Recommended Posts

دوستانی که یا زهرا را زیر سوال میبرن و دم از سامانه های روسی میزنن مثل توروبوک و .... یه نگاه به سوریه بندازن ببینن چطور این تجهیزات پر سرصدای روسی حکم هویج را دارن هم در حمله به تاسیسات هسته ای و همینطور دیروز تا حالا کدام جنگ را دیدین که تجهیزات روسی توش موفق عمل کنه چرا راهه دور بریم همین جنگ هشت ساله وقتی عراق رفت طرف فرانسه و غرب ورق برگشت و چقدر ما لطمه دیدیم کلا این روسها خدای بلوفن غربی ها هم عادت دارن دشمنشونا بزرگ جلوه بدن تا منافع شون بدست بیارن و افکار عمومی فریب بدن زمان خدمت پرسنل زرهی و مکانیزه ارتش ام113 را به بی ام پی ترجیح میدادن و میگفتن خیلی سریع خراب میشه و تعمیرشم سخته بگذریم اما از اون طرف غرب و بویزه فرانسه همیشه بهترین ها را ساختن سلاحهای فرانسوی تا حالا توی جنگهابهترین عملکردا نشون دادن علی رغم اینکه زیا روشون تبلیغ نمیشه کروتال هم مستثنا نیست همین الان تعداد کاربراش تو جهان خیلی بیشتر از تور و پنتسیر هست از نظر جنگ الکترونیک هم که صد در صد بهتره میتونم نمونه دریاییش هم توسعه بدیم و ناو هامونا تجهیز کنیم بهترین محله خدمتشم میتونه خط مقدم باشه خوراکش زدن اپاچی و ا10 هست و کلی مزیت دیگه مثل سنسورای پسیو و....
در کل جای خوشحالی که یه سیستم دفاع نقطه ای کار امد با فن اوری غربی توی کشور تولید میشه ما هم باید راهه چین را بریم تا به یه جایی برسیم
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Aspahbod' timestamp='1359649048' post='296730']
[quote]یک تصحیح کوچک، جایی که تور هست، جایی که پنتسایر هست ساختن افم90 هدر دادن سرمایه های مملکتیست که باید به قرون قرونش حساس باشه، مملکتی که در شرایط شکننده اقتصادی قرار داره[/quote]

یک تصحیح کوچیک تر، کجا پنتسیر و تور هست؟ مگه الکیه ساخت اینا؟ اگه به همین سادگی بود که الان 40 تا کشور تور رو کپی کرده بودن! اگه به همین سادگی بود که هر کسی میومد واسه ی خودش یه چیزی شبیه تور توسعه میداد. پس چرا این طوری نیست؟ چون 90 درصد "تور" و "پانتسیر" سیستم های خفن الکترونیکی و مواد خاص (پروپلنت، مواد بدنه ی موتور، موشک و ...) به کار رفته توشه که کپی کردنشون کار حضرت فیله. شاید حتی دستگاه های مورد نیاز برای ساخت اینا تو کشور نباشه! فکر کردین تراشه ها و سنسورها رو میشه "کپی" کرد؟ فکر کردین با داشتن یه نمونه از پروپلنت میشه از "طرز" ساختش سر درآورد؟ به فرض این که با کلی هزینه تونستیم چنین کاری کنیم. همین حرف شما رو نقض نمیکنه؟ ما کلی بودجه رو صرف برنامه هایی کنیم که معلوم نیست آخرش موفق میشه یا نه و برنامه هایی که به نتیجه رسیدن رو ول کنیم؟ ساخت اف ام-90 هدر دادن سرمایه ی مملکته، اما کار یه پروژه ی پرهزینه با آینده ی نامعلوم نیست؟
میدونید چرا هندیا پروژه های نظامیشونو خیلی طول میدن و آخرش با کلی کمک از شرکت های خارجی نتیجش مضحک از آب در میاد؟ چون دقیقا همین جوری صفر یا صدی فکر میکنن. میگن بیاید جنگنده بسازیم. بیایم از اول تا آخرشو خودمون بسازیم از جمله موتور و رادارشو. [b]جنگندمونم باید جزو بهترین های دنیا (در نوع خودش) باشه[/b]. نتیجه چی میشه؟ میشه تجاس، که توسعه ی موتورش به علت نرسیدن تراستش به میزان تعیین شده متوقف شد (جالب اینه که موتورش همین الانم چیز خوبیه. اما چون میخوان حتما "بهترین" باشه...) و رادارشم هنوز بعضی کارای ساده رو هم نمیتونه انجام بده. آخرشم دست به دامان اسرائیل و آمریکا و فرانسه شدن که بیان توی پروژه بهشون کمک کنن و هنوزم بعد از 20 سال نتونستن جنگنده رو عملیاتی کنن.
اگه یه کم [b]سطح توقعشونو[/b] می بردن پایین و لقمه ی بزرگتر از کلوشون بر نمیداشتن الان این مشکلاتو نداشتن. به جای این که این همه هزینه ی اضافی روی تکنولوژی هایی کنن که هنوزم به دستش نیاوردن، روی تکنولوژی های دست یافتنی تری سرمایه گذاری میکردن، حداقل یه "جنگنده" ساخته بودن که 1:کار میکردن 2:تا زمانی که ارتقا هایی که میخواستن به نتیجه می رسید میتونست از آسمون کشورشون دفاع کنه و نیازی نبود که نیگ 21 ها هنوزم سر پا بمونن و هر سال چند تاشون سقوط کنه.

[quote]خود افم استاندارد 2 شلیک داره، هاوک3 شلیک بوک 3 شلیک و ...، بعد دوستان بحث صرفه اقتصادی می کنن![/quote]
بله بحث صرفه ی اقتصادی می کنیم! با میخوایم با چی کار کنیم؟ میخوایم از مناطق حساسمون علیه موشک های کروز و اهداف بسیار پست دفاع کنیم. هم یازهرا این کارو می کنه، هم تور. فقط یه مشکلی هست. ما میتونیم با یه مقدار بودجه تعداد خیلی خیلی بیشتری یازهرا داشته باشیم تا تور. استفاده از تور برای نابودی موشک های کروز، در حالی که یه سامانه ی بسیار ارزون تر هم میتونه اون کارو انجام بده هدر دادن بودجه ی مملکته. نه اون چیزی که شما میگین. مثل تفاوت اینه که توی یه سرقت بانک، یه گروه از مسلسلای سبک و اسلحه ی کمری و این جور چیزا استفاده کنه، یه گروه دیگه از تانک و آر پی جی و توپخونه. مورد دومی مشخصا از اولی سر تره. تازه خیلی کارای دیگه هم میتونه بکنه. ولی خیلی منطقی تره که از گروه اول برای مقابله با سرقت بانک استفاده کنیم و دومی رو برای مقابله با چیزای دیگه نگه داریم.
پیشنهاد می کنم یه نگاه به این تاپیک بندازین.
[url="http://www.military.ir/forums/topic/24002-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-fsv-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2/"]http://www.military....ارتش-های-امروز/[/url]
آبرامز از هر جهت از این بهتر و همه فن حریف تره، ولی با این وجود دارن اینو توسعش میدن.
عراق سال 2003 یه تعداد خیلی کم کروتال براش باقی مونده بود. یه فیلمی بود که نشون میداد با همین کروتال بسیار قدیمی نزدیک بود یه موشک کروزو بزنن ولی چون پدافندو توی یه نقطه ی غیر اصولی کار گذاشته بودن ساختمونا جلوی دیدو گرفتن و موشک به هدف نخورد.حالا ما توی جایی مثل نطنز چنین مشکلی نداریم. میتونیم از تور برای زدن هر چیزی که میاد سمتمون استفاده کنیم که با توجه به قیمت و تعداد تور (حتی اگه در حال ساختشم باشیم) هم هزینه ی زیادی رو متحمل میشیم و هم به احتمال زیاد به سرعت موشکامون تموم میشه و منطقه بی دفاع می مونه، یا میتونیم از یازهرا و مصباح 1 برای مقابله با موشک های کروز، از تور برای زدن موشک های پیشرفته تر هوا به زمین و بمب های هوشمند، و از توپ های سعیر برای شلوغ کردن آسمون و قراری دادن جنگنده ها استفاده کنیم.

[quote]این بحثها نیاز داره یه پس زمینه هایی قبلا پخته شده باشه، من الان باید دلیل اینکه چین میله وای ال6 توسعه میده رو توضیح بدم؟ کدوم عقل سلیمی توانایی اقتصادی، هدف تسلیحاتی (چه فروش و چه رزم) کشوری مثل چین رو با ایران مقایسه می کنه؟[/quote]
و چه کسی منکر توان بسیار بیشتر چین در همه ی زمینه ها نسبت به ایرانه؟ خوب چرا همین چین هنوز تور و پانتسیرو کپی نکرده؟ آیا اون نمیتونه و ما میتونیم؟ آیا دسترسی اون به بازار های جهانی کمتره و ما بیشتر؟ آیا بودجه ی اون کمتره؟ آیا وسعتش کمتر از ایرانه؟ نه. ولی میبینیم که چین هنوزم داره اف-ام-90 رو توسعه میده و استفاده میکنه و نمیگه :"وقعی تور هست چرا برم سراغ اف-ام-90".

[quote]واقعا فکر می کنید ساختن بوک، ارتقا و مدیفیکیشن بوک ساده تر از ساخت تور هست؟ با لیسانس یا بی لیسانس، همون تور رو میومدیم رادار هشدارش رو آرایه فازی می کردیم که موقع روشن شدن از 200 کیلومتری جار نزنه جاش رو.[/quote]
از کجا معلوم این بوک کامل توی ایران ساخته میشه؟ ما یه دفعه بدون هیچ گونه پیش زمینه ای یه خبر، چند تا عکس و یه فیلم از تستی داریم که توش 3 تا موشک شلیک شده و فقط یه بار برخورد نشون داده میشه. من به شخصه سه احتمال میدم:
1:قطعات اصلی رعد رو از چین وارد کردیم و بقیشو خودمون ساختیم و به یه شکل یه مقدار متفاوت سر همش کردیم.
2:قابلیت های این بوک در سطح همون هاوکه. شاید از سیکر شاهین و رادار های مرصاد استفاده میکنه.
3:یه چند تا بوک از بلاروس خریدیم و یه ذره تغییرشون دادیم که به اون کشور فشار نیاد.
رادار هشدار آرایه فازی؟ شوخی میکنید! میدونید صاایران همین الانشم با این رادارای آرایه فازی تحت توسعش مشکل داره؟ میدونید ناو ولایت هنوز به آب انداخته نشده، چون رادارش هنوز آماده نیست در حالی که بقیه ی چیزاش آمادست؟ ما زمانی رادار هشدار آرایه فازی برای تور میسازیم که اصولا بتونیم یه رادار آرایه فازی عملیاتی تولید کنیم.
[/quote]
[size=5]جناب اسپهبد شما همون کاربری نبودی که روز مراسم رژه 31 شهریوربعد از رونمایی از رعد تو همین سایت [/size][size=5]مدام دادو فریاد کردی که اقا این سامانه رعد ماکته دقیقا خاطرم هست شما تا قبل از فیلم تست سامانه رعد حرف [/size][size=5]خودت رو پس نگرفتی...کار به جایی رسید که حتی عکاس محترم سایت جناب M-ATF هم به شما خرده گرفت و علنا گفت جناب اسپهبد شما خیلی بدبینی [/size]تازه برای اینکه شما رو قانع کنه تصاویر خیلی نزدیکی از موشک گرفت و کدهای رو بدنه موشک رو نشون داد اما باز هم شما پشت سرهم گفتی رعد ماکته تازه بعد از فیلم تست هم شما عنوان کردی یحتمل سامانه با کمک بلاروس و چین و....ساخته شده
همین الانم هم تو این تاپیک بخصوص زمانی که بحث رعد به میان اومد شما میگی [size=5]از کجا معلوم که سامانه رعد ایرانی باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/size]یعنی دقیقا همون حرف چند ماه قبل.....والا قصد توهین ندارم ولی واقعا موندم به شما چی بگم بنظرم اصولا بحث کردن با شما اشتباهه به دوستانی که لاقل سرقضیه سامانه رعد همین الان با شما بحث شون شده توصیه میکنم بحث رو کش ندن چون شما ذاتا کوتاه بیا نیستی فقط به دوستانی که شک دارن بگم که رعد تماما ایرانی ایرانیه درش هیچ شکی نکنید البته نمایش خط تولید انبوهش بستگی به سیاستهای کلی وزارت دفاع داره شایدم هیچ وقت رسانه ای نشه از طرفی نظر به اینکه ایران سامانه واقعا قویتر از بوک ساخته بنابراین قطعا توان ساخت سامانه ای پایین تر اونم در حد پانتسیر یا تور رو داره و مطمین باشین این دو سامانه همین الان مراحل بومیسازی و صدالبته بهسازی رو طی میکنن چون قطعا باور373 مثل اس300 و اس400 نیاز به یه سامانه برد کوتاه برا محافظت داره و در اینده این وظیفه به ورژن بومی و ارتقا یافته تور محول میشه البته شاید برخی دوستان الان این صحبتها رو نپذیرن ولی گذر سامانه در ماه های اینده حقایق رو روشن می کنه
در مورد این سامانه یازهرا هم باید عرض کنم شاید رونمایی از این سامانه اونم تو این سطح تکنولوجی برا خیلی از ماها که به ایرانی بودن رعد واقفیم یه جورایی ضدحال باشه یعنی بنده شخصا منتظر رونمایی از خط تولید رعد بودم یا نهایتا نمونه ایرانی تور یا حتی پانتسیر ولی همون طور که شفاف عرض کردم ضدحال خوردیم البته رونمایی از این یازهرا هم شاید دلایل قانع کننده ای داشته مثلا اینکه این سامانه از سالهای بسیار قبل برنامه ها و تحقبقات بهسازیش شروع شده و مسولین وزارت دفاع به این جمع بندی رسیدن حالا که این سامانه رو تا اینجا اوردن بهتر پروژه یازهرا رو به یه نتیجه قابل قبول برسونن یا بحث هزینه مادی مطرح بوده یعنی با علم به این موضوع که در اینده سامانه تور ایرانی وارد عملیات میشه با توجه به هزینه بالاش بهتره از یه سامانه ارزانتر ولی مطمین تو برخی نواحی که ارزش حیاتی کمتری داره استفاده بشه یا .....بهرحال این سامانه یا زهرا سامانه ی کمی نیست منتها به شرط اینکه حوزه عملیات خاص این سامانه تعریف بشه یعنی قطعا مسولین قرارگاه پدافند بخوبی بهتر از هرکسی میدونن نباید انتظار عملکرد تور یا حتی پانتسیر رو از این یازهرا داشته باشن بعبارتی هرسامانه ای در حدپول و هزینه ای که صرفش شده توان داره نه بیشتر
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]لازمه این بحث اینه که شما مصاحبه سفیر ایران در مسکو که چهار پنج سال پیش از خرید بوک گفته بود رو خونده باشید یا یه سر اول به گزارش موسکو دیفنس بریف بزنید، وقتی برای منشع رعد هم باید سند مدرک ارائه بدیم واقعا چی مونده برای بحث؟
[/quote]

خود شما الان دارین میگین بوک رو 5 سال پیش خریدیم (زمانی که هنوز تحریم سلاح نبودیم). دقت کنید: "خریدیم". نساختیم (گرچه من فکر نمیکنم این طوری باشه). ولی شما قبل تر چی گفتین؟
[quote]واقعا فکر می کنید "ساختن" بوک، ارتقا و مدیفیکیشن بوک ساده تر از ساخت تور هست؟[/quote]

[quote]باید بیایم یسری پیش فرض که معلوم نیست از کجا اومدن (معمولا از نا کجا آباد صحبت با یسری درجه دار حاشیه نشین) رو بکوبیم تا یه نتیجه عجیب غریب که از اونها حاصل شده رو نقض کنیم؟ این وقت رو بر من و خودتون ببخشید، یکسری چیزها رو مرور زمان حل خواهد کرد.[/quote]
ببخشید، کدوم نتیجه ی عجیب غریب؟ این که میگم نباید تور رو برای هر موشک کروزی که با چیزای ارزون تر هم میشه زدن حروم کرد عجیب غریبه، یا این که میگم کپی کردن هر چیزی، کار هر کسی نیست؟ دوست عزیز. بوک و تور سامانه های دهه ی 60 میلادی نیستن که ما بتونیم بدون مشکل خاصی کپیشون کنیم و تازه کلی هم ارتقاشون بدیم. چندین دهه تجربه و دانش و تحقیقات پشت اینا خوابیده و ساختشون (فقط ساختشون) زیر ساخت های عظیمی میخواد که ما نداریم. اگه داشتیم الان وضع مملکت این نبود.

[quote]پ.ن: چین پنتسایر رو کپی نکرد ال دی 2000 رو معرفی کرد، چون چین هدف ترکیبی و بازار نا متقارن اونچنان نداشت/ این هم از همون پیش زمینه هاست[/quote]
جواب سوال اصلی منو ندادین. میگم چرا وقتی چیز های پیشرفته تر (چه تور، چه ال دی 2000، چه هر چیز دیگه) داره و یا به راحتی میتونه بخره هنوز داره اف ام 90 تولید میکنه و هنوزم داره این سیستمو توسعه میده. شما میگین ساخت اف ام 90 وقتی تور و پنتسیر و این جور چیزا هست پول هدر دادنه، من می گم پس احتمالا چینیا هم که مدیریتشون به شدت بهتر از ماست دارن بودجشونو هدر میدن.

[quote][size=4]جناب اسپهبد شما همون کاربری نبودی که روز مراسم رژه 31 شهریوربعد از رونمایی از رعد تو همین سایت مدام دادو فریاد کردی که اقا این سامانه رعد ماکته دقیقا خاطرم هست شما تا قبل از فیلم تست سامانه رعد حرف خودت رو پس نگرفتی...کار به جایی رسید که حتی عکاس محترم سایت جناب M-ATF هم به شما خرده گرفت و علنا گفت جناب اسپهبد شما خیلی بدبینی [/size]تازه برای اینکه شما رو قانع کنه تصاویر خیلی نزدیکی از موشک گرفت و کدهای رو بدنه موشک رو نشون داد اما باز هم شما پشت سرهم گفتی رعد ماکته تازه بعد از فیلم تست هم شما عنوان کردی یحتمل سامانه با کمک بلاروس و چین و....ساخته شده
همین الانم هم تو این تاپیک بخصوص زمانی که بحث رعد به میان اومد شما میگی [size=4]از کجا معلوم که سامانه رعد ایرانی باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/size]یعنی دقیقا همون حرف چند ماه قبل...[/quote]
چرا. همون کاربر بودم. شما اگه میخواین میتونید بگین تمامش ایرانیه و من همه چیزو میدونم و .... باشه. اما حتی اگه خط تولیدشو نشون بدن معلوم نیست قطعات حساسش (سیکر، تراشه ها و ...) توی ایران تولید بشه. مگر این که ساخت اون ها رو هم نشون بدن.

[quote]حالا که این سامانه رو تا اینجا اوردن بهتر پروژه یازهرا رو به یه نتیجه قابل قبول برسونن یا بحث هزینه مادی مطرح بوده یعنی با علم به این موضوع که در اینده سامانه تور ایرانی وارد عملیات میشه با توجه به هزینه بالاش بهتره از یه سامانه ارزانتر ولی مطمین تو برخی نواحی که ارزش حیاتی کمتری داره استفاده بشه یا[/quote]
[quote]یعنی قطعا مسولین قرارگاه پدافند بخوبی بهتر از هرکسی میدونن نباید انتظار عملکرد تور یا حتی پانتسیر رو از این یازهرا داشته باشن بعبارتی هرسامانه ای در حدپول و هزینه ای که صرفش شده توان داره نه بیشتر[/quote]
حرف شما کاملا درسته. یازهرا برای نابودی موشک های کروز کم سرعت (مثل تامهاوک) سامانه ی خوبیه و این برای ما کافیه. دقت کنید که یه بخش خوبی از حملات توسط همین موشک ها صورت میگیره و اگه بشه با سامانه های ارزونتر اما به هر حال کارآمدی مثل یازهرا جلوشونو گرفت میتونیم سامانه های گرون تر مثل تور و پنتسیر رو برای تهدیدات دیگه مثل موشک های هوا به زمین و هارم و بمب های هوشمند نگه داریم. برای همین اصولا ساخت یازهرا نه تنها هدر دادن بودجه نیست، بلکه استفاده ی بهینه از اونه. این تمام اون چیزیه که من دارم میگم.
و صدالبته جناب مرتضی 313 به هیچ وجه این طور فکر نمیکنن و میگن ما باید برای زدن هر هدفی از تور و پنتسیر استفاده کنیم چون اونا کارآمد ترن. برای همین ساخت یازهرا هدر دادن بودجس. اما استفاده از سامانه هایی که 70 برابر اون قیمت دارن برای زدن اهدافی که با یازهرا میشه زدشون اصلا هدر دادن بودجه نیست.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][size=4]جناب اسپهبد شما همون کاربری نبودی که روز مراسم رژه 31 شهریوربعد از رونمایی از رعد تو همین سایت مدام دادو فریاد کردی که اقا این سامانه رعد ماکته دقیقا خاطرم هست شما تا قبل از فیلم تست سامانه رعد حرف خودت رو پس نگرفتی...کار به جایی رسید که حتی عکاس محترم سایت جناب M-ATF هم به شما خرده گرفت و علنا گفت جناب اسپهبد شما خیلی بدبینی [/size]تازه برای اینکه شما رو قانع کنه تصاویر خیلی نزدیکی از موشک گرفت و کدهای رو بدنه موشک رو نشون داد اما باز هم شما پشت سرهم گفتی رعد ماکته تازه بعد از فیلم تست هم شما عنوان کردی یحتمل سامانه با کمک بلاروس و چین و....ساخته شده
[size=3][right][background=rgb(247, 247, 247)]
همین الانم هم تو این تاپیک بخصوص زمانی که بحث رعد به میان اومد شما میگی [size=4]از کجا معلوم که سامانه رعد ایرانی باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/size]یعنی دقیقا همون حرف چند ماه قبل...[/background][/right][/size]
چرا. همون کاربر بودم. شما اگه میخواین میتونید بگین تمامش ایرانیه و من همه چیزو میدونم و .... باشه. اما حتی اگه خط تولیدشو نشون بدن معلوم نیست قطعات حساسش (سیکر، تراشه ها و ...) توی ایران تولید بشه. مگر این که ساخت اون ها رو هم نشون بدن.[/quote]
دوست من یه بار بگو کل دل و روده همه سامانه ها رو موقع تولید نشون بدن تا شما باور کنی .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='zareb' timestamp='1359694457' post='296831']
[right]
[background=rgb(247, 247, 247)]همین الانم هم تو این تاپیک بخصوص زمانی که بحث رعد به میان اومد شما میگی [size=4]از کجا معلوم که سامانه رعد ایرانی باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/size]یعنی دقیقا همون حرف چند ماه قبل...[/background][/right]

چرا. همون کاربر بودم. شما اگه میخواین میتونید بگین تمامش ایرانیه و من همه چیزو میدونم و .... باشه. اما حتی اگه خط تولیدشو نشون بدن معلوم نیست قطعات حساسش (سیکر، تراشه ها و ...) توی ایران تولید بشه. مگر این که ساخت اون ها رو هم نشون بدن.[/quote]
دوست من یه بار بگو کل دل و روده همه سامانه ها رو موقع تولید نشون بدن تا شما باور کنی .
[/quote]
نیازی به کل دل و رودش نیست. اگه یه چند لحظه ساخت چیپ ها و قطعات الکترونیکی پیشرفتشو نشون بدن کافیه. بقیشو میدونم میتونیم بسازیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سوال: قرار داد خرید با توسعه یا تولید تحت لیسانس بعد از خریداری نمونه های اول منافاتی داره؟
ببینید داریم به ابتدایی ترین بحثهای ممکن می رسیم ویرایش شده در توسط Morteza313

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Morteza313' timestamp='1359710091' post='296862']
سوال: قرار داد خرید با توسعه یا تولید تحت لیسانس بعد از خریداری نمونه های اول منافاتی داره؟
ببینید داریم به ابتدایی ترین بحثهای ممکن می رسیم
[/quote]

در حالت عادی، نه. در وضعیت فعلی تحریم های ما: بله. دیدیم که حتی اس-300 هایی که خریداری شده بود رو بهمون تحویل ندادن. یعنی حتی اجازه ی خرید هم نداریم. چه برسه به تولید تحت لیسانس!

به هر حال شما جواب نکته ی اصلی من رو ندادین. من میگم حتی اگه بوک و تور به وفور هم در دسترس باشه (که نیست) باز هم یازهرا رو باید تولید و استفاده کنیم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا که صحبت از هدفگیری موشک کروزه آیا این پدافند (نمونه های چینی و فرانسوی) میتونه سطح مقطع کم رو به موقع شناسایی و رهگیری کنن؟

[quote]

چرا. همون کاربر بودم. شما اگه میخواین میتونید بگین تمامش ایرانیه و من همه چیزو میدونم و .... باشه. اما حتی اگه خط تولیدشو نشون بدن معلوم نیست قطعات حساسش (سیکر، تراشه ها و ...) توی ایران تولید بشه. مگر این که ساخت اون ها رو هم نشون بدن.
[/quote]
بنده هم با شما موافقم ولی ممکنه ما این پدافند رو تماما خودمون طراحی کرده باشیم و صرفا قطعات الکترونیکی و بعضی از قسمت هارو( موتور کشنده - قطعات هیدرولیکی و...) از خارج وارد کرده باشیم و حتی میشه از سیکر موشک شاهین و شلمچه تو موشک طائر 2 استفاده کرد!
در زمینه الکترونیک به نظرم بلاروس یکی از کشورهای خوب در این زمینه هست که میتونیم از امکاناتش (خصوصا در زمینه الکترونیک) استفاده کنیم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABESAGEB' timestamp='1359711240' post='296875']
حالا که صحبت از هدفگیری موشک کروزه آیا این پدافند (نمونه های چینی و فرانسوی) میتونه سطح مقطع کم رو به موقع شناسایی و رهگیری کنن؟

[quote]

[/quote]
بنده هم با شما موافقم ولی ممکنه ما این پدافند رو تماما خودمون طراحی کرده باشیم و صرفا قطعات الکترونیکی و بعضی از قسمت هارو( موتور کشنده - قطعات هیدرولیکی و...) از خارج وارد کرده باشیم و حتی میشه از سیکر موشک شاهین و شلمچه تو موشک طائر 2 استفاده کرد!
در زمینه الکترونیک به نظرم بلاروس یکی از کشورهای خوب در این زمینه هست که میتونیم از امکاناتش (خصوصا در زمینه الکترونیک) استفاده کنیم.
[/quote]

در مورد سوالتون: کروتال/اچ کیو 7 بر روی ناو ها اصولا برای مقابله به موشک های کروز ضد کشتی استفاده میشه. پس باید بتونه به موقع شناساییشون کنه.

درسته. اما اگه از سیکر شاهین و شلمچه توی طائر استفاده بشه، به نظرتون دیگه این موشک همون سام-17 هست؟ آیا در این صورت میتونیم بگیم ما توان ساخت/مهندسی معکوس تور رو داریم؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]درسته. اما اگه از سیکر شاهین و شلمچه توی طائر استفاده بشه، به نظرتون دیگه این موشک همون سام-17 هست؟ آیا در این صورت میتونیم بگیم ما توان ساخت/مهندسی معکوس تور رو داریم؟[/quote]

در این مورد بهتره دوستان مطلع تر در زمینه الکترونیک نظر بدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منظور از ایرانی بودن رعد ساخت 100 درصد قطعاتش نیست بلکه دانش مدیریت پروژه و ساخت قسمت اعظم زیرسیستم هاشه
متاسفانه برخی دوستان مثال جناب اسپهبد تفکر بسیار سطحی و بخصوص شرقی از مفهوم بومیسازی و تولید ملی دارن یعنی اصولا سیستمی((نظامی یا حتی غیرنظامی)) رو بومی میدونن که تمام قطعاتش داخلی باشه........ اگه منظور شما از بومی نبودن رعد اینه بله منم اقرار می کنم ممکنه بسیاری المانهای حساس رعد بخصوص جیپ ها الکترونیکش بومی نباشه ادعایی هم ندارم منتها بنده کلیت سیستم رعد رو میبینم و اینکه طراحی پایه و جانمایی تجهیزات و ساخت قسمت عمده اونها تو کشور و توسط متخصصین داخلی انجام شده در ضمن خودم هم کاملا به این موضوع واقفم که قطعا بسیاری از المانهای الکترونیکی رعد مثل ترانزیستورها دیودها جیپها و تراشه ها ایرانی نیست ولی من ازشما این سوال رو دارم انصافا کدوم کشوری رو میشناسی که تو ساخت همچین سیستمی پیشرفته ای 100 درصد اقلام و تجهیزات سامانه از تولیدات داخلیش باشه شما برو نگاه کن ژاپن و کره و حتی امریکا هم که خدای الکترونیک و تراشه اند تو ساخت سیستم های دفاعیشون از قطعات شرکتهای چند ملیتی استفاده میکنن اصلا بخشی از کار طراحی و تهیه تجهیزات طبق قرارداد بر عهده اوناست مثل جنگنده های اف22 و اف35 که موتورش کانادایی هست نه امریکایی البته پرات اند ویتی شعبه های زیادی هم تو خود امریکا داره بهرحال مثال این نمونه زیاده نمونه دیگه همین بوک ساخت روسیه ست که همه میدونن المان های اصلی الکترونیکش ساخت شرکت اینتگرال بلاروسه یا مثلا قسمت اعظم خودروهای سنگین و لانچرهای بالستیک روسیه ساخت ماز بلاروسه یا بسیاری قطعات هواپیماهای نظامی روسی ساخت شرکتهای قطعه ساز اوکراینه و صدهها مثال دیگه ایا اینا دلیل براین میشه که بگیم این تجهیزات روسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ قضیه سامانه رعد هم که حقیقتا جزو افتخارات صنایع دفاعه ایرانه به هیچ وجه از این قاعده مستثنی نیست
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b][color=#b22222]وزیر دفاع با بیان اینکه امروز ما رادارهایی با برد ۵۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر را در داخل می‌سازیم گفت: رادارهایی با برد ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کیلومتر نیز در دستور کار است و در آینده کار ساخت آنها به پایان خواهد رسید.[/color][/b]

به گزارش خبرنگار دفاعی [url="http://www.farsnews.com"]خبرگزاری فارس[/url]، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع، در دومین همایش سیستم‌های فناورانه راداری که در دانشگاه جامع امام حسین برگزار شد، با بیان اینکه ما در طول سالهای گذشته شاهد یک جهش در حوزه رادارها بودیم گفت: امروز ما در حوزه‌های مختلف راداری دستاوردهای زیادی داریم، رادارهایی با برد 500 تا 700 کیلومتر تولید شده و رادارهای با برد 1000 تا 3000 کیلومتر نیز در دست ساخت است.
وحیدی افزود: امروز همچنین بخش‌هایی از رادارهای برای کشف ماهواره‌ها در حال انجام است که این سامانه از الگوی آرایه سازی پیروی می‌کند.
وحیدی همچنین اظهار داشت در ماه‌های آینده دستاوردهای جدید دفاعی کشورمان در حوزه‌های راداری، شناوری، شناورهای پرنده و زیر دریایی رونمایی خواهد شد.
مشروح سخنان وزیر دفاع متعاقبا منتشر می‌شود.

[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911201000314"]منبع[/url]

[size=2]********************[/size]

[size=2][quote]الگوی آرایه سازی[/quote][/size]

[size=2]منظور آرایه فازی نیست؟؟[/size]
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسمه تعالی

با سلام

[b] [font=arial,helvetica,sans-serif] [color=#B22222][size=4]با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح[/size][/color][/font][/b]

[size=6][b] [font=arial,helvetica,sans-serif] [color=#008000]دومین همایش سراسری فناوری سیستم های راداری گشایش یافت[/color][/font][/b][/size]

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10099/normal_80550545-3745024b.jpg[/IMG]

[b] [font=arial,helvetica,sans-serif][sup][size=4] [color=#0000CD]تهران- دومین همایش سراسری ˈ فناوری سیستم‌های راداری ˈ روز سه‌شنبه با حضور سردار سرتیپ پاسدار ˈ احمد وحیدیˈ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آغاز بکار کرد.[/color][/size][/sup][/font][/b]

به گزارش خبرنگار ایرنا، دانشگاه جامع امام حسین(ع) در راستای تقویت دانش و پژوهش‌های راداری و ایجاد نشاط بیشتر علمی این همایش را با مشارکت مراکز علمی، تحقیقاتی و فناور و همچنین پژوهشگران و فرهیختگان دانشگاه‌ها برگزار می‌کند.

ارتقای سطح اثربخشی تعامل بین فعالان حوزه رادار، توسعه مرزهای دانش حوزه رادار و ایجاد نشاط علمی، ارایه آخرین دستاوردهای علمی و فناوری در حوزه رادار، هم افزایی و هدفمندتر کردن فعالیت‌های دانشی و فناورانه، کمک به رفع چالش‌ها و گلوگاه‌های پیش روی حوزه رادار و توسعه تاکتیک‌ها و تکنیک‌های بومی و ارایه تجربیات از اهداف این همایش است.

مدیریت، راهبردها، تجربیات و روش‌های بکارگیری سامانه‌های راداری و جنگ الکترونیک، پدافند غیرعامل راداری و سایر زمینه‌های مرتبط از دیگر اهداف و محورهای این همایش علمی محسوب می‌شوند.

دومین همایش سراسری ˈ فناوری سیستم‌های راداریˈ از امروز سه‌شنبه به مدت دو روز به همت دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار می‌شود.

منبع: [url="http://www.irna.ir/fa/News/80550545/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C/%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86_%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4_%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C_%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C_%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C_%DA%AF%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B4_%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA"]http://www.irna.ir/f...داری_گشایش_یافت[/url]

یا علی مدد
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رادار ارایه فازی 3000 کیلومتری icon_eek

شاید یه چیزی در این حد باشه:
[img]http://www.boeing.com/defense-space/space/gmd/gallery/images/gal_photos/sbxlores/SBX010.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشروح/سردار وحیدی مطرح کرد
[color=#800000][b]گام‌های بلند ایران در طراحی و ساخت رادارهای پیشرفته آرایه‌فازی[/b][/color]
[color=#800000][b]خبرگزاری فارس: وزیر دفاع گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران در زمینه رادارهای آرایه‌فازی که از پیشرفته‌ترین و دقیق‌ترین رادارهای دنیاست حرف برای گفتن دارد.[/b][/color]

به گزارش خبرنگار دفاعی [url="http://www.farsnews.com"]خبرگزاری فارس[/url]، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صبح امروز در دومین همایش سیستم‌های فناورانه راداری که در دانشگاه امام حسین(ع) برگزار شد، با اشاره به وضعیت امروز جهان گفت: آمریکایی‌ها امروز در روند کار خود دچار مشکل شده‌اند و چون نمی‌توانند از طریق استراتژی‌های خود ملت‌های جهان را اقناع کنند، به ارعاب روی آورده‌اند و آنچه امروز در دنیا شاهد هستیم ضعف رو به رشد نظام سلطه حاکم بر جهان است که در همه شاخصه‌های خود دچار مشکل شده است.
وحیدی با بیان اینکه امروز وقایع در دنیا خصوصا در منطقه ما خلاف خواست آمریکایی‌ها پیش می‌رود، اظهار داشت: امروز به اعتراف خود آمریکایی‌ها، هر کجا که آنها پا می‌گذارند جای پای جمهوری اسلامی ایران را می‌بینند.
وی با اشاره به استقرار سامانه‌های شبکه راداری آمریکا در اروپا، جنوب خلیج فارس، ترکیه و سرزمین‌های اشغالی اظهار داشت: آنها این کارها را برای این انجام می‌دهند که بتوانند خواسته‌های خود را اعمال کنند و تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی نیز برای این است که به دیگر ملت‌ها بگویند در صورت مخالفت با آنها چنین برخوردی خواهند کرد.
وزیر دفاع با بیان اینکه ما به عنوان نیروی نظامی نمی‌توانیم فعالیت‌‌های دشمن را نادیده بگیریم، برحفظ آمادگی دفاعی تاکید کرد و گفت: یکی از شاخصه‌های دفاع هوشمند، توجه به موضوع رادار است. چرا که نمی‌توان راجع به مقابله با جنگ اطلاعاتی، شبکه‌ای و الکترونیک صحبت کرد و توجهی به رادار به معنای عام آن نداشت.
وحیدی با بیان اینکه همه حوزه‌های نبرد در هوا، دریا و زمین با حوزه رادار پیوند خورده است، اظهار داشت: دشمنان ما در این حوزه کارهای زیادی کرده‌اند برای مثال همین سامانه راداری باند ایکس که در ترکیه و سرزمین‌های اشغالی نصب شده و می‌خواهند آن را در جنوب خلیج فارس نیز مستقر کنند، مدعی شدند که می‌تواند یک توپ فوتبال را در فاصله 4800 کیلومتری تشخیص داده و همزمان با 80 تا 100 هدف مقابله کند. البته ما نمی‌خواهیم بگوییم همه این ادعاها درست است اما اینها نشان می‌دهد دشمن در حوزه های راداری تلاش زیاد می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه ما نیز باید در حوزه رادار به طراز بالا برسیم، گفت: ما در سال‌های قبل از انقلاب و یا بعد از آن کار خاصی در این حوزه نکردیم و عقب‌افتادگی در حوزه رادار داشتیم اما در سال‌های اخیر کارهای خوبی شده و ما با جهش‌هایی روبرو شدیم به گونه‌ای که امروز جمهوری اسلامی ایران در زمینه رادارهای آرایه‌فازی که از پیشرفته‌ترین و دقیق‌ترین رادارهای دنیاست حرف برای گفتن دارد.
وزیر دفاع ادامه داد: ما در حوزه رادارهای آرایه فازی در باند S به اهداف خود رسیده‌ایم و در باند X نیز آخرین گام‌‌های خود را طی می‌کنیم.
وحیدی با بیان اینکه امروز ما در کشور رادارهایی با برد 500 تا 700 کیلومتر را تولید کرده‌ایمT اظهار داشت: در حوزه رادارهای با برد بیش از 1000 تا 3000 کیلومتر نیز اقداماتی شده که در آینده به اتمام خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: امروز بخشی از رادارهای برای کشف ماهواره‌ها که از الگوی آرایه‌فازی پیروی می‌کند، ساخته شده که در آینده این رادارها نیز عملیاتی خواهند شد.

[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911201000638"]منبع[/url]
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.