saman_777

تاپیک جامع سلاح های انفرادی بومی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ببخشید اون سومیه چیه؟؟

من اولین باره که می بینمش اگر دوستان می تونن یه توضیحی بدن! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب دوستان نظرات جالبی دادن.اولا ممنون از تاپیک به این خوبی.

خوب دوستان همه فکر می کنن خیبر خیلی توپه ولی خوب اشکالاتی داره که نمی شه ازش گذشت!!(ولی در عین حال خوبی هاس زیادی هم داره)

1-لوله ی سلاح که به نظرم خیلی مینیاتوری طراحی شده!!و زود داغ می کنه و میشکنه!!که این خودش تو جنگ خیلی ناراحت می کنه شما رو!!

2-این سیستم اتش هم که مشکل داره چرا؟؟این سیستم لگد بسیار زیادی تولید می کنه ولی خوب اسلحه های استخون داری مثل کلاش اونو به خوبی تحمل

می کنن ولی نمی دونم این اسلحه تحمل کنه یا نه که مخصوصا اگر باسه عملیات کاماندویی باشه خیلی اذیت می کنه!!

3-این اسلحه اسلحه ی نارنجک انداز خور و سایت خور خوبی نیست.

4-در این اسلحه افراد دست به سختی می تونن گلنگدن رو بکشن چون گلنگدن دو طرفه نیست.و احتمالا پوکه ها هم به صورت این سرباز ها می خوره.

5- و...

ولی خوب خوبی هاش نسبتا بیشتره!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلاح خيبر هرگز نمونه ي مهندسي معكوس محصولات اشتاير نبوده و نيست.بلكه يك كيت

تبديل S-5.56 به سلاحي بولپاپ است.

به تفاوتها توجه كنيد:
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_steyraug.jpg[/img]

همانطور كه ميبينيد اشتاير AUG تمام اصول ارگونومي را رعايت كرده و براي افراد راست دست و

چپ دست قابل استفاده است (متابسفانه بر عكس خيبر كه...).

نارنجك انداز زير لوله ي G-3 نمونه ي ساخت داخل نارنجك انداز امريكايي M-203 است.

M-203 تصوير بالا:
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_GP-30_3.jpg[/img]

در مورد معايب اون سوميه (G-3 بولپاپ) و خيبر بعدا توضيح ميدم.

اگر ميخواهيد بيشتر در مورد بولپاپها بدانيد به نشاني زير مراجعه نماييد:
[url]http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2845[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در نمايشگاه مطبوعات امسال از غرفه جنگ افزار ديدن كردم . مسعولين عزيز وزارت دفاع كه اتفاقا يكي از طراحان خيبر هم بود ميگفتند طرح بطور كامل لغو شده!
البته من از عكسهاي كارخانه و رونمايي و مراسم و ... پرسيدم ولي جواب اونها همون بود.
بدجور ضد حال خوردم!!!!!!!!!!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خداييش اون كلاش از همه بهتره اسلحه بايد كاري سبك و مطمپن باشه .
وزن 3.6 كيلو با كاليبر 7.62 طراحي آرگونومي و عملكرد عالي . :oops:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من از ژ3 طرح جدید بیشتر خوشم اومد اگر مانند ژ3 که طوی سازمان ارتش باشه قدرت . دقت مانند همون باشه خوبه اما یه ایرادی که داره گیر زیاد می کنه وزن این ز3 جدید هم مثل اینکه بیشتر مثل ژ3 قدیمی با فشار مستقیم گاز باروت نیست و با فشار گاز غیر مستقیم کار می کنه اما به نظر من که سلاح جدید ژ3 سلاح خوبی میاد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

1- خیبر ترکیبی از m16 , qbz95 و تندر و کمان هستش و در سال 2002 رونمایی شد ،در سال 2006 هم تغییراتی روش اعمال شد و در سال 2009 با اسم سما رونمایی شد . مشکلات ساختاری و ارگونومی زیادی داره و اصل انعطاف پذیری یعنی توان تغییر بر حسب ماموریت رو نداره ، از سال 2002 تا الان نتونستن وارد سازمان رزم نیروهای مسلح کنن و تو جلسه ی اخیر هم به خاطر 24 اشکال فنی و ساختاری تولید انبوهش لغو شد.

2- همون M16-A2 آمریکاییه که مدت هاست در ایران تولید میشه و متاسفانه فقط در نیروهای مخصوص سپاه استفاده میشه.

3- این سلاح بولپاپ توسط مهندس مهرداد نوپور اشرفی ( سردبیر مجله جنگ افزار ) طراحی و ساخته شده. اسم اصلیش "کارا" هست. دستور بهینه سازی ژ3 رو حضرت آقا داده بودند و آقای اشرفی انجامش دادند . سلاحی خوش دست که قبضه ای شبیه قبضه فاماس فرانسوی رو داره و سایت نشانه روی و دستگیره خمل و مگسک qbz95 رو داره و با سیستم "خان به خان" میشه یه لوله بلند تر رو روی لوله اصلی نصب کرد. سلاح جدیدی نیست و فقط مدرنیزه و بهینه شده ژ3 هستش . هزینه تبدیل هر ژ3 به کارا حدود 50 هزار تومنه . امیر پوردستان (فرمانده نیروی زمینی ارتش) با کارا تیر اندازی کرده و تاییدش کرده .

4- همون AK74M ایرانیه و فرق خاصی با نونه های روسی نداره

5- همون ژ3 خودمونه

[center]این هم لینک دانلود یه خبر داغ داغ از خیبر و تحلیل من[/center]

[center][url="http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://mohammadnajafloo.persiangig.com/rad%20salahiat%20kheybar%28worldarmy.mihanblog.com%29.zip"][img]http://mohammadnajafloo.persiangig.com/DOWNLOAD-new.png[/img][/url][/center]

[center]سوالاتتون رو تو وبلاگم به نشانی [url="http://worldarmy.mihanblog.com"]worldarmy.mihanblog.com[/url] بپرسید[/center]
  • Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

بستگی داره نحوه استفاده ش تا چی باشه !

شما کلاش رو مجهز به دوربین بکن تا بفهمی دنیای تکاوری رو بوسیدن و گذاشتن کنار یعنی چی ؟ چشمک

اما همین ام 16 دوربین ترمال روش انداختند .... کامیون کامیون جنازه پژاکی بار زدند ...

از لحاظ مختلف باید دید واقع بینانه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1407522536' post='400154']
سلام

بستگی داره نحوه استفاده ش تا چی باشه !

شما کلاش رو مجهز به دوربین بکن تا بفهمی دنیای تکاوری رو بوسیدن و گذاشتن کنار یعنی چی ؟ چشمک

اما همین ام 16 دوربین ترمال روش انداختند .... کامیون کامیون جنازه پژاکی بار زدند ...

از لحاظ مختلف باید دید واقع بینانه
[/quote]
صحبت بدی جنس ایرانیش بود نه بدی خودش !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آها ...جنس ایرانی ش .... خوب جریان داره اونم .... آلیاژ ساخت ش تکنولوژی ش در ایران در دسترس نبود توی دفعات اولیه ساخت ....

اونکه هیچ درست گفته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1407522831' post='400158']
آها ...جنس ایرانی ش .... خوب جریان داره اونم .... آلیاژ ساخت ش تکنولوژی ش در ایران در دسترس نبود توی دفعات اولیه ساخت ....

اونکه هیچ درست گفته
[/quote]

برادر می شه از تجربه ی عملیاتی صابرین واقعی باهاش بگی ...
چون انگار ازش راضی هستند که به جای کلاش از این استفاده می کنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

بچه های صابرین از هر سلاحی استفاده میکنند ، تاکید میکنم از هر سلاحی

چیزی که من خودم دیدم به علاوه تو تصاویری هم که دارم مستند هست سلاح های زیر:»

AK-47 , G3,sama,mp5,m16,uzi,..... و بقیه استفاده کردند و میکنند

اما در درگیری های سال 90 بیشترشون ام16 به دست بودند و به ندرت کسی کلاش میگرفت دست چرا ؟

چیزی که من دستگیرم شد :

دقت بسیار بالا در نشاندن تیر بر هدف !

به علاوه سایت های اپتیکی کمکی ش

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

البته تصدیق میکنید من که اونجا نبودم برادر !

اما من از چند نفر پرسیدم رضایت داشتند ... نمیگم کامل و قطعی ولی به نسبت کلاش بیشتر رضایت داشتند و دارند

به هرحال مثال میزنم:

یک تیرانداز بسیار حرفه ای مثل سردار شهید علی پرورش که حتی بدون ام16 هم تیرش خطا نمیرفته و بهترین تیراندازان جلوش لنگ مینداختند هم از این سلاح استفاده میکرده به خاطر دقت و سرعت و مزیت هاش

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.