امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]حالا شاید فکر کنید شعار می دم ولی من باید سال آینده برم سربازی مشکلی هم ندارم ! من که این همه دم از خدمت به میهن زدم خوب حالا می رم 2 سالم به مملکت خدمت می کنم چه عیبی داره ؟ [/quote]
داداش من مشکل خدمت کردن نیست.مشکل اینه که مثلا منی که تو فلان کار بیشتر میتونم به کشور خدمت کنم به جاش باید 2 سال را به نگهبانی و بدو بدو و ... بگذرونیم که میشه گفت تلف شدن وقته.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]حالا شاید فکر کنید شعار می دم ولی من باید سال آینده برم سربازی مشکلی هم ندارم ! من که این همه دم از خدمت به میهن زدم خوب حالا می رم 2 سالم به مملکت خدمت می کنم چه عیبی داره ؟ [/quote]
داداش من مشکل خدمت کردن نیست.مشکل اینه که مثلا منی که تو فلان کار بیشتر میتونم به کشور خدمت کنم به جاش باید 2 سال را به نگهبانی و بدو بدو و ... بگذرونیم که میشه گفت تلف شدن وقته.[/quote]

سلام

فکر کنم اگه بری سپاه و اسم بنویسی و بعد ثبت نام اینترنتی کنی ، در صورت تقاضای همون واحد سپاه ، می فرستنت اونجا ....

کلا اگه سرت به تنت می ارزه ( مثل ما نیستی ) و یه چیزی حالیت هست ، اگه بتونی قبل از سر بازی یکی دو ماهی دوندگی کنی کارت راه می افته ....

البته من هم باید بروم سربازی ....

:mrgreen:

افسر :
سرباز 100 بدو دستشویی رو تمیز کن :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام

فکر کنم اگه بری سپاه و اسم بنویسی و بعد ثبت نام اینترنتی کنی ، در صورت تقاضای همون واحد سپاه ، می فرستنت اونجا ....

کلا اگه سرت به تنت می ارزه ( مثل ما نیستی ) و یه چیزی حالیت هست ، اگه بتونی قبل از سر بازی یکی دو ماهی دوندگی کنی کارت راه می افته ....

البته من هم باید بروم سربازی .... [/quote]
اگه بشه که عالیه.میوفتم دنبالش ببینم به کجا میرسیم.
در ضمن خاک پای شما هم هستیم ازین حرفا نزن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: مشمولانی که با معلولان اناث دارای معلولیت جسمی و حرکتی ازدواج کنند به صورت موقت از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند و پس از 5 سال از استمرار ازدواج آن معافیت موقت به دائم تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: مشمولی که همسرش فوت کرده و دارای فرزند صغیر باشد مادامی که ازدواج نکرده از خدمت معاف است. [/quote]

واقعا بايد به اين ادم! تيزهوش گفت زرشك. واقعا نميدونم كدوم ... همچين تصميمايي ميگيره و ملت بدبخت هم بايد گوش و انجام بده. اخه يكي نيست بگه ابله به مسايلي كه به تو مربوط نيست چرا دخالت ميكني. اين مسايل به همونايي كه مربوطه مثل خر تو گل موندن و جامعه رو دستي دستي دارن به باتلاق ميكشن. يكي نيست بگه اخه ... تو كه قوانين رو نميدوني غلط ميكني مياي افاضات ميكني.
خدا بداد مملكت ما برسه. پيش بيني قطعي من اينه كه تا چند سال ديگه خودشون ميفهمن چه گندي زدن و ميان اين شاهكارهاي باهوشانه رو اصلاح ميكنن.
خدا بداد عواقب 1 همچين تصميماتي برسه.
تو همون قانوني تيزهوشانه قبلي كه باعث طلاق خيلي از خانواده ها شد. خدايا همه جوونا رو از دست ادم احمق نجات بده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]حالا شاید فکر کنید شعار می دم ولی من باید سال آینده برم سربازی مشکلی هم ندارم ! من که این همه دم از خدمت به میهن زدم خوب حالا می رم 2 سالم به مملکت خدمت می کنم چه عیبی داره ؟ [/quote]
داداش من مشکل خدمت کردن نیست.مشکل اینه که مثلا منی که تو فلان کار بیشتر میتونم به کشور خدمت کنم به جاش باید 2 سال را به نگهبانی و بدو بدو و ... بگذرونیم که میشه گفت تلف شدن وقته.[/quote]

خدای نکرده خطابم به شما یا بقیه دوستان نبود منظورم خودم بود ! امیدوارم از تخصص شما حالا در هر ارگانی بهترین بهره را ببرند چون این خودش یک خدمت است و شکی درش نیست
موفق باشید :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: مشمولانی که با معلولان اناث دارای معلولیت جسمی و حرکتی ازدواج کنند به صورت موقت از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند و پس از 5 سال از استمرار ازدواج آن معافیت موقت به دائم تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: مشمولی که همسرش فوت کرده و دارای فرزند صغیر باشد مادامی که ازدواج نکرده از خدمت معاف است. [/quote]

واقعا بايد به اين ادم! تيزهوش گفت زرشك. واقعا نميدونم كدوم ... همچين تصميمايي ميگيره و ملت بدبخت هم بايد گوش و انجام بده. اخه يكي نيست بگه ابله به مسايلي كه به تو مربوط نيست چرا دخالت ميكني. اين مسايل به همونايي كه مربوطه مثل خر تو گل موندن و جامعه رو دستي دستي دارن به باتلاق ميكشن. يكي نيست بگه اخه ... تو كه قوانين رو نميدوني غلط ميكني مياي افاضات ميكني.
خدا بداد مملكت ما برسه. پيش بيني قطعي من اينه كه تا چند سال ديگه خودشون ميفهمن چه گندي زدن و ميان اين شاهكارهاي باهوشانه رو اصلاح ميكنن.
خدا بداد عواقب 1 همچين تصميماتي برسه.
تو همون قانوني تيزهوشانه قبلي كه باعث طلاق خيلي از خانواده ها شد. خدايا همه جوونا رو از دست ادم احمق نجات بده.[/quote]

ببخشید شما طرف صحبتتون کیه؟ احتمالا منظورتون جانشین اداره منابع انسانی یا ستاد کل نیروهای مسلح که نیست؟ فکر مینم بهتر هست ادب رو در صحبت هاتون رعایت کنید .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
به گزارش مشرق به نقل از فارس، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس بیان داشت: بر اساس دستور سرلشکر فیروزآبادی اضافه خدمت غیبت سربازانی که خود را تا خرداد سال آینده به خدمت معرفی می‌کنند بخشیده شده است اما این به آن معنا نیست که تبعات غیبت از روی آنها برداشته شود.

وی اذعان داشت: اگر فرد در سن مشمولیت و اعزام، در شرایط انواع معافیت‌ها قرار گرفته باشد ولی به خدمت نیامده و در زمره افراد غایب محسوب شده باشد علاوه بر حذف اضافه خدمت می‌تواند با مراجعه به پلیس + 10 و ارائه مدارک از معافیت خدمتی بهره‌مند شود.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: از آنجایی که سن سربازی در قانون جدید از 18 سال ته 19 سال رسیده یک مقدار حجم کار افزایش یافته لذا مجوز معافیت افراد 45 روز پس از تشکیل پرونده صادر خواهد شد.

کمالی ادامه داد: اما تعداد دیگری از افراد وجود دارند که در زمان اعزامشان از هیچ گونه معافیتی بهره‌مند نبودند ولی در زمان غیبت به دلیل فوت پدر و یا طلاق مادر جزء شرایط کفالت یا معافیت از خدمت قرار گرفته‌اند. از آنجایی که این افراد در زمان قانونی خود به خدمت اعزام نشده‌اند تنها اضافه خدمت آنها بخشوده خواهد شد و نمی‌‌توانند از انواع معافیت‌ها بهره ببرند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به این سوال که آیا معافیت‌های پزشکی نیز جزء این شرایط محسوب خواهد شد یا خیر اذعان داشت: تنها در این شرایط افراد غایب که به صورت غیر قانونی به خدمت نیامده‌اند می‌توانند از معافیت‌ بهره‌مند شوند.
[url=http://www.mashreghnews.ir/fa/news/102297/شرایط-و-ضوابط-بخشش-اضافه-خدمت-سربازان]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام همگی
[quote]
اگه بشه که عالیه.میوفتم دنبالش ببینم به کجا میرسیم. [/quote]دوست عزیز گفته ها و دغدغه هات رو خوندم ولی باید برای تسلی خاطرت عرض کنم که:
من یکی از دوستام افتاد ارتش یکم از فتوشاپ و طراحی سر در میاورد الان پشت رایانه حال میکنه به جای خدمت!!اینم اضافه کنم که این دوستم فقط یه دیپلم ردی از رشته کامپیوتره!!
خیلی واهمه نداشته باش
--------
فک نکنم هیچکس توی سایت به اندازه من از طرف خدمت ضرر کرده باشه
بزارین یه چشمه اش رو بگم که فک نکنین گرفتارتر از شما کسی نیست
:
من دیپلم ریاضی رو گرفتم ولی از اون جایی که به زبان انگلیسی علاقه داشتم توی پیش دانشگاهی سال اول رو میخواستم فقط عمومی ها رو پاس کنم چون رشته زبان فقط از درس های عمومی تو آزمون میاد/همین کار رو هم کردم و از دروس تخصصی ترم 2 هیچکدوم رو پاس نکردم:
فیزیک و شیمی و دیفرانسیل و...خلاصه کنکور دادیم بخاطر 500 تا مجاز نشدم!چون متولد نیمه دوم سال بودم باید تجدیدی میزاشتم تا که مجبور نشم برم خدمت!!
سال بعدش رو همش به تباهی گزروندم/تا رسیدم به امتحانات ترم دو!!!:
همشون رو تونستم پاس کنم جز یکی رو!!!فقط تا پایان بهمن ماه فرصت داشتم برم دانشگاه وگرنه مجبور میشدم برم خدمت!!از اونجایی که ترم یک امتحانات ترم دو هم برگزار میشن/برا همین دیماه هم اون درس رو امتحان دادم ولی قبول نشدم!!!ولی چون نمره ام بالا بود اعتراض زدم و خوشبختانه بعد از دو هفته جواب اومد که قبولی!!
حالا تا ارائه گواهی فارغ التحصیلی هم یه هفته فاصله داریم تا رفتن به خدمت کمتر از دو هفته!!
خلاصه هرطوری بود رفتم دانشگاه ثبت نام کردم
ولی گواهینامه ام چون توی شش ماه نتونستم یه گواهی ارائه بدم برگشت خورده و دوباره باید برم آزمون بدم!!!
بله دوستان این ها فقط خلاصه ای از یک درصد اون زجر هایی که کشیدم تا نرم سربازی
بخاطر همین خدمت من میخوام برم معلم شم تا نرم تو لباس!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
من الان چند ماهي هست كه سربازم با مهندسي عمران
بخشي كه فعاليت ميكنم واحد فاوا هست توي سپاه
در مورد بكار گيري در ضمينه تخصص و ممدرك بايد بگم كه تقريبا 10 در صد موثر هست
بهترين كار براي خدمت راحت تر اينه كه بري دوره تكميلي يا همون كارت سبز رو بگذروني و بصورت جذبي در سپاه استان خودت خدمت كني اينجوري نزديكترين جاي ممكن به محل زندگيت ميافتي ساعت كارت بصورت قانوني از 7 شروع ميشه سا ساعت 2 ممكنه بعضي روزها بيشتر وايسي اونم بستگي به جايي هست كه خدمت ميكني
نگهباني هم داري اونم هم بسته به رده اي هست كه ميافتي معمولا بعضي رده ها افسراشون رو به قرار گاه براي پاسبخشي نميفرستن و اونها رو داخل خود ساختمون به عنوان افسر نگهبان ميگيرن كه خيلي خوبه
خود من الآن بصورت شيفتي و 24 ساعت توي پادگان و 48 ساعت خونه هستم
در كل سربازي وقت تلف كردنه
هيچي ياد نميگيري و بايد از هر كسي كه پايوره اطلاعت كني. وظيفه نظافت رو هم اگه سرباز صفر نداشته باشن به روي دوش افسر ميندازن
من كه توي راحت ترين رده هستم واقعا داره از لحاظ رواني بهم سخت ميگذره فقط ميشينم روز رو شب ميكنم فوقش چندتا نامه تايپ كنم هيچ كاري ندارم بعد وقت اداري هم ميرم توي آسايشگاه ميخوابم . سعي كنيد جز سربازان رده ستادي باشيد.
موفق باشيد
نبود 266 روز ديگه :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این یکی از ظلم هایی است که در این مملکت می شه و حتما حق الناس به حساب میاد.
یک روز خیلی ها باید در محضر خداوند جواب این بی عدالتی هاشون رو پس بدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش مشرق به نقل از فارس، حرکت به سمت دولت الکترونیک و تجمیع اطلاعات یکی از مهمترین نیازهای امروز جامعه محسوب می‌شود. نبود سیستمی جامع برای ساماندهی اطلاعات گذشته و به روز کردن آمار شاید در سال‌های گذشته چندان در نظرها نمود پیدا نمی‌کرد اما هم اکنون نیازهای کشور به گونه‌ای تعریف شده تا در یک جمع‌بندی کلی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اطلاعات در اختیار سازمان‌های مختلف قرار گیرد و تا حد امکان از هرگونه ورود خدشه به اطلاعات و یا جعل مدارک جلوگیری به عمل آید.

سازمان نظام وظیفه عمومی یکی از بزرگترین سازمان‌هایی محسوب می‌شود که در جهت هوشمندسازی اطلاعات اولین گام‌ها را بلند برداشته تا علاوه بر اینکه کارت‌هایی هوشمند در اختیار سربازان قدیم و جدید کشور قرار دهد بلکه پل ارتباطی مناسبی در جهت تبادل اطلاعات ما بین سازمان‌های مختلف پدید آورد. برای بررسی این موضوع در هوای بهاری شده این روزهای زمستان گفت‌وگویی را با سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ترتیب دادیم که شرح آن در زیر می‌آید.

سردار، یکی از مهمترین اقداماتی که هم اکنون از سوی سازمان وظیفه عمومی در حال پیگیری است هوشمندسازی کارت‌های پایان خدمت است. ضرورت‌های انجام این کار چه بود؟

ما برای اینکه بتوانیم اطلاعات قدیم را که به صورت سنتی و کاغذی در دفاتر مختلف نگهداری می‌شد و تایید اصالت آنها با چالش‌های زیادی رو به رو بود را در اختیار داشته باشیم این نیاز را احساس کردیم که به سمت الکترونیکی کردن اطلاعات حرکت کنیم.

ما برای صدور کارت‌های المثنی از طریق داده‌های کاغذی با مشکل رو به رو بودیم لذا باید به سمت سیستمی حرکت می‌کردیم که طی آن اطلاعات تجمیع می‌شد و زمینه‌ها برای خدمات رسانی بهتر به مردم فراهم می‌آمد.

این کار دقیقا از چه زمانی شروع شد؟

اولین واژه‌های این طرح از دو سال پیش در فعالیت‌های سازمان نظام وظیفه تعریف شد. ما باید به این سمت حرکت می‌کردیم تا با تجمیع اطلاعات زمینه را برای برنامه‌ریزی کشور سهل کنیم که این مهم جز با تغییر امکان پذیر نبود.

حال نکته اینجاست که این تغییر مربوط به تحول ظاهری کارت نبود بلکه این کارت‌ها با چیپ‌های کارگزاری شده به منبعی بزرگ از اطلاعات تبدیل شد که در سیستم های مختلف قابل بهره‌برداری است. با این کارت تبادل اطلاعات بین سیستم‌ها و سازمان‌های مختلف فراهم آمده است.

یعنی اگر کسی بخواهد تسهیلات بانکی و یا گذرنامه دریافت کنند دیگر این کارت پروسه رفت و آمد را کم خواد کرد؟

دقیقا. هم اکنون اگر کسی بخواهد گذرنامه، گواهینامه و یا تسهیلات بانکی دریافت کند باید کارت پایان خدمت خود را ارائه کند. حال با تغییر کارت اطلاعات در بین سرویس‌ها و در پشت صحنه به تبادل گذاشته می‌شود. سیستم وظیفه عمومی با بانک در ارتباط است، سیستم گذرنامه با سازمان وظیفه عمومی لینک برقرار کرده، حتی عمق ارتباطات ما به داخل مدارس و دانشگاه‌ها رفته است تا سهولت کاملی در ارائه فعالیت‌ها صورت گیرد. با توجه به ارتباطات برقرار شده به راحتی می‌توان اطلاعات افراد را به روز رسانی کرد و با برنامه‌ریزی مناسبی گام به جلو گذاشت.

به نظر می‌رسد عملا با چنین اقدامی دست بردن در اطلاعات و یا جعل مدارک به کمترین حد خود تقلیل پیدا خواهد کرد.

به نکته خوبی اشاره کردید. وقتی اطلاعات در پشت صحنه به جریان می‌افتد دیگر جایی برای جعل کارت یا اطلاعات وجود نخواهد داشت چرا که اساسا چیزی در دست افراد قرار ندارد که بخواهند قانون شکنی کنند. قبلا افراد کارت‌های پایان خدمت خود را برای کارهای مختلف به سازمان‌ها ارائه می‌کردند ولی از آنجایی که برخی اقدام به تهیه کارت‌های جعلی کرده بودند سازمان‌ها و نهادهای مختلف مجبور بودند برای تایید اصالت کارت از سازمان وظیفه عمومی استعلام کنند. با این تغییر دیگر خیال سازمان‌ها آسوده خواهد شد و حجم زیادی از کار که مربوط به استعلام ها می‌شد از بین خواهد رفت.

پس با این تغییر می‌توان گفت علاوه بر اینکه امکان جعل تا حد زیادی از بین رفته بلکه هزینه‌های سازمانی و فردی نیز در حد قابل توجه‌ای کاهش یافته است.

بله. چون قبلا تمام اطلاعات در دست ما نبود فرد مجبور می‌شد برای گرفتن تاییدیه کارت خود به محل خدمت خود مراجعه کند که این هزینه‌های بسیاری را برای فرد به همراه داشت. اما اکنون با این تغییر در کارت‌ها دیگر افراد با این مشکل دست به گریبان نیستند و سرعت بسیار بالا رفته است. برای مثال دیگر نیاز نیست کسی برای صدور المثنی کارت خود با این معضل رو به رو شود بلکه به راحتی به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و پس از دوره‌ای کوتاه کارت خود را دریافت کند.

من فکر می‌کنم ضمن اینکه هزینه‌های فردی و سازمانی با این کار کاهش پیدا می‌کند بلکه همگی گام موثری برای صرف هزینه‌های اضافه در کشور است. هم اکنون سازمان وظیفه عمومی در ایجاد دولت الکترونیک پیش رو است و با سرعت در ایفای نقش خود گام بر می‌دارد.

جناب کریمی با توجه به اینکه گفتید سیستمی همه جانبه از اطلاعات در کارت پایان خدمت جدید شکل گرفته آیا نیاز است افراد به مانند کارت ملی با تغییر آدرس به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنند و این موضوع را گزارش دهند یا خیر؟

خیر. وقتی موضوع دولت الکترونیک را مطرح کردیم دقیقا چنین موضوعاتی نیز لحاظ شده است. از آنجایی که در سیستم جدید نوعی تبادل اطلاعات پدید آمده وقتی فرد برای تغییر آدرس به ثبت احوال یا پست مراجعه می‌کند سیستم ما نیز تغییرات ایجاد شده در محل سکونت فرد را دریافت خواهد کرد تا شاید اگر زمانی نیاز بود با فرد ارتباط برقرار کنیم این کار در کمترین زمان ایجاد شود.

در اصل نوعی تبادل اطلاعات در سطح کشور در حال شکل‌گیری است که ما در این زمینه در حال ایفای نقش هستیم.

شما در بین صحبت هایتان اشاره کردید که این تغییر کارت برای برنامه‌ریزی‌های کشور صورت گرفته است. آیا این کار برای برنامه‌های دفاعی دوران احتیاط و ضرورت نیز لحاظ شده است؟

وظیفه اصلی سازمان وظیفه عمومی تامین نیروهای مورد نیاز نیروهای مسلح در زمان‌های مختلف است. ما هم اکنون با وجود اینکه کشور در شرایط صلح قرار دارد این وظیفه را انجام می دهیم .این در شرایطی است که فقط دوره ضرورت 24 ماه در نظر گرفته شده است که از طرف افراد سپری می‌شود اگر نیاز باشد ما احضاری را انجام دهیم باید برابر با قانون آموش‌های لازم را ارائه کنیم.

حال این کارت جدید خدمت وظیفه نقش خود را در چنین شرایطی به نمایش می‌گذارد. در این کارت نوع آموزش‌های ارائه شده به فرد ثبت خواهد شد و افراد بر اساس آموزش‌هایی که دیده‌اند به کارگیری می‌شوند. چیپ‌های کارگزاری شده در این کارت‌ها قابلیت بالایی در ذخیره کردن اطلاعات دارند. با این اطلاعات افراد به راحتی در اختیار سازمان‌ها قرار می گیرند و به راحتی تقسیم می‌شوند.

ما با کارت‌های جدید دیگر نیاز به برنامه‌ریزی خاصی در زمینه اعزام نیرو در مواقع اضطرار نداریم چرا که اطلاعات به روز است و به راحتی می‌توان آن‌را استخراج کرد. نکته‌ای که ما در کارت‌های جدید لحاظ کردیم این است که از افراد با توجه به توانمندی‌های حال حاضرشان استفاده کنیم. برای مثال فردی 15 سال پیش با مدرک دیپلم به خدمت سربازی آمده بود و با ادامه تحصیل هم اکنون به یکی از متخصصین پزشکی مبدل شده است. لذا در برنامه‌ریزی‌ها به نحوی کار می‌شود که افراد با عناوین جدیدشان مشغول به فعالیت شوند. اینها از برنامه‌ها و انتظاراتی است که ما از این کارت جدید داریم.

صرف نظر از اینکه ما در بخش احتیاط و ذخیره می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم خدماتی که به افراد ارائه می‌شود به مراتب بازدهی کارت را بسیار بالا برده است.

آیا در زمینه بروز رسانی اطلاعات ارتش و سپاه با شما همگام شده‌اند؟

بله. این طرح به صورت مشترک در تمام نیروهای مسلح اجرایی شده و هم اکنون کارهای خوبی در حال انجام است. طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی یک پروسه دوساله کارت‌های معافیت و پایان خدمت باید به کارت‌های هوشمند تبدیل شوند.

هم اکنون کار برای کارت‌های معافیت آغاز شده

بله. کار در این بخش شروع شده و طبق برنامه‌ این بخش از کار تا اردیبهشت ماه سال 91 به پایان خواهد رسید. بعد از این تاریخ در صورتی که کسی برای تعویض کارت اقدام نکرده باشد کارت وی از درجه اعتبار ساقط و اگر بخواهد خدماتی در کشور دریافت کند با کارت قدیمی که در دستش است دیگر نمی تواند کاری کند.

رنامه ریزی برای این دسته از افراد که به دلیل مشغله یا موارد دیگر از این دست نتوانستند برای تعویض کارت اقدام کنند ندارید؟

ما برای این موضوع هنوز برنامه‌ریزی انجام نداده‌ایم. ما انتظار داریم مردم در تاریخ‌های اعلام شده مراجعه و نسبت به تعویض کارتشان اقدام کنند. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ما توان تعویض تمام کارت‌ها را داریم ولی قاعدتا اگر هرچه دیرتر افراد برای تعویض کارت مراجعه کنند از آن طرف دیرتر می‌توانند کارت جدید خود را دریافت کنند. این دسته از افراد با مشکل رو به رو خواهند شد.

هم اکنون بر اساس آمار حاصل تعداد قابل توجهی از مردم به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کرده‌اند اما با این وجود از مردم تقاضا می‌شود تا در زمان تعیین شده خدمات ارائه شده را دریافت کنند.

اما اگر عذری وجود داشته باشد و فرد به هر دلیلی نتواند برای ارائه مدارک و کارت جدید اقدام کند برنامه ریزی برای آنها صورت خواهد پذیرفت و متعاقبا زمان‌بندی خاصی برای آنها اعلام خواهد شد. اما باید گفت از ابتدای اردیبهشت ماه اولویت کاری ما تغییر کارت‌های پایان خدمت خواهد بود و کارت‌های معافیت از اولویت خارج خواهند شد و ممکن است از زمان تعویضشان طولانی تر شود به طوری که اگر ما طی یک ماه الی 45 روز به صورت عادی اقدام به تعویض کارت می‌کنیم ممکن است طی 2 الی 3 ماه کارت برای این دسته از افراد صادر شود.

پس تعویض کارت‌های پایان خدمت از اردیبهشت ماه کلید خواهد خورد؟

بله. در این مدت باقی مانده امیدواریم نیروهای مسلح اطلاعات خود را در سیستم به روز کنند تا پروسه بررسی اصالت کارت‌ها با سرعت بالایی انجام شود. فکر می‌کنم این کار تا ابتدای اردیبهشت ماه به پایان برسد و ما بتوانیم بعد از این تاریخ زمان‌بندی‌های تغییر کارت‌های پایان خدمت را اعلام کنیم.

شما گفتیتد تا کنون میزان مراجعات بسیار عالی بوده است. حد انتظار شما در مراجعات چه میزان است؟

بر اساس آمار هم اکنون چیزی بالغ بر هشت هزار نفر به صورت روزانه به دفاتر پلیس + 10 مراجعه می‌کنند که ما امیدواریم این آمار به روزی 12 هزار نفر افزایش پیدا کند.

سردار یقینا بسیاری از افرادی که در خارج از کشور اقامت دارند دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت هستند. این دسته از افراد برای تغییر کارت خود باید چه کنند؟

ما جلسات متعددی را با وزارت امور خارجه برگزار کرده‌ایم و طی این جلسات دوستان ما در این وزارتخانه تقبل کرده‌اند مدارک افرادی که در خارج از کشور اقامت دارند را تحویل گرفته و به ما برسانند لذا افراد می‌توانند به سفارتخانه محل زندگی خود مراجعه و مدارک خود را تحویل دهند. سفارتخانه نیز با ارسال مدارک دریافت شده به وزارت امور خارجه زمینه را برای رسیدن این اطلاعات به دست ما فراهم خواهند کرد. همین پروسه بعد از صدور کارت جریان خواهد یافت تا اینکه کارت به دست فرد برسد.

با این رویکرد دیگر نیاز نیست افراد به کشور مراجعه کنند. با تسهیلات فراهم شده کار به سادگی انجام خواهد شد و افراد در این زمینه با مشکل خاصی رو‌به‌رو نیستند.

برای کسانی که دانشجو هستند و یا از معافیت تحصیلی در خارج از کشور بهره می‌برند نیز دادن اطلاعات لازم است یا خیر؟

اگر فرد دانشجو باشد و یا از معافیت تحصیلی استفاده می‌کند هیچ‌گونه کارتی صادر نشده و فرآیندی برای آنها طی نخواهد شد اما کسانی که بعد از تعیین تکلیف نظام وظیفه به خارج از کشور رفته‌اند این قاعده برای آنها طی خواهد شد و باید مدارک خود را به سفارتخانه‌ها تحویل دهند.

تعدادی از افراد هستند که کارت پایان خدمت و یا معافیت خود را گم کرده‌اند. پروسه تعویض برای این افراد چگونه خواهد بود؟

برای صدور کارت المثنی به شیوه دیگری عمل می‌کنیم که از گذشته نیز جریان داشته است. افرادی که تقاضای صدور کارت المثنی را دارند باید به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند و بعد از ارائه مدارک و درج آگهی در روزنامه روند رسیدگی به پرونده خود را آغاز کنند. مدارک به دست ما می‌رسد و نهایتا کارت المثنی برای آنها صادر خواهد شد.

برای کسانی که کارت المثنی می‌خواهند کارت هوشمند صادر خواهد شد تا دیگر نیازی نباشد در پروسه تعویض قرار بگیرد و وقتی دوباره را صرف کنند.

پس برای همین موضوع است که کارت‌های پایان خدمت ازتیرماه امسال برای تمامی سربازان به صورت هوشمند صادر شده؟

بله. ما از تیرماه امسال برای کلیه سربازانی که از خدمت مرخص شده‌اند کارت هوشمند صادر می‌کنیم تا دیگر کارت‌های کاغذی صادر نشود نیازی به طی پروسه تعویض نباشد.

سردار پروسه صدور کارت چگونه است؟

ما از زمان دریافت مدارک رسیدی یک ماهه برای افراد صادر خواهیم کرد. وقتی که مدارک بعد از 24 ساعت به دست ما می‌رسد پیامکی مبنی بر اینکه مدارک فرد را دریافت کرده‌ایم به وی ارسال می‌شود تا فرد خیالش از دریافت شدن مدارک آسوده باشد.

ما تلاشمان بر این است که کارت ظرف مدت یک ماه صادر شود. وقتی که کارت صادر و تحویل پست شد با پیامک بارکد پستی و تاریخ پست به فرد اعلام می‌شود.

اما نکته اینجاست، هرچه ما به زمان پایانی تعویض کارت نزدیک می‌شویم کار فشرده‌تر خواهد شد و یقینا زمان پروسه صدور کارت افزایش خواهد یافت.

یقینا کسی که پرونده تشکیل می‌دهد باید کارت پایان خدمتش را تحویل دهد. اگر در این بازه فرد بخواهد معامله‌ای انجام دهد آیا مجوز قانونی دارد؟

ما به افراد رسید تحویل خواهیم داد که حکم جایگزین کارت پایان خدمت را دارد. یعنی فرد می‌تواند با این رسید و تا زمانی که از اعتبار برخوردار است به معاملات خود بپردازد. اما اگر پروسه صدور کارت طولانی شد افراد می توانند نسبت به تمدید زمان این رسید اقدام کنند و کار خود را از طریق دفاتر پلیس + ۱۰ پیگیری کنند.

ما از مردم تقاضا می‌کنیم که در زمان‌های اعلام شده مراجعه کرده و روندی کاری خود را با اختلال روبه‌رو نسازند.

با سپاس از وقتی که در اختیار ما قرار دادید.
[url=http://www.mashreghnews.ir/fa/news/103431/توصیه-سازمان-نظام-وظیفه-به-خدمت-رفته-ها]مشرق[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از کشورای پیشرفته یا همون جهان اول کشوری هست که سربازی اجباری داشته باشه مثل ایران؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توصیه سازمان نظام وظیفه به خدمت رفته ها
جانشین سازمان نظام وظیفه بر این باور است که کارت‌های هوشمند پایان خدمت حرکتی به سمت تحقق دولت الکترونیک است. وی می‌گویدکه اگر افراد در زمان تعیین شده برای تعویض اقدام نکنند صدور کارت آنها از اولویت خارج و با تاخیر انجام خواهد شد.
به گزارش مشرق به نقل از فارس، حرکت به سمت دولت الکترونیک و تجمیع اطلاعات یکی از مهمترین نیازهای امروز جامعه محسوب می‌شود. نبود سیستمی جامع برای ساماندهی اطلاعات گذشته و به روز کردن آمار شاید در سال‌های گذشته چندان در نظرها نمود پیدا نمی‌کرد اما هم اکنون نیازهای کشور به گونه‌ای تعریف شده تا در یک جمع‌بندی کلی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اطلاعات در اختیار سازمان‌های مختلف قرار گیرد و تا حد امکان از هرگونه ورود خدشه به اطلاعات و یا جعل مدارک جلوگیری به عمل آید.

سازمان نظام وظیفه عمومی یکی از بزرگترین سازمان‌هایی محسوب می‌شود که در جهت هوشمندسازی اطلاعات اولین گام‌ها را بلند برداشته تا علاوه بر اینکه کارت‌هایی هوشمند در اختیار سربازان قدیم و جدید کشور قرار دهد بلکه پل ارتباطی مناسبی در جهت تبادل اطلاعات ما بین سازمان‌های مختلف پدید آورد. برای بررسی این موضوع در هوای بهاری شده این روزهای زمستان گفت‌وگویی را با سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ترتیب دادیم که شرح آن در زیر می‌آید.

سردار، یکی از مهمترین اقداماتی که هم اکنون از سوی سازمان وظیفه عمومی در حال پیگیری است هوشمندسازی کارت‌های پایان خدمت است. ضرورت‌های انجام این کار چه بود؟

ما برای اینکه بتوانیم اطلاعات قدیم را که به صورت سنتی و کاغذی در دفاتر مختلف نگهداری می‌شد و تایید اصالت آنها با چالش‌های زیادی رو به رو بود را در اختیار داشته باشیم این نیاز را احساس کردیم که به سمت الکترونیکی کردن اطلاعات حرکت کنیم.

ما برای صدور کارت‌های المثنی از طریق داده‌های کاغذی با مشکل رو به رو بودیم لذا باید به سمت سیستمی حرکت می‌کردیم که طی آن اطلاعات تجمیع می‌شد و زمینه‌ها برای خدمات رسانی بهتر به مردم فراهم می‌آمد.

این کار دقیقا از چه زمانی شروع شد؟

اولین واژه‌های این طرح از دو سال پیش در فعالیت‌های سازمان نظام وظیفه تعریف شد. ما باید به این سمت حرکت می‌کردیم تا با تجمیع اطلاعات زمینه را برای برنامه‌ریزی کشور سهل کنیم که این مهم جز با تغییر امکان پذیر نبود.

حال نکته اینجاست که این تغییر مربوط به تحول ظاهری کارت نبود بلکه این کارت‌ها با چیپ‌های کارگزاری شده به منبعی بزرگ از اطلاعات تبدیل شد که در سیستم های مختلف قابل بهره‌برداری است. با این کارت تبادل اطلاعات بین سیستم‌ها و سازمان‌های مختلف فراهم آمده است.

یعنی اگر کسی بخواهد تسهیلات بانکی و یا گذرنامه دریافت کنند دیگر این کارت پروسه رفت و آمد را کم خواد کرد؟

دقیقا. هم اکنون اگر کسی بخواهد گذرنامه، گواهینامه و یا تسهیلات بانکی دریافت کند باید کارت پایان خدمت خود را ارائه کند. حال با تغییر کارت اطلاعات در بین سرویس‌ها و در پشت صحنه به تبادل گذاشته می‌شود. سیستم وظیفه عمومی با بانک در ارتباط است، سیستم گذرنامه با سازمان وظیفه عمومی لینک برقرار کرده، حتی عمق ارتباطات ما به داخل مدارس و دانشگاه‌ها رفته است تا سهولت کاملی در ارائه فعالیت‌ها صورت گیرد. با توجه به ارتباطات برقرار شده به راحتی می‌توان اطلاعات افراد را به روز رسانی کرد و با برنامه‌ریزی مناسبی گام به جلو گذاشت.

به نظر می‌رسد عملا با چنین اقدامی دست بردن در اطلاعات و یا جعل مدارک به کمترین حد خود تقلیل پیدا خواهد کرد.

به نکته خوبی اشاره کردید. وقتی اطلاعات در پشت صحنه به جریان می‌افتد دیگر جایی برای جعل کارت یا اطلاعات وجود نخواهد داشت چرا که اساسا چیزی در دست افراد قرار ندارد که بخواهند قانون شکنی کنند. قبلا افراد کارت‌های پایان خدمت خود را برای کارهای مختلف به سازمان‌ها ارائه می‌کردند ولی از آنجایی که برخی اقدام به تهیه کارت‌های جعلی کرده بودند سازمان‌ها و نهادهای مختلف مجبور بودند برای تایید اصالت کارت از سازمان وظیفه عمومی استعلام کنند. با این تغییر دیگر خیال سازمان‌ها آسوده خواهد شد و حجم زیادی از کار که مربوط به استعلام ها می‌شد از بین خواهد رفت.

پس با این تغییر می‌توان گفت علاوه بر اینکه امکان جعل تا حد زیادی از بین رفته بلکه هزینه‌های سازمانی و فردی نیز در حد قابل توجه‌ای کاهش یافته است.

بله. چون قبلا تمام اطلاعات در دست ما نبود فرد مجبور می‌شد برای گرفتن تاییدیه کارت خود به محل خدمت خود مراجعه کند که این هزینه‌های بسیاری را برای فرد به همراه داشت. اما اکنون با این تغییر در کارت‌ها دیگر افراد با این مشکل دست به گریبان نیستند و سرعت بسیار بالا رفته است. برای مثال دیگر نیاز نیست کسی برای صدور المثنی کارت خود با این معضل رو به رو شود بلکه به راحتی به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و پس از دوره‌ای کوتاه کارت خود را دریافت کند.

من فکر می‌کنم ضمن اینکه هزینه‌های فردی و سازمانی با این کار کاهش پیدا می‌کند بلکه همگی گام موثری برای صرف هزینه‌های اضافه در کشور است. هم اکنون سازمان وظیفه عمومی در ایجاد دولت الکترونیک پیش رو است و با سرعت در ایفای نقش خود گام بر می‌دارد.

جناب کریمی با توجه به اینکه گفتید سیستمی همه جانبه از اطلاعات در کارت پایان خدمت جدید شکل گرفته آیا نیاز است افراد به مانند کارت ملی با تغییر آدرس به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنند و این موضوع را گزارش دهند یا خیر؟

خیر. وقتی موضوع دولت الکترونیک را مطرح کردیم دقیقا چنین موضوعاتی نیز لحاظ شده است. از آنجایی که در سیستم جدید نوعی تبادل اطلاعات پدید آمده وقتی فرد برای تغییر آدرس به ثبت احوال یا پست مراجعه می‌کند سیستم ما نیز تغییرات ایجاد شده در محل سکونت فرد را دریافت خواهد کرد تا شاید اگر زمانی نیاز بود با فرد ارتباط برقرار کنیم این کار در کمترین زمان ایجاد شود.

در اصل نوعی تبادل اطلاعات در سطح کشور در حال شکل‌گیری است که ما در این زمینه در حال ایفای نقش هستیم.

شما در بین صحبت هایتان اشاره کردید که این تغییر کارت برای برنامه‌ریزی‌های کشور صورت گرفته است. آیا این کار برای برنامه‌های دفاعی دوران احتیاط و ضرورت نیز لحاظ شده است؟

وظیفه اصلی سازمان وظیفه عمومی تامین نیروهای مورد نیاز نیروهای مسلح در زمان‌های مختلف است. ما هم اکنون با وجود اینکه کشور در شرایط صلح قرار دارد این وظیفه را انجام می دهیم .این در شرایطی است که فقط دوره ضرورت 24 ماه در نظر گرفته شده است که از طرف افراد سپری می‌شود اگر نیاز باشد ما احضاری را انجام دهیم باید برابر با قانون آموش‌های لازم را ارائه کنیم.

حال این کارت جدید خدمت وظیفه نقش خود را در چنین شرایطی به نمایش می‌گذارد. در این کارت نوع آموزش‌های ارائه شده به فرد ثبت خواهد شد و افراد بر اساس آموزش‌هایی که دیده‌اند به کارگیری می‌شوند. چیپ‌های کارگزاری شده در این کارت‌ها قابلیت بالایی در ذخیره کردن اطلاعات دارند. با این اطلاعات افراد به راحتی در اختیار سازمان‌ها قرار می گیرند و به راحتی تقسیم می‌شوند.

ما با کارت‌های جدید دیگر نیاز به برنامه‌ریزی خاصی در زمینه اعزام نیرو در مواقع اضطرار نداریم چرا که اطلاعات به روز است و به راحتی می‌توان آن‌را استخراج کرد. نکته‌ای که ما در کارت‌های جدید لحاظ کردیم این است که از افراد با توجه به توانمندی‌های حال حاضرشان استفاده کنیم. برای مثال فردی 15 سال پیش با مدرک دیپلم به خدمت سربازی آمده بود و با ادامه تحصیل هم اکنون به یکی از متخصصین پزشکی مبدل شده است. لذا در برنامه‌ریزی‌ها به نحوی کار می‌شود که افراد با عناوین جدیدشان مشغول به فعالیت شوند. اینها از برنامه‌ها و انتظاراتی است که ما از این کارت جدید داریم.

صرف نظر از اینکه ما در بخش احتیاط و ذخیره می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم خدماتی که به افراد ارائه می‌شود به مراتب بازدهی کارت را بسیار بالا برده است.

آیا در زمینه بروز رسانی اطلاعات ارتش و سپاه با شما همگام شده‌اند؟

بله. این طرح به صورت مشترک در تمام نیروهای مسلح اجرایی شده و هم اکنون کارهای خوبی در حال انجام است. طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی یک پروسه دوساله کارت‌های معافیت و پایان خدمت باید به کارت‌های هوشمند تبدیل شوند.

هم اکنون کار برای کارت‌های معافیت آغاز شده

بله. کار در این بخش شروع شده و طبق برنامه‌ این بخش از کار تا اردیبهشت ماه سال 91 به پایان خواهد رسید. بعد از این تاریخ در صورتی که کسی برای تعویض کارت اقدام نکرده باشد کارت وی از درجه اعتبار ساقط و اگر بخواهد خدماتی در کشور دریافت کند با کارت قدیمی که در دستش است دیگر نمی تواند کاری کند.

رنامه ریزی برای این دسته از افراد که به دلیل مشغله یا موارد دیگر از این دست نتوانستند برای تعویض کارت اقدام کنند ندارید؟

ما برای این موضوع هنوز برنامه‌ریزی انجام نداده‌ایم. ما انتظار داریم مردم در تاریخ‌های اعلام شده مراجعه و نسبت به تعویض کارتشان اقدام کنند. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ما توان تعویض تمام کارت‌ها را داریم ولی قاعدتا اگر هرچه دیرتر افراد برای تعویض کارت مراجعه کنند از آن طرف دیرتر می‌توانند کارت جدید خود را دریافت کنند. این دسته از افراد با مشکل رو به رو خواهند شد.

هم اکنون بر اساس آمار حاصل تعداد قابل توجهی از مردم به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کرده‌اند اما با این وجود از مردم تقاضا می‌شود تا در زمان تعیین شده خدمات ارائه شده را دریافت کنند.

اما اگر عذری وجود داشته باشد و فرد به هر دلیلی نتواند برای ارائه مدارک و کارت جدید اقدام کند برنامه ریزی برای آنها صورت خواهد پذیرفت و متعاقبا زمان‌بندی خاصی برای آنها اعلام خواهد شد. اما باید گفت از ابتدای اردیبهشت ماه اولویت کاری ما تغییر کارت‌های پایان خدمت خواهد بود و کارت‌های معافیت از اولویت خارج خواهند شد و ممکن است از زمان تعویضشان طولانی تر شود به طوری که اگر ما طی یک ماه الی 45 روز به صورت عادی اقدام به تعویض کارت می‌کنیم ممکن است طی 2 الی 3 ماه کارت برای این دسته از افراد صادر شود.

پس تعویض کارت‌های پایان خدمت از اردیبهشت ماه کلید خواهد خورد؟

بله. در این مدت باقی مانده امیدواریم نیروهای مسلح اطلاعات خود را در سیستم به روز کنند تا پروسه بررسی اصالت کارت‌ها با سرعت بالایی انجام شود. فکر می‌کنم این کار تا ابتدای اردیبهشت ماه به پایان برسد و ما بتوانیم بعد از این تاریخ زمان‌بندی‌های تغییر کارت‌های پایان خدمت را اعلام کنیم.

شما گفتیتد تا کنون میزان مراجعات بسیار عالی بوده است. حد انتظار شما در مراجعات چه میزان است؟

بر اساس آمار هم اکنون چیزی بالغ بر هشت هزار نفر به صورت روزانه به دفاتر پلیس + 10 مراجعه می‌کنند که ما امیدواریم این آمار به روزی 12 هزار نفر افزایش پیدا کند.

سردار یقینا بسیاری از افرادی که در خارج از کشور اقامت دارند دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت هستند. این دسته از افراد برای تغییر کارت خود باید چه کنند؟

ما جلسات متعددی را با وزارت امور خارجه برگزار کرده‌ایم و طی این جلسات دوستان ما در این وزارتخانه تقبل کرده‌اند مدارک افرادی که در خارج از کشور اقامت دارند را تحویل گرفته و به ما برسانند لذا افراد می‌توانند به سفارتخانه محل زندگی خود مراجعه و مدارک خود را تحویل دهند. سفارتخانه نیز با ارسال مدارک دریافت شده به وزارت امور خارجه زمینه را برای رسیدن این اطلاعات به دست ما فراهم خواهند کرد. همین پروسه بعد از صدور کارت جریان خواهد یافت تا اینکه کارت به دست فرد برسد.

با این رویکرد دیگر نیاز نیست افراد به کشور مراجعه کنند. با تسهیلات فراهم شده کار به سادگی انجام خواهد شد و افراد در این زمینه با مشکل خاصی رو‌به‌رو نیستند.

برای کسانی که دانشجو هستند و یا از معافیت تحصیلی در خارج از کشور بهره می‌برند نیز دادن اطلاعات لازم است یا خیر؟

اگر فرد دانشجو باشد و یا از معافیت تحصیلی استفاده می‌کند هیچ‌گونه کارتی صادر نشده و فرآیندی برای آنها طی نخواهد شد اما کسانی که بعد از تعیین تکلیف نظام وظیفه به خارج از کشور رفته‌اند این قاعده برای آنها طی خواهد شد و باید مدارک خود را به سفارتخانه‌ها تحویل دهند.

تعدادی از افراد هستند که کارت پایان خدمت و یا معافیت خود را گم کرده‌اند. پروسه تعویض برای این افراد چگونه خواهد بود؟

برای صدور کارت المثنی به شیوه دیگری عمل می‌کنیم که از گذشته نیز جریان داشته است. افرادی که تقاضای صدور کارت المثنی را دارند باید به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند و بعد از ارائه مدارک و درج آگهی در روزنامه روند رسیدگی به پرونده خود را آغاز کنند. مدارک به دست ما می‌رسد و نهایتا کارت المثنی برای آنها صادر خواهد شد.

برای کسانی که کارت المثنی می‌خواهند کارت هوشمند صادر خواهد شد تا دیگر نیازی نباشد در پروسه تعویض قرار بگیرد و وقتی دوباره را صرف کنند.

پس برای همین موضوع است که کارت‌های پایان خدمت ازتیرماه امسال برای تمامی سربازان به صورت هوشمند صادر شده؟

بله. ما از تیرماه امسال برای کلیه سربازانی که از خدمت مرخص شده‌اند کارت هوشمند صادر می‌کنیم تا دیگر کارت‌های کاغذی صادر نشود نیازی به طی پروسه تعویض نباشد.

سردار پروسه صدور کارت چگونه است؟

ما از زمان دریافت مدارک رسیدی یک ماهه برای افراد صادر خواهیم کرد. وقتی که مدارک بعد از 24 ساعت به دست ما می‌رسد پیامکی مبنی بر اینکه مدارک فرد را دریافت کرده‌ایم به وی ارسال می‌شود تا فرد خیالش از دریافت شدن مدارک آسوده باشد.

ما تلاشمان بر این است که کارت ظرف مدت یک ماه صادر شود. وقتی که کارت صادر و تحویل پست شد با پیامک بارکد پستی و تاریخ پست به فرد اعلام می‌شود.

اما نکته اینجاست، هرچه ما به زمان پایانی تعویض کارت نزدیک می‌شویم کار فشرده‌تر خواهد شد و یقینا زمان پروسه صدور کارت افزایش خواهد یافت.

یقینا کسی که پرونده تشکیل می‌دهد باید کارت پایان خدمتش را تحویل دهد. اگر در این بازه فرد بخواهد معامله‌ای انجام دهد آیا مجوز قانونی دارد؟

ما به افراد رسید تحویل خواهیم داد که حکم جایگزین کارت پایان خدمت را دارد. یعنی فرد می‌تواند با این رسید و تا زمانی که از اعتبار برخوردار است به معاملات خود بپردازد. اما اگر پروسه صدور کارت طولانی شد افراد می توانند نسبت به تمدید زمان این رسید اقدام کنند و کار خود را از طریق دفاتر پلیس + ۱۰ پیگیری کنند.

ما از مردم تقاضا می‌کنیم که در زمان‌های اعلام شده مراجعه کرده و روندی کاری خود را با اختلال روبه‌رو نسازند.

منبع:مشرق نیوز
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/103431/%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%88%D8%B8%DB%8C%D9%81%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اعلام شرايط جديد معافيت يگانه فرزند مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمند مراقبت
گروه ناجا- درمقررات جديد خدمت وظيفه عمومي در معافيت كفالت يگانه فرزند مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمند مراقبت ، سن پدراز 59 سال تمام به 65 سال تمام تغيير يافت.

به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا "سرهنگ محمد رضا اكبرحلوايي" معاون مشمولان و امورمعافيت هاي اين سازمان بااشاره به اجرايي شدن شرايط جديد مربوط به معافيت يگانه فرزند مراقب يا نگهدارنده پدر نيازمندمراقبت گفت :برابر قانون خدمت وظيفه عمومي ، شرط بهره مندي مشمولان غير غايبي كه يگانه مراقب و نگهدارنده پدر مي باشند ، نيازمندي پدر به مراقبت است كه بايد از سوي شوراي پزشكي احراز گردد و اشخاصي كه داراي كهولت سن باشند نيازي به طرح پرونده آنان در شوراي پزشكي نمي باشد.

سرهنگ محمدرضا اكبر حلوايي افزود: برابر بررسي هاي صورت گرفته توسط ستادكل نيروهاي مسلح اتمام 65 سالگي بعنوان كبر سن تعيين گرديده و در نتيحه از پنجم فروردين ماه سال 91 مشمولان غير غايبي كه پدر آنان وارد 66 سالگي شود بدون طرح پرونده در شوراي پزشكي ، مورد رسيدگي قرار خواهندگرفت و درخصوص پدران كمتراز 65 سال تمام ، اعطاي معافيت منوط به تعيين نيازمندي پدر مشمول به مراقبت توسط شوراي پزشكي مي باشد.

وي درخصوص رسيدگي به درخواست هايي كه مربوط به مقررات سابق يگانه مراقب پدر بالاي 59سال بوده اعلام داشت : افرادي كه درخواست خود را تا پايان روزچهارم فروردين ماه سال91دردفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس +10) به ثبت رسانيده باشند مشروط به اينكه هنگام ثبت در خواست در سن مشموليت بوده و واجد شرايط معافيت بوده باشند رسيدگي به درخواست آنان برابر مقررات سابق يعني سن 59 سال تمام پدر بلامانع است.
[url=http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&ID=c9c4bef4-f9d5-49bd-b968-e106839ffcf9&LayoutID=26e2a87c-aaf5-4502-ba49-4b1e474cd4de&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از لینک زیر قانون نظام وظیفه را دانلود کنید .
[url=http://www.police.ir/portal/File/ShowFile.aspx?ID=362a0d36-97c8-40f8-872f-dd32e78e8919]قانون نظام وظیفه[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط FLANKER
      http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385294.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385295.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385335.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385333.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385300.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385309.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385302.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385304.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385306.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385307.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385334.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385336.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385337.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385338.jpg
    • توسط parsneet
      بسم الله الرحمن الرحیم

تاپیک حاضر با محوریت پوشش خبر ها و اطلاعات مسابقات نظامی برگزار شده در ایران و همچنین شرکت تیم های ایرانی در سایر مسابقات بین المللی نظامی می باشد .

مقدمه :
      مسابقات نظامی هر ساله در سراسر جهان با شرکت پرسنل نظامی ( به صورت داخلی و یا بین المللی ) برگزار می گردد . این گونه مسابقات علی رقم اینکه از قواعد و استاندارد متحدی برخوردار نیستند ( منظور نبودن کمیته جامع و قوانین واحده بین المللی در رشته های تخصصی می باشد ) اما تا حدودی پیرو قواعد و ضوابط برگزاری رزمایش های نظامی هستند . ( البته تیم های ورزشی و مسابقات ارتش های جهان (CISM) تا حدودی متفاوت از سایر مسابقات تخصصی هستند که در ذیل به آن اشاره خواهد گردید )
      اساساً هدف از برگزاری این گونه مسابقات تخصصی بالا بردن آمادگی پرسنل و ایجاد حس رقابت و افزایش انگیزش پرسنل نظامی جهت فراگیری مهارت های تخصصی است . و همچنین سنجش توانمندی پرسنل در مقایسه با واحد های مشابه در ارگان های نظامی داخلی و یا ارتش های خارجی دیگر است . پس تا حدودی می توان بیان کرد که تیم های شرکت کننده ( در مسابقات بین المللی ) عموماً از بین کشور های دوست و یا هم پیمان ( و یا حداقل غیر متخاصم ) انتخاب می شوند و برای سنجش توانایی های تخصصی شان گرد هم می آیند . و همچنین حتی گاهی می تواند بیان گر همسویی کشور های شرکت کنند و حامل پیام های خاص برای ارتش های رقیب شان نیز باشند .

تاریخچه :
      می توان به نوعی اولین مسابقات نظامی ( با تاکید و اولویت دادن به پرسنل نظامی ) را به یونان باستان نسب داد . در رویدادی جشن گونه که عموما" ( و نه اختصاصاً ) پرسنل نظامی در آن شرکت می کردند تا آمادگی جسمانی و مهارت های کار با سلاح در رقابت با حریفان را بسنجند . در ادامه و ظهور امپراطوری روم باستان این نوع مسابقات چهره خشن تر و جدی تری به خود گرفت به گونه ای که مکان های اختصاصی مانند کلوزیوم (Colosseum) و همچنین شرکت کنندگان مخصوص بنام گلادیاتور (Gladiator) برای شرکت در آن تربیت می گردیدند .
      این مسابقات شرحی مفصل دارد ولی به اختصار : برگزاری آن در قرون مختلف تکامل یافته و عموماً شرکت کنندگان آن از بین سربازان قوای شکست خورده در جنگ با امپراطوری روم انتخاب می شدند و در بین خیل عظیم از این سربازان که در مسابقات محلی و ایالات های مستعمره روم برگذار می شد برگزیدگان ( که یقیناً تعداد کمی از آنان بودند) می توانستند آزادی خود را به دست آورند . ولی جنگجویانی نیز بودند که به خاطر بدست آوردن پول و یا شهرت نسبت به شرکت در این مسابقات خونین اقدام می کردند . این مسابقات که به خشونت بی پروا و ضد انسانی اش معروف گشته بود بدون فایده هم البته نبود . ( البته فواید آن از دید فرماندهان نظامی ) باید اشاره کرد که تمامی این مسابقات به نبرد های خونین تن به تن اختصاص نداشت بلکه اکثر این رویداد ها به باز سازی نبرد های روم در مقابل دشمنانش مختص می شد ( یقیناً آن نبردهای که در آن پیروز گردیده بودند تا خاطرات ، تکنیک های رزم و قهرمانان آن را مرور و زنده نگاه دارند ) عده ای از سربازان لباس های قوای دشمن را بر تن می کردند و سربازانی دیگر که نقش نیروهای رومی را داشتند با بکارگیری ارابه و اسب و سلاح های آن دوران در چندین پرده که گاهی تا چند روز نیز ادامه می یافت آن نبرد خاص را باز سازی می کردند . از نحوه یورش قوای مهاجم گرفته تا نبرد های تن به تن ، عبور از رودخانه ، یورش سواره نظام ، محاصره قلعه ها و یقیناً نمایش پیروز مندانه و دلاورانه ارتش رومی بر حریف خود !

در عصر جدید ایده مسابقات نظامی بعد از پایان جنگ جهانی اول شکل گرفت . در سال 1919 پس از جنگ جهانی اول ، بازی های بین متفقین توسط شورای ورزشی نیروهای متفقین ژنرال جان پرشینگ سازماندهی شد و 1500 ورزشکار از 18 کشور را گرد هم آورد تا در 24 رشته ورزشی به رقابت بپردازند. این رویداد در Joinville-le-Pont فرانسه برگزار شد . و طی سالهای بعد در ماه مه 1946 ، پس از جنگ جهانی دوم ، شورای ورزشی نیروهای متفقین توسط سرهنگ هانری دبروس و پنج‌گانه المپیک توسط سرگرد رائول مولت احیا شد و در  7 تا 8 سپتامبر همان سال دومین بازی‌های بین متفقین در برلین (در المپیاستادیون , محل برگزاری بازی های المپیک 1936) برگزار شد .

چند ماه بعد، با پایان دادن به شورای ورزش نیروهای متفقین ، سرهنگ دبروس و سرگرد مولت مسابقات ارتش های جهان (CISM) را در 18 فوریه 1948 تأسیس کردند . اعضای موسس آن بلژیک ، دانمارک ، فرانسه ، لوکزامبورگ و هلند بودند . در سال 1950، آرژانتین و مصر به عضویت آن درآمدند. در سال 1951 ایالات متحده به آن پیوست . در سال 1952 عراق ، لبنان ، پاکستان و سوریه و دو سال بعد برزیل به عضویت آن درآمدند . و همچنین کانادا در سال 1985 وارد آن شد . سپس در سال 1991 با پایان جنگ سرد سازمان رقیب پیمان ورشو کمیته ورزش ارتش متفقین (SKDA) با CISM ادغام شد و خبر از پیوستن 31 کشور و عضو جدید و سایر کشورهای مرتبط با بلوک شوروی را داد. این پیشرفت سریع منجر به رسمیت شناختن توسط نهادهای بین المللی از جمله IOC شد. قبل از سال 1995 CISM هر سال 15 تا 20 مسابقات جهانی را برگزار می کرد. از سال 1995  CISM هر چهار سال یک بار بازی های جهانی نظامی را که یک رویداد چند ورزشی است با شرکت نمایندگانی از ارتشهای 127 کشور دنیا سازماندهی می کند .

رویدادها
      برگزاری مسابقات مرتبط با ارتش های جهان طیف متنوعی را در بر می گیرد و بلوک های سیاسی و جغرافیایی متعدد سعی در برگزاری رویدادهای مشابه زیادی جهت بالا بردن مهارت پرسنل خود دارند . اما به نوعی اهداف برگزاری این چنین مسابقاتی تنها به بالا بردن مهارت ها محدود نمی گردد . بلکه برپایی نمایشگاه های تخصصی تجهیزات تیراندازی و حتی ماشین آلات زرهی و تسلیحات انفرادی و البسه نظامی و ... در حاشیه این مسابقات بیان گر این است که این رویدادها مکانی است تا برنامه ریزان و دست اندرکاران نظامی کشور های مختلف به عرضه و کسب اطلاعات و سنجش آمادگی قوای نظامی پیرامونی خود اقدام نمایند .

به برخی از این رویدادها می توان به اختصار اشاره کرد مانند :
      - مسابقات بین المللی پنج گانه ورزشی ( تیراندازی سرعت و دقت ، میدان موانع ، شنا ۵۰ متر با مانع ، دو صحرانوردی ۸ کیلومتر و پرتاب نارنجک )
      - مسابقات بین المللی نظامی پهپادی ارتش های جهان
      - مسابقات بین‌المللی نظامی غواصی در عمق
      - مسابقات بین‌المللی نظامی جهت یابی
      - مسابقات بین‌المللی نظامی بیاتلون زرهی روسیه
      - مسابقات سراسری امنیت سایبری در آمریکا
      و ...

بازتاب و آثار
      برای بیان تاثیر حضور بین المللی تیم های نظامی و ترتیب دادن این چنین مسابقاتی منعکس کردن دیدگاه بعضی از تحلیل گران غربی شاید مفید باشد به عنوان نمونه :
      «واشنگتن فری بیکن» «جوزف هومیر» تحلیلگر امنیت ملی : روسیه و چین در نمایش قدرت به آمریکا قصد شرکت در یک بازی‌های بین‌المللی در آمریکای لاتین ( ونزوئلا ) تحت عنوان « تک تیرانداز مرز » را دارند . این  بازی‌های نظامی یکی از واضح ترین نشانه‌ها  از شکل گیری یک ائتلاف ضد ایالات متحده در آمریکای لاتین است. روسیه و متحدانش ( ایران و چین ) با حضور در این مسابقات نظامی در ونزوئلا در حال نمایش قدرت هستند . با عادی سازی تحرکات نظامی دشمنان ایالات متحده در دریای کارائیب ، ما در معرض خطر در آمریکای لاتین هستیم .

در حال حاضر به نظر می رسد که برگزاری این گونه مسابقات در بین نیرو های نظامی منطقه ای و جهانی در حال افزایش هست . مسابقاتی که هم در رشته های عمومی ( آمادگی جسمانی و ورزشی ) و هم رشته های تخصصی ( تیر اندازی ، زرهی و توپخانه ، پهپادی و ... ) با حضور تیم های چندگانه به جدیت پیگیری می شود . قطعا انتخاب تیم های ورزیده در این گونه رقابت ها باعث افزایش اعتماد به نفس پرسنل و همچنین تبلیغات مثبت برای نیرو های نظامی ما نیز خواهد گردید  . همچنین برگزاری مسابقات کشوری و درون مرزی برای ما موجبات حس رقابت و افزایش انگیزش سازمانی را برای نیروهای مسلح ما در پی خواهد داشت . انشالله 

بن پایه :
      https://www.milsport.one/cism/members-nations
      https://www.ilsf.org/about/recognition/cism/
      https://armedforcessports.defense.gov/CISM/Military-World-Games/
      https://en.wikipedia.org/wiki/Colosseum
      https://freebeacon.com/national-security/iran-russia-china-to-run-war-drills-in-latin-america/

گرد آوری جهت انجمن میلیتاری

• توسط GHIAM
      با استفاده از طول استند موشک فاتح، تونستم ابعاد موشک فتح را به دست بیاورم. موشک فتح دارای طول 6.5 متر و قطر 40 سانتیمتر است. این موشک نسبت به فاتح110 حدودا 2.30متر کوتاهتر و 20 سانتیمتر قطر کمتری دارد.  
      هیچ گونه اطلاعاتی از جنس موتور و جنس بدنه موشک وجود ندارد. اما احتمالا فتح موشکی با وزن 800-900 کیلوگرم، برد  200 - 300 کیلومتر و سرجنگی 150-200 کیلوگرمی باشد. به نظر میر‌سد سپاه قرار است این موشک را جایگزین نسخه های اولیه فاتح 110 کند. هرچند سرجنگی سبکتری نسبت به فاتح دارد برای زدن اهداف نرم از جمله زیرساخت‌های نفتی، مراکز صنعتی، اهداف غیرمقاوم نظامی و ... بسیار موثر است. 
      با توجه به ابعاد و وزن موشک فتح، می‌توان 4 تیره از این موشک را مانند فجر 5 از روی حامل IVECO پرتاب کرد.  

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.