امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

شاهد 129 و ست کام؟؟؟ icon_eek
آخه برادر های گل من ؛ شاهد 129، ست کام میخواد برای کجاش؟؟؟!!!؟؟؟ ... مگه قراره خارج از مرزهای ایران ماموریت داشته باشه، که ست کام براش تدارک ببینند؟ ... دوستان لطفاً یه جوری حرف نزنید که انگار 4000 سال از دنیا عقبیم ...
به نظر من سپاه باید بره به سمت یه پلتفرم با پنهانکاری معقول، مثل Avenger، تا یک ساله دیگه هم آماده اش کنه ؛ بعد اگر فکر ست کام برای اون باشن بسیار منطقی و معقول تره ، تا این شاهد 129 ... اون ماموریت هایی که نیاز به ست کام دارند ، ورای 200 تا 500 کیلومتریه مرزهای کشوره ، نه اینی که قرار مرز آبی و خاکی بپاد ، نقشه برداری کنه ، کار مراقبتی درون مرزی انجام بده ، ووو ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='king-of-heaven' timestamp='1381181965' post='343422']
هیچ سندی در مورد کمک ما به کره ای ها وجود نداره ........خواهشا زیاد هم توقع بیجا ایجاد نکنید
[/quote]

بله در ظاهر ما هیچ کمکی به کره ای ها نکردیم ... بنده توقع ایجاد نکردم ... حرفام بیشتر نامید کننده بود !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center]
[b] [url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/254560/%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%AF129%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D9%87%D9%BE%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA"]"شاهد129"از پهپاد اسرائیلی پیشی گرفت [/url][/b]
[/center]
[indent=1]يونايتدپرس گزارش داد: سپاه پاسداران ايران اعلام کرد که در حال ساخت چند مدل هواپيماي بدون سرنشين مانند شاهد129 است که قادر به حمله به اهداف هوايي و زميني مي‌باشند در اين صورت، اين اقدام پيشرفت مهمي براي صنعت دفاعي جمهوري اسلامي به شمار مي رود،[/indent]
به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، در اين گزارش آمده است: مقامات نظامي ايران در روزهاي اخير گفته ‌اند ايران در بخش پهپادي خودکفا شده‌است. آنها گفتند پهپاد رزمي "رعد85" در مرحله توليد اوليه است و "شاهد129" نيز که در سپتامبر 2012 رونمايي شد به مرحله توليد انبوه رسيده است.

شاهد129 داراي شعاع عملياتي بيش از 1000 مايل است و مي‌تواند 24 ساعت در هوا باقي بماند و هشت موشک سديد1 ساخت داخل را بر روي چهار موشک‌انداز دوقلو که زير بال هواپيماست حمل کند.

به ادعاي وبسايت نظامي آمريکايي ديفنس آپديت، "شاهد129" نسخه هدايت‌شونده موشک ميان‌برد "زلزال" است.

سرلشکر محمدعلي جعفري فرمانده سپاه پاسدان انقلاب اسلامي، پهپاد شاهد129 را که بخش هوافضاي سپاه ساخته است يک پيشرفت فناوري مهم توصيف کرد.

يونايتدپرس مدعي است: اين محصول شباهت فراواني به پهپاد اسراييلي هرمس450 دارد که شرکت البيت سيستمز ساخته است. تحليل‌گران مي‌گويند شاهد129 از نظر شکل، اندازه، تجهيزات فرودآمدن و عملکرد دقيقا مانند هرمس450 است.

جزييات سامانه‌هاي داخلي، ترکيب حس‌گرها، و مشخصات ايستگاه کنترل زميني شاهد129 اعلام نشده است.

طال عينبار، يک متخصص پهپاد در موسسه مطالعات راهبرد هوافضا در اسراييل موسوم به موسسه فيشر گفت عکس‌هاي شاهد129 نشان مي‌دهد اندازه و طراحي آن مشابه هرمس900 توليدي شرکت البيت سيستمز است، همراه با آن‌چه به نظر يک سامانه شليک ليزر براي موشک‌هاي ضدتانک پيشرفته مي‌باشد.

ديفنس آپديت گفت بر اساس مشخصات عملکردي که ايرانيان ذکر کرده‌اند، شاهد129 "در مقايسه با پهپاد اسراييلي، داراي پلاتفورم قوي‌تر و ظرفيت حمل مهمات بسيار بيشتري است."

وي افزود: "شکل خارجي اين پهپاد نشان‌دهنده پيشرفت مهمي در توليد مواد ترکيبي، نظير فريم هوايي بزرگ و عناصر سازه‌اي است."

ديفنس آپديت گفت موشک‌هاي سديد که بر روي شاهد129 سوار شده‌اند "از نظر قطر و اندازه محفظه مشابه موشک اسراييلي اسپايک ال‌آر هستند." اين موشک، يک موشک دوربرد ضدتانک است که شرکت سامانه‌هاي دفاعي پيشرفته رافائل آن را ساخته است.

ايران يک پهپاد رادارگريز آرکيو170 را که شرکت لاکهيد مارتين ساخته بود در دسامبر 2011 شکار کرد.

سردار جعفري در 27 سپتامبر 2012 اعلام کرد سپاه باموفقيت نسخه‌اي از آرکيو170 را با مهندسي معکوس ساخته است.

سرتيپ حسين سلامي، يکي از فرماندهان سپاه ايران در ماه سپتامبر گفت: "همه محفوظات و سامانه‌هاي رايانه‌اي اين هواپيما رمزگشايي شده است و اخبار خوبي در آينده نزديک، نه فقط درباره آرکيو170 و بهينه‌سازي انجام‌شده بر روي مدل مهندسي معکوس آن که در ديگر حوزه‌هاي دفاعي مهم منتشر خواهد شد."

ايران همچنين جزييات طراحي‌هاي جديد را شامل عکس‌هايي از يک پهپاد شناسايي به نام يسير منتشر کردند. کارشناسان صهيونيست اذعان کرده اند که اين پهپاد نسخه‌برداري از پهپاد اسکن‌ايگل ساخت شرکت اينستيو، وابسته به بوئينگ است. ايران يک پهپاد اسکن‌ايگل را در دسامبر 2012 بر فراز خليج فارس شکار کرده است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1381204039' post='343446']
شاهد 129 و ست کام؟؟؟ icon_eek
آخه برادر های گل من ؛ شاهد 129، ست کام میخواد برای کجاش؟؟؟!!!؟؟؟ ... مگه قراره خارج از مرزهای ایران ماموریت داشته باشه، که ست کام براش تدارک ببینند؟ ... دوستان لطفاً یه جوری حرف نزنید که انگار 4000 سال از دنیا عقبیم ...
به نظر من سپاه باید بره به سمت یه پلتفرم با پنهانکاری معقول، مثل Avenger، تا یک ساله دیگه هم آماده اش کنه ؛ بعد اگر فکر ست کام برای اون باشن بسیار منطقی و معقول تره ، تا این شاهد 129 ... اون ماموریت هایی که نیاز به ست کام دارند ، ورای 200 تا 500 کیلومتریه مرزهای کشوره ، نه اینی که قرار مرز آبی و خاکی بپاد ، نقشه برداری کنه ، کار مراقبتی درون مرزی انجام بده ، ووو ...
[/quote]

آمریکا هم در ابتدا قرار بود از پردیتور فقط در این ماموریت هایی که شما گفتی استفاده کنه ... شما وجود ست کام در هرمس 900 رو چطور توجیه می کنید ؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1381217025' post='343457']
آمریکا هم در ابتدا قرار بود از پردیتور فقط در این ماموریت هایی که شما گفتی استفاده کنه ... شما وجود ست کام در هرمس 900 رو چطور توجیه می کنید ؟
[/quote]
میدونستم این رو میگی...[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/big%20grin.gif[/img]
آمریکایی ها و اسرائیلی ها، موضوعشون با ما فرق میکنه ؛؛؛؛؛ آمریکایی ها ، اون جاهایی که از این پهپاد استفاده میکنند، اولاً تهدید جدی بر ضدشون وجود نداره، ثانیاً ، اونها درمنطقه تمرکز نیرو دارند و نمی تونند از شبکه های مخابراتی غیر ماهواره ایی به صورت کلان استفاده کنند ... اسرائیلی ها پرنده هاشون قراره جاهایی ماموریت انجام بده که کسی نمیتونه بزنتشون ، اما برد مخابرات غیر ماهواره ایش ، جواب نمیده ؛ بعدش هم، اونها در برابر حزب الله نیاز به ارتباطات ایمن دارند... :mrgreen:
حالا ما رو ببین دشمنون کیه؟ ... اگر بخواهیم امنیت پروازهای بدون سرنشین برون مرزی مون رو تامین کنیم باید متوسل بشیم به پنهانکاری ، اگر نشیم و یه چیزی مثل شاهد رو بفرستیم ، به سرعت خدا بیامرزش میکنند...دروغ میگم؟ ؛ به نظرت کینه ی 170 رو ندارند؟ ؛ الان در کمین پهپادهای ما نیستند؟ ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1381217827' post='343458']
میدونستم این رو میگی...[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/big%20grin.gif[/img]
آمریکایی ها و اسرائیلی ها، موضوعشون با ما فرق میکنه ؛؛؛؛؛ آمریکایی ها ، اون جاهایی که از این پهپاد استفاده میکنند، اولاً تهدید جدی بر ضدشون وجود نداره، ثانیاً ، اونها درمنطقه تمرکز نیرو دارند و نمی تونند از شبکه های مخابراتی غیر ماهواره ایی به صورت کلان استفاده کنند ... اسرائیلی ها پرنده هاشون قراره جاهایی ماموریت انجام بده که کسی نمیتونه بزنتشون ، اما برد مخابرات غیر ماهواره ایش ، جواب نمیده ؛ بعدش هم، اونها در برابر حزب الله نیاز به ارتباطات ایمن دارند... :mrgreen:
حالا ما رو ببین دشمنون کیه؟ ... اگر بخواهیم امنیت پروازهای بدون سرنشین برون مرزی مون رو تامین کنیم باید متوسل بشیم به پنهانکاری ، اگر نشیم و یه چیزی مثل شاهد رو بفرستیم ، به سرعت خدا بیامرزش میکنند...دروغ میگم؟ ؛ به نظرت کینه ی 170 رو ندارند؟ ؛ الان در کمین پهپادهای ما نیستند؟ ...
[/quote]

ترکیه هم قرار هست مدل مجهز به ست کام آنکا رو توسعه بده ... برای این هم توجیهی دارید !؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاهد و زلزال چه ربطی به هم دارن؟؟؟من نمی فهمم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1381218743' post='343460']
ترکیه هم قرار هست مدل مجهز به ست کام آنکا رو توسعه بده ... برای این هم توجیهی دارید !؟
[/quote]
بله ، فکر این رو نکرده بودم ولی توجیه منطقی وجود داره ... ترکیه پرواز توی آبهای بین الملی رو در برنامه هاش داره ، بهتر هم دیده که ارتباط ریل تایم با پرنده هاش داشته باشه و از طریق ست کام ارتباط با پهپادهاش رو حفظ کنه ؛ تهدیدی هم ندارند پهپادهاش توی آبهای آزاد ... تو حاضری تضمین کنی که اگر یکی از شاهدهامون رو بفرستیم توی آبهای بین المل ، سالم بر میگرده؟؟؟
ببین سهیل جان من نمیگم ست کام اخه، بووه ... میگم روی این پرنده الکی خواهد بود ، با توجه به اینکه این پهپاد یکی از پیشرفته ترین ها نیز هستش، ولی باز هم قابلیت ست کام براش ، توجیه و صرفش نداره...
من میگم سپاه بره دنبال پلتفرم پنهانکاره شاهد (شاهد313[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/big%20grin.gif[/img]) ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='manofwar' timestamp='1381218775' post='343461']
شاهد و زلزال چه ربطی به هم دارن؟؟؟من نمی فهمم
[/quote]

هااااااااااا به نکته ی تکان دهنده ای اشاره کردی !!! :cow:

[quote name='013579' timestamp='1381219339' post='343463']
بله ، فکر این رو نکرده بودم ولی توجیه منطقی وجود داره ... ترکیه پرواز توی آبهای بین الملی رو در برنامه هاش داره ، بهتر هم دیده که ارتباط ریل تایم با پرنده هاش داشته باشه و از طریق ست کام ارتباط با پهپادهاش رو حفظ کنه ؛ تهدیدی هم ندارند پهپادهاش توی آبهای آزاد ... تو حاضری تضمین کنی که اگر یکی از شاهدهامون رو بفرستیم توی آبهای بین المل ، سالم بر میگرده؟؟؟
ببین سهیل جان من نمیگم ست کام اخه، بووه ... میگم روی این پرنده الکی خواهد بود ، با توجه به اینکه این پهپاد یکی از پیشرفته ترین ها نیز هستش، ولی باز هم قابلیت ست کام براش ، توجیه و صرفش نداره...
من میگم سپاه بره دنبال پلتفرم پنهانکاره شاهد (شاهد313[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/big%20grin.gif[/img]) ...
[/quote]

مگه کسی جرات میکنه رو آب های بین المللی به پهپاد ما شلیک کنه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1381219817' post='343466']
هااااااااااا به نکته ی تکان دهنده ای اشاره کردی !!! :cow:

مگه کسی جرات میکنه رو آب های بین المللی به پهپاد ما شلیک کنه ؟
[/quote]
بعله...
مگه کسی جرات میکنه ، هواپیمای مسافربری رو بزنه؟؟؟
اگه یه جوری زدند که نتونیم ثابت کنیم ، زده اند، چی؟ ... لاشه رو هم ، ورداشتن بردن چی؟ ... میخوای پایگاهاشون رو بزنیم؟ ... یا شاید هم با رسانه های نداشتمون، جنجال کنیم؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1381220941' post='343474']
بعله...
مگه کسی جرات میکنه ، هواپیمای مسافربری رو بزنه؟؟؟
اگه یه جوری زدند که نتونیم ثابت کنیم ، زده اند، چی؟ ... لاشه رو هم ، ورداشتن بردن چی؟ ... میخوای پایگاهاشون رو بزنیم؟ ... یا شاید هم با رسانه های نداشتمون، جنجال کنیم؟
[/quote]

وضعیت مارو با زمان جنگ مقایسه نکنید ...

در ضمن ... شاهد 129 به سیستم نابود سازی خودکار در زمان خطر مجهز هست ... تمام تجهیزات حساس در مواقع حساس نابود میشن تا بدست دشمن نیافته ...

ما هم در مقابل چند تا از پردیتور های آمریکایی رو پایین میاریم تا بعدا ببینیم چند چندیم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بلاخره اونها فعلاً چون زمانه صلحه ، دست برتر رو دارند ، اتحادهاشون تو منطقه منظورمه...
اما تو زمان جنگ آینده ، چنین سناریویی محتمل تره ، چون چندتایی از این کشورها رو اشغال میکنیم ، یه لیوان آب هم روش...[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/big%20grin.gif[/img]
من مقایسه ی وضعیت نکردم ، گفتم اینا جانی اند ، یکهو دیدی ، از جنون 170 زد به سرشون ، زدند پهپاد ما رو...
سیستم خود انهدامی رو که من هم دارم ؛ دیدی که تاپیک رو قفل میکنم یه چندتایی دری وری هم میگم ، میرم پی کارم... :mrgreen:
من این رو میگم ، آتو ندیم ؛؛؛ فقط همین ... دشمن در کمینه چون کفتار ، مطمئن باش اینا تو رادارشون بیاد جدا شدن یه شیر از گله ی شیرها رو ؛ دوره اش میکنند فجیع ... چرا یک و نیم میلیارد به مملکت ضرر بزنیم؟ ... چرا چیزی رو بفرستیم که دشمن نسبت بهش آگاه میشه و خودش رو در برابرش استتار اطلاعاتی میکنه؟ ... ما باید همه جا باشیم ، حتی با شاهد ، اما اون حضور اصل کاری باید در خفا باشه...:)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دو تا سوال:
ست کام و سار چیه؟

در حوزه این بدون سرنشین ها هیچکدوم مثل گلوبال هاک نیست
عظمتش آدم رو میگیره ، هی فکر میکنم میشه سوارش بشی یه دور بزنی؟
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/29/RQ-4_Global_Hawk.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/72/Global_Hawk_on_the_flight_line.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آمریکائیها یه ضعف خیلی بزرگ دارند...استفاده از تکنولوژی های پیچیده و پیشرفته...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه استفاده از تکنولوزی ضعف نداشتنش چیه ؟
در ضمن ما که دکل های تلوزیونی زمینی رو تقریبا در کل کشور داشتیم چرا رفتیم سراغ پوشش ماهواره ای در سطح کشور ؟ به همون دلیل هم باید بریم دنبال ستکام
من خیلی در مورد مخابرات ماهواره ای نمی دونم اما منطقا ستکام باید پوشش وسیعتر داشته باشه حجم اطلاعاتی که مبادله میکنه خیلی بیشتر باشه و سرعت بهتری داشته باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.