senaps

بالهای سرخ، عملیاتی که در ان نیوی سیلز ها به خاک و خون کشیده شدند

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

فیلم Lone Survivor رو دیدم قشنگ بود ولی خیلی خلاصه بود
داستان فیلم رو به زور تو 2 ساعت جمع و جور کرده بودن
دیدن فیلمش توصیه می شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کتاب داداشمون.... ولی تمامش اون زمان توی ویکی هم بود....
ممکنه بعد از اکران فیلم، واقعیات با داستان هماهنگ شده باشه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1405024807' post='392005']
کتاب داداشمون.... ولی تمامش اون زمان توی ویکی هم بود....
ممکنه بعد از اکران فیلم، واقعیات با داستان هماهنگ شده باشه...
[/quote]
کتاب داداشمون ... یعنی چی ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1405022946' post='391996']
منبع شما ویکی هست اما خیلی از گفته های ویکی اینجا نیست داستان چیه ؟
[/quote]
واقعا لازمه که برای پرسیدن یه سوال تک خطی 500 خط و 50 تا عکس نقل قول بشه ؟ icon_eek
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1405025830' post='392009']
واقعا لازمه که برای پرسیدن یه سوال تک خطی 500 خط و 50 تا عکس نقل قول بشه ؟ icon_eek
[/quote]
حتما ;)

حالا خارج از شوخی مگه مشکلی ایجاد میکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فیلم اش رو دیدم
توی فیلم میگن که توی ارتفاعات مشرف به اون روستا بودن که 3 تا چوپون (بز چران) افغانی بطور اتفاقی میبینن شون و بین گروه بحث میشه که اینا رو بکشیم یا آزادشون کنیم.
درنهایت هم ول شون میکنن (آمریکائی های انسان دوست :nailbiting: :nailbiting: و با اعلام شکست عملیات تصمیم میگیرن که به نقطه رهائی برگردن. ولی یکی از افغانها (حتما مسلمان بی انصاف :loser: :loser: ) به نیروهای احمد شاه خبر میده و اونا هم توی مسیرشون کمین میزنن و ادامه ماجرا ...

فقط توی فیلم چیزی رو که من متوجه نشدم این بود که آمریکائی ها توی ارتفاعات مشرف به روستا بودن (محل اختفای احمد شاه ) و به محض رها کردن چوپانان افغانی شروع به حرکت به سمت بالا (قله کوه) کردن. بعدش چجوری بود که افغانها از ته دره (روستا) قبل از اونا رسیدن بالای کوه و بهشون کمین زدن :waitung: :waitung: :waitung:

در کل هالییوود متخصص رفع و رجوع کردن گندکاری های ارتش شون هست (و شکستهای افتضاح رو عملیات قهرمانانه نشون میدن). درست برعکس صدا و سیمای ما که عملیاتهای در اوج اقتدار نیروهای مسلح رو کاملا بی تفاوت از کنارشون میگذره :silly: :silly:
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1405026383' post='392010']
حتما ;)

حالا خارج از شوخی مگه مشکلی ایجاد میکنه
[/quote]
بخش زیادی از حجم یه صفحه رو به صورت زائد و بی دلیل اشغال می کنه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
کتاب داداشمون ... یعنی چی ؟
[/quote]

کتاب مارکوس لوترال، تنها بازمونده‌ی عملیات....

[quote]من فیلم اش رو دیدم[/quote]

انشاالله فردا احتمالا فرصت بکنم.... میخوام یه تاپیک معرفی فیلم و سریال و این حرفا توی این سایت بزنم و شروعش هم با همین فیلم های اکشن و مشخصا همین لون سوروایور باشه....

شاید براتون جالب باشه که من فیلم مصاحبه‌ای دارم که توش، مارکوس لوترال سه بار تکرار میکنه که تنها کسی بود که میگفت اون چوپان( توجه کنید که چوپان نه چوپانان!!) رو بکشن! و بقیه مخالف بودن.... در حالی که این ماجرا برعکس نشون داده شد...
توی فیلم، ما اجرای عملیات در روز حادثه رو داریم... در حالی که به دلیل طوفان، یک روز بعد عملیات میشه...

کلا این فیلم، فیلمی هالیوودی بود که کلیت داستانش، بر اساس یه داستان واقعی بود!!!!
تنها قسمت واقعی این داستان، اعزام 4 نیروی نیوی سیل برای کشتن یه نفر، عقب نشینی و کشته شدن همه غیر از یکیشون و کمک به اون یک نفر توسط یک افغانی هستش....
باقی فیلم، منجمله صحبت ها و غیره، هیچ سندیتی نداره!!!
مخصوصا اکثر منابع اون موقع، گفته بودن که صرفا 10-15 نفر طالب حمله کردن و حالا میگن نه! ما فقط 150 تا جنازه پیدا کردیم و بیشتر بودن!! :)))

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

میثم جان یادت باشه قدیما بهت راجع به این فیلم و مضمون ش پیام داده بودم

خداییش در عین حالیکه موافقم با این که هالییود حتی در بزرگترین پیروزی های امریکا هم طوری دست میبره که فکر کنی بزرگترین پیروزی تاریخ بشری هست شکی ندارم و این فیلم هم ، ادامه دهنده همون راه و مرام هست

از بحث شون در رابطه با کشتن یا نکشتن چوپان بگیر( 100 البته نمیگم هر 5 انگشت انسان یک شکل هست، و قطعا هر سرباز امریکایی با دیگری هم متفاوت هست ، منظورم در جملاتی هست که میزارند دهن شون تو فیلم می باشد) تا اونجاهایی که میگن بریم تو دشت باز و میکشیم همه شون و از این حرفا تا آخر فیلم

اما یک چیزی رو یقین دارم ... به نظر من ، چند تا بچه ابله طالبانی که به زور کلاش و ژ3 رو فرق ش رو میفهمند توانایی اینو ندارند که بهترین های جهان از نظر اموزش تکاوری رو بکشند

کاملا واقع بینانه نظرمو میگم

بارها و بارها دوره های مختلف واقعی تکاوری ارتش امریکا و شوروی و کتاب های آموزشی و غیره شون رو دیدم

واقع بینانه عرض میکنم : عمرا 15 نفر طالبانی حتی در یک کمین z شکل کامل و در عین غافلگیری هم بتوانند 4 نفر تکاور رو به دام بندازند

این از دید بنده

اما از نظر نظامی هم عارض میشم خدمت شما که ارتش تشکیل شده توسط طالبان هرگز دارای تیم و دسته و گروهان و گردان منظم و حرفه ای نبود که بگوئییم ، مثلا یک دسته 22 نفره هست و فلان و بهمان

تنها چیزی که یقینی هست و بوده و می باشد :

طالبانی ها به صورت گروهی و با حجم آتش زیاد حمله میکنند

چیزی که در نبردهای بین افغان ها دیده شده رو عرض میکنم

پس به نظر من منفی هست که 15 نفر بوده باشند !

یا حق
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیر!!! ۱۵ نفر جنازه بوده است!!....

توی مصاحبه ها، مارکوس لوترال کسی هست که رفیقش رو میذاره زمین و میگه نمیتونم ببرمت، ولی بهت قول میدم که داستانت رو تعریف کنم!! اینجا توی فیلم ایشون طرف از دستش میوفته و کلا اتفاقی میشه!! :)))

بله منم طبق خاطراتی که از نیروهای خودی و مشخصا شهید شهانقی خوندم، به نظر میرسه که ایشون هم تجربه‌ی رهایی از کمین بدون تلفات از دست کمین های کامل نیروهای دشمن رو داشتن، ولی ظاهرا این عزیزان مورد اتش خمپاره قرار گرفتن و اصلا فرصت نکرده بودن که ضربه بزنن!!!

کل نیروها از هم می‌پاشن و یکی سقوط میکنه، یکی توسط لوترال جا می‌مونه، یکی به سمت عقب فرار میکنه و همه کشته میشن...

حالا از بحث تعداد هم که بگذریم چون روایاتش زیاد هست و بین ۱۵ جسد باقی مونده تا ۱۵۰ تا متفاوت بوده، کلیت فیلم به هیچ عنوان اصل ماجرا رو تعریف نمیکنه...

و این به قول شما کاملا درسته که هالیوود همیشه میاد حتی شکست خودش رو هم یه جور پیروزی نشون میده‌!:)))

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

آره دقیقا

مثلا صحنه هدف گرفتن هلیکوپتر حامی تکاوران

نمیدونم خداییش اصلا موندم .... خیلی مغشوش هست روایات خیلی خیلی خیلی

در اینکه مساله طبیعی هست نشود یک نفر رو با خودت حمل کنی وقتی که زیر آتش هستی شکی نیست ولی اینکه چرا روایات اینقدر تغییر کرده جای سوال هست ؟

دو حدس بیشتر نمیشه زد !

1.یا مارکوس مغزش خش برداشته و قاطی کرده و هربار یک چیزی میگه
2.یا همون گزینه معروف هالیووووووووووووووووووووووووووووووودیسم داریم

یا حق
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مارکوس کلا من هرچی دیدم، ادم مردیه! و حرفش یکیه...
تو کتابش هم همه چیز همونیه که قبلا گفته... فقط هالیوود سر داستان رو بریده! :)))

یه مطلب در خصوص لوترال اینجا گذاشته بودم که ظاهرا ۴ نفر میرن سگش رو میکشن، اینم با سرعت ۱۷۰ کیلومتر در ساعت دنبالشون میکنه و زنگ زده به پلیس و میگه دارم می‌بینمشون که تو ترافیک گیر کردن.... لطفا به پلیس بگید جلوشون رو بگیره!!!!

افسر پلیس میگه شما لطفا نزدیک نشید دیگه پلیس اونجاس راه بندون ایجاد کرده تا بگیردشون.... نزدیک نشید که بهشون اسیب نرسه!!!

اینم میگه عاقا!(البته طرف خانوم بود! ) من نیوی سیل هستم و نگران اونام که بلایی سرشون نیارم! اونا رو بگیرید وگرنه بلایی سرشون میارم! :)))

کلا ادم درشت هیکلی هستش... توی فیلم هم چند صحنه‌ای که می‌بینیمش، کلا از کل بازیگرها که مثلا باید هیکل های بزرگ داشته باشن خیلی بزرگ‌تره! هم قدش بلند تره و هم هیکلش...

خلاصه که این فیلم، به شدت شامل قانون this is art, not a document هستش و به هیچ عنوان نباید بهش به عنوان فکت های تاریخی نگاه کرد و فقط یه فیلم سینمایی هالیوودی هستش! :))
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اتفاقا میثم مارکوس توی فیلم اصلا بزرگ و قد بلند نبود :| مگه مارکوس همون نبود که نقشش رو مارک والبرگ بازی می کرد ؟ خب حداقل از نظز قدی و حجم عضله ای کوچیم بود نسبت به بقیه

کلا عضله ی زیاد و خیلی حجیم بدرد نیروی ویژه نمیخوره من ترجیح میدم نیروم عقل داشته باشه تا عضله

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.