Recommended Posts

برداشتن روی ژ3 دوربین نصب کردند
راستی رفقا به میزان هماهنگی سربازا تو رژه دقت کردید. هر کی برا خودش یک سازی می زنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا ببخشید دوباره!...بالاخره کسی از رژه عکس گرفته یا نه؟...شاید هم من تایپیک رو اشتباه اومدم؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نقل قول
دوستان يه سوال

بالا خره اين پروژه كايت به چه درد ميخوره ؟ هر كي يه چيز ميگه .

دوست من این پروژه خیلی قدیمیه و مال 18 سال پیشه نیروی هواییه
البته اونموقع فقط از یک مدلش رونمایی شده بود که الن دو مدل شده که شبیه هم هستند فقط یکیشون بزرگتره و قاعدتا برد بیشتر و مهمات بیشتری حمل میکنه
یادمه یکبار شمردم 93 تا سوراخ داشت که از اونها برای قرار دادن راکتهای کوچکی شبیه آر پیجی7 بدون داشتن لوله ی خرج ابتدایی استفده میشه
این موشک دارای برد تقریبی 10 الی 20 کیلومتره و برای انهدام فرودگاهها یا پایگاهها و مراکز تجمع دشمن بکار میره
روش کار هم اینست که موشک پس از پرتاب بوسیه ی هدایت داخلی (اینرسیایی) تا روی هدف میره و آنجا بر اساس زمانبندی که شده به ترتیب راکتها از طرفین موشک شلیک میشن و میتوان فاصله ی زمانی شلیک راکتها رو از قبل تنظیم کرد مثلا هر چند صدم ثانیه دو راکت از طرفین پرتاب میشه و احتمالا از هر دو طرف همز مان پرتاب میشن تا موشک منحرف نشه
از این سلاح میتوان برای نابودی حتمی باندها فرود در سطح وسیع یا مواضع پدافندی و یا توپخانه یا پالایشگاههای دشمن استفاده کرد به شکلی که وقتی جنگنده به بالای هدف میرسد دیگر پدافند درست و حسابی وجود ندارد و جنگنده با خیال راحت میتواند بمباران هدف اصلی را انجام دهد
منبع :یکی از کارشناسان محترم نیروی هوایی در نمایشگاه هوایی سال 1372[/quote]
آقا ممنون

GRIPEN من خودمم تا الان که شما گفتی اصلا به تفاوت این دو موشک دقت نکرده بودم. به نظر میاد کلاهکشون هم متفاوته.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در تصویر زیر (که در صفحه اول و توسط M-ATF ارسال شده) دو موشک در قواره نور دیده میشن منتهی بدون بوستر، موشک جلویی دارای پیشرانه توربوجت و دومی دارای پیشرانه رمجت (با دقت در قسمت شکم موشک نوع پیشرانه قابل تشخیص هست)، یک بنر هم در تصویر دیده میشه که بر روی اون نوشته شده پروژه قائم و تصویر یک اف-4 دیده میشه:

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/_DSC0260.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb__DSC0260.jpg[/img][/url]

بنظر میرسه هدف این پروژه ایجاد توانایی شلیک موشکهای فوق از اف-4 باشه، بهمین دلیل بوستر سوخت جامد (برای کندن موشک از زمین) از نمونه دارای پیشرانه توربوجت حذف شده، چون در هوا شلیک میشه و سرعت هواپیما شتاب اولیه لازم رو به موشک میده.

البته در گذشته خبر شلیک موفقیت آمیز این موشکها اعلام شده بود.

نظر دوستان چیشه؟[/quote]

دقیقا همینطوره ایران قابلیت شلیک این موشک ها رو از فانتوم و سوخو -24 داره
به نظر من اگه یک نسخه از موشک نور با هدایت تلویزیونی هم ساخته بشه کاربرد گسترده ای میتونه داشته باشه و حتی علیه اهداف زمینی قابلیت استفاده داره...

این قسمتی از خبر مشرق هست که خیلی از سوالای اخیر رو پاسخ میده:
[color=brown]قابلیت تجهیز هواپیمای شکاری F4E به موشک سطح به سطح C802 در قالب پروژه قائم[/color]، [color=blue]قابلیت تبدیل بمب‌های 750 پوندی به موشک هواپیماهای F5E در قالب پروژه ثاقب[/color]، طراحی و ساخت موشک هدایت‌شونده اپتیکی با سر جنگی 750 پوندی در قالب پروژه زوبین، طراحی و ساخت موشک هوا به زمین لیزری با عنوان پروژه ستار1 و نیز[color=blue] طراحی و ساخت موشک بالستیکی میان‌برد با سر جنگی 750 پوندی تحت عنوان پروژه یاسر[/color]، از جمله توانمندی‌هایی بود که نیروی هوایی ارتش در رژه امروز به نمایش گذاشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Gripen عزیز ، دوستی این توضیحات زو راجع به این دو موشک داد که گفتم اینجا منتقل کنم:

موشک سمت چپی گویا موشک C802K هست که رمجت خیر اما به توربوجت مجهزه
موشک سمت راستی هم C801K هست که فقط موتور سوخت جامد داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همه دوستان و تشکر مجدد از M-ATF عزیز.

[quote]این بمب ثاقب ازش کسی مشخصاتی داره؟[/quote]

این در اصل یه بمب 750 پوندی هست که به انتهاش یه راکت اضافه شده تا بتونه به یه برد قابل قبولی برسه تا هواپیمای حامل بتونه اونو از منطقه امن شلیک کنه. روش هدایتش هم نامشخص هست، ممکن هست اصلا هدایت هم نداشته باشه. ( ممکن هست)

[quote]بالا خره اين پروژه كايت به چه درد ميخوره ؟ هر كي يه چيز ميگه .[/quote]

توضیحات مکفی رو دوستان دادند، فقط لازمه که اضافه کنم که این «پخش کننده مهمات کایت» موتور نداره، یعنی از لحظه پرتاب تا رسیدن به هدف اصطلاحا «گلاید» می کنه، بخاطر همین هم کاملا بی صدا هست و برای غافلگیری عالی، بردش هم بسته به ارتفاع پرتابش هست، هر چی بیشتر بهتر، کلا فکر کنم اگه از 40000 پایی و با سرعت 1.5 ماخ رها بشه یه 30 یا 40 کیلومتری رو بره، هدایتش هم اینرسیایی+احتمالا تلویزیونی هست.
این وسیله می تونه انواع زیر مهمات خوشه ای اعم از ضد نفر، ضد زره، منور و . . . رو حمل و پخش کنه، همچنین می تونه انواع مین ها رو با فیوز زمانی و معمولی حمل کنه، در کل چیز بسیار مفیدی هست و لازم برای ما.

[quote]دومی دارای پیشرانه رمجت (با دقت در قسمت شکم موشک نوع پیشرانه قابل تشخیص هست)[/quote]

اخوی اشتباه می فرمایید، دومی همون C-801 خودمون با پیشرانه سوخت جامد هست و اصلا ورودی هوا هم نداره.

موشک رمجت برای استارت مناسب به حداقل 2 ماخ سرعت نیاز داره ( البته موتوررمجت می تواند از سرعت 0.7 ماخ استارت بخورد) ، و اینگونه موشکها را اصولا با دماغه نوک تیز ( مانند موشک سانبرن) می سازند نه مانند این موشک با دماغه گرد.

در ثانی بوستر برای موشک رمجت از نان شب هم واجبتر هست. که این موشک اصلا بوستر هم نداره.

[quote]کلا در مورد یاسر و ثاقب اگه کسی میدونه این موارد رو توضیح بده
1- دارای سیستم رانش هستند و یا به سمت هدف گلاید میکنن؟[/quote]

ثاقب رو که گفتم، یاسر هم عبارت هست از یک عدد بمب 750 پوندی که چپوندنش به موتور یه موشک هاوک و شده یاسر!

به عکس زیر دقت کنید:

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/IMG_0137yaser%7E0%7E0.jpg[/img]

اون خط قرمزی که براتون کشیدم، حدود خط الفصل بمب و موشک هست!

[quote]2- از اونجایی که از سرشون مشخصه که هدایت تلویزیونی و اپتیکال ندارند،چه طور به سمت هدف نشونه گیری میشن و مسیر پرتابشون از چه طریقی محاسبه میشه ؟[/quote]

کلا خیلی به این رونمایی در رژه ها و نمایشکاهها دل خوش نکن، خیلی مسائل رو نمی تونن اینجا نشون بدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز تاپیک تصاویر اختصاصی رژه 1390 در صحه اول هست ولی فقط برای دوستانی که بیشتر از 50 پست دارند قابل دسترس هست.جال هست عضوی که سه سال هست عضو سایت هست امکان استفاده از مطالب و تصاویر سایت رو نداره... مگر هدف از ایجاد سایت اشتراک مطالب و بحث و گقت گو نیست...
اینکار نه تنها موجب افزایش مطالب نمی شود قطعا نتیجه عکس هم خواهد داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]علي الظاهر ياسر هدايت درس و حسابي نداره ![/quote]

من خودم حدس می زنم بصورت شبه بالستیک ( بخاطر افزایش برد) به سمت هدف شلیک میشه.

البته میشه به راحتی و بوسیله یک کیت لیزری یا تلویزیونی اون رو هدایت پذیر کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کلا خیلی به این رونمایی در رژه ها و نمایشکاهها دل خوش نکن، خیلی مسائل رو نمی تونن اینجا نشون بدن.[/quote]

icon_cheesygrin icon_arrowd icon_arrowd icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای درک عملکرد کایت به لینک زیر برید icon_cheesygrin

سامانهء رهاسازي بمب JP 233
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=500&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/503mber.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_503mber.jpg[/img][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در مورد سپاه همین رو بگم یه نگاهی به مخابرات لبنان بندازین تا بفهمین چرا سپاه سهام مخابرات خرید در ضمن در اساسنامه فعالیتهای سپاه اومده فقط به فعالیتهایی می پردازه که لازمه و استراتژیک باشن و از توان بخش های خصوصی خازج یا راهبردی باشن و سود هم طبیعی هست که خواهد برد که اون هم صرف موارد لازمه کشور میشه.
و مورد بعدی اینکه اما راحل به ما نشون داده هر وقت به کسی بیشتر فحش دادن بفهمیم کارش درسته پس کار ما مشکل داره و کار سپاه اتفاقا درسته.
.
.
.[/quote]
دوست عزیز اول سلام
با احترام به نظر شما
مقایسه شرایط موجود در لبنان و دستگاه های آن با کشور ما کاملا اشتباه و بی ربط است. من نمیدانم این مثال از کجا به ذهن شما رسید و چه تشابهی دیدید؟
بحث در مورد فروش سهام است.
خرید سهام در شرایط ناعادلانه و رانت بازی اجرا شد. این موضوع حتی به مجلس رفته و قرار بود که در کمسیون ویژه ای رسیدگی بشه که فرد یا افرادی جلو آن را گرفتند.
کلا یک نیروی نظامی مانند سپاه نمی بایست در حیطه هایی مثل ساخت و ساز در [b]داخل کشور[/b] وارد میشد که شد. چون حق پیمان کارهای دیگه خورده میشه و اصلا رقابتی در کار نخواهد بود.
در زمینه مخابرات هم که معلوم است.
الان اگر مخابرات کشوری متخاصم مانند آمریکا در دست پنتاگون و قوای نظامی آمریکا بود عملا موردی بود بسیار تیره. (البته NSA بر مخابرات آمریکا حکمفرمایی میکند)
ولی اگر در کشور ما مخابرات در دست قوایی نظامی باشد این موردی روشن است.

اشتباه هم نشه! من خودم هیچ مشکلی نمیبینم که مخابرات ما در دست سپاه باشد به شرطی که این قوا از مهره های سود جو و منفعت طلب عاری باشد که نیست.
ماشالله این ارگان کارخانه پول سازی است برای بعضی از شازده ها!! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته رضا جان اون JP 233 عملکردش با کایت متفاوت هست، JP 233 رها نمیشه و هواپیما باید خودشو بالای هدف برسونه و بعد زیر مهمات رها سازی میشن اما کایت خودش رها میشه، به بالای هدف میره و زیر مهمات فرعی خودش رو رها می کنه.

یکی از دلایلی که چیزی شبیه کایت بهتر از سامانه JP 232 هست این هست:

[quote] يكي ديگر از تورنادوهاي بريتانيا نيز در جريان رهاسازي تسليحات JP233 هدف قرار گرفت[/quote]

ریسک ( به قول فیلم سن پترزبورگ: ریکس!!) هواپیما در مهمات ریزی به سبک JP232 خیلی زیاد هست ولی در کایت نه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.