب و مخصوصا این خلیجی ها عوض کنی نمیدونم شما آیا تا بحال با این ها بودین و چقدر ازشون شناخت دارین ولی آنچه که من ازشون دیدم نه بی عرضگی و نه زنبارگی بود(توهین نکن).
icon_arrowd[/quote]
برادر فرهاد حتي اسمتم كه به عربا شبيه نيست از توهين بهشون جوش مياري big_grin
بله من اين توفيق رو داشتم كه طي دو بار سفر عمره حدود يه ماه باهاشون محشور باشم و توصيفاتم براساس مشاهدات عينيه تازه اونا مجاور حرم و مومنشون يودن واي به حال بقيه :|
حساب ارتش اسراييل از هلند و بلژیک و لوكزامبورگ و اينا جداس خاصه اينكه توي جنگ با 2 تا قبيله مسلح به zu23 حامي قذافي تا قبل ورود جدي امريكا قابليت بالاشون رو به دنيا نشون دادن يادتونه وزير دفاع انگليس گفت اگه كمك امريكا نبود ناچار بوديم به خاطر اتمام مهمات عمليات رو متوقف كنيم ؟
در ضمن شما رو به مطالعه خاطرات شهيد چمران به عنوان شاهد عيني حماسه آفريني هاي ارتش و ملت سوريه ارجاع ميدم تا متوجه بشيد برخلاف دروغ هاي مورخين و رسانه هاي بي طرف غربي دمشق هيچ گاه در معرض سقوط نبود و اين خيانت سادات ملعون بود كه واحدهاي پيش تازسراييل رو از پاتك گازانبري مرحوم حافظ اسد و درو شدن نجات داد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب آقا مصطفی برادر گلم 4 تا کشور رو نام بردی بغیر از مصر که نشان می ده مثل می دونی فعلا مصر حساب نیست ...
من دخالت خارجی رو بشکل مستقیم محتمل نمی دونم دلیلش رو هم گفتم توازن شکننده در منطقه ...
کاری که آمریکا بعد حمله به عراق و سقوط صدام کرد در عمل تغییر هژمونی منطقه به نفع ایران بود اینو خودشون هم بهش اذعان دارن و الان با خروج ارتش آمریکا از عراق داره تکمیل میشه این قدرت منطقه ای ایران ... منهای اسرائیل دو کشور دیگه هستن دارن تلاش می کنن نقش خودشون رو در منطقه پر رنگتر کنن ترکیه و عربستان ...
ترکیه با افزایش قدرت اقتصادی و عدم آسیب از بحران اقتصادی داره نقش خودش رو توسعه می ده ... ارتش ترکیه دارای نیروی هوائی هست که به تنهائی برای کنترل اسمان سوریه کافی هست ترک ها نشان دادن جرات وارد شدن به این معرکه دارن ...
عربستان که نظر من دومین قدرت برتر هوائی منطقه بعد از اسرائیل هست اصولا کشوری محافظه کار بوده و هست و بهمین واسطه نیازمند پشتوانه مطمئن برای ورود به این میدان هست ...
امارات رو شخصا در حد ورود به این بازی از لحاظ نظامی نمی بینم ... اردن هم به دلیل هم مرزی با سوریه و اینکه بافت جمعیتی اون عموما غیر بومی هست ((فلسطینی)) بعید هست وارد این معرکه بشه مگه دقایق اخر که تکلیف همه چیز روشن شده
من عربستان و ترکیه رو رقیب هم می بینم فکر یک تعامل بین ایندو کشور دور ذهن هست مگه واقعا هدف اساسی باشه ...
اعراب بطور کلی نشان دادن نه دارای هماهنگی لازم و نه عزم جدی برای ورود به اینگونه منازعات رو دارن ...
تنها کشوری که میشه روش فکر کرد ترکیه هست ممکن هست وارد این گود بشه ولی من اونم بخاطر ایران و روابطش با ایران بعید می دونم ...
تنها مدلی که میشه از نظر من منطقه پرواز ممنوع و یا احیانا پشتیبانی هوائی بر فراز سوریه تصور کرد حضور مستقیم خود ناتو هست ...
در صورتیکه نظر من غلط در بیاد و اعراب و ترکیه بدون ناتو اقدام به اینکار بکنن من شخصا اینحرکت رو نقطه عطفی در تاریخ منطقه می دونم که باید در تمام محاسبات استراتزیک منطقه تجدید نظر کرد اینکار نه تنها امنیت ایران بلکه امنیت اسرائیل رو هم با چالش مواجه می کنه چیزی هست که اسرائیل در ظاهر نه ولی در باطن احساس ناراحتی می کنه ....
اما دریک صورت این اتفاق می افته اونم چراغ سبز روسیه به ناتو هست که خود ناتو مستقیما وارد بشه که فعلا روسیه بشدت مدافع بشار اسد هست ...
نظر من به درازا کشیدن این درگیری هست بدون برنده ولی در نهایت شک نکنید سوریه فدرال میشه شبیه عراق ...
همانطور که بافت جمعیتی عراق تغییر کرد سنی ها و شیعیان کوچ کردن از مناطقی و عراق به شکل امروز در اومد سوریه هم با تغییر محل کلنی ها و در کنار رفتن هم کیشان همین میشه در دراز مدت ... این سرنوشت تمام کشورهائی هست که درش عدالت بین اقوام و نژادها در تقسیم قدرت و ثروت نباشه سوریه هم مستثنی نیست ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]جناب مصطفي خان با صرف نظر از سمپاتي عجيب شما نسبت به وهابي هاي جنايتكار و وحشي هم زمان با كوبيدن مخالفينتون با چماغ بي طرفي !

ايرادي به اين نظر شما نمي‌گيرم. چون وقتي كه رسانه‌هاي داخلي با پروپاگانداي شديدشون، كليه‌ي مخالفين اسد رو تعدادي قليل و اونهم مشتي وهابي نشون مي‌دن، طبيعيه كه پيروان چنين رسانه‌هايي هم چنين نظراتي داشته باشن.

طبيعتاً وقتي دوستان تحت تأثير شديد چنين پروپاگاندايي قرار گرفته باشن، مشخصاً ماحصل تحليل‌شون هم چيزي جز اين نيست كه هركس موافق اسده، موافق اسلام و مسلمين و همه‌ي خوبي‌هاست و هركس موافق اين رفتار اسد نيست، موافق وهابيون و امريكا و اسرائيل و همه‌ي بدي‌هاست!!

درخصوص ادعاي فوق العاده جالبتون درخصوص توان بي‌نظير ارتش سوريه هم صرفاً سكوت كرده و به ذكر اين جمله بسنده مي‌كنم كه «ان شاءالله همين‌طوره كه شما مي‌فرمايين! بدون شرح!!».

چه مي‌كنه اين پروپاگاندا!![/quote]
برادر مصطفي شما رو به مطالعه اولين پستم تو اين تاپيك كه راجبه تركيب قومي و مذهبي سوريه بود ارجاع ميدم تاببينيد كه نه همه مخالفين بشار رو وهابي دونستم و نه سرجمع اونارو قليل و انگشت شمار.
اما كسي كه قدرت رو به قيمت تجاوز خارجي و اشغال كشورش بخواد و به استناد شنود واحد جنگ الكترونيك ناوچه قهرمان سهند به مزدوراي آفريقايي وعده بده مقاومت كنيد نيروهاي ناتو بهزودي ميرسن از نظر من مظهر همه بديهاست بر فرض كه طبق گفته شما بشار جنايتكار باشه امام راحل ما در برابر جنايت 17 شهريور به شوراي امنيت و ناتو متوسل شدن ؟؟؟؟ اينه رهبر انقلاب مردمي نه برهان غليون پست كثافت.
اما درباره توان نظامي سوريه اطمينان داشته باشيد حتي اگه نتونه طبق وعده بشار به عنان دنيا رو شگفت زده كنه از عهده قيچي كردن دم سگاي منطقه اي امريكا به خوبي بر مياد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]جناب مصطفي خان با صرف نظر از سمپاتي عجيب شما نسبت به وهابي هاي جنايتكار و وحشي هم زمان با كوبيدن مخالفينتون با چماغ بي طرفي !

برادر مصطفي شما رو به مطالعه اولين پستم تو اين تاپيك كه راجبه تركيب قومي و مذهبي سوريه بود ارجاع ميدم تاببينيد كه نه همه مخالفين بشار رو وهابي دونستم و نه سرجمع اونارو قليل و انگشت شمار.
اما كسي كه قدرت رو به قيمت تجاوز خارجي و اشغال كشورش بخواد و به استناد شنود واحد جنگ الكترونيك ناوچه قهرمان سهند به مزدوراي آفريقايي وعده بده مقاومت كنيد نيروهاي ناتو بهزودي ميرسن از نظر من مظهر همه بديهاست بر فرض كه طبق گفته شما بشار جنايتكار باشه امام راحل ما در برابر جنايت 17 شهريور به شوراي امنيت و ناتو متوسل شدن ؟؟؟؟ اينه رهبر انقلاب مردمي نه برهان غليون پست كثافت.
اما درباره توان نظامي سوريه اطمينان داشته باشيد حتي اگه نتونه طبق وعده بشار به عنان دنيا رو شگفت زده كنه از عهده قيچي كردن دم سگاي منطقه اي امريكا به خوبي بر مياد.[/quote]

دوست عزیز من زمانی با فامیل عزیز سر ارتش عراق که زیر یکماه داوم نمیاره تو حمله آمریکا شرط بستم و بردم ... اگه مایل باشی با شما شرط می بندم اگه منطقه ممنوع پروازی به همون شکل لیبی قرار بشه برای سوریه هم باشه ارتش سوریه به 2 ماه نمی کشه ... حاضری ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote][quote]جناب مصطفي خان با صرف نظر از سمپاتي عجيب شما نسبت به وهابي هاي جنايتكار و وحشي هم زمان با كوبيدن مخالفينتون با چماغ بي طرفي !

اما درباره توان نظامي سوريه اطمينان داشته باشيد حتي اگه نتونه طبق وعده بشار به عنان دنيا رو شگفت زده كنه از عهده قيچي كردن دم سگاي منطقه اي امريكا به خوبي بر مياد.[/quote]

دوست عزیز من زمانی با فامیل عزیز سر ارتش عراق که زیر یکماه داوم نمیاره تو حمله آمریکا شرط بستم و بردم ... اگه مایل باشی با شما شرط می بندم اگه منطقه ممنوع پروازی به همون شکل لیبی قرار بشه برای سوریه هم باشه ارتش سوریه به 2 ماه نمی کشه ... حاضری ؟[/quote]
بي انصاف قبيله قذاذفه ليبي كه تاپ گانش آر پي جي بود 8 ماه مقاومت كرد كلكسيون تمام تسليحات ارتش سرخ منهاي توپول ام و فلانكر همش دو ماه icon_arrowd لا اقل يه تخفيفي بده معاملمون بشه big_grin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
bigdelimohamad9 جان اینارو جدا کن شاید میلیشای بشار اسد 1 سال دوام بیاره ولی ارتش کلاسیک لیبی با اون ساختار سلسله مراتبی نه داداش گلم خیلی سریع از دور خارج میشه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جليل جان ارتش قذافي تو همون روزاي اول و حتي پيش از مداخله ناتو دچار فروپاشي اساسي شده بود و تا رييس ستاد مشتركش به انقلابيون ملحق شده بودن.
همچين چيزي رو تو سوريه نمي بينيم و سران و بدنه ارتش وفاداري تحسين برانگيزي از خودشون نشون دادن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جليل جان ارتش قذافي تو همون روزاي اول و حتي پيش از مداخله ناتو دچار فروپاشي اساسي شده بود و تا رييس ستاد مشتركش به انقلابيون ملحق شده بودن.
همچين چيزي رو تو سوريه نمي بينيم و سران و بدنه ارتش وفاداري تحسين برانگيزي از خودشون نشون دادن.[/quote]
این رو پست های قبلی بهش اشاره کردم عزیزم که بدنه اصلی ارتش سوریه سرجاش هست یکی از دلائلی رو هم که عنوان کردم چرا دخالت خارجی صورت نمی گیره همین انسجام ارتش هست ولی اگر قرار به منطقه پرواز ممنوع و حملات هوائی بشه این دیگه ربطی به شجاعت و وفاداری نداره ارتش های کلاسیک به سرعت از می پاشن مگه ارتش سوریه توانائی جنگ نامتقارن داشته باشه که واقعا بعید هست همین الان تو برخورد با مخالفین هیچ کیفیت خاصی ازشون دیده نمیشه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وزیران امور خارجه کشورهای عربی در نشستی در دوحه در موضعی خطرناک، خواستار اجرای طرح شش گانه عنان تحت فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، نشست کمیته وزارتی اتحادیه عرب در دوحه پایتخت قطر امروز به کار خود پایان داد.

وزیران امور خارجه کشورهای عربی با تحریک عربستان و قطر، خواستار قطع پخش برنامه های شبکه های سوری از نایل ست و عرب ست شدند.

شرکت کنندگان در این نشست که کوفی عنان نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه هم حضور داشت، بر ضرورت وجود چارچوب زمانی مشخص برای طرح عنان تاکید کردند.

خطرناک ترین موضع اعراب درخواست برای اجرای طرح عنان تحت فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد شدند، هر چند به گزینه نظامی اشاره نکرده اند، اما خطر هموار شدن راه برای گزینه نظامی علیه سوریه آن هم توسط اعراب را افزایش می دهد، موضوعی که غربی ها از مدتها پیش به دنبال اجرای آن هستند، یعنی اینکه خود به طور مستقیم خواستار گزینه نظامی نشوند و اعراب این موضوع را درخواست کنند.

نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب هم در این نشست خواستار افزایش فشارها بر دمشق شد.

تحرکات غربی ها و عربهای همسو علیه نظام سوریه به بهانه کشتار هولناک در الحوله تشدید شده است و این کشورها صرفا با تکیه بر ادعاهای گروههای مسلح مورد حمایت خود در این کشور، نظام سوریه را متهم به دست داشتن در این جنایت کرده اند، این در حالی است که شاهدان عینی تاکید کرده اند تروریستهای مسلح، جنایت الحوله را مرتکب شده اند، موضوعی که روسیه نیز به آن اشاره و تاکید کرده است جنایت الحوله را تروریستهای مسلح مورد حمایت برخی کشورها مرتکب شده اند
http://www.jahannews.com/vdchw-niq23nikd.tft2.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امنيت اسراييل براي امريكا در حكم حساس ترين نقطه بدن يه مرده تنومند و قويه كافيه ارتش سوريه اين نقطه حساس رو بگيره و فشار بده تا سازمان رزم ناتو با همه عرض و طولش بي حس و فلج بشه(گرفتي كه چي گفتم داداش big_grin )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]امنيت اسراييل براي امريكا در حكم حساس ترين نقطه بدن يه مرده تنومند و قويه كافيه ارتش سوريه اين نقطه حساس رو بگيره و فشار بده تا سازمان رزم ناتو با همه عرض و طولش بي حس و فلج بشه(گرفتي كه چي گفتم داداش big_grin )[/quote]

اگر تاريخ اين چهل سال رو خونده باشيد و تحولات اخير سوريه رو دنبال کرده باشيد ,اصولا ارتش سوريه اينکاره نيست ! و فقط بدرد همون جنگيدن با
شورشي هاي نابلد و گيج ميخوره که در اون هم ناتوان هست!

سوريه همان کشوري هست که چند سال پيش جنگنده هاي اسراييلي بدون هيچ مشکلي تا وسط خاکش اومدند, تاسيسات هسته ايش رو با خاک يکسان کردند و در برگشت هم از نزديک کاخ بشار رد شدند و همه سالم در اسراييل بزمين نشستند و تازه سوريه فهميد که چه اتفاقي افتاده! و ارتش سوريه جرات شليک يک ترقه هم پيدا نکرد!!!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=18][color=green]
حذف شبکه‌های سوری از ماهواره‌های نایل‌ست و عرب‌ست[/color][/size]
[color=blue]
واکنش اتحادیه خبرنگاران سوریه:این اقدام، هیچ معنایی ندارد جز اینکه تلاشی است برای اینکه دروغ‌ها و ادعاهای غلط علیه سوریه فاش نشود.
[/color]
[color=blue]
شورای وزرای خارجه اتحادیه عرب :این شورا از مدیران عرب‌ست و نایل‌ست خواست تا «آنچه لازم است برای توقف پخش کانال‌های ماهواره‌ای رسمی و غیررسمی سوریه اتخاذ کند».
[/color]

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910314000066
[color=green]
فارس به نقل از سانا

بشار اسد امروز در پارلمان جدید سوریه سخنرانی می‌کند[/color]

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910314000159

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]امنيت اسراييل براي امريكا در حكم حساس ترين نقطه بدن يه مرده تنومند و قويه كافيه ارتش سوريه اين نقطه حساس رو بگيره و فشار بده تا سازمان رزم ناتو با همه عرض و طولش بي حس و فلج بشه(گرفتي كه چي گفتم داداش big_grin )[/quote]

اگر تاريخ اين چهل سال رو خونده باشيد و تحولات اخير سوريه رو دنبال کرده باشيد ,اصولا ارتش سوريه اينکاره نيست ! و فقط بدرد همون جنگيدن با
شورشي هاي نابلد و گيج ميخوره که در اون هم ناتوان هست!

سوريه همان کشوري هست که چند سال پيش جنگنده هاي اسراييلي بدون هيچ مشکلي تا وسط خاکش اومدند, تاسيسات هسته ايش رو با خاک يکسان کردند و در برگشت هم از نزديک کاخ بشار رد شدند و همه سالم در اسراييل بزمين نشستند و تازه سوريه فهميد که چه اتفاقي افتاده! و ارتش سوريه جرات شليک يک ترقه هم پيدا نکرد!!!!!!![/quote]

ارتش پاکستان هم می زاره که نیروهای آمریکایی با هلیکوپتر بیان وسط یه مکان نظامیش عملیات کماندویی انجام بدن و برند !!! و ایضا اجازه می ده پهپاد های ارتش یانکی بیاد و مردمش رو بکشه و برند ... با استدلال شما ارتش یانکی هم باید بتونه زیر یک هفته کل ارتش پاکستان رو درو کنه !!!

اصولا بحث اینه که آیا در اون زمان حاکمین سوریه می خواستند یه درگیری تمام عیار رو شروع کنند و یا نه !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.