death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[b]تجمع نیرو در مرز ترکیه و سوریه[/b]

خبرگزاری ایتارتاس گزارش داد کاروانی متشکل از 20 تانک، خودروی زرهی سبک ، لانچرهای سیار موشک ارتش ترکیه وارد منطقه ی Hatay شد ، همچنین کاروانی از مهمات به واحدهای نظامی منطقه ی مرزی تحویل شده و در ایالت sanliurfa که طولانی ترین مرز را با سوریه دارد 3 بیمارستان صحرایی مستقر شده است.

http://www.itar-tass.com/en/c32/865899.html
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امروز دوباره برگشتن به معلولا....این دفعه با تعداد بیش تر....تا نصف روستا رو هم گرفتن...گزارش زنده المیادین از شهر معلولا

[url="http://www.almayadeen.net/ar/news/syria-4OeYVOX69ka5IaIwARNrdA/%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%84%D8%A7-%D8%A7%D9%84%D8%AC%D9%8A%D8%B4-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%8A-%D9%8A%D8%AA%D8%AD%D8%B6%D8%B1-%D9%84%D8%A5%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%AC-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD%D8%A9"]http://www.almayadeen.net/ar/news/syria-4OeYVOX69ka5IaIwARNrdA/%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%84%D8%A7-%D8%A7%D9%84%D8%AC%D9%8A%D8%B4-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%8A-%D9%8A%D8%AA%D8%AD%D8%B6%D8%B1-%D9%84%D8%A5%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%AC-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD%D8%A9[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#ff0000]....[/color]

[color=#ff0000]/// ویرایش شد[/color]
[color=#ff0000]از ارایه آمار و اطلاعات طبقه بندی شده و غیررسمی درباره ی نیروهای مسلح کشور خودداری کنید[/color]
[color=#ff0000]Cheka [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
منم خبر موثق دارم که نباید اخبار نظامی کشور رو به خاطر اینکه می دونیم ، لو بدیم ... هر چند اندک ... اونم در شرایط که وضعیت زرده و هر آن خطر سرخ شدنش می ره ...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigbang' timestamp='1378401343' post='336445']
[color=#ff0000]...[/color]
[/quote]
آنرا که خبر شد خبری بازنیامد رفیق! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote]2-از اونجایی که حُرم تعصب شما نسبت به خاندان معزز رفسنجانی از فاصله کیلومتر ها! داره احساس میشه[/quote]چه خوب که شما حرم تعصب بنده را نسبت به شخصیتی که یکی از امیدهای این ملت برای سربلندی این کشور هست به خوبی احساس می‌کنید. باعث افتخار بنده هست.[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote]3- اینجا کسی صحبت از ناآگاهی نکرد، اتفاقا تمام این صحبت ها آگاهانه داره انجام میشه[/quote]البته که با آگاهی انجام میشه. با آگاهی نسبت به منافع ملت ایران. و در راستای حفظ و حراست از این منافع. (البته حفظ این منافع ممکنه پیچیدگی‌هایی داشته باشه که با دید سطحی‌نگر و قضاوت‌های خطی برخی‌ها نسبت به مسائل پیرامونی سازگاری نداشته باشه...)[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote]4- میشه بفرمایید چی رو از ایشون باید بپرسند؟[/quote]اینکه چه خبره و چه خطری بیخ گوش ما و منافع طولانی مدت ماست، بهتره که از ایشان به عنوان یک سیاستمدار کار کشته و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران پرسیده شود.[/font][/size]
  • Upvote 8
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
می شه در مورد [b]اهر [/b]دیگه حرف نزنید ... هر چی بود که دیگه گفته ش و همه هم شنیدنش ... چه خوب ، چه بد ... ویرایش شده در توسط 100
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1378402153' post='336451']
سلام
می شه در مورد [b]اهر [/b]دیگه حرف نزنید ... هر چی بود که دیگه گفته ش و همه هم شنیدنش ... چه خوب ، چه بد ...
[/quote]

نه برادر اتفاقا امروز تو صدا و سیمای ملی تهدید میشم که هر کی بخواد این قضیه رو ادامه بده سرویس اطلاعاتی کشور باید پی گیرش بشه! این آقا گند زده به همه چیز دیگران باید تاوانش رو بدن....!

خسته نباشیم....!

درمورد اون دوستمون هم که گفتند این سخنان سیاست جدید نظام و در راستای اون هست باید عرض کنم این سخنانان اون قدر با سیاست کلی کشور در تضاد و تناقض است که با هیچ چیزی نمیشه به هم مرتبطشون کرد! اون فرمایشتون که برای دادن پالس های متفاوت به آمریکا برای جلوگیری از حمله است هم مثل یه شوخی می مونه! طرف فشار به شما بیاره بعد شما هم دستهاتو ببری بالا...! دیگه چقدر رهبری باید در مورد پا پس کشیدن زیر فشار باید تذکر بدن تا بعضی ها درک کنند...! ویرایش شده در توسط HHL
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]قبلنا تا اتفاقی می افتاد گردان های عاشورا یک اماده باشی میخوردن ، یک هماهنگی ، یک رزمایشی چیزی[/right]
[right]انگار نه انگار که قرار یک جنگ شروع بشه که شاید پای ایران هم به میان کشیده شه[/right]

[right] :chatterbox: :chatterbox: :chatterbox:[/right]

[right] :waitung: :waitung: :waitung:[/right]

[right]یه سوال از دوستان[/right]
[right]روسیه که چپ و راست ناو میفرسته به سواحل سوریه ، ایا در صورت حمله امریکا به سوریه قصد دخالت داره ؟[/right]

[right]اینم یک شعر در مورد حمله به سوریه[/right]

[right]زمانه قرعه ی نکبت زند بنام شما
اگر به شام رسد ننگ گام های شما

به نام مردم شامی ، به کام دشمن شام
اگر مداخله سازند ناوهای شما

به شام تیره گرفتار می شوید به شام
که نیست در پی آن صبحدم برای شما

بدین بهانه ی واهی که خود علم کردید
به باتلاق بماند دو دست و پای شما

ازاین جماعت پست جگر خور جانی
دلیل چیست حمایت کند سنای شما ؟

دم از حقوق بشر می زنید و می بندید
دو چشم خویش بر او، کوست آشنای شما

زمان زمانه ی بیداری است و می بینید
هماره نیست جهان زیر گام های شما[/right] ویرایش شده در توسط death-white
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

عزیز ، چی بگم ... گردن ما از مو باریکتره ... حرفی بزنیم می گن سیاسی حرف زد ... تو سایر نقاط هم تا میایم حرف بزنیم می گن ما معتدلیم و شما افراطی ، پایداری ، جلیلی و ..

[quote]
نه برادر اتفاقا امروز تو صدا و سیمای ملی تهدید میشم که هر کی بخواد این قضیه رو ادامه بده سرویس اطلاعاتی کشور باید پی گیرش بشه! این آقا گند زده به همه چیز دیگران باید تاوانش رو بدن....![/quote]

بگذریم ، آزادی بیان هم ندیده بودیم که به لطف دوستان معتدلمان دیدیم ...

آمریکا اگه می خواست با چهارتا لبخند دیپلماتیک و چهارتا موضع گیری متناقض نقشه های استراتژیکش رو نادیده بگیره ، حالا به قول خودشون sole super power ( تنها ابر قدرت جهان ) نمی شدند ...این بدیهیات رو نمی تونیم به دوستان یاد بدیم چون خودشون می دونند و سعی می کنند خودشون رو فریب بدهند ...

_

پی نوشت ... خودم حرف هام رو ویرایش کردم که بحث سیاسی شروع نشه ، درد سوریه خودش کم دردی نیست که بخوام درد بحث های سیاسی بی سر و ته رو هم بهش اضافه کنیم ... ویرایش شده در توسط 100
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببیند، تحلیل های زیادی از جنگ سوریه داشتیم.... افتخار میکنم یکی از اولین کسانی بودم که تحلیلم این بود که احتمالا ما پاسخ مستقیمی نمی‌دیم و اگرم بدیم، جوری نمی‌دیم که همه بگن عه ایران بود بریم حالش رو بگیریم که بشینه سر جاش...!!

حالا، ما داریم در مورد امریکا و موشک هاش حرف میزنیم، اینجا اخرین کاربرد برای گردان های عاشورا و گردان های مثل اون هستش( هرچند که ظاهرا دیگه گردان عاشورایی نیست که بخواد اماده باش بزنه! در حالی که حداقل در خصوص سپاه، رسما دارن تجهیزات سنگین به اینجا لجستیک میکنن!!...

در خصوص رفتن و اعزام نیرو به سوریه، ما به همون دلیلی وارد نمی‌شیم که امریکا نمیشه! (وضعیت اونجا)....
اونجا امروز جای دو شکل نیرو نیست:
1- نیرویی با سطح اموزش پایین یا نااشنا با جنگ شهری و چریکی و همچنین محدودیت ها و راه‌های در روش!....
2- نیرویی بسیار پر قدرت و کلاسیک که وضعیتش حتی وخیم تر از گروه اموزش ندیده هستش توی چنین جنگی...!!!!

بنابراین، سوریه به هزاران نفر نیروی کلاه سبز یا بدون کلاه که گوشت جلو توپ بشن و همچنین تجربه برای نیروهای تروریست نیاز نداره! سوریه امروز به چریک‌هایی نیاز داره که راه‌حل های جدید بدن و از روش های جدید جنگ چریکی استفاده بکنن، و نیروی های تروریستی رو برا خودشون تجربه بکنن و از میان بردارن!!...

حتی موشک های امریکا هم کاری توی این جنگ نمی‌تونه بکنه، مگر اینکه طرف سوری نیروش کمتر باشه نسبت به طرف مقابلش...
اخبار متاسفانه بد میرسه به دست بنده، ولی به نظرم الان کار درست اینه که نیروهای تروریستی رو پخش بکنن... یعنی تلاش این باشه که این نیروها با هم و در دسته های چند ده هزار نفری نباشن و نهایتن 3-4 هزار نفر با هم باشن....
چون به محض شروع درگیری، همشون شروع بکنن به سمت هر هدفی میگیرن و هیچکس هم جلودارشون نیست!!...

الان تنها مسئله، مسئله‌ی تامین مهمات و دارو برای نیروها در خط مقدم نبرد هستش که بعد از بمباران احتمالی امریکا، مهمات کم نیارن... همین!:)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

قراره همزمان با شلیک موشک های ، نیروهای تحت آموزش آمریکا ( همین چند ماه پیش پایگاه آموزشی در اردن زده بود ) وارد عمل بشوند ...

اگه من جای ارتش سوریه باشم ...

نیروهام رو به صورت ده ده ای سازماندهی می کنم ...

یعنی برای هر هزار نفر نیرو یک فرمانده در نظر می گیرم ، بعد این هزار نفر رو به ده تا گروه صد تایی تقسیم می کنم که فرمانده هاشون باید به فرمانده اصلی ( فرمانده گروه هزار نفری ) پاسخگو باشند ، و بعد این گروه های صد نفری رو به ده گروه ده نفری تقسیم می کنم و به هر گروه می گم که حفاظت از فلان محل رو در دست داشته باشند ... نکته ی مهم اینجاست که باید به فرمانده هر گروه که از بین خودشون انتخاب می شوند ، در محدوده ی نسبتا بزرگی آزادی عمل می دهم تا خودشون تصمیم بگیرند ...

اینجوری حتی اگه ارتباطات بین فرماندهی و افراد یگاه ها از هم گسسته بشه ( که احتمالش زیاده ) ، تا حدود زیادی می شه از مکان های مختلف دفاع کرد ، و چون خود گروه ها آزادی عمل دارند ، سخت تر می جنگند ( اگه وابسته به بالا باشند به محض اینکه این ارتباطات گسسته بشه ، از هم می پاشند و هاج و واج می مونند )

این ترکیب حداقلش برای دفاع یک یا دو هفته ای مناسب هست و بنده باید به صراحت عرض کنم که بعید می دون ارتش سوریه زیر حملات آمریکا توان آفندی داشته باشه ... پس همون دفاع از مواضع در برابر نیروهای تروریست که همزمان با شروع این حملات دست به کار می شوند ، کافیه ...

هر گونه تجمع سربازها در یک مکان ، بیشتر تائید حکم مرگ برای خودشون هست ...

جای پست های آخر الزمانی جناب ارنستو خالیه که از همون اول پیش بینی حمله ی رومی ها به شام و سرنگونی حکومت دوست خراسانی و بعد روی کار آمدن سفیانی رو می کرد ...
ویرایش شده در توسط SHAHABESAGEB
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920614000760"]ناوهای روسی عازم دریای مدیترانه، از تنگه ترکیه عبور کردند[/url]

[url="http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920614000381"]اعلام حالت آماده‌باش کامل در ارتش روسیه[/url]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1378398852' post='336426']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]جناب[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/13225-mercedes/"]MERCEDES[/url][/b] اینکه چه خبره رو لازم نیست [color=#ff0000]از آدم بی ربطی مثل شما و امثال شما بپرسند[/color]. شما زیاد جوش نزن...
[color=#ff0000]مملکت مجمع تشخیص مصلحت داره[/color]، رئیسش هم آدم آگاهی اگر بخواهند از کسی بپرسند باید از ایشان بپرسند...[/font][/size]
[/quote]
از ادب مدیر انجمن تشکر تشکر احسنت احسنت

دنیای دمکراسی هست دیگه زمان اعتدال هم فرا رسیده خوب بزارین مخالفین هم حرف بزنن یا نه بهتره وزارت اطلاعات برخورد کنه مثل دهه ..... که این چیزها عادی بود

وظایف مجمع مشخص هست، نوشتن کلیات و رفع مشکلات مابین قوا. تعیین سیاست خارجی و سیاست های کلی و..... با رهبر و دولت هست. البته خوب برای کسانی که عادت کردن رئیس دانشگاهی باشن و نامه وزارت خانه ها رو پاراف کنن و ..... به هر حال حق هر کار هست.

از قدیم گفتن و ما باید به برخی بگیم ما رو ز تو خیری نیست شر مرسان.

[quote name='alen' timestamp='1378375867' post='336375']
برادر من آخه این چه استدلال ... . سیاست ما رو تو سوریه خود حضرت آقا مشخص می کنند اگه صحبت های فرمانده سپاه خونده باشی تا آخرش می گیری
[/quote]
آقای عزیز ما چجور به برخی دوستان بفهمونیم که کشور تنی واحد هست و دولت و رهبری و قوه قضائیه و...... همه باید خوب کار کنن تا کل موضوع و کارها عالی پیش بره.
اگر دولت رو یک پای کشور و نهاد های رهبری رو هم پایی دیگه فرض کنیم وقتی ما می تونیم بدویم که هر دو پا با قدرت و هماهنگی با هم راه برن و بدون وقتی یک پا لنگ می زنه و یا راه نمیره شما با یک پا نمی تونید بدوید و فقط باید زجر بکشید.
در همین کشور به حضرت امام جام زهر دادن، در همین کشور خلاف نظر رهبری تعلیق کردن در همین کشور خلاف نظر ایشون اردوکشی خیابانی کردن و.....

[quote name='nepton' timestamp='1378333477' post='336280']
[color=#ff0000]دوست من. شما اول سندیت نمایندگی از کل بچه های باصفای میلیتاری بیار بنده دیگه پام رو تو این سایت نمیذارم[/color]! اون با صفاها که میگید دیگه اینجا پست نمیدن. اونارویی میگم که اگر مو لای درزش میرفت تحلیل میکردن:چجوری رفته؟چرا رفته؟چرا باید میرفت؟ کجا اشتباه کردیم؟
والا بنده تو تلاویو نیستم که بدونم چرا اون موشک شلیک شده؟ به قول داش علی الان حتماً میشیم عامل صهیونیزم!!! البته از ماست که بر ماست!
نمیدونمم موفق بوده یا ناموفق. روسها درست رهگیری کردن یا رهگیریشون چند صد متر اونورتر بوده!
سوریه دقیقاً جایی هست که از اول توجهمون رو به ساختار مبنای حکومتیش نکردیم و جناب محسن رضایی هم همین موضوع رو مطرح ساختن که چ[color=#ff0000]را بهش بی توجهی کردیم که امروز باید کلی هزینه کنیم. و تمام قد ازش دفاع کنیم. هنوز شما درکی از وقایع درست منطقه نداری به شکل یه استاد نباید ظاهر بشی دوست من[/color]. :winking:
[/quote]
اول یه تشکر بکنم به خاطر بخش اولی که قرمز رنگ کردم. واقعا کیف کردم از اینکه راه رو بر اردوکشی و ورود .... می گیرید.

امروز دیگه روز دفاع ما از سوریه نیست امروز دقیقا ما وسط جنگی هستیم که بهمون تحمیل شده

[quote name='nepton' timestamp='1378332460' post='336278']
این علم غیب امثال شما که افکار رو میخونید مایه شگفتیست icon_eek . دلباخته بشم دلباخته آهن آلات و وسایل جنگی نمیشم عزیز من.
[color=#ff0000]دوست من مشکل طرز تفکر شما و خیلی ها اینه که اگر شیطان با آمریکا بجنگه میشه دوست[/color]!([color=#ffa07a]این فکر رو ندارید که دشمن دشمن ما همچنان بدتر از دشمن دشمن ماست![/color]) [color=#00ff00]این تندروی هم رهبری بهش انتقاد داشتن[/color]. [color=#ee82ee]فک کنم باید سخنرانی های رهبری رو همیشه گوش کرده باشید[/color]. همین تا دیروز همین تکفیری ها و سلفی ها تو لیبی میجنگیدن چرا اون موقع این جنایتها رو محکوم نکردید اونجا کمتر از توی سوریه کم نذاشتن. چرا؟ اگر تایپکش(جنگ لیبی) رو بخونی موضع من تو همونجا، که مخالف این وحشی ها بودم میدیدی! همین طالبان تا دیروز چندتا سرباز آمریکایی میکشتن همه براشون شادی میکردن وغافل از اینکه اینا مثل سگهایی هستن که جلوتر از صاحب خودشون انگیزه تکه تکه کردن دارن. برو دوست من؛ افکار اینچنینی کم به این کشور و نظام ضربه نزدن. شما افرادی همیشه منتظر واکنش و عکس العمل هستید!
اون علامت تعجب هم به من ربطی نداره و مایه پوشالی تشخص شما نیست.
پست هم نده تا جواب نبینی.
[/quote]
بخش قرمز: سه کس دوست شما و سه کس دشمن شما هستند؛ دوست شما دوست دوست شما و دشمن دشمن شما دوستان شما و دشمن شما دوست دشمن شما و دشمن دوست شما دشمنان شما هستند(امیر المومنین علی علیه السلام)
نارنجی: در بخش تاکتیکی برای ضربه به دشمن باید زکاوت به خرج داد و ازش استفاده کرد ولی در وادی راهبردی و مبنایی دوستی با هم نداریم مثل استفاده از گروه های فلسطینی برای ضربه به اسرائیل و تامین امنیت ملی خودمون.
سبز: ما به هر کس که با اسرائیل دشمن باشد دوست هستیم و هر کمکی بتوانیم به او می کنیم(مقام معظم رهبری)
بنفش: سخنرانی حضرت آقا خلاف نظر شما ست برای ما آمریکا و اسرائیل وضعیت خاصی دارن

اما در مورد طالبان و لیبی و.... بر می گرده به برداشت بد شما ما در دعا می گیم الهی اشغل الظالمین به ظالمین . خدایا ظالمین رو با ظالمین مشغول کن یعنی همین طالبان وقتی آمریکایی می کشه یعنی باطلی رو از بین برده هر چند خودش باطله و ما موفقش نیستیم ولی این امر خدا بوده که اونجا داره به نفع ما کار می کنه یا وقتی همین آمریکا طالبان و صدام رو از بین می بره یعنی با دست یک ناحقی داره دشمن برحقی رو نابود می کنه.
قرآن یکی از دلایل و فلسفه های جنگ رو نابودی عده ای توسط عده ای دیگه میگه و برخی آیات هم اشاره ای به همین موضوع در بستر حق و باطل دارن.
  • Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.