mahdavi3d

خسارت های جنگ 8 ساله، چندمیلیارد دلار بود؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='aminor' timestamp='1379787490' post='340128']
نه میریم دبی و انتالیا و یا شاید هم تایلند

چطور سر کربلا و مکه نگران پول ملت میشن ولی نوبت به دبی و انتالیا و ... میشه انگار نه انگار

این دسته افراد اگه انصاف داشته باشند این مناطق رو هم مثال می زنند ( این مسئله رو چندین بار درجامعه باهش مواجه شدم پاسخ من به اونها ست)

توی کربلا خوب روحیه معنوی تقویت میشه اما در دبی چی . . سایر مناطق مثلا خیلی با ما دوست هستند

سود کدوم بیشتره / چه مادی چه معنوی؟
[/quote]از من بپرسی میگم هر دوتاشون بد هستند! مکه و کربلا در صورتی خوبه که تا جایی که میتونی پول تو جیب خارجی جماعت نریزی و تنها هزینه ی هتل و رستورانو بدی و سوقات این سفر زیارتی رو از داخل کشور تا مین کنی !این بهترین کاره و خوشبختانه امروزه این اتفاق بیشتر رخ میده!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Commandant' timestamp='1379793073' post='340158']
فکر می کنم این شما هستین که نخوندین ، ایران بعد از بیت المقدس بارها می تونست جنگ رو تمومش کنه ، بدون دادن یک وجب خاک
به هر حال مشخص هست که ایدئولوژی هامون کاملا متفاوت هست ، بهتره در موردش بحث نکنیم
به هر نیتی که جنگ هشت سال طول کشید (که فکر نکنم بتونین منکرش بشین که ایران بود که جنگ رو هشت ساله کرد ) نتیجه ای جز ویرانی بیشتر برامون نداشت ...
[/quote]

ایران با محاسبه و بررسی ملاک‌های نظامی موظف و بلکه مجبور بود به جنگ ادامه دهد. در توضیح این اجبار، عوامل و دلایل زیر قابل توجه است:
پس از فتح خرمشهر هیچ‌گونه پیشنهادی برای صلح از هیچ مجمع رسمی و بین‌المللی ارائه نشد و پیشنهادها تنها در حد آتش‌بس بود؛ ولی برای عدم پذیرش آتش‌بس نیز وضعیت زیر حاکم بود:
الف‌ـ ارتفاعات آق‌داغ، قلاویزان، میمک و مهریز در اختیار عراق بود و دشمن بر شهرهای قصر شیرین و مهران و دشت میمک تسلط دید و تیر داشت و علاوه بر آن، نفت‌شهر نیز همچنان در اختیار عراق بود، لذا توازن نظامی به نفع این کشور سنگینی می‌کرد.
ب‌ـ به علت آن که عقبه اصلی ارتش عراق آسیب اندکی دیده بود و اشتهای تجاوز همچنان در سران حکومت عراق وجود داشت، لذا امکان تجاوز عراق همچنان پابرجا بود.
ج‌ـ پس از عملیات بیت‌المقدس، فاصله عراق با شهرهای اصلی ایران در جنوب (آبادان ـ خرمشهر) 500 تا 700 متر بود؛ ولی ایران از شهر اصلی عراق در این منطقه 17 کیلومتر فاصله داشت، لذا با توجه به برتری عراق و با توجه به این نکته که امکان تجاوز عراق منتفی نشده بود، لذا برتری عراق، همچنان تهدیدی علیه تمامیت ارضی ایران به شمار می‌رفت.
دـ با توجه به باقی ماندن شاکله کلی ارتش عراق، خطر حمله مجدد به خاک ایران وجود داشت و نبودن تضمین بین‌المللی و منطقه‌ای برای جلوگیری از تجاوز مجدد عراق به ایران، بر اهمیت و جدی بودن این تهدید و خطر می‌افزود. بنابراین تدبیر و اندیشه نظامی حکم می‌کرد تا زمانی که دشمن خطرناک است و امکان تجاوز مجدد وجود دارد، او را تا حدی که امکان تجاوز را مرتفع می‌سازد، به عقب راند. همچنین از برتری نظامی خود برای ایجاد فضای مناسب جهت برقراری صلح با ثبات استفاده کرد؛ کاری که ایران به آن پرداخت.

به نقل از آرمانی عزیز که مدت هاست ناپیداست!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1379793522' post='340162']
تا دیروز مکه رفتن توی دین جدید این بی دین ها حرام شده بود چون وهابی و شیعه کش هستند. نکه خودشون خیلی شیعه ان !
با رو دادن بهشون کربلا هم اضافه شد چون غرامت جنگ رو ندادن. نکه خودشون خیلی تو جنگ خون دادن و برای مملکت فداکاری کردن !
[/quote]فکر کنم شما به IA65گفتی بی دین!!!!
حتما اشتباهی شده!!!
احتمالا منظورتون ایشون نبودن!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1379794486' post='340171']
فکر کنم شما به IA65گفتی بی دین!!!!
حتما اشتباهی شده!!!
احتمالا منظورتون ایشون نبودن!!!
[/quote]
منظور در درجه اول تمام کسانی بودن که پیش از این در دنیای واقعی این حرف رو ازشون شنیده بودم و بعد از بحث رو در رو معلوم شده بود که درد اصلیشون بی دینی هست.
ایشون هم اگه از اونا نیستن نباید حرف اونها رو تکرار کنن. ویرایش شده در توسط bigdelimohamad9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1379794786' post='340173']
منظور در درجه اول تمام کسانی بودن که پیش از این در دنیای واقعی این حرف رو ازشون شنیده بودم و بعد از بحث رو در رو معلوم شده بود که درد اصلیشون بی دینی هست.
ایشون هم اگه از اونا نیستن نباید حرف اونها رو تکرار کنن.
[/quote]قبول دارم حرفاتونو !رفتن به آنتالیا و اروپا برای اونا اوج یه سفر روحانی هست و هیچ وقت مکه و بخصوص کربلا رو درک نمی کنن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1379795065' post='340174']
قبول دارم حرفاتونو !رفتن به آنتالیا و اروپا برای اونا اوج یه سفر روحانی هست و هیچ وقت مکه و بخصوص کربلا رو درک نمی کنن!
[/quote]
ما هم هرگز درک نخواهیم کرد اونا چرا انتالیا و اروپا میرن .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.