Recommended Posts

[quote]دوستان ديگه در سايت خبري از تحليل هاي فني نيست قديمي هاي سايت هم زدن به نا اميدي ديگه از بقيه انتظاري نيست :oops:[/quote]

نه دوست عزیز نا امیدی دیگه چیه اینهمه پیشرفت کردیم یا دوستان باورون نمیشه یا نمی خوهن باور کنن من قصد جسارت ندارم دوستان. قدیمیهای سایت هم هر کدام براشون کار زندگی دارن شاید به دلیل شلوغی سر نمیان icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تبریک
عکسش کو ؟
همون راداره که شبیه پرچم ایرانه یه یا جدیدتر ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تنها نقطه قوت این مصاحبه تاریخچه ورود رادار به ایران هست. یعنی اگر کسی دنبال مسائل تاریخی باشه می تونه بفهمه فلان رادار در چه سالی وارد ایران شده.

امواج رادیویی دسته ای از امواج الکترومغناطیسی هستند. امواج اکس، ماورابنفش، مادون قرمز و نور مرئی نیز به همچنین. یعنی همه اینها قسمت یا طیفی از امواج الکترومغناطیسی می باشند.
اینکه با استفاده از صدا و یا دیگر مشخصه ها هواپیمای رادارگریز رو کشف کنند از اون حرفهاست. کلمه stealth به انگلیسی به معنای حرکت مخفی است. یعنی منظور اینه که این هواپیما علاوه بر اینکه امضای راداری خیلی کوچکی داره بلکه امضای حرارتی و صوتی اندکی هم داره. گازهای خروجی اگزوز به نحوی با هوای اطراف ترکیب می شه که کمتر موشک مادون قرمزی بتونه روی این هواپیما قفل کنه. در زمینه موشک صدایاب هم من هنوز چیزی نشنیدم.البته از صدای خروجی برای هدف گیری استفاده می شه اما در زیردریایی ها نه در هواپیماها. علتش هم اینه که محیط آب با هوا کلا از نظر فیزیکی فرق داره.

یکی از دوستان به نکته حساسی اشاره کرد. حالا ما فرضا اینها رو کشف کردیم با چی می خواهیم بکشونیمشون پایین؟ تنها راهی که به نظر من می رسه بازگشت به زمان جنگ جهانی دومه. یعنی با خلبانانی که در هوا با چشم به دنبال هدف می گردند. اون هم با وسعت کشوری مثه ایران فکر کنم دست کم یه 2تا 3 هزار تا هواپیما بخواد ولی خداوکیلی عملیه.

درباره مسائل فنی در زمینه کشف رادارگریزها مطالب خوبی قبلا توسط دوستان تهیه شده که بهتره دوستانی که جدیدا به سایت پیوستند در قسمت الکترونیک بگردند دنبالش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تنها نقطه قوت این مصاحبه تاریخچه ورود رادار به ایران هست. یعنی اگر کسی دنبال مسائل تاریخی باشه می تونه بفهمه فلان رادار در چه سالی وارد ایران شده.

امواج رادیویی دسته ای از امواج الکترومغناطیسی هستند. امواج اکس، ماورابنفش، مادون قرمز و نور مرئی نیز به همچنین. یعنی همه اینها قسمت یا طیفی از امواج الکترومغناطیسی می باشند.
اینکه با استفاده از صدا و یا دیگر مشخصه ها هواپیمای رادارگریز رو کشف کنند از اون حرفهاست. کلمه stealth به انگلیسی به معنای حرکت مخفی است. یعنی منظور اینه که این هواپیما علاوه بر اینکه امضای راداری خیلی کوچکی داره بلکه امضای حرارتی و صوتی اندکی هم داره. گازهای خروجی اگزوز به نحوی با هوای اطراف ترکیب می شه که کمتر موشک مادون قرمزی بتونه روی این هواپیما قفل کنه. در زمینه موشک صدایاب هم من هنوز چیزی نشنیدم.البته از صدای خروجی برای هدف گیری استفاده می شه اما در زیردریایی ها نه در هواپیماها. علتش هم اینه که محیط آب با هوا کلا از نظر فیزیکی فرق داره.

یکی از دوستان به نکته حساسی اشاره کرد. حالا ما فرضا اینها رو کشف کردیم با چی می خواهیم بکشونیمشون پایین؟ تنها راهی که به نظر من می رسه بازگشت به زمان جنگ جهانی دومه. یعنی با خلبانانی که در هوا با چشم به دنبال هدف می گردند. اون هم با وسعت کشوری مثه ایران فکر کنم دست کم یه 2تا 3 هزار تا هواپیما بخواد ولی خداوکیلی عملیه.

درباره مسائل فنی در زمینه کشف رادارگریزها مطالب خوبی قبلا توسط دوستان تهیه شده که بهتره دوستانی که جدیدا به سایت پیوستند در قسمت الکترونیک بگردند دنبالش.[/quote]

با لیزر هوابرد .ایران که در ساخت لیزر دوم نمیتونه لیزری وابرد با برد ۴۰۰ در حد امریکایشش بسازه icon_arrowd خندیدی اشکال نداره اقا رضا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به دوستان اگه دوستان به اصفهان سفر كرده باشند و پدافند اطراف اصفهان رو ديده باشند خواهند فهميد با چي اين پرنده هاي نامريي رو ما پايين خواهيم كشيد انشا ا....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برد رادار كاستا چقدره؟

و اين رادار ملي يه دونه است ؟ يعني يه رادار مثلا مركز ايران نصب مي كنن بعد همه ايران رو پوشش ميده ؟ پس عوارض زمين و كوه ها و كروي بودن زمين چي ميشه؟

يا اينكه يه شبكه ي گسترده از راداره كه تو كل ايران مستقر شده و به هم وصله ؟

اگه ميشه يكي جواب بده ممنون ميشم

اگر كه هواپيماي دشمن رو كشف كنه منهدم كردنش چندان سخت نيست........حالا يا با موشك ها ارتقا يافته مثلا اس 200 يا اس 300 ......يا با ارسال جنگنده هاي رهگير ( چه نوعي؟ حالا شايد اف 14 ) و رهگيري لحظه به لحظه هدف با رادار ملي ممكنه بشه اونا رو نابود كرد
خدا كنه كه بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو هاوکس من یک سری موشک های مخصوص داگ فایت دیده بودم که بدون قفل کردن می تونست جنگنده هایی که تو رنج بودن رو بزنه! icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]

من که تو اصفهان جز سماوات و این ضد هوائی های 4 لول... (انواعهم) چیز دیگری ندیدم ؟!

اگه شما دیدید بفرمایید ماهم خوشحال میشیم بدونیم

[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برد رادار كاستا چقدره؟

و اين رادار ملي يه دونه است ؟ يعني يه رادار مثلا مركز ايران نصب مي كنن بعد همه ايران رو پوشش ميده ؟ پس عوارض زمين و كوه ها و كروي بودن زمين چي ميشه؟

يا اينكه يه شبكه ي گسترده از راداره كه تو كل ايران مستقر شده و به هم وصله ؟

اگه ميشه يكي جواب بده ممنون ميشم

اگر كه هواپيماي دشمن رو كشف كنه منهدم كردنش چندان سخت نيست........حالا يا با موشك ها ارتقا يافته مثلا اس 200 يا اس 300 ......يا با ارسال جنگنده هاي رهگير ( چه نوعي؟ حالا شايد اف 14 ) و رهگيري لحظه به لحظه هدف با رادار ملي ممكنه بشه اونا رو نابود كرد
خدا كنه كه بشه

برد رادار کاستا 150 کیلومتره
رادار ملی یدونه نیست بلکه در چند جای کشور نصب شده و احتمالا وصله به شبکه یک پارچه راداری , البته ظاهرا هنوز کل کشور در پوشش رادار ملی قرار نگرفته!(مناطق جنوبی و... )
thumb_8hlupkf8gwa1a32lca4.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اهل فن در کوهستانها و دره ها از چه راداری استفاده میکنن icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_8hlupkf8gwa1a32lca4.jpg[/img]
[b]TPS-43 [/b]
[quote]یکی از دوستان به نکته حساسی اشاره کرد. حالا ما فرضا اینها رو کشف کردیم با چی می خواهیم بکشونیمشون پایین؟ [/quote]
اگر نخندید با سام 2 ! ... چون تنها موشکی هست که این قابلیت رو داره ! .../

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

thumb_8hlupkf8gwa1a32lca4.jpg
TPS-43

یکی از دوستان به نکته حساسی اشاره کرد. حالا ما فرضا اینها رو کشف کردیم با چی می خواهیم بکشونیمشون پایین؟

اگر نخندید با سام 2 ! ... چون تنها موشکی هست که این قابلیت رو داره ! .../

سلام
برادر واریور میشه یکم توضیح بدید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.