RezaKiani

بهترین تسلیحات و تکنولوژی در جنگ جهانی دوم؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان می دونند که تعداد زیادی از اختراعات تسلیحاتی و یا سیستمهای تکنولوژیکی مثه رادار یا در جنگ جهانی دوم اختراع شدند یا در این جنگ برای اولین بار به صورت گسترده استفاده شدند. اگر ممکن است نظرتون رو درباره مهمترین تسلیحات یا تکنولوژی نظامی در این جنگ بگید. منظورم سلاح یا تکنولوژی هستش که در جنگهای بعدی مثه جنگهای ویتنام، کره، اعراب-اسراییل، ایران-عراق و... بیشترین تاثیر رو گذاشته باشه. توضیح : همون جور که گفتم چیزهایی که قبل از جنگ دوم اختراع شدند ولی در این جنگ بکار گرفته شدند مثه ناوهواپیمابر و رادار در لیست آورده شده اند. پس لطفا دوستان گیر ندهند که این مال قبل از جنگ بوده و فلان... با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توجه به اینكه در اون دوران خیلی فناوری موشكی و ضد موشكی گسترش پیدا نكرده بوده به نظر میرسه كه همه كاره چجنگنده ها و شكاریهای ملخدار و جت ساده بودن مثل اسپیت فایر بمب اتمی كه همین الانش هم واسه خودش یلی هست و كلا" هیچ وقت از ارزشش كم نمیشه ناو هواپیمابر هم فقط برای آمریكا كلیدی بود كه از كشورش خیلی دور هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بدون شک ، مهمترین تکنولوژی استفاده شده در جنگ جهانی دوم ، بمب اتمی است .

ولی چند تا تکنولوژی در این جنگ استفاده شد که به تعدادی از آنها اشاره میکنم :

- رادار سونار . تاثیر این رادار در جنگهای دریایی و زیر دریایی قابل چشم پوشی نیست .

- ساخت موشک دور برد توسط آلمان ؛ که مجهز به سیستم هدایت دقیق نبود و تقریباً شانسی استفاده میشد .

- ساخت موتور جت توسط آلمان ؛ که خیلی دیر شده بود و تاثیر خود را در جنگ نشان نداد .

- کشتی هایی که در عملیات D-DAY برای پیاده کردن نیرو ها در ساحل به کار رفت .

- کشف پوشش جذب کننده امواج رادار (Albrecht) توسط آلمان که در قایقهای U به کار رفت . گفته میشود این پوشش در کاهش صدای حرکت این قایقها در آب نیز مؤثر بود و کشتی های دشمن به سختی متوجه حضور آنها میشدند .

- ساخت اسلحه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

- استفاده از کامپیترهای اولیه ( 1936 ) توسط انگلیس برای شکستن رمز ها .

- استفاده از کشتیهایی که بر علیه هواپیماها ساخته شده بودند .

البته در مورد تک تک تکنولوژی های گفته شده مطلب است که شاید از حوصله تاپیک خارج باشد .
مثلاً توضیح کامل در مورد موشکهای دور برد آلمان ، تفنگها و هواپیماها و ...

از جنگنده های این جنگ P-51 را خیلی دوست دارم .

در مورد جتها ، همانطوری که گفتم ، آلمان زیاد فرصت نکرد استفاده کند . پس نقش آن در جنگ ، پر رنگ نیست . ولی با اجازتون چند تاشو توضیح مختصر میدم :

- Arado Ar 234 Blitz : در 1944 برای شناسایی بر فراز لندن استفاده شد .
- Bachem Ba 349 Natter : ده تا ساخته شد ولی تا بیاد عملیاتی بشه ، آلمان اشغال شد .
- Fieseler Fi 103R : جت انتهاری بود که توسط خلبان هدایت میشد ، که کاری از پیش نبرد .
- Focke-Wulf Ta 183 Huckebein : فقط یکی داشت ساخته میشد که شوروی طرح آن را به کشورش برد . احتمالاً در ساخت میگ 15 استفاده کرد .
- Heinkel He 162 Volksjager : تعدادی را متفقین برای ارزیابی ، برداشتند بردند .
- Heinkel He 178 : فکر کنم اولین جت که پرواز کرد بود .
- Heinkel He 280 : اشکالات طراحی زیادی داشت .
- Henschel Hs 132 : سه مدل سفارش ساخت پیدا کرد که یکی تولید شد و اون را هم شوروی ، برداشت برد .
- Horton Ho IX : طراحی و ساخته شد ولی در جنگ پرواز نکرد و نهایتاً آمریکا برداشت .
- Junkers Ju 287 : قبل از اینکه از مراحل اولیه ساخت بیرون آید ، شوروی برد خونشون .
- Messerschmitt Me 262 Schwalbe : این یکی تونست عملیاتی بشه .
- Messerschmitt Me 163 Komet : این جت توانست تا آخر جنگ 9 نفر را بکشد .

پس من علی رغم میل باطنیم به بمب اتم رای میدم . :|

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اختراعات و ابداعات زیادی در طول جنگ جهانی دوم و چند سال بعد از آن به وقوع پیوست که مجال بیان و بررسی تمامی آنها در این تاپیک نیست و نظرسنجی تاپیک نیز ناقص و بسیار محدود است. به بخش اول سوال یعنی بهترین تسلیحات؟ پاسخی نمیدهم و بیشتر مایل به خواندن نظریات سایر دوستان در این خصوص هستم. درباره بخش دوم سوال که بهترین یا به عبارت صحیح تر مفیدترین تکنولوژی؟ باید گفت نیاز به یافتن تکنولوژیهایی است که تا قبل از آن حداقل کاربرد عملی نداشتند و بعد از جنگ و تا به امروز کاربردهای فراوان دارند. به نظر من علم امروز بر پایه سه فناوری زیر بوجود آمده است و سایر علوم تحت الشعاع این علوم قرار دارند. الکترونیک - اختراع لامپ خلاء و بعد از آن ترانزیستور و تا امروز که به مدارات نانو رسیده ایم. موشک - دانشی که باعث پیشرفت اکثر علوم گردید بویژه علوم غیر نظامی. جت - تجارب ناشی از این فناوری جدید باعث سرعت بیشتر رشد تمامی علوم گردیده است. سایر فناوریها به نوعی وابسته به علوم فوق هستند. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول از همه سلام عرض می کنم خدمت اقا رضا امیدوارم خوب و خوش باشن. والا به نظر من اگه بخوایم بهترین و تاثیر گذار ترین سلاح اختراع شده رو بگیم خوب معلومه بمب اتم و در کل در حال حاضر هم تاثیراتش رو می تونید ببینید که چجوری به ما گیر می دن که می خوایم بمب اتم بسازیم و فلان ولی به نظر من مفید ترین چیزی که در این جنگ ساخته شد همون موشک های V 1 V 2 بود اگه اشتباه نکنم چون اگر اونا نبودن حالا حالا ها باید با ستاره ها درگیر می بودیم و شکل کره ماه و مریخم نمی تونستیم تصور کنیم هرچند که بلاخره یکی اینو اختراع می کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نفع کی ؟؟؟؟ خوب اختراعات جنگ جهانی خیلی بود که ما الان ازش خیلی استفاذه می کنیم . بمب اتم تانک تی-34 موشک های بالستیک تانک های پانزر و پنتر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستش من می خواستم سلاح های دیگر و تکنولوژیهای دیگر مثه رادار و دوربین های دید در شب اولیه و موشکهای بالستیک رو هم اضافه کنم ولی هرکاری که کردم نتونستم که تاپیک رو ویرایش کنم. به هرحال هدف من این بود که ببینم به نظر دوستان کدوم سلاح هم در زمان جنگ جهانی دوم و هم بعد از اون بیشترین تاثیر رو گذاشت. بمب اتم در جنک تاثیر گذاشت ولی پس از جنگ بیشتر تاثیر سیاسی داشت تا نظامی و اصلا استفاده نظامی نشد. می خوام بپرسم کدوم سلاح یا تکنولوژی بود که در جنگهای بعدی هم به صورت گسترده به کار گرفته شد و هم این که خیلی تاثیر گذار بود. به نظر من موشک بیشترین تاثیر رو داشته. تمام موشکهایی که الان استفاده می کنیم به صورت اولیه در زمان جنگ جهانی دوم اختراع یا به کار برده شدند. موشکهای بالستیک وی 2 موشک کروز وی 1 موشکهای هدایت شونده ضدکشتی و.... دنیای بعد از موشک رو از نظر نظامی می توان کاملا با دنیای قبل از موشک با یه خط جداکرد(از نظر من البته) البته خود موشک هم از نظر تکنولوژی وابسته به دیگر تکنولوژیهایی مثه الکترونیک هستش. یعنی چندین تکنولوژی با هم جمع می شوند و موشک رو می سازند. دوستان اگر ادامه بدهند بحث رو خوشحال می شم. مخصوصا از آقا بابک تشکر می کنم که توضحات خوبی دادند و امیدوار سرفرصت برای هر کدوم از سلاح هایی که معرفی کردند یه تاپیک جداگانه درست کنند. با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من آماده هستم تا در مورد هر کدوم که خاستی بحث کنیم . ولی من تو احداث تاپیک سررشته ندارم و باید خودت زحمتشو بکشی . تازه فکر نکنم مورد استقبال دوستان قرار بگیره .

در مورد موشکها باهات موافقم . ولی اول تاپیک فرموده بودید این تکنولوژی باید به صورت گسترده به کار گرفته شده باشد .

به نظر من درسته که تاریخ ساخت مسلسل ها به قبل از جنگ برمیگرده ولی بیشتر از موشکها ، به چشم اومدند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از لحاظ نظامی و سیاسی معلومه که بمب اتمی چون اگر نبود جنگ معلوم نبود کی تموم بشه و معلوم نبود که الان ما بودیم یا نه!! از لحاظ فایده که من به نظر خودم رو در برابر اقا رضا بیان می کنم و می گم جت!!! icon_cool :| چون اگه نبود ما اگه می خواستیم بریم المان یه 3 -4 روزی تو راه بودیم!و وقت ملت حدر می رفت و دیگه نه تجربه ی سرعت بالای صوت برای مردم عادی وجود نداشت و هم الان هم باید با هواپیمای ملخی می رفتیم و می اومدیم!!فکرش رو بکنید مثلا اف -22 با ملخ جدید جنرال موتور!!و دیگه نه صنعت هوایی مسافر بری هم خیلی به درد نمی خورد و نمی توان تا یه ارتفاعی با هواپیمای ملخی رفت بالا!! پس از لحاظ نظامی و اقتصادی و جامعه شناسی و هزارتا چرت و پرت دیگه بر خلاف علاقه ی خاصی که به موشک دارم :!: جت!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من بمب اتم مهمترين و استراتژيك‌ترين سلاح اون زمان و حال حاضره! براي درك اين موضوع فرض كنيد آلمان بمب اتم داشت اونوقت چي ميشد؟؟!! ديگه كشوري به نام انگليس وجود نداشت! icon_cool ولي از بمب اتم كه بگذريم زيردريايي‌هاي آلمان خيلي قوي بودن و كشتي‌هاي متفقين رو كلي به درد سر انداختن! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من بمب اتم مهمترين و استراتژيك‌ترين سلاح اون زمان و حال حاضره! براي درك اين موضوع فرض كنيد آلمان بمب اتم داشت اونوقت چي ميشد؟؟!! ديگه كشوري به نام انگليس وجود نداشت! :!:
ولي از بمب اتم كه بگذريم زيردريايي‌هاي آلمان خيلي قوي بودن و كشتي‌هاي متفقين رو كلي به درد سر انداختن! icon_cool

آخر سر ، به تخصص خودتون ربط دادید ها ! من میدونستم . :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من بمب اتم مهمترين و استراتژيك‌ترين سلاح اون زمان و حال حاضره! براي درك اين موضوع فرض كنيد آلمان بمب اتم داشت اونوقت چي ميشد؟؟!! ديگه كشوري به نام انگليس وجود نداشت! :!:
ولي از بمب اتم كه بگذريم زيردريايي‌هاي آلمان خيلي قوي بودن و كشتي‌هاي متفقين رو كلي به درد سر انداختن! icon_cool

آخر سر ، به تخصص خودتون ربط دادید ها ! من میدونستم . :|

اي بابا هركي باشه در مورد رشته‌ي خودش بيشتر ميدونه ديگه! :| :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از وی 1 و وی 2 هم چشم پوشی نكنین كه خیلی سلاحهای به روزی بودن وی 1 اولین موشك كروز دنیا بوده وی 2 هم اولین موشك بالیستیك دنیا و این یعنی اوج تكنولوژی در دوران آلمان نازی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میشه دوستان کاربردهای بمب اتمی بعد از جنگ رو بیان کنند؟ اگر بمب اتمی یا به بهتر بگویم انرژی هسته ای اختراع نمیشد ما باز هم به سطح فناوری کنونی دست می یافتیم اما کمی دیرتر. فناوریهایی برترین و پایه هستند که اگر نبودند الان علم بشری به گونه ای دیگر و به مراتب پائینتر از سطح امروزی بود. مهمترین فناوری که باعث پیشرفت سریعتر تمامی علوم و فنون گردید اختراع ترانزیستور و آغاز صنعت الکترونیک بود که از لامپ خلاء شروع و امروز به ترانزیستورهای اتمی رسیده است. یک لحظه فکرش رو بکنید که بدون ترانزیستور الان وضع زندگی مردم چگونه بود؟ در خانه های مردم جز رادیوهای قدیمی و زغالی چیز دیگری یافت نمیشد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید لامپی بود قدیما :| ولی خوب ترانزیستور بعد از جنگ جهانی اختراع شد ما مسئلمون در جنگ جهانیه!فقط جت!! icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.