death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

جناب idmdff

بنظرتان چگونه میتوان از  زرهی ارتش سوریه هنگام حمله به مواضع مخالفین در برابر موشک تاو با امکانات فعلی دفاع کرد؟

با سلام

جناب احمد 1361 به نظر من با توجه به اصابت تانکها از فاصله 3 الی 4 کیلومتری بهترین راهکار پشتیبانی هلکوپترهای میل 25 هستش و استفاده از مه مصنوعی که به صورت گسترده توسط توپ ها شلیک بشن روی منطقه .

یه کار دیگه هم میشه انجام داد اونم طعمه کردن یه تانک برای نجات بقیه تانکها به این صورت که ضرهی به صورت انبوه مورد استفاده قرار بگیره ابتدا یه تانک خودشو در معرض دید قرار بده وقتی که به تانک شلیک بشه موقعیت تیر انداز توسط دیده بان مورد شناسایی قرار بگیره و اون نقطه و نقاط مشابه توسط نیروی هوایی و توپخانه مورد حجوم و بمباران قرار بگیره در زیر شلیک انبوه بقیه پیشروی کنن البته در خط اول مقدم تانکهای اسقاطی و بدرد نخور باید حظور داشته باشن و پشتشون تانکهای اصلی وظیفه پوشش آتش    شناسایی محل شلیک    و ضربه نهاییو وارد کردنه در واقع 3 خط تهاجم باید باشه اول طعمه دوم نیروی اصلی نبرد سوم پشتیبانی

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

...

هنوز مشخص نیست با چی تجهیز می کنن .این روزنامه ها هم نوشته بودن سلاح سنگین .

فکر نمیکنم سلاح سنگین آمریکایی یا مورد تایید آمریکا در کار باشه، آمریکا رسما اعلام کرد که دیگه تاو هم به شورشیان نخواهد داد. هر چی هست از حامیان دیگر تروریستها میرسه.

منطقه پرواز ممنوع هم الآن دیگه بخشی از تاریخ شده ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

تمام پیروزی های حزب الله لبنان به خصوص در سوریه و پیروزی های سردار سلیمانی در عراق براساس دو فاکتور بوده :

1.نیروی انسانی معتقد 

2.پشتیبانی آتش مناسب

حقیقت رو باید گفت : ارتش سوریه از عراق بهتر نیست ! عراق زمان صدام حسین منظورمه

اگر ارتش عراق تغذیه نمیشد از طریق بیست و اندی کشور جهان و در ازای هر یک تانک نابود شده ش سه تانک سالم از مرزهای کویت و عربستان نمی اومد براش مطمئن باشید بازنده نبرد بود چون هیچی نداشت جایگزین شون کنه !

تازه این در مقابل استراتژی خون و پوست و گوشت در مقابل زره و توپ بود !

الان ارتش سوریه ارتشی است که همون معدود تجهیزات زرهی ش رو هم داره به خاطر توانایی های بالای ضدزره اهدایی به تکفیری ها و ارتش آزاد و ... از دست میده ضمن اینکه :

در بهترین حالت ارتش سوریه دارای زرهی متوسط به پایینی بوده و هست که در نبردهای اعراب و اسرائیل هم نشون داده نمیتونه روشون به اون صورت حساب کنه هم از نظر عقیده جنگیدن و رزم آوری هم تاکتیک پذیری و انعطاف 

تازه این دو موردش هم خوب باشه نبرد ، نبردی است بیشتر شهری یا شبه شهری اونم با بهترین ضدزره های جهان !

در نتیجه بهترین روش نبرد در سوریه همون نیروی پیاده زبده ، عقیده مند و با ایدئولوژی شهادت طلبانه در کنار بمباران سنگین و پشتیبانی آتش هست

در جایی هم که مثل مناطق نزدیک ملاح و ... مه و اینا باعث عدم حضور نیروی هوایی شد باید قبول کرد راهی نبوده همونطور که در تاریخ نظامی بارها و بارها مشاهده کردیم برتری نفرات پیاده بر تجهیزات زرهی و ....در این زمان ها ( مصداق عینی ش نبردهای دفاع مقدس خودمون) در نتیجه باید تمرکز ارتش سوریه و جبهه مقاومت روی ایجاد لشکرهای حقیقی ( و نه صرفا شعاری و اسمی) از نیروهای پیاده و اعزام شون به صحنه نبرد باشه

شهرها رو باید با خون هزاران نفر سنگ فرش کرد تا شاید بازپس گرفته بشن

کاری از زرهی و توپخانه به تنهایی برنمیاد

یا حق

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

تمام پیروزی های حزب الله لبنان به خصوص در سوریه و پیروزی های سردار سلیمانی در عراق براساس دو فاکتور بوده :

1.نیروی انسانی معتقد 

2.پشتیبانی آتش مناسب

اگر ارتش عراق تغذیه نمیشد از طریق بیست و اندی کشور جهان و در ازای هر یک تانک نابود شده ش سه تانک سالم از مرزهای کویت و عربستان نمی اومد براش مطمئن باشید بازنده نبرد بود چون هیچی نداشت جایگزین شون کنه !

الان ارتش سوریه ارتشی است که همون معدود تجهیزات زرهی ش رو هم داره به خاطر توانایی های بالای ضدزره اهدایی به تکفیری ها و ارتش آزاد و ... از دست میده ضمن اینکه :

در بهترین حالت ارتش سوریه دارای زرهی متوسط به پایینی بوده و هست که در نبردهای اعراب و اسرائیل هم نشون داده نمیتونه روشون به اون صورت حساب کنه هم از نظر عقیده جنگیدن و رزم آوری هم تاکتیک پذیری و انعطاف 

تازه این دو موردش هم خوب باشه نبرد ، نبردی است بیشتر شهری یا شبه شهری اونم با بهترین ضدزره های جهان !

در نتیجه بهترین روش نبرد در سوریه همون نیروی پیاده زبده ، عقیده مند و با ایدئولوژی شهادت طلبانه در کنار بمباران سنگین و پشتیبانی آتش هست

در جایی هم که مثل مناطق نزدیک ملاح و ... مه و اینا باعث عدم حضور نیروی هوایی شد باید قبول کرد راهی نبوده همونطور که در تاریخ نظامی بارها و بارها مشاهده کردیم برتری نفرات پیاده بر تجهیزات زرهی و ....در این زمان ها ( مصداق عینی ش نبردهای دفاع مقدس خودمون) در نتیجه باید تمرکز ارتش سوریه و جبهه مقاومت روی ایجاد لشکرهای حقیقی ( و نه صرفا شعاری و اسمی) از نیروهای پیاده و اعزام شون به صحنه نبرد باشه

یا حق

مگه سوری هم مونده که اعتقاد داشته باشه؟؟؟

فعلا همینشم کار فاطمیون و حزب الله بود..

تا 2سال دیگه سوریه ای نمی مونه !! که بجنگه

کلا تا دو سال اینده در سوریه تنها کسانی که نخواهند جنگید بر علیه هم همون سوری ها هستن!

یک زمین نبردی به اسم سوریه درست شده

و یک جبهه حق و باطل از همه جای دنیا دارن میان برای جنگ درش!

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

1.نیروی انسانی معتقد 

2.پشتیبانی آتش مناسب

یا حق

شرمنده ادیب جان اینجا باید باهات مخالفت کنم دیگه قرون وستا نیست که تعداد نفرات نتیجه جنگو تعیین کنه با یه مقدار درایت و برنامه ریزی و سنجیدن همه جوانب میشه بدون اینکه کف خیابونا از خون شهدا سنگفرش شه به پیروزی رسید باید از مهمات هوشمند تو سوریه استفاده کرد باید پشتیبانی آتش شدید و هدف مند باشه برای نیروهای تک رو درسته استفاده از مه به ما توی حمله اصل قافلگیری میده ولی توی تثبیت مواضع تصرف شده بزرگترین دشمنمون میشه تو این شرایط حیف اینهمه نیرو و مهمات نبود که از بین رفتن بخاطر نبود پشتیبانی آتش اللخصوص هوایی

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

جناب احمد 1361 به نظر من با توجه به اصابت تانکها از فاصله 3 الی 4 کیلومتری بهترین راهکار پشتیبانی هلکوپترهای میل 25 هستش و استفاده از مه مصنوعی که به صورت گسترده توسط توپ ها شلیک بشن روی منطقه .

یه کار دیگه هم میشه انجام داد اونم طعمه کردن یه تانک برای نجات بقیه تانکها به این صورت که ضرهی به صورت انبوه مورد استفاده قرار بگیره ابتدا یه تانک خودشو در معرض دید قرار بده وقتی که به تانک شلیک بشه موقعیت تیر انداز توسط دیده بان مورد شناسایی قرار بگیره و اون نقطه و نقاط مشابه توسط نیروی هوایی و توپخانه مورد حجوم و بمباران قرار بگیره در زیر شلیک انبوه بقیه پیشروی کنن البته در خط اول مقدم تانکهای اسقاطی و بدرد نخور باید حظور داشته باشن و پشتشون تانکهای اصلی وظیفه پوشش آتش    شناسایی محل شلیک    و ضربه نهاییو وارد کردنه در واقع 3 خط تهاجم باید باشه اول طعمه دوم نیروی اصلی نبرد سوم پشتیبانی

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب idmdff

با تشکر از توضیحاتتان

اگر منوظر جنابعالی از استفاده از هلوکوپتر پشتیبانی نزدیک هستش

که متاسفانه بعلت تجهیز مخالفین به پدافند دوش پرتاب و عدم امکان دفاع هلوکوپترهای سوری در برابر این سلاح فاجعه رخ خواهد داد

اوائل بحران از تجربیات ایران در زمینه هوانیروز استفاده شد بعد از چند عملیات کلا این مسئله متوقف شد چون تلفات بالا بود

--------------------------------

زرهی سوریه بسیار تضعیف شده و دیگه تصور حضور پرتعداد تانک ها در میدان رزم با این تعداد جبهه بنظرم کمی دور از دسترس باشد

در مورد مسئله شناسایی موشک تاو چندتا روش اجرا شده موفق نبوده وسعت منطقه و شعاع عملیاتی این موشک فرصت لازم را برای فرار مخالفین فراهم میکند حتی برای ارتش اسرائیل با اون وسعت تکنولوژی هم زدن رزمندگان عزیز حزب الله بسیار سخت هستش

در هرصورت از نظراتی که فرمودید تشکر میکنم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

آخرین وضعیت جبهه شمالی حلب

به نقل از پیچ تحولات جهان اسلام

---------------------------------------

به یاد همه شهدایی که بدون یک سئوال اقدام کردند

ان شالله دفعه بعد طراحان بهتر عمل کنند

میشه یه نقشه کلی تر بزارید که  دو تا شهرکم معلوم باشه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

آخرین وضعیت جبهه شمالی حلب

nqshh_shml_Hlb931202.jpg

احمد آقا برادر عزیز

اون قسمت ملاح که دست ما بود چی شد ؟

رفت ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب پس استفاده از راکت اونم سبکش شد نامردی

عزیز ما پژاک و از قله های کوهستان بیرون کردیم  نه از دشت. اینا تو دشتش موندن

فیلم هایی که می بینی خوبن ولی همه ماجرا نیست. ما پژاک از سیلو های بیرون کردیم که خودمون مشاوره ساختشونو داده بودیم و سعی کرده بودیم طوری ساخته بشه که این حملات هوایی و توپخانه تاثیری براش نداشته باشه

چه پ.ک.ک . چه پژاک چه تو دشت و چه تو شهر حریف ارتش های کلاسیک  مثل ایران ،ترکیه و پاکستان نمیشن .البته ارتش ظرفمند بحثش جداس و عراق ملتی نداره که ارتش داشته باشد

من نگفتم که ما نامردی کردیم یا چیزی....

عزیز فرمود که غیر از ایران و یکی دو کشور دیگه، نیروی هوایی و توپخونشون رو بگیری، در مقابل این دست شورشی ها پوستشون کندس، منم گفتم که ما خودمون جلوی پژاک پوستمون کندس! :))) و با پشتیبانی شدید و سنگین توپخونه و ادوات تونستیم بزنیمشون اونم توی طولانی مدت....

من خودم همیشه گفتم که پژاک توی شهر هیچ کاری از پیش نمیبره، و این حرف خودمه... اما داریم در خصوص جنگ چریکی صحبت میکنیم... ما که نمی‌تونیم به تروریست ها بگیم تو کجاها با ما بجنگن و کجاها نجنگن...

پژاک سابقه‌ی قتل عام کلیه‌ي نیروهای یه پاسگاه رو داره و میتونه دوباره این کار رو بکنه.... و بعدش به جای خود شهر، توی کوه های اطرافش موضع بگیره و نیروهایی که واسه درگیری میرن به اون شهر و روستاها رو بزنه و نیرو جذب بکنه....

عزیز دل برادر، اگر سپاه مشغول بوده دلیلش این بوده که در واقعیت اصلا چیزی نبوده. نهایتش چهار تا بچه مدرسه ای 18 ساله کمین کردن و یه سرباز وظیفه رو به شهادت رسوندن و بعدش تو سوراخ موش قایم شدن. دلیل جست و جو هم این بوده که اولا تروریست ها به سزای عملشون برسن و در ثانی هر ننه قمری فکر نکنه مملکت بی صاحبه و هر کاری دلش خواست می تونه بکنه. پژاک اصلا عددی نیست که بخواهیم و جا داشته باشه با سپاه مقایسه کنیم. وقتی 1001 گروه تکفیری که از 1001 جا پشتیبانی می شن و هر کدومشون 1001 برابر گنده تر از مجموع پژاک و پ ک ک و کومله هستن تو سوریه در مقابل سپاه و حزب الله به گ. خوری افتادن، دیگه پژاک عددی نیست که.

6 ماه استفاده گسترده از تسلیحات سنگین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به حق چیزای ندیده و نشنیده ...

عزیز من، تا دیروز دموکرات بیخ گوشمون بود. امروز هم پژاک. توی سردشت و پیرانشهر و اشنویه و ... بیش از 15 ساله که سپاه از تسلیحات سنگین علیه گروهک های تروریست استفاده نکرده. فقط هر از گاهی خاک عراق رو با توپ و خمپاره هدف قرار دادن که بیشتر جنبه سیاسی داشته.

این حرف ها اصلا لزومی نداره که زده بشه چون مقایسه از بیخ و بن اشتباهه. مقایسه سپاه و پژاک مثل مقایسه فیل با پشه است.

شما اگر فقط لیست افراد و فرماندهانی از سپاه رو که در سوریه شهید شدن رو چه از سپاه و چه از حزب‌الله بذاری کنار هم، می‌بینی چندان  نیوفتادن!!!!

من سپاه رو با پژاک مقایسه نکردم شما یه جا یه نمونه بیار من سپاه رو با پژاک مقایسه کرده باشم!!!! حرف من رو نخوندی و الکی داری حرف میزنی...

شما همون برو به اموزش های تکاوری خودت برس و همونجوری که قبلا بهت گفتم، به پست های من جواب نده چون فقط دیدن نام کاربریت اعصابم رو خورد میکنه! :))) مجبور میشم بد جواب بدم بهت و مدیران گرامی هم میان من رو جریمه میکنن و کاری ندارن که جنابعالی چرت گفتی...

سلام

بعضی دوستان یک چیزی دیدند یک چیزی هم شنیدند ، حالا کاری ندارم نصف بیشتر این دیده ها و شنیده ها رو خودم تو همین سایت لینک دادم و نوشتم ! وگرنه خیلی ها تا ده سال دیگه هم وقت نمیکردند تو اپارات و ...پیداشون کنند !!!

بعد میان از چیزهایی میگن که .... بگذریم

متاسفانه به دلایلی که مسئولین ارشد صلاح میدونند بحث عملیات های دفاع مقدس هم مطرح نمیشه هنوز به صورت باز چه برسه به قضیه پژاک وگرنه خیلی از ابهامات ( و گاها ابهامات بسیار خنده دار که واقعا به نوعی توهین هست به سپاه و قدرت ش) رفع میشد

حالا سپاه نمیخواد رفع ابهام کنه به من ربطی نداره چون دست امثال افرادی مثل ما هم نیست 

اما : ده تکاور امریکایی رو با ده گریلای پژاک بنداز تو یک محیط آزمایشی ، بجنگند

میبینید و خواهید دید که سطح نبردشون چقدر و چطور هست و نیروهای گریلا بدون هیچ آموزش ویژه مثل نیروهای امریکایی، در چه سطح بالایی مبارزه میکنند چه از نظر تاکتیک وآرایش و چه از نظر چالاکی و سطعت تیراندازی و دقت ش 

گاهی اوقات ما برای اینکه خودمون برتر جلوه بدیم عادت کردیم دشمن رو ساده میگیریم و کوچک ، مثل همین فیلمهای دفاع مقدس

به قول سردار ایوانی :» معدود سرباز عراقی بود که تا آخرین تیر خشاب ش مقاومت نکرده باشه و بعد تسلیم شده باشه ولی تو فیلم ما با یک خشاب کل منطقه رو فتح میکنیم و اونها هم با یک خشاب رگباری فرار میکنند یا مثل برگ می ریزند ...!

درحالیکه حقیقت چیز دیگری بود

ما با عراقی روبرو بودیم که از نظر مهندسی قطعا قطعا قطعا جز 5 قدرت اول جهان بود که حتی امریکا و شوروی هم در سطح اون آمادگی عملیاتی برای ایجاد میدان مین و .... نداشتند !( آمادگی عملی و عملیاتی )

الان هم بارها می بینم میگن سپاه تو جاسوسان فلان شد و بهمان

شما تا دیروز نمیدونستی جاسوسان اصلا کجاست ؟؟؟؟ واقعا گاهی اوقات حق میدهم به مسئولین سپاه ! برای بیان نکردن مطالب !

کل ملت فقط اسم شمال غرب رو شنیده بودند و اینکه نبرد هست بین سپاه و پژاک و به والله اگر دو نفر اسم دو تا قله این مناطق درگیری رو بلد بوده باشند !

بلد نبودند 

اونوقت افرادی مثل ما برای تقدیر از شجاعت و عملکرد شهدامون اومدیم مطالبی بسیار ناقص( تاکید میکنم بسیار ناقص) بیان کردیم و اسم دو تا ارتفاع رو بردیم الان تا میگی چی ؟ میگن سپاه فلان و بهمان

برو بابا خدا روزی ت رو جای دیگری حواله کنه

سال 91 فرمانده کل سپاه رو بردند تو جاسوسان  و اونورترش.... اونایی که پژاکی هستند میفهمند منظورم چیه

فقط همینو بگم ،  تو سپاه کم نبودند کسانیکه گفتند بزارید خودمون میری رو قله و تصاحب ش میکنیم ولی سپاه با یک تیر ده دوازده نشان زد که البته این درک بنده هم شاید باشه !!!!

1.تمرین میدان تیر

2.نشان دادن برخی توانایی ها

3.امتحان برخی تسلیحات

4.سنجش نیروی خودی

5.سنجش توان دشمن

6.شناسایی دوست و دشمن

در سال 90 امریکا قصد اصلی برای حمله با کمک گروهک های قاچاقچی سیستان و نیز تجزیه طلب کردستانی داشت .... و سپاه با یک تیر همه چیز رو از بین برد

تمام مربی های آموزشی امریکایی فلنگ رو بستند و در رفتند مثل سگ .... تمام سرمایه و امکانات رو هم ایضا چون فهمیدند پژاک اونی نیست که بشه تسلیح ش کرد و آموزش داد و حریف ایران بشه و ارزش سرمایه گزاری نداره 

من و تو کجای این قصه هستیم بفهمیم چی پشت قضیه بود که سپاه بعد این همه سال تحمل یک گروهک ( مع الوصف آموزش های خوب شون ولی واقعا مالی برای چریک های سپاه نیستند) یکهو کلی نیرو منتقل کرد منطقه

اصلا پژاک یک بهانه بود !

میخواستیم کلی نیروی عملیاتی رو مستقر کنیم تو کل خطوط مرزی غرب و شمال غرب

که کردیم !

من و شما کجای این قصه هستیم بفهمیم چی به چی هست 

اما این وسط حالا تعدادی از بهترین نیروهای سپاه به صورت داوطلبانه میرن روی ارتفاعات و شهید میشن و اینکه چرا بعد این همه سال مجاهدت مزدشون رو اونجا میگیرند رو اصلا کاری ندارم که یک بحث کاملا جداست و واقعا نمیشه تو نت مطرح ش کرد مگر از بالا مطرح بشه که حتی این قضیه به ستاد کل سپاه هم رسید ...

بماند

یا حق

ادیب جان، شما اول.... شما بهتر.... شما سریعتر... شما چلوکباب خور با حاج قاسم.... شما دارای فید شخصی و معتبر از منابع خارجی! :)))

اگر رو حساب اول کی دید و دوم کی دید باشه، که کل دنیا غلط کرده حرف میزنه چون فقط اونی که جاذبه رو کشف کرد باید روش تحقیق کنه و نظر بده... فقط اونی که اولین نفر شلیک راکت حزب‌الله به اسرائيل رو دید باید در موردش نظر بده و بقیه دوم و سوم و فلان و بیسان بودن و حق ندارن نظر بدن...

این از بحث اینکه کی چندم بود، کی چندم نیست! :)

توی فیلم های مختلفی که دیدیم، نحوه‌ی حرکت و اجرای عمل نیروهای سپاه در حد همین نیروهای ارتش های عراق و سوریه بوده توی منطقه!! دیگه از سخنرانی اون سرهنگ سپاه که میگه نیروهای قبلی رفتن بالا سریع گلوله ها رو شلیک کردن که فرار کنن و از پشت بهشون شلیک شده در حال فرار چیزی معتبر تر نداریم! :)))

اون فیلم های شهید خرم روز و ارام زاده که اصلا ننگی بر جامعه‌ي نظامی کشوره عملکردشون....

طرف مثلا سرگرده عملیاتی سپاهه، اونوقت با شلوار و پیرهن سفید اومده تو منطقه‌ی عملیاتی و تازه عملیات حجومی هم میزنه!!!! علاوه بر خودش، باقی افرادی که به خاطر لباس علامت گذاری میشن واسه پژاک هم خونشون گردن این باباس...

گریلا یعنی چی؟؟؟ یعنی چی که نیروی گریلا اموزش ویژه ندیده؟؟؟؟ اونوقت این پاسدار هایی که رفتن بجنگن، نمیدونستن پژاک کیه و چیه و نمیدونستن کجا قراره باهاش بجنگن؟؟؟؟ یا شاید توی کل سازمان رزم سپاه نیرویی نبوده که در سطح پژاک بوده باشه؟؟؟

.تمرین میدان تیر

2.نشان دادن برخی توانایی ها

3.امتحان برخی تسلیحات

4.سنجش نیروی خودی

5.سنجش توان دشمن

6.شناسایی دوست و دشمن

داداش، اینایی که گفتی تاثیری هم داشته؟؟؟؟ نتیجش رو کجا دیدیم؟؟؟ توی عملیات ها و درگیری های بعدی چیکار کردن؟؟؟ توانایی غیر از این بود که سپاه، سطح تجهیزاتش اندازه‌ی گروهک پژاک بود؟؟؟

شما تا دیروز نمیدونستی جاسوسان اصلا کجاست ؟؟؟؟ واقعا گاهی اوقات حق میدهم به مسئولین سپاه ! برای بیان نکردن مطالب !

عزیزم من الان هم نمیدونم جاسوسان کجاس!! شما که از بدو تولدت بلد بودی جاسوسان کجاس کمی برامون بگو...

یعنی شما می‌فرمایی ملت اول باید بدونن منطقه‌ی عملیاتی کجاس بعد حق دارن مسئولین براشون از عملیات بگن؟؟؟؟

مثلا مردم امریکا یا انگلیس مناطق عملیاتی افغانستان و ارژانتین و یا ویتنام و عراق رو مث کف دستشون بلدن که دولت هاشون خودشون رو موظف میدونن به توضیح دادن عملیات و چگونگی صورت گرفتنش؟؟؟

میخواستیم کلی نیروی عملیاتی رو مستقر کنیم تو کل خطوط مرزی غرب و شمال غرب

هه هه !! یگان ویژه‌ی مملکت توی سرمای اونجا ۶ تا شهید داد....

شرمنده دوست عزیز. سوء تفاهم شده. فکر کردم مخاطبتون منم.

آخه این تاپیک شده مکانی برای تعریف و تمجید بعضی از آقایون از پژاک و پ ک ک و ترکیه و ...

پژاک نیروی ورزیده هم داره ولی همین نیروی ورزیده در مقابل نیروهای آماتور داعش و النصره هم هیچ به حساب میاد. نیروی ورزیده داعش و النصره هم در مقابل نیروهای ویژه سپاه و حزب الله هیچ به حساب میان. هنوز هم تو این کشور امثال مهدی باکری و دکتر چمران کم نیستن که شنیدن فقط نامشون لرزه بر اندام هر کس و ناکسی می اندازه. منظور من این بود. این ملت غیر خودش در حساس ترین نقطه های منطقه هوای برادرها و هم پیمان های خودش رو هم داره (اون هم بد جوری) چه برسه به اینکه بخواد مملکت رو دو دستی تحویل داعش بده. همچین می گه ملت جلوی داعش فرش قرمز پهن خواهد کرد انگار اینجا اربیله. نه عزیز دل برادر اینجا ایرانه.

این یه پستت رو هم جواب میدم به حساب اینکه یادت رفته بود که به پست های من جواب ندی! :)))

من کی از پژاک تعریف کردم؟؟؟؟

فلان .... :))))

مرد حسابی، من دارم میگم داعش کاریکاتور داعش و النصره هم نیست!! اونوقت تو اومدی میگی:

پژاک نیروی ورزیده هم داره ولی همین نیروی ورزیده در مقابل نیروهای آماتور داعش و النصره هم هیچ به حساب میاد

هنوز هم تو این کشور امثال مهدی باکری و دکتر چمران کم نیستن که شنیدن فقط نامشون لرزه بر اندام هر کس و ناکسی می اندازه. منظور من این بود. این ملت غیر خودش در حساس ترین نقطه های منطقه هوای برادرها و هم پیمان های خودش رو هم داره (اون هم بد جوری) چه برسه به اینکه بخواد مملکت رو دو دستی تحویل داعش بده. همچین می گه ملت جلوی داعش فرش قرمز پهن خواهد کرد انگار اینجا اربیله. نه عزیز دل برادر اینجا ایرانه.

عزیزم، شوما همین الان سیستان و بلوچستانت رو هر وقت دلشون میخواد میزنن ۱۰-۱۲ نفر افسر مملکت رو شهید میکنن و میرن.... وسط شهر میزنن مسئول مملکت رو ترور میکنن... شما فکر میکنی قبل از شروع شدن جنگ عراق، توی عراق فرماندهان چی بودن؟؟؟؟

برو همون تاپیک نیروی ویژه‌ي عراق رو ببین که ۹۰ درصد بچه های این سایت! چطوری حساب میبردن از نیروی جدید عراق و تسلیحش و تیپش...!!!! اونجا اولین کسی که گفت اینا هیچی نیستن و مانکنن خود من بودم!!

الان هم دارم به شما میگم که اون فرماندهانی که اسمشون لرزه به تن کسی بندازه، همین الان هم توی عراق و سوریه درگیرن و با هزار بدبختی دارن روستا به روستا جلو میرن در مقابل داعش و النصره و غیره و ذلک...

این گروه‌ها اگر قرار بود بیان داخل خودمون، مطمئن باش ما هیچ همت و باکریی نداریم که برن بجنگن.... همینایی که الان دارن میجنگن هستن و یه عده‌ی کمی نیرو، و باقیش میشن هر طرف حقه‌ی اخراجی ها! :)))

===================

عزیزانی که ترش فرمودید:

ادیب گفت بدون تانک و توپ و نیروی هوایی هیچ کشوری غیر از ایران و چند تای دیگه جلوی داعش در نمیاد، منم گفتم خودمون با تانک و توپ با چنگ و دندون از پژاک زمین گرفتیم! که در مقابل النصره و داعش تو جنگ شهری و این صحبت ها حرفی نداره... تو کوه میجنگه....

حالا شماها میاین میگین پژاک تو کوه میجنگه و النصره و داعش تو شهر میجنگن؟

یا میگید پژاک در مقابل داعش و النصره چیزی نیست؟؟؟

اینا حرفای خودمه.... اینا اون چیزاییه که خودم دارم میگم! :)))

• Upvote 9
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب idmdff

با تشکر از توضیحاتتان

اگر منوظر جنابعالی از استفاده از هلوکوپتر پشتیبانی نزدیک هستش

که متاسفانه بعلت تجهیز مخالفین به پدافند دوش پرتاب و عدم امکان دفاع هلوکوپترهای سوری در برابر این سلاح فاجعه رخ خواهد داد

اوائل بحران از تجربیات ایران در زمینه هوانیروز استفاده شد بعد از چند عملیات کلا این مسئله متوقف شد چون تلفات بالا بود

--------------------------------

زرهی سوریه بسیار تضعیف شده و دیگه تصور حضور پرتعداد تانک ها در میدان رزم با این تعداد جبهه بنظرم کمی دور از دسترس باشد

در مورد مسئله شناسایی موشک تاو چندتا روش اجرا شده موفق نبوده وسعت منطقه و شعاع عملیاتی این موشک فرصت لازم را برای فرار مخالفین فراهم میکند حتی برای ارتش اسرائیل با اون وسعت تکنولوژی هم زدن رزمندگان عزیز حزب الله بسیار سخت هستش

در هرصورت از نظراتی که فرمودید تشکر میکنم

مشکل 2 تا هستش اول عدم آگاهی من نسبت به نکات ریز و درشته عملیاتهای انجام شده تا کنون هست

دوم  اینکه ما داریم با تسلیحاتی ناقص به جنگ با دشمنی میریم که فقط تجهیز شده برای اینکه با ما مقابله کنه (منظورم هلکوپترهای بدون خشاب چف و فلیر یا تانکهای بدون سیستم هشدار دهنده قفل لیزری و ...)

مشکل اولو با کمک شما دوستان و مطالب ارزشمندتون سعی در رفعش دارم

ولی نکته دوم رو نمیشه با کنار گزاشتن اون تسلیحات و جایگزینی آنها با نیروی پیاده رفع کرد چون به ازای هر نفر ما اونها دو نفر دارن یعنی برتری عددی با اونهاست همینجورم داره بهشون اضافه میشه تا دیروز عربای جنوب خلیج فارس بودن امروز ترکیه هم علنن داره شبه نظامیارو با بوجه آمریکا آموزش میده در نتیجه باید مشکلاتو ریشه ای حل کرد هلکوپترهار و تانکها رو با تجهیزای که نیاز دارن تکمیل کرد آموزش نیروهارو بیشتر کرد با تشکیل ستاد مشترک بین نیروهای عمل کننده در سوریه هماهنگی ایجاد کرد

دوست عزیز الانم اگه در طول روز نیروهای زرهی ما شکار موشکهای تاو میشن باید تانکها رو به دید در شب مجهز کرد و عملیاتهارو در شب انجام داد یعنی در شب تانکها شکافنده خطوط دشمن باشن و در روز نیروهای پیاده سپر تانکها باشن (البته من در مورد شکار تانکها با موشک تاو در شب اطاعاتی ندارم اما هرچی فیلمو عکس تو اینترنت دیدم شکارها روز بوده )

امیدوارم با روی هم گزاشتن فکرامون بشه راه حلی برای مشکلات پیدا کرد و سیر پیروزیها رو شاهد باشیم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

شرمنده ادیب جان اینجا باید باهات مخالفت کنم دیگه قرون وستا نیست که تعداد نفرات نتیجه جنگو تعیین کنه با یه مقدار درایت و برنامه ریزی و سنجیدن همه جوانب میشه بدون اینکه کف خیابونا از خون شهدا سنگفرش شه به پیروزی رسید باید از مهمات هوشمند تو سوریه استفاده کرد باید پشتیبانی آتش شدید و هدف مند باشه برای نیروهای تک رو درسته استفاده از مه به ما توی حمله اصل قافلگیری میده ولی توی تثبیت مواضع تصرف شده بزرگترین دشمنمون میشه تو این شرایط حیف اینهمه نیرو و مهمات نبود که از بین رفتن بخاطر نبود پشتیبانی آتش اللخصوص هوایی

بله درسته ولی دقت نکردید به حرف من !

عراق رو مثال زدم با حامیان ش !

سوریه اینطور نیست 

سوریه حتی برای سرباز اجباری هم به مشکل برخورده ! داوطلبانه پیش کش این ارتش !

مهمات هوشمند و ... همه اینها در این نبرد با این مختصات باور کنید وجود نداره برای ارتش سوریه ! تنها راه همون هست علی الحساب چونکه نبرد هم شهری هست

حتی امریکا هم تو این نبردها بالاترین تلفات رو داده و میده حتی با کمک بهترین تجهیزات ولی فرقش اینه اونها سریع جایگزین میکردند ولی الان ارتش سوریه برعکس شده !

هر 1 نفر تکفیری کشته میشه به جاش حداقل 5 نفر جایگزین میکنند !

ارتش سوریه چی ؟ حزب الله چی ؟ فاطمیون چی ؟

تازه بحث کیفیت شون به کنار!

آقا میثم

ببین ، من واقعا اصلا الان نه در شرایطی هستم بخوام الان بگم شما همه حرفهات درسته یا همه حرفهات غلط چونکه نمیتونم به صراحت شما از چیزهایی که نمیدونم حرف بزنم ! این یک

دوما واقعا ما هم قبول داریم قسمتی از حرفهای شما رو مثل همون تی 48 و شهدا و آرایش حرکت شون و .... و باز هم برید داخل پستها قطعا شما کامنت و استاتوس بنده رو میبینید که تمام کلیپ ها رو خودم لینک دادم به این سایت !

در واقع دقت کنید منظورم اینه : من هم خوبی ها رو سعی میکنم ببینم هم بدی ها رو  وگرنه قصد منت گذاری روی شما ندارم

میتونید برید نگاه کنید ، همه کلیپ های تی 48 رو خودم قرار دادم اول تو سایت و توشون هم مختصر حرفی زدم از مشکلات

نه به شما که به خیلی از من و خودت مهمترهاش هم اینا رو گفتم اونها هم جواب هایی دادند که واقعا شما هرجور میخواهی حساب ش کن / غرور بنده یا هرچی ولی باور بفرمایید حتی یک کلمه ش رو هم نمیتونم بگم چون برای خود بدبختم اول نفر میشه شر ... 

بحث کل عملیات سال 90 یک چیز هست

بحث کیفی و کمی تیپ ها و لشکرها یک چیز

نحوه مدیریت و عملیات یک چیز

بحث تشویق و تنبیه ( تاکید میکنم روی این مساله ولی واقعا قسم یاد کردم بیان نکنم تا موعدی که خود مسئولین تصمیم به بیان بگیرند) فرماندهان و .... در این عملیات یک چیز

خیلی مسایل هست متاسفانه من نمیدونم و برای خودمم ابهام هست کسی هم واقعا جوابگو نیست و مدام میگن بعدا بعدا

ولی بحث اینه مع الوصف این : همون چیزهایی هم که به بنده حقیر بیان داشته شده توسط حاضران در صحنه عملیاتی نبرد چه از بچه های تی 48 چه تی 33 چه تی صابرین واقعا تو تصاویر و فیلمها نمیشه گنجاند

واقعا نمیشه گنجاند ، درسته تی 48 فیلم ش رو دیدید ولی باور بفرمایید اولا همه مناطق درگیر اینطور نبوده دوما نفرات عمل کننده هم اونطوری نبودند

من اصلا نمیخوام از اشتباهات دفاع کنم که خود بنده به عنوان کسیکه در زمینه های خاص مطالبی بلدم از مشکلات حاد شکایت کردم و شاید حتی تمسخر هم کردم که باز هم با صبر و حوصله ازم پذیرایی کردند

مثال ساده میزنم

تی 48 اومده از یک سری سرباز و پاسدار به صورت مرکب استفاده میکنه با سلاح سازمانی دراگانف

خوب فیلم رو همه دیدیم

آیا واقعا یک تک تیرانداز اینطور کار باید بکنه ؟ اصلا آیا تک تیراندازی در این شرایط جواب میده ؟  قرار نیست ده خشاب خالی کنیم شاید یک نفر رو بزنیم

تک تیرانداز یعنی یک تیر یک کشته

آیا اینها اصلا تک تیرانداز هستند ؟؟ یا صرفا بهتر از بقیه با این سلاح کار میکنند ؟ آیا وظیفه تک تیرانداز حضور در پیشانی جنگی هست یا به صورت نامحسوس در مناطق جنبی منطقه نبرد حضور پیدا کنه و به موقع اقدام به تیراندازی کنه ؟

بحث زیاده

فکر نکن شما نشستی انتقادات رو میگی ما اینور شکم دادیم روی میز و میگیم به به چه چه

خیر

همین این حقیر سرتاپاتقصیر به خاطر زبان سرخم و انتقاداتم بهترین فرصت های زندگی م رو از دست دادم برای حضور در جایی که امروز آروزی هر حزب اللهی هست ... اما :

این دلیل نمیشه نبینم که هنوزم کسانی تو سپاه هستند که بدون هیچ امکاناتی و در شرایط مساوی به نبرد پژاکی ها رفتند و میرن و برنده خارج میشن

سردار یک لشکر همراه با یک دوشکا و چند نفر نیرو میره تو دل پژاکی ها ... و در شرایطی که کسی جرات نداره پشت دوشکا بشینه سرتا پا ایستاده نقطه زنی میکنه ! 

به هرحال ، شرایط جنگ نوین اقتضا میکنه از تجهیزات نوین هم استفاده کنی، همین شما اگر سپاه استفاده نمیکرد میگفتی چرا استفاده نکرده، الان هم میگین استفاده کرده بازم تلفات داده ، بنده هم بارها گفتم ، این سطح تلفات خیلی هم کم بود به نسبت سطحی که واقعا باید تلفات می دادند !

یا حق
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشکل 2 تا هستش اول عدم آگاهی من نسبت به نکات ریز و درشته عملیاتهای انجام شده تا کنون هست

دوم  اینکه ما داریم با تسلیحاتی ناقص به جنگ با دشمنی میریم که فقط تجهیز شده برای اینکه با ما مقابله کنه (منظورم هلکوپترهای بدون خشاب چف و فلیر یا تانکهای بدون سیستم هشدار دهنده قفل لیزری و ...)

مشکل اولو با کمک شما دوستان و مطالب ارزشمندتون سعی در رفعش دارم

ولی نکته دوم رو نمیشه با کنار گزاشتن اون تسلیحات و جایگزینی آنها با نیروی پیاده رفع کرد چون به ازای هر نفر ما اونها دو نفر دارن یعنی برتری عددی با اونهاست همینجورم داره بهشون اضافه میشه تا دیروز عربای جنوب خلیج فارس بودن امروز ترکیه هم علنن داره شبه نظامیارو با بوجه آمریکا آموزش میده در نتیجه باید مشکلاتو ریشه ای حل کرد هلکوپترهار و تانکها رو با تجهیزای که نیاز دارن تکمیل کرد آموزش نیروهارو بیشتر کرد با تشکیل ستاد مشترک بین نیروهای عمل کننده در سوریه هماهنگی ایجاد کرد

دوست عزیز الانم اگه در طول روز نیروهای زرهی ما شکار موشکهای تاو میشن باید تانکها رو به دید در شب مجهز کرد و عملیاتهارو در شب انجام داد یعنی در شب تانکها شکافنده خطوط دشمن باشن و در روز نیروهای پیاده سپر تانکها باشن (البته من در مورد شکار تانکها با موشک تاو در شب اطاعاتی ندارم اما هرچی فیلمو عکس تو اینترنت دیدم شکارها روز بوده )

امیدوارم با روی هم گزاشتن فکرامون بشه راه حلی برای مشکلات پیدا کرد و سیر پیروزیها رو شاهد باشیم

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب idmdff

اولا مایه خوشحالیست که جنابعالی نظراتتان را با چنین دقتی بیان میفرمایید

در ثانی در مورد مسائلی که فرمودید بنده هم اطلاعات دقیقی ندارم

ولی اینها بنظرم میرسد

با اجازتون عرض میکنم

در مورد تجهیز ادوات به سیستم های جدید

یا باید روسیه کمک کنه که به هرعلتی اینکار را انجام نمیدهد

یا خودمان باید انجام دهیم که خیلی از این وسایلی که اعلام میشود ساخته شده در حد همان قرار دادن در نمایشگاه هستش متاسفانه

یا حتی گاها یک دهم کارایی که براش بیان میشه ندارد

همین عملیات پهپاد های شناسایی در سوریه هم (با آنکه مدعی هستیم جزو سه کشور برتریم نه 5 کشور برتر) با روند نزولی عجیبی مواجه شده (علت الله اعلم)

در مورد نیروی پیاده

با فرمایش جنابعالی در این زمینه صد درصد موافقم

باور بفرمایید هرخونی که از دماغ کسی ریخته میشه یک فاجعه هستش چی برسه که مغزش را هدف گلوله قرار بدهند

ولی همانطور که در این تاپیک مثلا جناب کرشتی اون طرح برق آسا را پیشنهاد دادند در ستاد مشترک هم نظرها یکی نیست داشتیم فرمانده ده متر از خونه اش اونطرفتر نمیرفته میگفته اینا که نیرو نیستند سوریه رو کنتراتی بدن بمن یک هفته آزادش میکنم رفته بوده دمشق یه سر برده بودندش جوبر برگشته میگه ارتش آمریکا هم کاری از پیش نمیبره (لبخند)

درمورد موشک تاو فرمودید

مشکل خود موشک نیست مشکل اینه که حامیان مخالفین وقتی تاو در اختیارشان قرار میدهند یا پدافند دوش پرتاب

اگر لازم بشه سلاح های قوی تر هم قرار میدهند تا طرف مقابل پیروز نشود

نزدیک دوسال پیش در همین سایت عرض کردم قبلش هم معتقد بودم بهش

الان هم عرض میکنم

این سیستم چینش نیرو وآتشباری برای مبارزه با این نوع نیروها کارساز نیست

باید سازمان رزم نیروها متحول بشه حداقل برای این نوع مبارزه (در عراق این کار نسبتا داره انجام میشه )

تنها علت پیروزی مداوم سهیل حسن اینه که سازمان رزم نیروهاش متفاوته همین و بس

بازهم از نظراتی که فرمودید تشکر میکنم

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.