hosseingmn

نقاط ضعف و قوت دشمن

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

خوب اون موقعی میاد از اس-300 استفاده می کنه که خودش در خطر باشه نه ما . . خوب همونطور که گفتم بهترین راه همون هدف قرار دادن حاک آمریکا با موشک های عاشورا و شهاب 3 هستند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب اون موقعی میاد از اس-300 استفاده می کنه که خودش در خطر باشه نه ما . . خوب همونطور که گفتم بهترین راه همون هدف قرار دادن حاک آمریکا با موشک های عاشورا و شهاب 3 هستند .

:mrgreen: :evil: متاسفانه چنین بردی بصورت رسمی اعلام نشده و نمی شه راجبش اینجا حرف بزنیم! ولی فقط می تونم به همین بسنده کنم که برد موشک شهاب-3 به بیش از 4000 نخواهد رسید! ما که فقط شهاب-3 نداریم که عزیز دل برادر! icon_cheesygrin قدر-2، قدر-3 هم انشالله توی راهند!

و اگر ایران مورد تهاجم قرار بگیره مثل اینه که به سوریه حمله شده قرار داد همکاری نظامی داریم مثلا! درضمن اگر اینها اینقدر با دل و جرات باشند که به ایران حمله کنند بعدش نوبت سوریه هست! پس میاد توی جبهه ما تازه اشم همین حالاشم کم کمک نظامی به سوریه نمی کنیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Lich عزیز شما منظور من رو نفهمیدی . ما دو کشور دوست و یار همراهمون هستند که در صورت موافقت اون ها پدر آمریکایی ها در اومده ::: ونزوئلا و روسیه دو برگ برنده ی ما اینجا هستند . به نقشه ی جغرافیایی ونزوئلا یه نگاه بنداز و می فهمی که این کشور چقدر به آمریکا نزدیک هست .. فقط کافیه 10 تا موشک شهاب سه یا قدر به این کشور ارسال بشه تا این کشور این ها رو به سمت آمریکا شلیک کنه یا بهتر بگم یک پایگاه موشکی در ونزوئلا ایجاد بشه با مهندسین ایرانی .... از طرفی دیگه روسیه می تونی شرقی ترین قسمت خودش رو که به آلاسکا وصله رو به ایران دو روز قرض بده و بذاره چند تا موشک شهاب به این محل بره اون وقت ما می تونیم با مورد هدف قرار دادن منابع نفتی آمریکا در آلاسکا اقتصاد این کشور رو داغون کنیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

Lich عزیز شما منظور من رو نفهمیدی . ما دو کشور دوست و یار همراهمون هستند که در صورت موافقت اون ها پدر آمریکایی ها در اومده ::: ونزوئلا و روسیه دو برگ برنده ی ما اینجا هستند .

به نقشه ی جغرافیایی ونزوئلا یه نگاه بنداز و می فهمی که این کشور چقدر به آمریکا نزدیک هست .. فقط کافیه 10 تا موشک شهاب سه یا قدر به این کشور ارسال بشه تا این کشور این ها رو به سمت آمریکا شلیک کنه یا بهتر بگم یک پایگاه موشکی در ونزوئلا ایجاد بشه با مهندسین ایرانی .... از طرفی دیگه روسیه می تونی شرقی ترین قسمت خودش رو که به آلاسکا وصله رو به ایران دو روز قرض بده و بذاره چند تا موشک شهاب به این محل بره اون وقت ما می تونیم با مورد هدف قرار دادن منابع نفتی آمریکا در آلاسکا اقتصاد این کشور رو داغون کنیم .

شما از کجا می دونی این کار انجام نشده؟ icon_cheesygrin شرکت تراکتور سازی رو یادتون می آد؟ :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فکر کنم لیچ جان تو یه یز هایی می دونی و نمی گی ولی در کل این کار باعث می شه آمریکا خیلی ضعیف بشه و به نظر من این کار می تونه آمریکا رو وادار کنه که از بمب اتم بر علیه ایران استفاده کنه مگر اینکه روسیه و چین بیان وسط و بگن تو حق نداری که این کار رو نمی کنند . . . . کاشکی ما هم نیروی آمریکا رو داشتیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب اون موقعی میاد از اس-300 استفاده می کنه که خودش در خطر باشه نه ما . .

بهترین و مهمترین کاری که در حال حاضر سوریه برای ایران انجام میده اینه که در صورت پرواز جنگنده های اسرائیلی به سمت ایران سوریه خیلی سریع می تونه ایران رو در جریان بزاره تا اصل غافل گیری برای اسرائیلی ها از بین بره. این کمک بسیار با ارزشیه چون در این صورت قطعا پرواز جنگنده های اسرائیلی برگشتی نخواهد داشت icon_cheesygrin :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ولي دسترسي به اواكس ها و از بين بردن انها چه در هوا و چه در زمين مشكل است چون دور از جنگ و در چند صد كيلومتر دورتر مشغول شناسايي هستند و نمي شود به انها نزديك شد چون به وسيله هواپيماهاي جنگنده اسكورت مي شوند :|

سلام
درست است ساقط کردن یک AWACS کار ساده ای نیست AWACS در ارتفاع نسبتا بالا حرکت می کند. سیستم های گمراه کننده موشک آن بسیار قوی و پیشرفته است به طوری که با پارازیت اندازی به راحتی موشک هایی که با رادار آشیانه یابی می کنند را گمراه کرده و یا هواپیمای دشمنی که به آن نزدیک شده را طوری مختل می کند که حتی ارتباط بیسیمی هواپیما نیز با مرکز دچار اختلال می شود... خلبانان بسیاری موثرترین راه را استفاده از توپ هواپیما عنوان می کنند که می توان با آن هواپیما را ساقط کرد... زیرا پازاریت خللی در شلیک کردن توپ ایجاد نمی کند اما با از کار انداختن سیستم های هواپیما ، كمي هدف گيري را مشكل تر مي كند كه يك خلبان ماهر به راحتي از پس اين مشكل بر مي آيد. اما مشکل اینجاست که چگونه به AWACS نزدیک شویم.

اگر AWACS آمريكايي ها در حين ماموريتي ساقط شود... هواپيماهاي آنان چاره اي جز فرار ندارند...(همان مسئله ای که آقا مصطفی در مورد پشتیبانی اشاره کرد) چون آنها نمي دانند آيا موشكي در حال نزديك شدن است يا خير.... آيا هواپيماي ره گيري اكنون به قصد آن ها برخاسته است يا خير.... آيا مي توانند هدف را پيدا كنند يا خير... حتي اينكه به كدام سمت بگريزند !!! (لازم به يادآوري است كه در فاصله هاي نزديك نياز آنها توسط رادار هواپيما بر طرف مي شود... مثلا مشكلي در پيدا كردن هدفي كه به آن نزديك شده اند ندارند. )

اما خلبانان ایرانی با مهارت هايي كه در غياب AWACS در مورد مسير يابي و ... كسب مي كنند مي توانند بدون كمك AWACS خود را به هدف برسانند. و يا حتي بعضي گفتند با حدس و گمان و نسبت به محل فرودگاه دشمن و زماني كه وارد خاك دشمن شده اند ... مي توانند محل احتمالي هواپيماي ره گير را شناسايي كرده و اقدام مناسبي انجام دهند... آنها با سال ها مسير يابي از روي نقشه هاي كاغذي تجربه اي آن سان گران بها كسب مي كنند كه خود با امكانات محدود به قول يكي از خلبانان ايراني AWACS سرخود مي شوند 8) البته مهارتهای خلبانان ایرانی نباید باعث شود که از بکاربردن تجهیزات جدید صرف نظر کنیم.

با توجه به اينكه اواكسهارو 3 الي 4 هواپيمااسكورت ميكنند ميشه با 6 فروند هواپيما به اونها حمله كرد و اينطوري شانس پيروزي
بيشتر ميشود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من حق با مصطفی است.ما نباید با استفاده از سلاح هسته ای به امریکا بهانه بدیم چون کشور امریکا هزاران کیلومتر از اینجا فاصله داره واز جنگ آسیبی نمیبینه و بازنده اصلی جنگ هسته ای (هر چند کوچک و متمرکز) ما هستیم پس باید برای ناوهای هواپیمابر امریکایی فکر دیگری کنیم که عملی تر باشد icon_cool
از هرچه بگذریم سخن دوست خوش تر است بریم سراغ AWACS !!!!!
کسی در این مورد نظر جدیدی نداره :!::

شايد مسوولين يه فكرهايي براي از بين بردن ناوهاي هواپيمابر كردن
براي مثال ميشه از سيل گسترده از قايقهاي تندرو استفاده كرد :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ولي دسترسي به اواكس ها و از بين بردن انها چه در هوا و چه در زمين مشكل است چون دور از جنگ و در چند صد كيلومتر دورتر مشغول شناسايي هستند و نمي شود به انها نزديك شد چون به وسيله هواپيماهاي جنگنده اسكورت مي شوند :|

سلام
درست است ساقط کردن یک AWACS کار ساده ای نیست AWACS در ارتفاع نسبتا بالا حرکت می کند. سیستم های گمراه کننده موشک آن بسیار قوی و پیشرفته است به طوری که با پارازیت اندازی به راحتی موشک هایی که با رادار آشیانه یابی می کنند را گمراه کرده و یا هواپیمای دشمنی که به آن نزدیک شده را طوری مختل می کند که حتی ارتباط بیسیمی هواپیما نیز با مرکز دچار اختلال می شود... خلبانان بسیاری موثرترین راه را استفاده از توپ هواپیما عنوان می کنند که می توان با آن هواپیما را ساقط کرد... زیرا پازاریت خللی در شلیک کردن توپ ایجاد نمی کند اما با از کار انداختن سیستم های هواپیما ، كمي هدف گيري را مشكل تر مي كند كه يك خلبان ماهر به راحتي از پس اين مشكل بر مي آيد. اما مشکل اینجاست که چگونه به AWACS نزدیک شویم.

اگر AWACS آمريكايي ها در حين ماموريتي ساقط شود... هواپيماهاي آنان چاره اي جز فرار ندارند...(همان مسئله ای که آقا مصطفی در مورد پشتیبانی اشاره کرد) چون آنها نمي دانند آيا موشكي در حال نزديك شدن است يا خير.... آيا هواپيماي ره گيري اكنون به قصد آن ها برخاسته است يا خير.... آيا مي توانند هدف را پيدا كنند يا خير... حتي اينكه به كدام سمت بگريزند !!! (لازم به يادآوري است كه در فاصله هاي نزديك نياز آنها توسط رادار هواپيما بر طرف مي شود... مثلا مشكلي در پيدا كردن هدفي كه به آن نزديك شده اند ندارند. )

اما خلبانان ایرانی با مهارت هايي كه در غياب AWACS در مورد مسير يابي و ... كسب مي كنند مي توانند بدون كمك AWACS خود را به هدف برسانند. و يا حتي بعضي گفتند با حدس و گمان و نسبت به محل فرودگاه دشمن و زماني كه وارد خاك دشمن شده اند ... مي توانند محل احتمالي هواپيماي ره گير را شناسايي كرده و اقدام مناسبي انجام دهند... آنها با سال ها مسير يابي از روي نقشه هاي كاغذي تجربه اي آن سان گران بها كسب مي كنند كه خود با امكانات محدود به قول يكي از خلبانان ايراني AWACS سرخود مي شوند 8) البته مهارتهای خلبانان ایرانی نباید باعث شود که از بکاربردن تجهیزات جدید صرف نظر کنیم.

مثل اينكه يادتون رفته همين آمريكاييها بودن كه خلبانان ايراني را در زمان شاه تعليم ميدادند.پس چطور ممكنه كه خلبانان خودشون طرز مستقل جنگيدن را بلد نباشند ولي خلبانان ايراني بلد باشند؟
مگه در جنگ تحميلي كه خلبانان ايراني اين همه حماسه خلق كردند از آواكس استفاده ميكردند؟؟
از خودشونم كه ياد نگرفتن..
مگه بقيه مردم دنيا ميدونن كه الان خلبانان ما چه آموزشهايي ميبينند و چه آموزشهايي نميبينند؟؟
شما از كجا ميدونيد كه آمريكاييها فقط با پشتيباني آواكس ميتونن حمله يا دفاع كنند؟
الكي تو سر مال داريد ميزنيدا..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موضوع خیلی سادست خلبانان ما در مستقل جنگیدن تبهر دارند به دلیل اینکه مجبور بودند ولی امریکایی ها به غیر زمان آموزش دیگر هیچ زمان بدون آواکس پرواز نمی کنند و دلیلی هم ندارد که پرواز کنند. این اظهاراتی را هم که عرض کردم از طرف یکی از خلبانان هندی بود که با امریکایی ها مانور مشترک داشته و قاعداتا می تواند قضاوت خوبی هم داشته باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موضوع خیلی سادست
خلبانان ما در مستقل جنگیدن تبهر دارند به دلیل اینکه مجبور بودند ولی امریکایی ها به غیر زمان آموزش دیگر هیچ زمان بدون آواکس پرواز نمی کنند و دلیلی هم ندارد که پرواز کنند.
این اظهاراتی را هم که عرض کردم از طرف یکی از خلبانان هندی بود که با امریکایی ها مانور مشترک داشته و قاعداتا می تواند قضاوت خوبی هم داشته باشد.

زمان شاه زماني كه خلبانان ايراني يا در ايران يا در امريكا توسط استادان امريكايي تعليم ميديدن و پرواز ميكردن مگه از آواكس استفاده ميكردن؟؟

كليه اموزش خلبانان ابراني به عهده استادان امريكايي بوده.پس چطور ايراني ها بلد شدن مستقل وبدون كمك از رادار پرنده پرواز كنند؟؟

اصول اموزش خلبانان ايراني بر اساس پرواز با كمك اپراتور زميني بوده نه هوايي.يعني امريكايي ها خودشون بلدن اينطوري جنگيدن را اموزش بدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
hexman
فکر می کردم که موضوع رو خیلی ساده توضیح داده باشم :|

ببین یک مثال می زنم که به جا افتادن قضیه کمک کنه.

فرض کن که بنده مهندس متالورژی هستم و در درس محاسبات عددی روش های پیدا کردن جواب معادلات و سری های پیچیده رو به خوبی بلدم ولی در عین حال برای راحتی از ماشین حساب الجبرا استفاده می کنم که به سادگی و راحتی جواب معادله رو بدون اشتباه به من میده. بعد گذشت چند سال که با ماشین حساب به راحتی به جواب می رسم حالا به من میگن که بدون استفاده از ماشین حساب باید جواب رو به دست بیاری. درسته که من قبلا به راحتی از این روش هم استفاده کرده بودم ولی با گذشت این سالها من به ماشین حساب الجبرا حسابی وابسته شدم کاملا طبیعیه که من دیگه در روش محاسبه دستی اون تبهر سابق رو نداشته باشم و جواب مسئله رو با تاخیر و حتی اشتباه بدست بیارم.

امیدوارم که متوجه منظورم شده باشید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به دوستان به نظر من آموزش خيلي موثر ولي ايجاد روحيه سلحشوري و سرباز بودن كه باعث ميشه تعداد از افراد شاخص بشن و تبديل به يك افسانه چون در زمان شاه حساسيت خاصي براي انتخاب افراد بعنوان خلبان مد نظر بود يعني افر هم ازلحاظ سلامت جسمي و روحي رواني بايد امتياز مياوردن تا بشن يك خلبان جنگده بعدها تعداد زيادي ازاين افراد تبديل به شاخص شدن و درجنگ حماسه آفريدند خلباناي آمريكايي هم به همين صورت انتخاب ميشند و آموزش ميبينند پس به نظر مياد چه با آواكس و چه بدون آواكس تعداد زيادي از اونا خوب عمل خواهند كرد كه البته اگه از لحاظ تكنيكي هم سلاح برتر رو داشته باشند حريف را شكست ميدند سلحشور بودن مسلمان مسيحي و غيره نداره حتي ايراني و غير ايراني نداره همه جا هست اما همه سلحشور نيستند بلكه تعدادشان گاهي دريك سپاه انگشت شماره به قول فردوسي يك مرد جنگي به از صدهزار....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
hexman, گمان کنم پاسخ سوال خود را با توجه به رزمایش مشترک نیروی هوایی هند و آمریکا که با برتری طرف هندی تمام شد بدست بیاورید. یکی از خلبانان تکخال هندی بعد از رزمایش درباره خلبانان آمریکایی گفت که خلبانان فوق العاده ای هستن اما کافیه آواکسها رو ازشون بگیرید تا براحتی شکار بشن. یک مقاله به زبان درباره این رزمایش دارم که ارسال میکنم. اینکه خلبانان آمریکایی و ایرانی و روسی و حتی لبنانی و ... اصول اولیه پرواز را آموزش دیده اند درست است ولی تفاوت این خلبانها در استراتژی نیروهای هوایی کشورشان مشخص میشود. خلبانان آمریکایی طوری تربیت شده اند که در کنار آواکس به عملیات بپردازند و تاکنون نشده هواپیماهای آمریکایی بدون پشتیبانی آواکس وارد درگیری شوند. اما استراتژی نیروی هوایی ایران در مستقل عمل کردن خلبان با اندک کمک ایستگاه هدایت زمینی است و آموزشهای پیشرفته خلبانی در ایران هم در این راستا قرار دارد. در حمله به مجموعه اچ3 که با هشت فروند اف4 انجام شد ایرانیها بدون تلفات و تنها با اصابت چند گلوله ضدهوایی 23 میلیمتری به یکی از اف4ها موفق به نابودی کامل اچ3 و بازگشت به کشور شدند. این گروه پروازی یک لیدر داشت که متاسفانه اسمشون رو نمیدونم اما ایشون آنچنان تبحر در مسیریابی دستی و با استفاده از نقشه کاغذی داشت که فانتومها را تا هدف همینطوری هدایت و مسیر رو پیدا میکرد. چنین موضوعی تا قبل از آن اصلا مشاهده نشده بود. در سال 1991 یک بار دیگر به مجموعه اچ3 حمله هوایی انجام شد منتهی توسط نیروهای آمریکایی با جنگنده های اف14دی و پشتیبانی آواکس. در این حمله سه فروند اف14 سرنگون شد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.