death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

برادر فرمایش شما صحیح و سردار سلیمانی نمونه بارز فرماندهی صحیح میباشند ولی همه سپاه چند تا از امثال سردار داره به تعداد انگشتهای یه دست هم نمیرسه سوریه هم کلن 2 تا فرمانده درست درمون داره هرجا هم گیر میکنه یکی از این دو نفرو میفرسته این سیستم فرماندهی که بر روی تعداد معدودی فرمانده میچرخه از بیخ مشکل داره
الان اصلاح نکنیم توی درگیری با اسراعیلو آمریکا و عربستان .......

بله درست می فرمایید فرمانده مثل حاج قاسم و سهیل حسن کم داریم فقط حرف من اینه که کل خدمات زیر سوال نره نقد منصفانه باشه . بنده هم ضعف ها رو قبول دارم و باید بازنگری در شیوه رزم بشه و تاکتیک ها باید به روز بشه و توی دانشگاه های نظامی ما روی اینا کار بشه همونطور که امریکا هر روز یه شیوه جدید برای مقابله با جنگ نامتقارن ارائه می کنه ما هم باید کار علمی و عملی بیشتری بکنیم

ویرایش شده در توسط bigbang
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکی از شیوه هایی که ارتس سوریه  انجام دادن  پخش و پلا کردن نیروها در سطح کشور تحت عنوان حاجز ها بوده  یعنی مسلحین میان یک حاجز رو مورد هدف قرار میدن تلفات میگیرن و برمیگردن و کاروان های تدارکات به حاجز ها رو کمین میزنن  نابود کرده و به غنیمت میبرند در حالیکه فرماندهان ایرانی  حاجز بندی رو اشتباه میدونن و اعتقاد دارن نیروی ارتش سوریه از ابتدای بحران باید متمرکز عمل میکردن و دشمن رو تعقیب کرده و پایگاههای دشمن رو هدف قرار بده. تلفاتی که ما در ملاح داریم میدیم رو مسلحین ده ها برابرش رو هر روز در کمین ها و حملات به حاجز ها میگیرن در حالیکه در کمین ها ما فقط تلفات میدیم و دشمن نه تلفات میده و نه زمین از دست میده کاملا یک طرفه هست

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکی از شیوه هایی که ارتس سوریه  انجام دادن  پخش و پلا کردن نیروها در سطح کشور تحت عنوان حاجز ها بوده  یعنی مسلحین میان یک حاجز رو مورد هدف قرار میدن تلفات میگیرن و برمیگردن و کاروان های تدارکات به حاجز ها رو کمین میزنن  نابود کرده و به غنیمت میبرند در حالیکه فرماندهان ایرانی  حاجز بندی رو اشتباه میدونن و اعتقاد دارن نیروی ارتش سوریه از ابتدای بحران باید متمرکز عمل میکردن و دشمن رو تعقیب کرده و پایگاههای دشمن رو هدف قرار بده. تلفاتی که ما در ملاح داریم میدیم رو مسلحین ده ها برابرش رو هر روز در کمین ها و حملات به حاجز ها میگیرن در حالیکه در کمین ها ما فقط تلفات میدیم و دشمن نه تلفات میده و نه زمین از دست میده کاملا یک طرفه هست

حاجزها تجرکات مسلحین بین شهرها و روستا ها رو قطع می کنه. و کاملا ضروریه.

حاجزها نبودن که الان مسلحین داشتن وسط حماه و دمشق و درعا بندری می زدن می رقصیدن. 

همین وادی ضیف و حامدیه می دونید چقدر تحرکات مسحلحین در ریف ادلب رو فلج کرده بود... الان  بین ریف حلب تا خود خان شیخون  کاملا قدرت تحرک دارن اونم به اندازه یه اتوبان پهن و طولانی.

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جنگ...جنگه!!

توش حلوا خیرات نمیکنن. بالاخره، ارتش سوریه و سپاه، از لحاظ داشتن سلاح خوب و بروز محروم هستن

نمیخوام مشکل گردن تسلیحات بندازم، ولی باید این قبول کرد که استراتژی و روش جنگیدن ما با غربیها خیلی فرق داره

اونا خیلی هزینه مالی برای تجهیز و آموزش کردن...ولی ما چی؟

==============

جنگ یک روزش پیروزی و روز دیگرش شکست...بنده هم با دیدن تصاویر شهدا خیلی ناراحت شدم

انشاالله باتوکل بر خدا پیروز نبرد بشن. .

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جنگ...جنگه!!

توش حلوا خیرات نمیکنن. بالاخره، ارتش سوریه و سپاه، از لحاظ داشتن سلاح خوب و بروز محروم هستن

نمیخوام مشکل گردن تسلیحات بندازم، ولی باید این قبول کرد که استراتژی و روش جنگیدن ما با غربیها خیلی فرق داره

اونا خیلی هزینه مالی برای تجهیز و آموزش کردن...ولی ما چی؟

==============

جنگ یک روزش پیروزی و روز دیگرش شکست...بنده هم با دیدن تصاویر شهدا خیلی ناراحت شدم

انشاالله باتوکل بر خدا پیروز نبرد بشن. .

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب rpg7

با همین تسلیحات هم میشه آتش متمرکز و موثر ایجاد کرد

ولی نحوه چینش اشکال دارد اساسی

یگان های پیاده برای خودشون میرند زرهی برای خودش خمپاره و توپخانه برای خودش (اصلا انتظاری از نیرو هوایی ندارم )

با چینش صحیح اینها میشه کاری کرد که طرف مقابل نفس کشیدن هم یادش برود

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شهید دادن بد نیست بلاخره جنگه بازی که نیست

اما این طوری دادن نوبره به خدا

نباید گذاشت اینجوری پیکر شهدا دست اینا بیوفته واسه خود سپاه بد تموم میشه اینو همه میدونند ارتشای دنیا مسخرمون میکنند

من نمیدونم با چه تفکری این همه شهدا میدیم . فرماندهانمون به چی فکر کردند که اینجوری قیچی شدند .

سر منشا اصلی این همه شهید به نظر من  عدم درک درست اطلاعات عملیاته که بیگدار به اب میزنند

اسلام ییروز است

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یعنی خداوندگار توجیه های مسخره و ماست مالی های تعجب بر انگیزید. همون چیزی که هر شکستی رو برای ما بجای اینکه تبدیل کنه به ریشه یک پیروزی، تبدیل می کنه به یک زخم عفونی که بعدها هم دوباره کار دستمون بده.

در برابر شما تفکر امریکایی ها و اسرائیلی هاست که حتی پیروزی هاشون رو هم بین خودشون شکست ارزیابی می کنن تا حتی کوچکترین ایرادهای پیروزیشون رو هم بگیرن.

یعنی چی که جنگه شهید میدیم و فلان؟ شهید دادن اسم دیگش هزینه دادنه و جهت اطلاعتون عرض می کنم که قیمت نفت داره میره روی 40 دلار. تحریم هستید و صنعت هم ندارید.

اینهمه حلقوم ما رو فشار دادید که قاطر میسازیم شفق هوا کردیم پایگاه فضایی میسازیم بعد الان میگید سپاه به سلاح مدرن دسترسی ندار؟ با اینهمه پول چی کار می کرده پس؟ اینهمه رونمایی کرد چی شد پس؟  می بینید وقتی ما زجه میزنیم میگیم دروغ نگید تو این رونمایی ها واسه چیه؟

یعنی چی که فرمانده نداریم، جوجه کشیه که منتظرید فرمانده خوب متولد شه؟ فرمانده خوب حاصل یک سیستم آموزش و ارزشیابی مناسبه که نیروهای نخبه رو از نیروهای عادی جدا می کنه بهشون تحصیلات رزمی و امکانات پژوهش میده و بالا میاره، جرا یان وجود نداره؟  چون مثلا دانشگاه امام حسین داره کار دانشگاه شریف رو انجام میده بجای اینکه متدولويی رشد فرماندهان نظامی رو بهینه کنه و توسعه بده.

این طرز تفکر که فکت ها رو برای خودش هم حتی سانسور می کنه و هر شکستش رو ماست مالی می کنه تا یک شکست سنگین تر بخوره محکوم به یک شکست وحشتناک و دردناکه، بترسید از این.

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب mo313

بنظر جنابعالی مشکل تسلیحات هستش یا مدیریت ؟

پیشنهادتون چیست ؟

شهید دادن بد نیست بلاخره جنگه بازی که نیست

اما این طوری دادن نوبره به خدا

نباید گذاشت اینجوری پیکر شهدا دست اینا بیوفته واسه خود سپاه بد تموم میشه اینو همه میدونند ارتشای دنیا مسخرمون میکنند

من نمیدونم با چه تفکری این همه شهدا میدیم . فرماندهانمون به چی فکر کردند که اینجوری قیچی شدند .

سر منشا اصلی این همه شهید به نظر من  عدم درک درست اطلاعات عملیاته که بیگدار به اب میزنند

اسلام ییروز است

جناب حمید

مطمئنید قیچی شدند ؟

و براثر حجم آتش و درگیری مستقیم نبوده است ؟

جدید نظر بشه تمام بازنشسته ها و اونایی که اینکاره نیستن برگردن ایران 100 نفر نیرو خوش فکر از ایران بره و جوون!کافیه

بهشون هم یکم تسلیحات بدین ببین چه خواهند کرد ...

حزب الله واقعا بهتر از ما می جنگه خدا خیرشون بده

جناب kereshti

بنظر مشکل نیرو نیستش

چون شما فرض کنید بهترین و مقاومت ترین پیچ دنیا رو هم جای نادرستی قرار بدید

یا پیچ میشکنه یا سیستم رو مختل میکنه

مشکل شاید مسئله قرار گیری نیرو هستش

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب kereshti

بنظر مشکل نیرو نیستش

چون شما فرض کنید بهترین و مقاومت ترین پیچ دنیا رو هم جای نادرستی قرار بدید

یا پیچ میشکنه یا سیستم رو مختل میکنه

مشکل شاید مسئله قرار گیری نیرو هستش

برادر منظورتو بهتر می گی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یعنی خداوندگار توجیه های مسخره و ماست مالی های تعجب بر انگیزید. همون چیزی که هر شکستی رو برای ما بجای اینکه تبدیل کنه به ریشه یک پیروزی، تبدیل می کنه به یک زخم عفونی که بعدها هم دوباره کار دستمون بده.

در برابر شما تفکر امریکایی ها و اسرائیلی هاست که حتی پیروزی هاشون رو هم بین خودشون شکست ارزیابی می کنن تا حتی کوچکترین ایرادهای پیروزیشون رو هم بگیرن.

یعنی چی که جنگه شهید میدیم و فلان؟ شهید دادن اسم دیگش هزینه دادنه و جهت اطلاعتون عرض می کنم که قیمت نفت داره میره روی 40 دلار. تحریم هستید و صنعت هم ندارید.

اینهمه حلقوم ما رو فشار دادید که قاطر میسازیم شفق هوا کردیم پایگاه فضایی میسازیم بعد الان میگید سپاه به سلاح مدرن دسترسی ندار؟ با اینهمه پول چی کار می کرده پس؟ اینهمه رونمایی کرد چی شد پس؟  می بینید وقتی ما زجه میزنیم میگیم دروغ نگید تو این رونمایی ها واسه چیه؟

یعنی چی که فرمانده نداریم، جوجه کشیه که منتظرید فرمانده خوب متولد شه؟ فرمانده خوب حاصل یک سیستم آموزش و ارزشیابی مناسبه که نیروهای نخبه رو از نیروهای عادی جدا می کنه بهشون تحصیلات رزمی و امکانات پژوهش میده و بالا میاره، جرا یان وجود نداره؟  چون مثلا دانشگاه امام حسین داره کار دانشگاه شریف رو انجام میده بجای اینکه متدولويی رشد فرماندهان نظامی رو بهینه کنه و توسعه بده.

این طرز تفکر که فکت ها رو برای خودش هم حتی سانسور می کنه و هر شکستش رو ماست مالی می کنه تا یک شکست سنگین تر بخوره محکوم به یک شکست وحشتناک و دردناکه، بترسید از این.

برادر ایران در شرایط سختی

تحریم

هسته ای

تورم

پولشویی

جنگ تو عراق

جنگ تو سوریه

تحولات یمن

تحولات بحرین

جنگ نفتی

باج دادن به شرق

.

.

.خدا بخیر کنه

ما تو جنگ بودیم تو دفاع مقدس به خدا این همه خانوادمون سختی از بعد مادی نداشت که الان داریم

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

فقط برای روشن شدن مسئله عرض میکنم

الان دقیقا آتش پشتیبانی نزدیک نیروهای ما در ملاح چیست ؟

جناب ایموسی

چندتا فیلم توی این چند روز از گلوله باران متمرکز ارتش برعلیه مخالفین دیدید؟

چندتا فیلم دیدید که مخالفین صاف صاف وایستادند دارند تیراندازی میکنند اونم نه یک نفر بلکه یک لشکر ادم ؟

شما بفرمایید تا بزرگواران بیشتر قضایا دستشون میاد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

این را هم مشخصا خدمت بزرگواران عرض میکنم که سر این مسائل مدام بحث هستش اینگونه نیست که رزمندگان سپاه یا بچه های عزیز حزب الله این مسائل را نادیده بگیرند اما خوب هنوز به تغییر سازمان رزم نرسیدند

همه از دیدن پیکرهای شهدا ناراحت میشیم ، ولی مشخصا بعضی از دوستان در شرایط بحران ، بیشتر احساسی میشن تا اینکه با تدبیر عمل کنند ...

کسانی که با دیدن پیکر همرزمشوون اینگونه دچار آشفتگی روحی و روانی میشه و میشن ..؛؛ به نظر شما در میان میدان نبرد میتونه به درستی به وظایفش عمل کنه و از دستورات فرماندهانش پیروی کنه ؟؟؟؟؟

اوونموقع هست که فقط تمرد میکنه و نه فقط خودش رو به کشتن میده ، بلکه باعث کشته شدن همرزمهاش هم میشه ...

این روحیه برای میدان نبرد اصلا خوب نیست ، این روحیه فقط به درد بیرون نشستن و غر غر زدن میخوره ....................

بله باید سازمان رزم عوض بشه و تغییراتی داشته باشه ؛؛ این امری مسلم هست و این رو فرماندهان سپاه و یا حزب الله به خوبی میدوونند ،، بهتر از ما میدوونند .

من نه سپاهی هستم ، نه بسیجی ، نه ارتشی ولی 100% مخالف این هستم که اینجوری از نیروهای نظامی خودی ایراد گرفته بشه چون به درستی میدونم که داره  بی انصافی میشه و اینطور نیست که گفته میشه ..

(مقایسه سازمان رزم آمریکا و اسراییل با ایران بی انصافیه محضه ، که دوستان صحبت از پیکر کشته های طرفین میکنند )

• Upvote 15
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جنگ نا منظم بايد نا منظم جواب داد فرماندهان سپاه خيال ميكنند عمليات كربلاي پنجه مثلا كلي كشته بديم تا پيروز بشيم كه آخرشم نشديم دوره زمونه فرق كرده كشته بديم خود شكست است      

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر منظورتو بهتر می گی

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب kereshti

عرضم در مورد سازمان رزم بود

البته بنده سواد چندان نظامی ندارم

اما برای روشن شدن بهتر یک سناریو خدمتتان عرض میکنم

فرض بفرمایید یک یگان میخواد حمله کنه جای رو بگیره

این یگان به اتش پشتیبانی نیاز داره

الان یگان توپخانه یک یگان واحده هستش در منطقه (خمپاره هم که دیگر هیچ )

حالا تشریف میبرد داخل میدان

مستقر میشید و ناگهان (چون دشمن یک گروه منسجم نیست )

گروه ایکس از سمت شمال حمله میکنه و یک عده از شمال درگیر میشند

گروه ایگرگ از جنوب حمله میکنه و یک عده دیگر در جنوب درگیرند و ناگهان شما میبینید با دو هزار نفر در دویست نقطه درگیرید(منطقی باور بفرمایید گاها پشت حملاتشون نیست طرف میگه ما اینم با کسی هم کنار نمیاییم و الانه که اینجا رو بگیریم )

حالا توپخانه از کی و کجا حمایت کنه ؟

الان به اینصورت شمال رو میزنه جنوب در میره جنوب رو میزنه غرب در میره

این یعنی سازمان رزم شما اشکال اساسی داره چون اینها ارتش منسجم و حتی فکر منسجم هم نیستند

اینجاست که شما نیروهاتون رو مدام از دست میدید چون قبلا توپخانه رو تقسیم نکرده بودید (البته ببخشید که توضیح مختصر بود ولی کلیتش همینه )

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.