babi_492

احتمال توافق پشت پرده روسيه و آمريكا در مورد ايران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

آقا بابی تحلیل قشنگی کردن ولی به نظر من اشتباهه. یعنی درگیری های مرزی روسیه با بعضی از کشورهایی که قبلا جزئی از خاک شوروی بودند با درگیری ایران و آمریکا و رابطه ایران و روسیه 3 تا موضوع جداهستند. اما درباره روسیه: از نظر ژئواستراتژی و ژئوپولوتیک روسیه به عنوان یه قدرت جهانی یه سری نیازهای امنیتی داره. یکی از این نیازهای امنیتی داشتن یه سری کشورهای حاشیه ای هستش که در برابر تهاجم خارجی به صورت یه سپر عمل کنند و ضربه این تهاجم را بگیرند. این مسئله در تاریخ همیشه بوده و کشورهای بزرگ سعی می کردند که بین خودشون همیشه دوتاکشور حائل قرار بدند. بین ایران و روم در زمان حمله اعراب 2 تا کشور عربی بودند در منطقه جنوب عراق که اسمشون یادم نیس. با از بین رفتن هر دو کشور ایران به سرعت سقوط کرد و روم مجبور شد تا شامات را خالی کنه. بین ایران و مغول هم یه کشوری بود که وقتی توسط چنگیز سقوط کرد ایران و مغول هم مرز شدند و ..... روسیه تا حالا چند بار مورد تهاجمهای بزرگ قرارگرفته که این کشور رو تا مرز سقوط پی برده. اولیش تهاجم مغول در قرن 12و 13 میلادی. دومیش تهاجم ناپلئون تا خود مسکو. سومیش تهاجم آلمان در جنگ جهانی اول که تا اوکراین از شوروی سابق منفک شد و اگر آلمان در انتهای جنگ شکست نخورده بود اوکراین رو از دست داده بود. آخرینش هم حمله هتیلر. اینه که روسیه همیشه بعد از جنگ جهانی دوم دوست داشته که کشورهای پیرامونش رو به عنوان یه سپر به کار ببره تا دوباره مورد تهاجم خارجی قرار نگیره. واسه همین کشورهای پیمان ورشو شدند حیات خلوت روسیه و هر حرکتی به سوی غرب در این کشورها به سرعت و با خشونت سرکوب شدند. حالا پس از به قدرت رسیدن پوتین ما همین دیدگاه رو در مورد امنیت می بینیم که در روسیه تقویت شده. باید به خاطر داشته باشید که پوتین خودش از اعضا ارشد کا گ ب بوده و با همین دیدگاه امنیتی بزرگ شده. الان روسیه چندسالیه که از نظر امنیتی احساس خطر می کنه. ناتو هر روز به سمت شرق گسترش پیدا می کنه و این مسئله در ضمیر ناخودآگاه رهبران روسیه این مسئله رو متبادر می کنه که خطر تهاجم نظامی داره به کشورشون نزدیک میشه. واسه همین هست که می بینید دوباره مثه دوران جنگ سرد روسیه از اهرمهای نظامی درباره کشورهایی گریز از مرکز دارند داره استفاده می کنه. به هرحال به نظر من استراتژی ناتو و مخصوصا آمریکا درباره روسیه اشتباهه . این کشورها باید روسیه رو به عنوان یه قدرت بزرگ به رسمیت بشناسند و نیازهای امنیتی اون رو درک کنند. گذشت زمان ثابت خواهد کرد که غرب در این تهاجم پنهانش بیشتر از روسیه ضرر خواهد کرد. روسیه با ثبات و در صلح ضامن ثبات و صلح در تمام جهانه طولانی شد ببخشید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توجه به فشارهاي دمكراتها در يك ماهه اخير مبني براينكه دولت بوش با فشار آوردن به ايران بحران سازي ميكنه و باعث افزايش بي رويه قميت نفت شده و در سه هفته اخير دولت آمريكا بيشتر شنونده بوده تا عمل كنند و قيمت نفت هم به 110 دلار كاهش پيدا كرده به نظر ميايد دو دولت آمريكا و ايران به اين نتيجه رسيده اند كه باهم سرشاخ نشند و بيشتر به مشكلات داخلي خود به پردازند چون هردو كشور ازلحاظ اقتصادي دچار مشكلات اساسي هستند البته آمريكا دست به تحريمهاي بيشتري خواهد زد ازجمله بايكوت خريد نفت ايران توسط كشورها و يا مسدود كردن ذخاير ارزي در خارج از كشور به احتمال قوي ممكن دو كشور در آينده نزديك به توافق نه جنگ نه صلح برسن يعني در يك چهارچوب مشخص نه من به تو كاري دارم نه تو به من كاري بگير.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا بابی تحلیل قشنگی کردن ولی به نظر من اشتباهه. یعنی درگیری های مرزی روسیه با بعضی از کشورهایی که قبلا جزئی از خاک شوروی بودند با درگیری ایران و آمریکا و رابطه ایران و روسیه 3 تا موضوع جداهستند.
اما درباره روسیه:
از نظر ژئواستراتژی و ژئوپولوتیک روسیه به عنوان یه قدرت جهانی یه سری نیازهای امنیتی داره. یکی از این نیازهای امنیتی داشتن یه سری کشورهای حاشیه ای هستش که در برابر تهاجم خارجی به صورت یه سپر عمل کنند و ضربه این تهاجم را بگیرند. این مسئله در تاریخ همیشه بوده و کشورهای بزرگ سعی می کردند که بین خودشون همیشه دوتاکشور حائل قرار بدند. بین ایران و روم در زمان حمله اعراب 2 تا کشور عربی بودند در منطقه جنوب عراق که اسمشون یادم نیس. با از بین رفتن هر دو کشور ایران به سرعت سقوط کرد و روم مجبور شد تا شامات را خالی کنه.
بین ایران و مغول هم یه کشوری بود که وقتی توسط چنگیز سقوط کرد ایران و مغول هم مرز شدند و .....
روسیه تا حالا چند بار مورد تهاجمهای بزرگ قرارگرفته که این کشور رو تا مرز سقوط پی برده. اولیش تهاجم مغول در قرن 12و 13 میلادی. دومیش تهاجم ناپلئون تا خود مسکو. سومیش تهاجم آلمان در جنگ جهانی اول که تا اوکراین از شوروی سابق منفک شد و اگر آلمان در انتهای جنگ شکست نخورده بود اوکراین رو از دست داده بود. آخرینش هم حمله هتیلر.
اینه که روسیه همیشه بعد از جنگ جهانی دوم دوست داشته که کشورهای پیرامونش رو به عنوان یه سپر به کار ببره تا دوباره مورد تهاجم خارجی قرار نگیره. واسه همین کشورهای پیمان ورشو شدند حیات خلوت روسیه و هر حرکتی به سوی غرب در این کشورها به سرعت و با خشونت سرکوب شدند.
حالا پس از به قدرت رسیدن پوتین ما همین دیدگاه رو در مورد امنیت می بینیم که در روسیه تقویت شده. باید به خاطر داشته باشید که پوتین خودش از اعضا ارشد کا گ ب بوده و با همین دیدگاه امنیتی بزرگ شده.
الان روسیه چندسالیه که از نظر امنیتی احساس خطر می کنه. ناتو هر روز به سمت شرق گسترش پیدا می کنه و این مسئله در ضمیر ناخودآگاه رهبران روسیه این مسئله رو متبادر می کنه که خطر تهاجم نظامی داره به کشورشون نزدیک میشه.
واسه همین هست که می بینید دوباره مثه دوران جنگ سرد روسیه از اهرمهای نظامی درباره کشورهایی گریز از مرکز دارند داره استفاده می کنه.
به هرحال به نظر من استراتژی ناتو و مخصوصا آمریکا درباره روسیه اشتباهه . این کشورها باید روسیه رو به عنوان یه قدرت بزرگ به رسمیت بشناسند و نیازهای امنیتی اون رو درک کنند. گذشت زمان ثابت خواهد کرد که غرب در این تهاجم پنهانش بیشتر از روسیه ضرر خواهد کرد. روسیه با ثبات و در صلح ضامن ثبات و صلح در تمام جهانه

پست بسیار مفیدیه با تشکر از آقایه کیانی. ( ببخشید واسه پست یک خطی ولی حیفم اومد تشکر نکنم.)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به فشارهاي دمكراتها در يك ماهه اخير مبني براينكه دولت بوش با فشار آوردن به ايران بحران سازي ميكنه و باعث افزايش بي رويه قميت نفت شده و در سه هفته اخير دولت آمريكا بيشتر شنونده بوده تا عمل كنند و قيمت نفت هم به 110 دلار كاهش پيدا كرده به نظر ميايد دو دولت آمريكا و ايران به اين نتيجه رسيده اند كه باهم سرشاخ نشند و بيشتر به مشكلات داخلي خود به پردازند چون هردو كشور ازلحاظ اقتصادي دچار مشكلات اساسي هستند البته آمريكا دست به تحريمهاي بيشتري خواهد زد ازجمله بايكوت خريد نفت ايران توسط كشورها و يا مسدود كردن ذخاير ارزي در خارج از كشور به احتمال قوي ممكن دو كشور در آينده نزديك به توافق نه جنگ نه صلح برسن يعني در يك چهارچوب مشخص نه من به تو كاري دارم نه تو به من كاري بگير.....

سلام
فكر كنم اگه اشتباه نكنم معاهده الجزاير مفهومش همين بود:«نه من با تو كاري دارم نه تو با من كاري داشته باش»
ولي همه ديديم كه هيچ يك از دو كشور ايران و آمريكا و به خصوص آمريكا به معاهده عمل نكردند. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مثل اينكه من خوب بيان نكردم معناش اين دوطرف حتي يك فشنگ هم به طرف هم شليك نخواهند كرد يعني اونا جنگده هاي مارو اسكورت ميكنن و ماهم درصورت لزوم جنگده هاي اونارو

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مي دونيد چرا ؟ چون از فردا روزي كه ايران زير نظر آمريكا باشه (لازم نيست سلطه كامل مثل زمان شاه باشه يه چيزي شبيه عراق يا افغانستان) گاز ايران كه ميره سمت اروپا از تركيه چي ميشه ديگه تو كل اروپا كسي روسيه رو هويج هم حساب نميكنه چرا چون وابستگي ندارن الان اروپا ناز روسيه رو ميكشه چون وابسته به گازشن واي اگه گاز ايران (از طرف آمريكا ) كه هم ارزونتره وهم قابل اطمينان تره جايگزين بشه روسيه وضعش خراب ميشه ،ميشه مثل الان ايران كه بايد ناز هند و پاكستان واسه خريد گاز بكشيم اونم به قيمت ناچيز(فكر كنم يك چهارم قيمت روسيه به اروپا) روسيه هيچ زمان اجازه اين كارو نمي ده تا كي بسته به شرايط و اوضاع منطقه داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موافقم فاكتورهاي زيادي هستند كه روابط آمريكا و روسيه رو تحت تاثير قرار ميدن. در مورد ايران شما به نكته‌ي خوبي اشاره كرديد :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.