Recommended Posts

[quote]چه ربطي به تمرينات سالانه نيروي هوايي داره ؟! [/quote]
ربطش به اینکه هیچ تمرین سالانه ای برای نبردهای هوایی برگزار نمیشه در صورتیکه در تمام نیروهای هوایی مهم دنیا تمرکز برای اموزش نبردهای هوایی هست
[quote]پس چرا هنور مارك 82 و 84 بطور گسترده براي ارتش آمريكا توليد ميشن ؟![/quote]

برای استفاده در بعضی از بمب های سری GBU
فکر کنم بیشتر از 80 درصد اهدافی که در جنگ عراق (2003) بمباران شدند از مهمات هوشمند استفاده شد که نشون میده از این بمبها دیگه به صورت معمولی و بدون کیت هدایت استفاده نمیشه
[quote]آموزش خلبان هم چه ربطي به آواكس داره[/quote]
چه ربطی به حرف من داشت میخوای به قول فردوسی پور مغلته کنی
منظور من اینه که دیگه از این روش قدیمی برای کسایی که ایجاد کننده این روش (رسیدن به هدف در ارتفاع پست) بودن و از اواکس به عنوان پیش اخطار استفاده میکنند جواب نمیده
[quote]ستون تهاجمي از تانك هاي دشمن رو با چي ميزنيد ؟ بمب جي بي يو ؟! هر چيزي جايي داره[/quote]
بله دقیقا با GBU44 که با وزن 20 کیلو حتی روی پهبادهای پریدیتور هم استفاده میشه
البته برای اشنایی بیشترت باید بدونی که ایالات متحده از بمبهای خوشه ای CBU97 برای حمله به اهداف زرهی هم استفاده میکنه
بمب GBU44/B
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/GBU44.jpg[/img]
بمب CBU97
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/CBU-97_SFW_%288steps_attacking_process%29_NT.PNG[/img]
[quote]اين بمب ها براي تمرين بسيار قابل قبولترند تا تخيلات شما[/quote]
اره تو راست میگی

[quote]تمرينات نيروي هوايي استراليا .. [/quote]
چرا متوجه نمیشی که هر چیزی را بهر کاری ساختند
اولا باید ببینی دشمن استرلیا کیه کاملا مشخصه که چین حالا راه حل مقابله با کشوری که در نیروی هواییش از روش شرقی استفاده میکنه (یعنی متکی بودن به پدافند زمینی و رادارهای هشدار دهنده زمینی ) چیه؟استفاده از همون روش قدیمی یعنی حمله در ارتفاع پست تازه اگر داری جنگنده ای مثل F111 باشی که تخصصش همینه البته اینکه این روش در برابر چین امروزی جواب میده یا نه معلوم نیست
[quote]در مورد بمب های خوشه ای هم اینا نیاز به تمرین دارند اما تمرین تخصصی نه ولی ارتفاع پروازی و فکر کنم نوع شیرجه خاص دارند که به نوع بمب وابسته است ...[/quote]
چه نیازی به تمرین خاص توی این عکس این هواپیما شیرجه زده? اتفاقا بمباران با بمب خوشه ای بسیار ساده هست
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Jaguar_Cluster-Bomb%7E1.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ربطش به اینکه هیچ تمرین سالانه ای برای نبردهای هوایی برگزار نمیشه در صورتیکه در تمام نیروهای هوایی مهم دنیا تمرکز برای اموزش نبردهای هوایی هست[/quote]

شما خبر داري ؟!
بايد بگم كه اين تمرينات روزانه برگزار ميشه ...
[quote]فکر کنم بیشتر از 80 درصد اهدافی که در جنگ عراق (2003) بمباران شدند از مهمات هوشمند استفاده شد که نشون میده از این بمبها دیگه به صورت معمولی و بدون کیت هدایت استفاده نمیشه [/quote] چه ربطي به مسابقات سالانه گانري داره ؟!

[quote]
برای استفاده در بعضی از بمب های سری GBU [/quote] خير عزيز من عمده اينها براي استفاده بر روي آ 10 و تمرين خلبان هاشون همچنين بي2 ها توليد ميشه !!!

[quote]منظور من اینه که دیگه از این روش قدیمی برای کسایی که ایجاد کننده این روش (رسیدن به هدف در ارتفاع پست) بودن و از اواکس به عنوان پیش اخطار استفاده میکنند جواب نمیده [/quote] سوالم رو مجدد تكرار ميكنم آموزش بمب ريزي چه ربطي به آواكس داره ؟!
مگر توفيري هم داره كه از بمب ليزري استفاده كنند يا مارك 82 وقتي آواكس باشه ؟!
انجاست كه بهش نميگن مغله بافي ميگن سفسطه ...

[quote]البته برای اشنایی بیشترت باید بدونی که ایالات متحده از بمبهای خوشه ای CBU97 برای حمله به اهداف زرهی هم استفاده میکنه بمب GBU44/B
[/quote] باز هم چه ربطی به گانری داره ؟!
مگر اهداف فقط زرهی هستند ! من فیلم مستند ساخت و نحوه استفاده این به اصطلاح بمب رو دیدم ! باید بگم استفاده کردن از این بمب مضحک ترین کار ممکنی هست که در مقابل یک ستون زرهی از تانک های ابرامز میشه انجام داد و عملا توان نفوذ و از بین بردن زره های سبک رو هم ندارند ... اما میتونند جلوی تهاجم رو تا حدی بگیرن ... حالا کی گفته حتما باید از این استفاده بشه .. پرتابش هم بصورت انبوه هست و غیر هدایت پذیر بعد از اینکه رها شدن مثل بمب های معمولی اگربمبلتها در محدوده زره بودن به سمتش شلیک میشن ...

منتها باز هم چیزی از تمرینات گانری کم نمیکنه ...

[quote]اولا باید ببینی دشمن استرلیا کیه کاملا مشخصه که چین حالا راه حل مقابله با کشوری که در نیروی هواییش از روش شرقی استفاده میکنه (یعنی متکی بودن به پدافند زمینی و رادارهای هشدار دهنده زمینی ) چیه؟استفاده از همون روش قدیمی یعنی حمله در ارتفاع پست تازه اگر داری جنگنده ای مثل F111 باشی که تخصصش همینه البته اینکه این روش در برابر چین امروزی جواب میده یا نه معلوم نیست
[/quote] اصلا تمرین بمب ریزی چیزیه که باید خلبان آموزش ببینه . ربطی به دشمن نداره هر کی میخواد باشه .. شناسایی هدف زدن اون و انداختن بمب روی هدف بصورت یک سری مسابقات انجام میشه ... فرقی نداره خلبان استرالیایی باشی یا ایالات متحده ...

[quote]چه نیازی به تمرین خاص توی این عکس این هواپیما شیرجه زده? اتفاقا بمباران با بمب خوشه ای بسیار ساده هست [/quote] تا حالا بمب انداختی ؟! که میگی نیاز هست یا نیست .
کافیه کمی عدم دقت داشته باشه تا تمام بمبلت ها بجای دیگه ای بخورند ...
حالا دو ستون نظامی رو تصور کن که یکیش مال ما باشه و دومیش متعلق به دشمن و شما مجبوری بدون شیرجه برای دقت در بمباران از ارتفاع هدف گیری کنی ... اتفاقا این خوشه ای ها بسیار خطرناک تر هستند ... البته رها سازی به نظر ساده میاد اما واقعا زمانبدی رها سازی چیزیه که حتی به بمب های لیزری و هدایت شوند مثل ماوریک هم رحم نمیکنه ... شما همیشه بین شناسایی هدف تا برخورد با اون فرصت کمی دارید . تجربه تصمیم گیری و دقت در هنگام رها سازی بمب بسیار مهمتر از تجهیزات هست .

حالا اگر بعد رسیدن اخطار هواپیمای جنگنده به سرعت توی منطقه دود درست کردن ! اون موقع معنای گانری رو میفهمید زمانی که هیچ لیزری نمیتونه قفل کنه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بايد بگم كه اين تمرينات روزانه برگزار ميشه ... [/quote]
شما خبر دارید؟
[quote]سوالم رو مجدد تكرار ميكنم آموزش بمب ريزي چه ربطي به آواكس داره ؟! [/quote]
ارجاعت میدم به ارسال قبلی و تفکر روی اون
[quote]مگر توفيري هم داره كه از بمب ليزري استفاده كنند يا مارك 82 وقتي آواكس باشه[/quote]
ببین من نمیگم این جور تمرینات خوب نیست کلا منظورم اینه که چرا تمرینات نبردهای هوایی برگزار نمیشه
[quote]مگر اهداف فقط زرهی هستند ! من فیلم مستند ساخت و نحوه استفاده این به اصطلاح بمب رو دیدم ! باید بگم استفاده کردن از این بمب مضحک ترین کار ممکنی هست که در مقابل یک ستون زرهی از تانک های ابرامز میشه انجام داد و عملا توان نفوذ و از بین بردن زره های سبک رو هم ندارند ... اما میتونند جلوی تهاجم رو تا حدی بگیرن ... حالا کی گفته حتما باید از این استفاده بشه .. پرتابش هم بصورت انبوه هست و غیر هدایت پذیر بعد از اینکه رها شدن مثل بمب های معمولی اگربمبلتها در محدوده زره بودن به سمتش شلیک میشن [/quote]
این بمب یک بمب تخصصی برای زدن اهداف زرهی هست و از خرج گود استفاده میکنه تقریبا از لحاظ قدرت تخریب زره با موشک تاو برابری میکنه اما بمب های سری MK چون خرج گود ندارند حتی اگر کنار روی یک تانک هم اصابت کنند صدمه جدی به تانک وارد نمیشه کما اینکه بمبهای سقوط ازاد MK هیچ هدایتی هم ندارند توی جنگ خودمون هم F5ها برای بمباران یگانهای زرهی عراق از همین بمبهای سقوط ازاد استفاده میکردند که موفقیتشون با کبرا ها و یا F4 ها که از موشکهای تاو ماوریک استفاده میکردند قابل مقایسه نیست

البته استفاده این بمب ها به عنوان مکمل در کنار سلاحهای هدایت شونده بسیار خوبه

[quote]تا حالا بمب انداختی ؟! که میگی نیاز هست یا نیست .
کافیه کمی عدم دقت داشته باشه تا تمام بمبلت ها بجای دیگه ای بخورند ...
حالا دو ستون نظامی رو تصور کن که یکیش مال ما باشه و دومیش متعلق به دشمن و شما مجبوری بدون شیرجه برای دقت در بمباران از ارتفاع هدف گیری کنی ... اتفاقا این خوشه ای ها بسیار خطرناک تر هستند ... البته رها سازی به نظر ساده میاد اما واقعا زمانبدی رها سازی چیزیه که حتی به بمب های لیزری و هدایت شوند مثل ماوریک هم رحم نمیکنه ... شما همیشه بین شناسایی هدف تا برخورد با اون فرصت کمی دارید . تجربه تصمیم گیری و دقت در هنگام رها سازی بمب بسیار مهمتر از تجهیزات هست[/quote]
به خاطر اینکه این بمبها محدوده وسیعی رو میپوشونند و نیازی به دقت زیاد خلبان نداره برعکس بمبهای سقوط ازاد معمولی
اگر فاصله بین نیروهای خودی و دشمن کم باشه معمولا خلبان اقدام به بمباران دشمن نمیکنه در حمله امریکا به افغانستان یک سری از نیروهای دلتا یک ماموریتی در افغانستان داشتند که در حین برگشت با بالگرد بلک هاوک هدف یک موشک دوشپرتاب قرار گرفتند و مجبور به فرود اضطراری شدند که در محاصره نیروهای طالبان قرار گرفتن و درخواست کمک کردن در همین حین یک جنگنده F15 که در منطقه گشت زنی میکرد به سرعت خودشو به محل سقوط رسوند و با اینکه دارای بمب سقوط ازاد بود چون فاصله نیروهای خودی و دشمن کمتر از 70 متر بود بدون استفاده از بمبها با توپ هواپیما شروع به پشتیبانی از نیروهای خودی کرد که در ادامه یک F16 هم به همین روش به کمکش اومد که نشون میده در چنین مواقعی خلبانان اقدام به بمباران نمیکنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با این جور کل کل ها حال میکنم!
کلی اطلاعات مفید در اختیار کسایی که مثل من در این زمینه ها اطلاعاتشون کمه میزارند.پس همه به دقت پست هارو مطالعه کنید... icon_idea icon_question
راستی من دهنم سرویس شد! یک ناو رو با چی میزنن؟!! بجز اون سقوط آزاد ها! با ماووریک یا اسپارو هم میزنن؟ جان من یکی جواب بده! icon_razz

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شما خبر دارید؟
[/quote] بلي ...

[quote]ارجاعت میدم به ارسال قبلی و تفکر روی اون [/quote] گويا نگرفتي ...
ارتفاع پست يا بلند ! بالاخره بايد بمب ريزي رو تمرين كنند يا نه ؟! حالا اگر آواكس هم داشته باشند وقتي منطقه پدافندي باشه يا حتي هواپيماي دشمن هم باشه معلوم نيست چي پيش بياد و خلبان خودش رو بايد بر هر شرايطي آماده بدونه ..
حالا به نظرت تمرين كنند بهتره با براشون مهم نباشه ؟!

[quote]
این بمب یک بمب تخصصی برای زدن اهداف زرهی هست و از خرج گود استفاده میکنه تقریبا از لحاظ قدرت تخریب زره با موشک تاو برابری میکنه اما بمب های سری MK چون خرج گود ندارند حتی اگر کنار روی یک تانک هم اصابت کنند صدمه جدی به تانک وارد نمیشه کما اینکه بمبهای سقوط ازاد MK هیچ هدایتی هم ندارند توی جنگ خودمون هم F5ها برای بمباران یگانهای زرهی عراق از همین بمبهای سقوط ازاد استفاده میکردند که موفقیتشون با کبرا ها و یا F4 ها که از موشکهای تاو ماوریک استفاده میکردند
قابل مقایسه نیست
[/quote]
اف 5 ها با هدف ديگه اي اين كار رو ميكردن كه عمده اون از بين بردن نفرات پياده و بهم ريختن نظم ستون زرهي بود ...
[quote]به خاطر اینکه این بمبها محدوده وسیعی رو میپوشونند و نیازی به دقت زیاد خلبان نداره برعکس بمبهای سقوط ازاد معمولی
[/quote] جواب ندادي تا حالا بمب انداختي ؟!
[quote]اگر فاصله بین نیروهای خودی و دشمن کم باشه معمولا خلبان اقدام به بمباران دشمن نمیکنه در حمله امریکا به افغانستان یک سری از نیروهای دلتا یک ماموریتی در افغانستان داشتند که در حین برگشت با بالگرد بلک هاوک هدف یک موشک دوشپرتاب قرار گرفتند و مجبور به فرود اضطراری شدند که در محاصره نیروهای طالبان قرار گرفتن و درخواست کمک کردن در همین حین یک جنگنده F15 که در منطقه گشت زنی میکرد به سرعت خودشو به محل سقوط رسوند و با اینکه دارای بمب سقوط ازاد بود چون فاصله نیروهای خودی و دشمن کمتر از 70 متر بود بدون استفاده از بمبها با توپ هواپیما شروع به پشتیبانی از نیروهای خودی کرد که در ادامه یک F16 هم به همین روش به کمکش اومد که نشون میده در چنین مواقعی خلبانان اقدام به بمباران نمیکنند
[/quote] احسنت بر شما دوست فهيم ./.

تمرينات گانري يك قسمت عمده اش همين هست ...
حتي اگر بمب هدايت ليزري داشتند باز هم نميتونستند بمب ريزي كنند چون محدوده انفجار خودي ها رو از بين ميبرد ..

اين فيلم رو نگاه كن .. خلبان با دقت تمام يك پاكت انفجاري رو ميزنه كه به نسبت ديد و فاصله خيلي كوچك هست و فكر كنم متعلق به همين مانور ها باشه .

http://www.2shared.com/video/qiCW10En/gunnery.html

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/img634111695324531250.jpg[/img]

يك بار ديگه توجهت رو به اصل خبر جلب ميكنم ...

[quote]
سال گذشته :
فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به اینکه هواپیماهای شرکت کننده در مانور وقتی وارد منطقه عملیاتی خود می‌شوند ،تنها ظرف 12 دقیقه باید ماموریت خود را به پایان برساند و بازگردند،اظهار داشت: بنابراین دقت سرعت و تصمیم‌گیری در اجرای مسابقات گانری اهمیت بالایی برخوردار است.
وی همچنین پرتاب بمب و راکت‌ها را در مسابقات بسیار خوب ارزیابی کرد و با اشاره به مسایل فنی اظهار داشت: در خصوص مباحث فنی کار جدیدی انجام شد تا بتوان از تلاش‌های صورت گرفته در حوزه‌های فنی استفاده شود. [/quote]

[quote]با این جور کل کل ها حال میکنم!
کلی اطلاعات مفید در اختیار کسایی که مثل من در این زمینه ها اطلاعاتشون کمه میزارند.پس همه به دقت پست هارو مطالعه کنید...
راستی من دهنم سرویس شد! یک ناو رو با چی میزنن؟!! بجز اون سقوط آزاد ها! با ماووریک یا اسپارو هم میزنن؟ جان من یکی جواب بده![/quote]
ناو رو با موشك ميزنند ناوچه و قايق هاي سنگين تر رو اگر بتونند با ماوريك ميزنند .. چون عموما پدافند خاصي ندارند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ناو رو با موشك ميزنند ناوچه و قايق هاي سنگين تر رو اگر بتونند با ماوريك ميزنند .. چون عموما پدافند خاصي ندارند ...
[/quote]
خیلی خیلی ممنون.
همچین تمرینی رو نیروهای ما انجام میدن؟ زدن ناو و ناوچه هارو؟ چون باتوجه به شرایط حضور دشمن در خلیج فارس باید انجام این تمرین حیاتی باشه!
یه نه فقط روی اهداف زمینی تمیرین میکنن؟
......
راستی نمیدونم چرا هر وقت این سفسطه رو میشنوم یه جوری میشم...>> icon_idea at_wits'_end_new!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ناو رو با موشك ميزنند ناوچه و قايق هاي سنگين تر رو اگر بتونند با ماوريك ميزنند .. چون عموما پدافند خاصي ندارند ...
[/quote]
خیلی خیلی ممنون.
همچین تمرینی رو نیروهای ما انجام میدن؟ زدن ناو و ناوچه هارو؟ چون باتوجه به شرایط حضور دشمن در خلیج فارس باید انجام این تمرین حیاتی باشه!
......
راستی نمیدونم چرا هر وقت این سفسطه رو میشنوم یه جوری میشم...>> icon_idea at_wits'_end_new!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همچین تمرینی رو نیروهای ما انجام میدن؟ زدن ناو و ناوچه هارو؟ چون باتوجه به شرایط حضور دشمن در خلیج فارس باید انجام این تمرین حیاتی باشه!
[/quote] در رزمايشات اخير تمرين شد ...
و در كل حسين ماوريك بايد اون مشهور باشه كه اين سوالات رو نپرسي ؟! ...

خلبان شهيد حسين خلعتبري مشهور به حسين ماوريك . ايشون متخصص ترين فرد در دنيا به بودند كه توي يك حمله با اسكادران اف 4 به فرماندهي خودشون 6 ناو اوزاي عراق رو با همين ماوريك زدند و كار نيروي دريايي عراق تموم شد رفت پي كارش .. كلا در نيروي هوايي امريكا هم مشهور بود به كسي كه ميتونه با يه شيرجه چند هدف رو با ماوريك بزنه !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا باید بگم که ما می تونیم از هواپیما هامون برای زدن اهداف در برد نزدیک و کم خطر استفاده کنیم و اهداف دوربرد رو با موشکهای خودمون مورد هدف قرار بدیم و اصلا یکی از دلایلی که صاعقه رو از روی طرح اف ۵ ساختن همین تفکر بوده وگرنه اگر قرار بود توی بردهای بلند عملیات انجام بدیم باید از روی اف۴ نمونه می زدن و بیشتر هواپیماهای ما رو برای پشتیبانی نزدیک و دفاع هوایی نقطه ای در نظر می گیرن که با کمک پدافندهی زمینی و رادارهای زمینی بتونن یک امنیت نسبی رو در اسمان ایجاد کنن.
برادر من از طریق هوا ما می تونیم طیف گسترده ای از سلاحها رو به کار بگیریم مثلا نور و نصر و حتی کوثر رو به راحتی میشه از هوا و توسط هواپیماهای خودمون شلیک کنیم و حرفهایی از وجود اگزوسه در ایران زده شده(در مانور اخیر این هواپیماهای میراژ استفاده شدن حالا خودتون حدس بزنین چرا) و همچنین میشه از موشکهای سانبرن هم برای زدن اهداف دریایی استفاده کرد که همه در رده موشکهای ضد سطحی هستن و در نهایت اگر ناوها رو بشه با تمهیداتی رادارهاشون رو مختل یا از بین برد میشه از بمب های سقوط ازاد هم برای زدنشون استفاده کرد و همچنین لیزری و خوشه ای.

برادر من اشپارو موشک هوا به هواست ولی ماوریک بله چون موشکی با هداست تلویزیونی هست.
اقا جواد ناراحت نشین ولی توی هر تاپیکی که شما و چند تا از دوستان نظر می دین سریع شروع می کنین به لیچار بار کردن به خودمون و زیر سوال بردن همه چی که بحث از مبحث خودش خارج میشه و به انحراف می ره برادر من خارج از این هم بهع شکلی عامل روانی دشمن شدین .
بله به این خلبان اسلحه ای داده شد ولی ظاهرا همین خلبان غیور و شجاع سال گذشته در طی مانوری به دلایل فنی در هواپیما سقوط و به فیض شهادت نایل شدن.
برادر من مغلته نه مغلطه که از باب علط هست و یعنی غلط بیان کردن و منحرف کردن ذهن اذهان شنونده.
حالا برادر من نهایتا می گین چه کار کنیم می خواین بگیم تعطیلش کنن.
برادر من هر کسی چهار تا بازی هوایی هم توی کامپیوتر کرده باشه کاملا براش مثل روز روشنه استفاده از موشک و بمب های ازاد و حتی لیزری و تلویزیونی نیاز به دقت بالا و توان بالای خلبان داره و ارتفاع و سرعت و زاویه بسیار در این مورد مهم هست حال اگر بمب سقوط ازاد و یا خوشه ای باشه امکان نخوردن به هدف رو داره و اگر هدایت پذیر باشه ممکنه در محدود اثر هدف قرار نگیره و شما نتونین اون رو دقیقا روی هدف بزنین چون این نوع بمب ها هم مقدار خاصی می تونن تغییر جهت بدن.
در نهایت خودتون سرعت مثلا 300 کیلومتر به بالای یک هواپیما رو در نظر بگیرین که در ارتفاع پایین می خواد بمبش رو رها کنه و فقط یک ثانیه اشتباه چقدر بمب رو از هدف دور می کنه رد ضمن هیمن معادله رو برای ارتفاع هم در نظر بگیرین که با 50 متر ارتفاع کم یا زیاد بمب چقدر می تونه انحراف داشته باشه و همین مورد در زاویه هم صدق می کنه .
اشتباه یک خلبان در شلیک می تونه باعث ترکش خوردن خود هواپیما هم بشه.
[size=18]در نهایت همین رو بگم این مانورها برای بالا بردن خلبانهای ما اصلا واجب هستن نه پیشنهاد یا یک حرکت ساده برای نمایش و در ضمن مانورهای زیادی در هوا و زمین برگزار میشه که من و شما با خبر نمی شیم و قرار نیست هم کمه بشیم اصل قافلگیری برای دشمن رو فراموش نکنین[/size]
راستی گفتین بلک هاوک زدن خیلی جالبه اگر من یا بعضی دوستان می گفتن زدن سریع یک عده جبهه می گرفتن که مگر اصلا همچین چیزی شدنیه عجب ؟!!!!
تازه خودتون در ادامه این خبر گفتین که از توپ استفاده کردن پس گانری کردن برادر من نه نبرد هوایی و تازه همین نظر شما دقت برای خلبانها رو هم مشخص می کنه اصلا ناقض حرف خودتون و بقیه دوستان هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بلي .[/quote]
پس سلام بر فرمانده یا معاون نیروی هوایی
[quote]گويا نگرفتي ...
ارتفاع پست يا بلند ! بالاخره بايد بمب ريزي رو تمرين كنند يا نه ؟! حالا اگر آواكس هم داشته باشند وقتي منطقه پدافندي باشه يا حتي هواپيماي دشمن هم باشه معلوم نيست چي پيش بياد و خلبان خودش رو بايد بر هر شرايطي آماده بدونه ..
حالا به نظرت تمرين كنند بهتره با براشون مهم نباشه ؟! [/quote]
ارتفاع بستگی به نیروی مقابل و هدفی که باید بمباران بشه داره
جلوی امریکا اگر به من باشه به نظرم اصلا حمله به نیروی زمینیشون از هوا دیوونگی هست چه در ارتفاع پست و چه بالا فقط باید از جنگنده ها در منطقه پدافند خودی به عنوان شکاری و رهگیر استفاده کرد و از نیروی زمینی خودی در برابر حمله هوایی دشمن (امریکا) حمایت کرد
اما اگر دشمن کسی غیر از امریکا باشه اون وقت اوضاع کامل فرق میکنه
[quote]جواب ندادي تا حالا بمب انداختي ؟! [/quote]
بلی...............
[quote]حتي اگر بمب هدايت ليزري داشتند باز هم نميتونستند بمب ريزي كنند چون محدوده انفجار خودي ها رو از بين ميبرد ..

اين فيلم رو نگاه كن .. خلبان با دقت تمام يك پاكت انفجاري رو ميزنه كه به نسبت ديد و فاصله خيلي كوچك هست و فكر كنم متعلق به همين مانور ها باشه . [/quote]
پس تو هم ببین وقتی طرف خلبان امریکایی هست با این همه اموزش نتونست از بمبهاش استفاده کنه
امریکایی ها حتی روی راکتهایی که معمولا برای به هم ریزی دشمن در لحظه اول حمله استفاده میشه کیت های هدایت ارزان قیمت کار گذاشتند
باید قبول کنی در جنگهای اینده که پهبادها قراره جای جنگنده های سرنشین دار رو بگیره باید پهباد در یک پرواز با حداقل مهمات هدف از پیش تعیین شده رو نابود کنه ایا به نظر تو با بمبهای غیر هدایت شونده میشه این کار رو کرد دفعه قبل گفتم امریکا در جنگ ویتنام تنها 20 درصد از حملاتش با مهمات هوشمند بود که در جنگ اخیرش به 80 درصد رسیده این یعنی با یک بمب باید یک هدف از بین بره
حالا یک نکته رو بگم تا کسی اشتباه برداشت نکنه من با این تمرینات موافقم چون خود پرواز کردن و پرواز در ارتفاع پایین یک هنر بزرگ برای یک خلبان حساب میشه ولی نباید فقط مهارت خلبان ملاک باشه استفاده از فناوریهای نوین هم باید ملاک باشه یک مثال سادش اینه یک جنگنده وقتی برای بمباران مجبور بشه در ارتفاع بالا پرواز کنه مطمئنا مجبورا یا روی خود اون هواپیما از سیستمهای جنگال استفاده کنند یا یک هواپیمای مخصوص باهاش بفرستند همچنین مجبورند چند اسکرت هم باهاش بفرستند این کارها نیاز به استفاده از فناوری های به روز خواهد بود که نیاز باعث تلاش و پیشرفت میشود و همچنین باعث افزایش توان تهاجمی نیروی هوایی

اینها رو گفتم که باعث برداشت غلط از حرفهام نشه

[quote]راستی گفتین بلک هاوک زدن خیلی جالبه اگر من یا بعضی دوستان می گفتن زدن سریع یک عده جبهه می گرفتن که مگر اصلا همچین چیزی شدنیه عجب ؟!!!! [/quote]
خب اینم ساخته دست بشره و مطمئنا فنا پذیر خواهد بود (اینم یک جمله فلسفی از من)
[quote]تازه خودتون در ادامه این خبر گفتین که از توپ استفاده کردن پس گانری کردن برادر من نه نبرد هوایی و تازه همین نظر شما دقت برای خلبانها رو هم مشخص می کنه اصلا ناقض حرف خودتون و بقیه دوستان هست.[/quote]
چه نقضی من کی گفتم یک خلبان نباید اموزش حمله به اهداف زمینی رو ببینه
[quote]اقا جواد ناراحت نشین ولی توی هر تاپیکی که شما و چند تا از دوستان نظر می دین سریع شروع می کنین به لیچار بار کردن به خودمون و زیر سوال بردن همه چی که بحث از مبحث خودش خارج میشه و به انحراف می ره برادر من خارج از این هم بهع شکلی عامل روانی دشمن شدین [/quote]
متاسفانه در کشور ما یک فرهنگ بد جا افتاده که گفتن توانایی های دشمن رو به عنوان طرف داری از دشمن فرض میکنند حالا میخواهید باور کنید یا نه من خیلی بیشتر از شما با غرب دشمن هستم چون از این نگاه که اونها در زمان باستان هم دشمن ما بودند و الان هم مانع رسیدن دوباره ما به قدرت گذشتمون میشوند, ولی اینها دلیل نمیشه که قابلیت اونها رو دست کم بگیریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام.
تمرینات گانری فقط شامل استفاده از بمب سقوط آزاد نمیشه،بلکه در اون از انواع راکت و بمب و موشک و توپ هواپیما استفاده میشه.در ضمن،هر سلاحی کارایی خودش رو داره.بمبهای سقوط آزاد بیشتر برای مواردی استفاده میشه که لازم باشه محدوده ی وسیعی رو نابود کنن.مثل پایگاهها یا مناطقی که ساختمونهای زیادی درش وجود داره.از بمب های خوشه ای هم ما ایرانیها بیشتر برای مقابله با اهداف زرهی استفاده میکردیم،مثل کاری که خلبانهامون تو جنگ انجام میدادن.در ضمن،بلاخره یاد گرفتن یک مهارت بهتر از اینه که بلد نباشن.از قدیم گفتن دونستن بهتر از ندونستنه.مثلا اگه تو اون وضعیتی که دوستمون گفتن اون خلبانهای آمریکایی تمرینات گانری رو انجام نداده بودن نمیتونستن از واحدهاشون پشتیبانی کنن.این خودش نشوندهنده ی اهمیت گانری هست.پس این تمرینات باید جزو آموزشهای نیروی هوایی هر کشوری باشه و هست.اینجوری خلبانها همه فن حریف میشن و تو هر زمان میتونن هر عملیاتی رو به نحو احسن انجام بدن.فرض کنین بطور ناگهانی دستور پشتیبانی برسه به پایگاه،حالا اگه خلبان این تمرینات رو انجام نداده باشه چی میشه؟به احتمال زیاد افراد نیروی زمینی تو اون منطقه قتل عام میشن،چون نیروی هوایی بطور موثر از فشار حمله ی نیروی زمینی دشمن کم نکرده.در اینگونه مواقعه که وجود یک خلبان ماهر در فن گانری بدرد بخور تر از 5 تا موشک پیشرفته مثل سجیل 2 هست.
از دوست جنگجومونم بخاطر اینکه یادی از شهید خلعتبری کردن تشکر میکنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عجیبه پس چرا توی بعضی از بازی های شبیه ساز مثل هاوکس میتونی با اسپارو ناو بزنی؟![/quote]
چون اون فقط یک بازیه!!
موشک های چند منظورش رو که یادته؟ (با سایدوایندر میشد به جنگ تانک بری! icon_idea )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عجیبه پس چرا توی بعضی از بازی های شبیه ساز مثل هاوکس میتونی با اسپارو ناو بزنی؟!
[/quote]برو فالكن 4 بازي كن ... اگر تونستي يدونه بمب ليزري شليك كني من بهت اعتبار كاربري ميدم البته در حالت واقعيش ...
[quote]پس سلام بر فرمانده یا معاون نیروی هوایی [/quote] سلامتو بهش ميرسونم ... معاون فرماندهي پدافند هوايي يكي از استانها ...
[quote]جلوی امریکا اگر به من باشه به نظرم اصلا حمله به نیروی زمینیشون از هوا دیوونگی هست چه در ارتفاع پست و چه بالا فقط باید از جنگنده ها در منطقه پدافند خودی به عنوان شکاری و رهگیر استفاده کرد و از نیروی زمینی خودی در برابر حمله هوایی دشمن (امریکا) حمایت کرد
اما اگر دشمن کسی غیر از امریکا باشه اون وقت اوضاع کامل فرق میکنه
[/quote] سفسطه بجاي پاسخ ...
فقط يه جوابي بايد بدي حالا درست يا غلطش مهم نيست ... icon_idea

مجددا سوال و جواب رو تكرار ميكنم ..
[quote]دیگه این جور بمباران با بمبهای سقوط ازاد از ارتفاع کم عمرش سر اومده چه از لحاظ پر خطر بودن این جور بمباران کردن ها و چه از لحاظ غافلگیری دشمن مخصوصا اینکه تمام دشمنان ایران مجهز به اواکس هستند [/quote] آواكس چه ربطي به تمرين بمب ريزي داره و در حالي كه يك مسابقه هست ...
حتي اگر غافلگير شويم بالاخره بايد بمب بريزيم يا نه ؟! حتي بمب ليزري حتي بعد از نابود كردن پدافند و نيروي هوايي دشمن !بالاخره بايد بمب ريخته شود يا نه ؟!

[quote]پس تو هم ببین وقتی طرف خلبان امریکایی هست با این همه اموزش نتونست از بمبهاش استفاده کنه[/quote] همين وابستگي حماقت آميز به استفاده از اين بمب ها بوده كه نتونسته ... كافيه در منطقه دود باشه تا نه با ماوريك نه هلفاير و نه ليزر بشه هدف گيري كرد ...
[b]این داستان شما از آمریکایی ها ناقض گفته های پیشین خودتون هست .[/b]
[quote]باید قبول کنی در جنگهای اینده که پهبادها قراره جای جنگنده های سرنشین دار رو بگیره باید پهباد در یک پرواز با حداقل مهمات هدف از پیش تعیین شده رو نابود کنه [/quote] آینده پهباد ها چه ربطی به گانری نیروی هوایی ایران داره ؟! نباید تمرین بشه ؟! باید تمرین بشه یا نه ؟! جواب این سوال رو بدید ...

اون پهباد ها هم براحتی مقهور جنگ های الکترونیک و استتار های زمینی خواهند شد . بیشتر کاربردشون شناسایی و زدن کمپ های تروریستی هست که پدافند خاصی ندارند ...

[quote]بلی............... [/quote]
سلام به خالی بند ترین عضو سایت میلیتاری . icon_razz

[quote]حالا یک نکته رو بگم تا کسی اشتباه برداشت نکنه من با این تمرینات موافقم چون خود پرواز کردن و پرواز در ارتفاع پایین یک هنر بزرگ برای یک خلبان حساب میشه ولی نباید فقط مهارت خلبان ملاک باشه استفاده از فناوریهای نوین هم باید ملاک باشه یک مثال سادش اینه یک جنگنده وقتی برای بمباران مجبور بشه در ارتفاع بالا پرواز کنه مطمئنا مجبورا یا روی خود اون هواپیما از سیستمهای جنگال استفاده کنند یا یک هواپیمای مخصوص باهاش بفرستند همچنین مجبورند چند اسکرت هم باهاش بفرستند این کارها نیاز به استفاده از فناوری های به روز خواهد بود که نیاز باعث تلاش و پیشرفت میشود و همچنین باعث افزایش توان تهاجمی نیروی هوایی
[/quote] بعد از اینکه به نتیجه رسیدید که اشتباه میکردی و اینها مهم هستند حرفتون رو پس گرفتید ...

این هم واسه کسایی که مملکت رو عقب مونده فرض میکنند ..

اف 4 فانتوم نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در حال پرواز با بمب های یک تنی قاصد ...

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Qased_Iran_s_2000lb_smart_bomb.jpg[/img]

این هم لحظه برخوردش با دقت کمتر از یک متر (در حد سانتی متر) ...

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Qased_Iran_s_2000lb.jpg[/img]

[quote]متاسفانه در کشور ما یک فرهنگ بد جا افتاده که گفتن توانایی های دشمن رو به عنوان طرف داری از دشمن فرض میکنند حالا میخواهید باور کنید یا نه من خیلی بیشتر از شما با غرب دشمن هستم چون از این نگاه که اونها در زمان باستان هم دشمن ما بودند و الان هم مانع رسیدن دوباره ما به قدرت گذشتمون میشوند, ولی اینها دلیل نمیشه که قابلیت اونها رو دست کم بگیریم
[/quote]
icon_question
[quote]
من که بیشتر امیدوارم هواپیماهاشون نترکه

دیگه این جور بمباران با بمبهای سقوط ازاد از ارتفاع کم عمرش سر اومده چه از لحاظ پر خطر بودن این جور بمباران کردن ها و چه از لحاظ غافلگیری دشمن مخصوصا اینکه تمام دشمنان ایران مجهز به اواکس هستند
در ضمن فراموش نشه که وظیفه اصلی یک نیروی هوایی ابتدا محافظت از اسمان نیروهای خودی و بعد تهاجم است
[/quote]

اول اینکه مسخره کردی !
دوم تز خودتون رو ملاک حماقت نیروی هوایی قرار دادی !
سوم واسه نیروی هوایی تعیین تکلیف کردی !
و کلا در این پست که سر آغاز این مباحث بود فقط توهین کردی به نیروی هوایی .
پس اون جمله بالایی شما دروغی بیش نیست و کلا قصد و هدف شما از اول بررسی توان دشمن نبود بلکه توهین به نیروی هوایی و مسخره کردن بود ...

متاسفانه توی مملکت ما برخی پرمدعا بجای کوشش و جبران مافات عقب ماندگی های 300 ساله به دنبال تحقیر داشته ها و توانایی های بر آمده از درون خود و ملت هستند تا بدین وسیله به ترویج خودباختگی و تسلیم در برابر فرهنگ و توان مهاجم بپردازند و خواسته یا نا خواسته در کنار آنان قرار میگیرند ...

شما بجای اینکه بدنبال مسخره کردن باشی بهتره راه حل ارایه بدید اگر راه حلی ندارید ! که در نتیجه با توجه به حقارت درونی خودتون خودباخته هستید بهتره بجای مسخره کردن دهانتان را ببندید تا دوست دشمن نشوید ...

کوروشه نیستش ؟!

...[size=7]از الان عکس العمل شما رو میدونم ...[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر من همه چیزی که گفتی به یک طرف اما ما باید با همون چیزی که داریم با دشمن بجنگیم قرار نیست بگیم چون بمب لیزری و هدایت هوشمند دارن ما تسلیم نه باید به هیمن تا زمان دسترسی خدودمون ازش استفاده بهینه بکنیم و چاره ای نیست و این تمرینها هم به همین خاطر هست.
برادر من خیلی از عملیاتهای بمب ریزی ربطی به دشمن نداره مثلا می گن اگر شما بخواین بمبت به هدف بخوره باید(تاکید می کنم باید)ارتفاع مثلا 200 متر سرعت باید 400 ک م و زاویه شما باید مثلا باز می گم باید 20 درجه باشه تا درست روی سر هدف بیاد پایین و به هدف بخوره و خودتون رو هم صدمه نزنی و اگر بخواین این بمب به هدف بخوره باید به این شکل عمل کرد و اصلا دیگه نمی شه گفت خوب حالا عیبی نداره ارتفاع رو اینقدر زیاد کنین و...
حتی بمبهای لیزری و تلویزیونی و حرارتی رو هم باید با همین ملاحظات شلیک کرد.
دوست من شما متلک می زنی لیچار بار می کنی مسخره و استهزا می کنی و بعد یک ژست همراهی به خودتون می گیرین و یک لعاب روشنفکری و واقع بینی هم می زنی و می خواین ماجرا رو به شکلی ماست مالی کنین صراحت من رو ببخشین به هر حال باید موضع شما رو مشخص کنم که یا این طرفی هستین که دیگه نباید این اتفاق بیفته یا اون طرفی هستین و باید برای سایت شخصیت شما مشخص بشه .
برادر من بقیه تمرینات هم انجام میشه و ما خبر دار نمی شیم و بعد هم دوستمون خوب اشاره ای کردن تمرین هوایی در برد میانی و بلند اصلا نیازی به تمرین نداره کار اصلی رو رادار انجام می ده و بعد هم فقط دکمه شلیک توسط خلبان انجام میشه و تمام ایا این تمرین زیاد می خواد و فقط تمرینهای داگ فایت مهمه که اونم صد درصد انجام میشه و تمام خلبانهای دنیا اعتراف می کنن خلبانهای ایرانی خیلی دلیرانه و بی باک می جنگن.

برادر من اسپارو یک موشک نیمه فعال راداری هست از لحاظ تیوری اگر شما بتونین روی هدف زمینی با رادار هواپیماتون قفل کنین می تونین از این موشک استفاده کنین اما خیلی از رادارها توانایی این کار رو ندارن و زمین اجازه قفل راداری در خیلی موارد رو نمی ده و اون هم بازیه زیاد خودتون رو درگیر نکنین.
و یا مثلا حتی با سایدویندر هم به شکل تیوری میشه اهداف گرمی رو که بتونین روش قفل کنین بزنین ولی در عمل شاید امکان پذیر باشه اما 100 درصد نیست.
دوست من اگر بمب انداختی پس باید بگم یا خلبانی یا توی بازی این کار رو کردی و اگر خلبانی باید بگم تاکتیک و رزم زمینی شما خیلی ضعیفه.
من به شما قول می دم محدوده ای رو به من بدن قول می دم اگر از حمله هوایی یا موشکی از قبل خبر دار بشم نزارم حداقل 50 درصد بمب لیزری یا تلویزیونی و حرارتی به هدف بخوره خواستین بگین تا توضیح بدم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط parsneet
      بسم الله الرحمن الرحیم

تاپیک حاضر با محوریت پوشش خبر ها و اطلاعات مسابقات نظامی برگزار شده در ایران و همچنین شرکت تیم های ایرانی در سایر مسابقات بین المللی نظامی می باشد .

مقدمه :
      مسابقات نظامی هر ساله در سراسر جهان با شرکت پرسنل نظامی ( به صورت داخلی و یا بین المللی ) برگزار می گردد . این گونه مسابقات علی رقم اینکه از قواعد و استاندارد متحدی برخوردار نیستند ( منظور نبودن کمیته جامع و قوانین واحده بین المللی در رشته های تخصصی می باشد ) اما تا حدودی پیرو قواعد و ضوابط برگزاری رزمایش های نظامی هستند . ( البته تیم های ورزشی و مسابقات ارتش های جهان (CISM) تا حدودی متفاوت از سایر مسابقات تخصصی هستند که در ذیل به آن اشاره خواهد گردید )
      اساساً هدف از برگزاری این گونه مسابقات تخصصی بالا بردن آمادگی پرسنل و ایجاد حس رقابت و افزایش انگیزش پرسنل نظامی جهت فراگیری مهارت های تخصصی است . و همچنین سنجش توانمندی پرسنل در مقایسه با واحد های مشابه در ارگان های نظامی داخلی و یا ارتش های خارجی دیگر است . پس تا حدودی می توان بیان کرد که تیم های شرکت کننده ( در مسابقات بین المللی ) عموماً از بین کشور های دوست و یا هم پیمان ( و یا حداقل غیر متخاصم ) انتخاب می شوند و برای سنجش توانایی های تخصصی شان گرد هم می آیند . و همچنین حتی گاهی می تواند بیان گر همسویی کشور های شرکت کنند و حامل پیام های خاص برای ارتش های رقیب شان نیز باشند .

تاریخچه :
      می توان به نوعی اولین مسابقات نظامی ( با تاکید و اولویت دادن به پرسنل نظامی ) را به یونان باستان نسب داد . در رویدادی جشن گونه که عموما" ( و نه اختصاصاً ) پرسنل نظامی در آن شرکت می کردند تا آمادگی جسمانی و مهارت های کار با سلاح در رقابت با حریفان را بسنجند . در ادامه و ظهور امپراطوری روم باستان این نوع مسابقات چهره خشن تر و جدی تری به خود گرفت به گونه ای که مکان های اختصاصی مانند کلوزیوم (Colosseum) و همچنین شرکت کنندگان مخصوص بنام گلادیاتور (Gladiator) برای شرکت در آن تربیت می گردیدند .
      این مسابقات شرحی مفصل دارد ولی به اختصار : برگزاری آن در قرون مختلف تکامل یافته و عموماً شرکت کنندگان آن از بین سربازان قوای شکست خورده در جنگ با امپراطوری روم انتخاب می شدند و در بین خیل عظیم از این سربازان که در مسابقات محلی و ایالات های مستعمره روم برگذار می شد برگزیدگان ( که یقیناً تعداد کمی از آنان بودند) می توانستند آزادی خود را به دست آورند . ولی جنگجویانی نیز بودند که به خاطر بدست آوردن پول و یا شهرت نسبت به شرکت در این مسابقات خونین اقدام می کردند . این مسابقات که به خشونت بی پروا و ضد انسانی اش معروف گشته بود بدون فایده هم البته نبود . ( البته فواید آن از دید فرماندهان نظامی ) باید اشاره کرد که تمامی این مسابقات به نبرد های خونین تن به تن اختصاص نداشت بلکه اکثر این رویداد ها به باز سازی نبرد های روم در مقابل دشمنانش مختص می شد ( یقیناً آن نبردهای که در آن پیروز گردیده بودند تا خاطرات ، تکنیک های رزم و قهرمانان آن را مرور و زنده نگاه دارند ) عده ای از سربازان لباس های قوای دشمن را بر تن می کردند و سربازانی دیگر که نقش نیروهای رومی را داشتند با بکارگیری ارابه و اسب و سلاح های آن دوران در چندین پرده که گاهی تا چند روز نیز ادامه می یافت آن نبرد خاص را باز سازی می کردند . از نحوه یورش قوای مهاجم گرفته تا نبرد های تن به تن ، عبور از رودخانه ، یورش سواره نظام ، محاصره قلعه ها و یقیناً نمایش پیروز مندانه و دلاورانه ارتش رومی بر حریف خود !

در عصر جدید ایده مسابقات نظامی بعد از پایان جنگ جهانی اول شکل گرفت . در سال 1919 پس از جنگ جهانی اول ، بازی های بین متفقین توسط شورای ورزشی نیروهای متفقین ژنرال جان پرشینگ سازماندهی شد و 1500 ورزشکار از 18 کشور را گرد هم آورد تا در 24 رشته ورزشی به رقابت بپردازند. این رویداد در Joinville-le-Pont فرانسه برگزار شد . و طی سالهای بعد در ماه مه 1946 ، پس از جنگ جهانی دوم ، شورای ورزشی نیروهای متفقین توسط سرهنگ هانری دبروس و پنج‌گانه المپیک توسط سرگرد رائول مولت احیا شد و در  7 تا 8 سپتامبر همان سال دومین بازی‌های بین متفقین در برلین (در المپیاستادیون , محل برگزاری بازی های المپیک 1936) برگزار شد .

چند ماه بعد، با پایان دادن به شورای ورزش نیروهای متفقین ، سرهنگ دبروس و سرگرد مولت مسابقات ارتش های جهان (CISM) را در 18 فوریه 1948 تأسیس کردند . اعضای موسس آن بلژیک ، دانمارک ، فرانسه ، لوکزامبورگ و هلند بودند . در سال 1950، آرژانتین و مصر به عضویت آن درآمدند. در سال 1951 ایالات متحده به آن پیوست . در سال 1952 عراق ، لبنان ، پاکستان و سوریه و دو سال بعد برزیل به عضویت آن درآمدند . و همچنین کانادا در سال 1985 وارد آن شد . سپس در سال 1991 با پایان جنگ سرد سازمان رقیب پیمان ورشو کمیته ورزش ارتش متفقین (SKDA) با CISM ادغام شد و خبر از پیوستن 31 کشور و عضو جدید و سایر کشورهای مرتبط با بلوک شوروی را داد. این پیشرفت سریع منجر به رسمیت شناختن توسط نهادهای بین المللی از جمله IOC شد. قبل از سال 1995 CISM هر سال 15 تا 20 مسابقات جهانی را برگزار می کرد. از سال 1995  CISM هر چهار سال یک بار بازی های جهانی نظامی را که یک رویداد چند ورزشی است با شرکت نمایندگانی از ارتشهای 127 کشور دنیا سازماندهی می کند .

رویدادها
      برگزاری مسابقات مرتبط با ارتش های جهان طیف متنوعی را در بر می گیرد و بلوک های سیاسی و جغرافیایی متعدد سعی در برگزاری رویدادهای مشابه زیادی جهت بالا بردن مهارت پرسنل خود دارند . اما به نوعی اهداف برگزاری این چنین مسابقاتی تنها به بالا بردن مهارت ها محدود نمی گردد . بلکه برپایی نمایشگاه های تخصصی تجهیزات تیراندازی و حتی ماشین آلات زرهی و تسلیحات انفرادی و البسه نظامی و ... در حاشیه این مسابقات بیان گر این است که این رویدادها مکانی است تا برنامه ریزان و دست اندرکاران نظامی کشور های مختلف به عرضه و کسب اطلاعات و سنجش آمادگی قوای نظامی پیرامونی خود اقدام نمایند .

به برخی از این رویدادها می توان به اختصار اشاره کرد مانند :
      - مسابقات بین المللی پنج گانه ورزشی ( تیراندازی سرعت و دقت ، میدان موانع ، شنا ۵۰ متر با مانع ، دو صحرانوردی ۸ کیلومتر و پرتاب نارنجک )
      - مسابقات بین المللی نظامی پهپادی ارتش های جهان
      - مسابقات بین‌المللی نظامی غواصی در عمق
      - مسابقات بین‌المللی نظامی جهت یابی
      - مسابقات بین‌المللی نظامی بیاتلون زرهی روسیه
      - مسابقات سراسری امنیت سایبری در آمریکا
      و ...

بازتاب و آثار
      برای بیان تاثیر حضور بین المللی تیم های نظامی و ترتیب دادن این چنین مسابقاتی منعکس کردن دیدگاه بعضی از تحلیل گران غربی شاید مفید باشد به عنوان نمونه :
      «واشنگتن فری بیکن» «جوزف هومیر» تحلیلگر امنیت ملی : روسیه و چین در نمایش قدرت به آمریکا قصد شرکت در یک بازی‌های بین‌المللی در آمریکای لاتین ( ونزوئلا ) تحت عنوان « تک تیرانداز مرز » را دارند . این  بازی‌های نظامی یکی از واضح ترین نشانه‌ها  از شکل گیری یک ائتلاف ضد ایالات متحده در آمریکای لاتین است. روسیه و متحدانش ( ایران و چین ) با حضور در این مسابقات نظامی در ونزوئلا در حال نمایش قدرت هستند . با عادی سازی تحرکات نظامی دشمنان ایالات متحده در دریای کارائیب ، ما در معرض خطر در آمریکای لاتین هستیم .

در حال حاضر به نظر می رسد که برگزاری این گونه مسابقات در بین نیرو های نظامی منطقه ای و جهانی در حال افزایش هست . مسابقاتی که هم در رشته های عمومی ( آمادگی جسمانی و ورزشی ) و هم رشته های تخصصی ( تیر اندازی ، زرهی و توپخانه ، پهپادی و ... ) با حضور تیم های چندگانه به جدیت پیگیری می شود . قطعا انتخاب تیم های ورزیده در این گونه رقابت ها باعث افزایش اعتماد به نفس پرسنل و همچنین تبلیغات مثبت برای نیرو های نظامی ما نیز خواهد گردید  . همچنین برگزاری مسابقات کشوری و درون مرزی برای ما موجبات حس رقابت و افزایش انگیزش سازمانی را برای نیروهای مسلح ما در پی خواهد داشت . انشالله 

بن پایه :
      https://www.milsport.one/cism/members-nations
      https://www.ilsf.org/about/recognition/cism/
      https://armedforcessports.defense.gov/CISM/Military-World-Games/
      https://en.wikipedia.org/wiki/Colosseum
      https://freebeacon.com/national-security/iran-russia-china-to-run-war-drills-in-latin-america/

گرد آوری جهت انجمن میلیتاری

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.