death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote name='blender' timestamp='1406623211' post='397365']
بیان عادات رفتاری یک قوم ، نژاد پرستی نیست ... اونی هم که شما بهش می گی ناسیونالیستی ، تعصب عربیشون هست ... مثلا خودشون رو برتر از مجوس ها و اعراب خلیجی می دانند ...
[/quote]

عادت شون !؟ شما توی عراق زندگی کردید که میگید عادت شون این هست ؟؟ نژاد پرستی بد هست بد، عرب ستیزی جزو نژاد پرستی هست

نگفتم که تعصب بر عرب بودن خودشان ندارند، گفتم که عراقی ها روی عراقی بودن خودشان تعصب زیادی دارند، هر آدمی که یک خورده با عراقی ها برخورد داشته باشه، تعصب عراقی ها را روی عراقی بودن می بینه، در حالی که مثلا لبنانی ها روی ملیت شان تعصب کمتری دارند
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='basijee' timestamp='1406623468' post='397368']

عادت شون !؟ شما توی عراق زندگی کردید که میگید عادت شون این هست ؟؟ نژاد پرستی بد هست بد، عرب ستیزی جزو نژاد پرستی هست

نگفتم که تعصب بر عرب بودن خودشان ندارند، گفتم که عراقی ها روی عراقی بودن خودشان تعصب زیادی دارند، هر آدمی که یک خورده با عراقی ها برخورد داشته باشه، تعصب عراقی ها را روی عراقی بودن می بینه، در حالی که مثلا لبنانی ها روی ملیت شان تعصب کمتری دارند
[/quote]

اکثر داعشی ها هم عراقی هستند ... خوب حالا این تعصب عراقی بودنشون در برابر داعش جواب می ده !؟
شما با چهارتا تر و تمیزشون برخورد کردی ...
در ضمن ، حد خودت رو هم بدون و حکم نده ، شما شاید با اعراب یک سلام و علیکی داشته باشی ، ولی من باهشون خیشاوندی هم دارم .
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1406623664' post='397370']
اکثر داعشی ها هم عراقی هستند ... خوب حالا این تعصب عراقی بودنشون در برابر داعش جواب می ده !؟
شما با چهارتا تر و تمیزشون برخورد کردی ...
در ضمن ، حد خودت رو هم بدون و حکم نده ، شما شاید با اعراب یک سلام و علیکی داشته باشی ، ولی من باهشون خیشاوندی هم دارم .
[/quote]

اگر شما خویشاوندی داری، من خودم عرب هستم، دوست گرامی گند نژاد پرستی با این چیزها پاک نمیشه

اگر این تعصب عراقی بودن نبود که این همه عشائر اهل سنت توی انبار و صلاح الدین ضد داعش نمی جنگیدند، توی استان انبار که مرکز اصلی فعالیت داعش هست، نه هنوز کلی شهر دست دولت هست، آن هم به این خاطر که عشائر اهل سنت آن مناطق علیه داعش می جنگند

این که گرایش های مذهبی بر ملیت غلبه می کنه یک بحثی هست و این که مردم عراق تعصب روی ملیت خودشان دارند، یک بحث دیگر
  • Upvote 9
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/5/6/667830_281.jpg
http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/5/6/667831_569.jpg
[right]بشار اسد در نماز عید فطر[/right]
[right]نه تنها ما بلکه خود بشار اسد هم آخرش نفهمید از چه مذهبی داره پیروی می کنه[/right]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نیروی داعشی که کار و زندگی اش را توی کشورش رها می کنه و آماده عملیات انتحاری میشه و خودش هزینه خودروی انفجاری را میده، به نظرت آنقدر ضعیف هست که بخواد برای شهوتش دست به این کارها بزنه !؟ [/quote]

این کارها رو انجام میده چون به باورش داره در راه خدا جهاد میکنه. به زن و دختر مردم هم تجاوز میکنه (ازدواج میکنه از نظر خودش و هم مسلکانش !!) چون به باورش کاری خلاف شرع انجام نمیده و جهاد نکاح رو سنت پیامبر میدونه و داره دین خدا رو بجا میاره! تو همین تاپیک از فتوا های مفتی های سلفی و وهابی در این مورد کم ندیدیم.

راستی جدیدآ این همت شما واسه تطهیر جنایات اعراب رو هم تبریک میگم خدمتتون! اون از شستن تجاوزات سربازهای عراقی به دختران ایرانی این هم از انکار تجاوزات داعش به زنان عراقی و سوری!

[quote]جهاد نکاح و امثالهم هم یک سری توهمات رسانه های سوری و ایرانی هست و گرنه توی سوریه از این خبرها نیست[/quote]

اینجا هم که زدی سیم آخر

راستی میشه بپرسم شما از کدوم قومیت ایرانی هستی؟
--------------------------------------------------------
ویرایش:

[quote]من خودم عرب هستم[/quote]

خب همه چیز مشخص شد! ویرایش شده در توسط Royal_falcon
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='basijee' timestamp='1406623959' post='397373']
اگر شما خویشاوندی داری، من خودم عرب هستم، دوست گرامی گند نژاد پرستی با این چیزها پاک نمیشه

اگر این تعصب عراقی بودن نبود که این همه عشائر اهل سنت توی انبار و صلاح الدین ضد داعش نمی جنگیدند، توی استان انبار که مرکز اصلی فعالیت داعش هست، نه هنوز کلی شهر دست دولت هست، آن هم به این خاطر که عشائر اهل سنت آن مناطق علیه داعش می جنگند

این که گرایش های مذهبی بر ملیت غلبه می کنه یک بحثی هست و این که مردم عراق تعصب روی ملیت خودشان دارند، یک بحث دیگر
[/quote]

فکر نکنم اینکه عشائر سنی نخواند بروند زیر دست گروهی مثل داعش ( کاری که هر انسان عاقلی باید بکنه ) نیاز به توجیهات ابر ناسیونالیستی داشته باشه !؟ داره !؟ می تونی ثابت کنی به خاطر وطن پرستی هست که با داعش می جنگند نه برای اینکه که باهاشون مخالفند !؟ این قضیه یک عده از همون عشائر با داعش همپیمان شدند رو چگونه توجیح می کنی !؟ اونها عراقی نیستند ، عشائر سنی نیستند و ... ویرایش شده در توسط blender
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1406625097' post='397387']
فکر نکنم اینکه عشائر سنی نخواند بروند زیر دست گروهی مثل داعش ( کاری که هر انسان عاقلی باید بکنه ) نیاز به توجیهات ابر ناسیونالیستی داشته باشه !؟ داره !؟ می تونی ثابت کنی به خاطر وطن پرستی هست که با داعش می جنگند نه برای اینکه که باهاشون مخالفند !؟ این قضیه یک عده از همون عشائر با داعش همپیمان شدند رو چگونه توجیح می کنی !؟ اونها عراقی نیستند ، عشائر سنی نیستند و ...
[/quote]

صحبت در مورد بافت عشائری مناطق مختلف عراق به این سادگی ها ممکن نیست، مثلا توی شهر موصل بافت اجتماعی شهری هست، در حالی که بافت اجتماعی غالب در شهر رمادی مرکز استان انبار عشایری هست، در کل برخی از عشائر پای دولت ایستادند و برخی از عشائر سنی هم ضد دولت، گذشته از اینکه اساسا عشائر عراق، مختلط سنی و شیعی هستند، سر همین اگر بخوایم در مورد عشائر صحبت کنیم، باید خیلی در جزئیات ریز بشیم که بفهمیم چرا آن منطقه سقوط کرد و چرا فلان منطقه سقوط نکرد

اما یک واقعیتی هم هست که اساسا رهبران عشایر عراق در حال از دست دادن قدرت هاشان هستند و جوانان امروز عراق تعصب کمتری روی عشایرشان دارند
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='basijee' timestamp='1406625688' post='397390']
صحبت در مورد بافت عشائری مناطق مختلف عراق به این سادگی ها ممکن نیست، مثلا توی شهر موصل بافت اجتماعی شهری هست، در حالی که بافت اجتماعی غالب در شهر رمادی مرکز استان انبار عشایری هست، در کل برخی از عشائر پای دولت ایستادند و برخی از عشائر سنی هم ضد دولت، گذشته از اینکه اساسا عشائر عراق، مختلط سنی و شیعی هستند، سر همین اگر بخوایم در مورد عشائر صحبت کنیم، باید خیلی در جزئیات ریز بشیم که بفهمیم چرا آن منطقه سقوط کرد و چرا فلان منطقه سقوط نکرد

[b]اما یک واقعیتی هم هست که اساسا رهبران عشایر عراق در حال از دست دادن قدرت هاشان هستند و جوانان امروز عراق تعصب کمتری روی عشایرشان دارند[/b]
[/quote]

پس اینطور شاید بشه به آینده ی عراق امیدی داشت ...
چون این قبیله گرایی ، منشا بسیاری از خشونت ها هست ... معضلات اجتماعی هست ... به خصوص اگه وارد یک منطقه ی شهری شوند ...

هر چند که اگه موصلی ها قبیله ای بودند ، احتمال اینکه یک دفعه چندتا رئیس قبیله بشینند دور هم و یک نیروی چندهزار نفره علیه داعش بسیج کنند وجود داشت ولیکن اصولا این جوامع قبیله ای در بلند مدت مانع پیشرفت هستند ( ضررشون بیش از نفعشون هست ) ... ویرایش شده در توسط blender

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1406626019' post='397392']
پس اینطور شاید بشه به آینده ی عراق امیدی داشت ...
چون این قبیله گرایی ، منشا بسیاری از خشونت ها هست ... معضلات اجتماعی هست ... به خصوص اگه وارد یک منطقه ی شهری شوند ...

هر چند که اگه موصلی ها قبیله ای بودند ، احتمال اینکه یک دفعه چندتا رئیس قبیله بشینند دور هم و یک نیروی چندهزار نفره علیه داعش بسیج کنند وجود داشت ولیکن اصولا این جوامع قبیله ای در بلند مدت مانع پیشرفت هستند ( ضررشون بیش از نفعشون هست ) ...
[/quote]

ریشه قضایای عراق این هست که عرب های سنی عراق هنوز باور نکردند که قدرت در عراق از دست شان خارج شده است، عرب های سنی عراق هشتاد سال تمام قدرت در عراق دست شان بوده، به همین خاطر به هر قیمتی دنبال برگشتن به قدرت هستند و آن هم با هر ابزاری

در مورد رابطه داعش با عشائر عراق و ایضا سوریه ، داعش دنبال استفاده ابزاری از آنها هست، مثلا برای ورود به فلان منطقه یک رهبر عشیره را والی خودش در ان منطقه می کند، قدرتش که تثبیت شد آن رهبر عشیره را از منصب والی گری عزل می کند، چند روز هم بعد جنازه آن رهبر عشیره توی فلان منطقه پیدا میشه، داعش هیچ فرد یا گروهی را در منطقه تحت سیطره اش تحمل نمی کنه، همه افراد و گروه باید داعشی باشند و بس
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب من يه سوال دارم اگه اينا انقدر رو مليت خودشون حساسن چطور نصف كشور دست كرد هاست كه عملا ميخوان جدا شن نصف كشور دست داعش كه كلا يه حكومت كاملا غير ملي و مذهبي محسوب ميشه و به كشوري به نام عراق اعتقاد نداره ؟ واينا اين وسط خيلي شيك خيلي هاشون يا از داعش حمايت ميكنن يا بي خيال نگاه ميكنن !!! بقيه كشور هم دارن جلو عكس يه ايراني رژه ميرن ؟

جناب بسيجي به نظر من يا چيزي كه ميگيد كلي نيست و خيلي ها تو عراق بهش اعتقاد ندارن يا اينكه بخشي از واقعيت رو هنوز توضيح نداديد
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AmirAzad' timestamp='1406621070' post='397353']
انبار تجهیزات ارتش در باختران بدست منافقین افتاد اما وقتی آزاد شد ، متوجه شدند که منافقین به هیچ کدومشون دست نزدن ، حتی قفل کانتینر ها هم باز نکردند ، اون ها برنامه زمانبندی شده داشتند و طبق برنامه از پیش تعیین شده حرکت میکردند ، برای فتح تهران هم برنامه داشتند و وقت این کارهایی که داعش میکنه رو نداشتن ، مثل انتقال غنائم جنگی ، غارت اموال شهر ، در عین حال برقراری ارتباط با مردم از جنس خودشون ، جاگیر شدن حتی بصورت زدن دادگاه ، مراکز اداری ، صادرات نفت و بدست گرفتن منابع انرژی آب و برق و گاز و ...!!! مثل سدها ، نیروگاه ها ، چاه های نفت و گاز و ... بنظرم این دوتا دو راه متفاوت داشتند و با هم قابل قیاس نیستند .
[/quote]در آن زمان اینجانب در آنجا مسئولیت داشتم و به ضرس قاطع میگویم که منافقین اصلا به باختران نرسیدند که چیزی غنیمت بگیرند .

[size=5][color=#FF0000]سئوال مهمی همیشه در ذهن من بوده است و آن اینکه : [/color][/size]
[size=5][color=#FF0000] الف -ایرانیان هزاران سال موحد بوده و خدای واحد را می پرستید ند و کار فتح ایران توسط اعراب تازه مسلمان ،سال 23 هجری به اتمام رسید وآن دسته از ایرانیانی که هنوز مسلمان نشده بودند ،بتدریج مسلمان شدند و البته از همان ابتدا عاشق اهل بیت (ع) بودند .همانطور که در سریال مختارهم دیدید اکثر سپاهیان مختار ایرانیان بودند و همه سپاه یزید عرب.[/color][/size]
[size=5][color=#FF0000] ب -اعراب جاهلی از شروع بعثت پیامبر به مدت 13 سال و بعد از هجرت ایشان به مدت 10 سال خون به دل پیغمبر کردند چند بار با ایشان جنگیدند -سعی در ترور ایشان داشتند-و هر چه از دستشان آمد بر علیه پیغمبر (ص) و بعدا بر علیه امامان انجام دادند -خلافت پیامبر را از دست امام علی در آوردند حضرت زهرا و امام علی و سایر ائمه را شهید کردند (و هنوز هم اکثرا پیرو اهلبیت نیستند ) تا سرانجام بتدریج مسلمان شدند ، حتی بعد از سال 23 هجری که ایران فتح شد ، این اعراب جاهلی که همگی بت پرست بودند و زندگی بدوی داشتند و سوسمار میخوردند ،این فرایند ظاهرا مسلمان شدن آنان ادامه داشت و حتی تا کنون بعضی تفکرات و عادات جاهلی خود را حفظ کرده اند .[/color][/size]
[size=5][color=#FF0000] حال چگونه اینقدر وقیح هستند که یک تعداد بت پرست و فرزندان آنان 1400 سال است که ما ایرانیان را هنوز مجوس(زرتشتی)میخوانند[/color][/size]
منظور من همه اعراب نیستند بلکه آن بت پرست زادگانی هستند که با پیروی از معاویه ها و یزید ها ،ما را مجوس (زرتشتی ) میخوانند. ویرایش شده در توسط ya_ali
  • Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عاخه کشوری که کل تاریخش 110-12 ساله، به چی میخواد پایبند باشه؟؟ :|
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1406630771' post='397413']
عاخه کشوری که کل تاریخش 110-12 ساله، به چی میخواد پایبند باشه؟؟ :neutral:
[/quote]

عراق تاریخ مدونش 3000 ساله ... البته تاریخ اعراب عراقی 1300 ساله که جزو تاریخ بنی امیه و بنی عباس و بعدش هم با کمی اغماض زیر نظر عثمانی و بریتانیا و در نهایت تبدیل شدند به عراق هستیم ( اونم با قیام شیعیان عراقی بود ) ... ویرایش شده در توسط blender
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1406628946' post='397404']
خوب من يه سوال دارم اگه اينا انقدر رو مليت خودشون حساسن چطور نصف كشور دست كرد هاست كه عملا ميخوان جدا شن نصف كشور دست داعش كه كلا يه حكومت كاملا غير ملي و مذهبي محسوب ميشه و به كشوري به نام عراق اعتقاد نداره ؟ واينا اين وسط خيلي شيك خيلي هاشون يا از داعش حمايت ميكنن يا بي خيال نگاه ميكنن !!! بقيه كشور هم دارن جلو عكس يه ايراني رژه ميرن ؟

جناب بسيجي به نظر من يا چيزي كه ميگيد كلي نيست و خيلي ها تو عراق بهش اعتقاد ندارن يا اينكه بخشي از واقعيت رو هنوز توضيح نداديد
[/quote]

شکست های ارتش و نیروهای نظامی ریشه اش توی تعصب نداشتنن به ملیت نیست، ریشه اصلی اش توی فسادی هست که توی سیستم اداری و نظامی عراق است، الان مسئولیت های مختلف نظامی و اداری را توی عراقی به قیمت های بالا از چند ده هزار دلار تا چند میلیون دلار می فروشند، کسی که با پول به مسئولیت میرسه، بیشتر از این که فکرش به درست کردن وضعیت باشه، دنبال پول درآوردن هست و بس
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ya_ali' timestamp='1406630608' post='397412']
در آن زمان اینجانب در آنجا مسئولیت داشتم و به ضرس قاطع میگویم که منافقین اصلا به باختران نرسیدند که چیزی غنیمت بگیرند .
[/quote]

بله به خود شهر باختران نرسیدند اما کرند و اسلام آباد که هیچ ، تا مسیر باختران اسلام آباد و تنگه های چهارزبر و شاید حسن آباد که حدود بیست کیلومتر با هم فاصله داشتند ، آمدند . با تمهیدات صورت گرفته توسط سپاه ، ایست و بازرسی های بسیار زیاد سطح شهر ، مسلح کردن مردم ، مساجد و ... در عین حال تخلیه نیرو بوسیله سی130 های هرکولس در باختران ، راه را بر روی ورود منافقین به خود شهر بست ضمن اینکه لازم به ذکر است منافقین از کوچکترین اصول جنگ وارد نبودند و هیچ حرکتی که حاکی از گذراندن آموزش های نظامی اصولی باشد ، از آن ها دیده نمیشد و در این بین نامردیه که از نقش هوانیروز حرفی زده نشود .

اون تجهیزاتی هم که بنده بهش اشاره کردم ، معذرت خواهی میکنم ، به اشتباه گفتم باختران ، الان نگاه کردم ، پادگان "الله اکبر" اسلام آباد بوده و پر از تانک و مهمات که منافقان بعلت نا آشنایی به اون ها دست نزدند ! و بعلاوه ی ، در مسیر سرپل ذهاب نرسیده به پادگان ابوذر ، مقر تدارکات ارتش بود که از ماشین ها ، تویوتا ها ، ایفاها و ... غنی بوده ، آن هم دست نخورده رها شد ، کانتینر ها هم که پر از وسایل و لوازم بودند ایضا" ...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.