worior

مسابقه اين تصوير چيست و چكار ميكند

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

توضيح بده :mrgreen:

بابك جون هر كدوم كه مدوني جالب ميتونه باشه توضيح بده ما رو اطلاعات ناب خودت بي بهره نگذار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]همانطور که گفتم این یه موشک استراتژیکه توسط زیردریایی شلیک میشه . تنها سری زیردریایی که این موشک بالستیک روش نصب شده ، تمام 9 فروند سری زیردریایی Lafayette است . این موشک به طور رسمی از سال 1971 تا 1979 در خدمت بود که با ساخت ورژن بهتر این موشک یعنی Trident جایگزین شد . این سلاح برای حمله به شوروی سابق طراحی شده بود ولی با توجه به آزمایشات به این نتیجه رسیدند که نمیتوان از آن برای حمله به استحکامات دشمن استفاده کرد . بنابراین برای حمله به تاسیسات مهم مثل فرودگاه و سایت راداری ، سایت ضد هوایی و ... در نظر گرفته شد تا مسیر را برای ورود بمب افکنهای استراتژیک هموار کنند . سیستم پرتاب از زیردریایی به این صورته که اول توسط فشار بخار به بیرون پرتاب میشه و بعد موتور موشک روشن میشه . این موشک موتور دو مرحله ای داره که در عکس مسابقه هم مشخصه .

مشخصات فنی :

نوع موشک : موشک استراتژیک بالستیک که از زیردریایی شلیک میشه
کشور سازنده : آمریکا
شرکت سازنده : لاکهید مارتین
برد : 4600 کیلومتر
وزن : 29.2 تن
طول : 10.39 متر
قطر : 1.88 متر
سر جنگی : تعداد 10 الی 14 سر جنگی از نوع W68
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گفتم یه چند وقتی این قسمت رو فعال کنم تا فرصت بشه تاپیک جدید بزنم
فعلا این عکس رو بگید تا بعدا :oops:
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/asn1.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]این عکس دو موشک 9M33 ، روسی را نشان میده . البته به نظر من با توجه به بردی که داره اصلاً در دریا به درد نمیخوره . ( 15 کیلومتر ) وقتی این موشک روی لانچر دریایی که تو عکس هم دیده میشه ، نصب شده یعنی ورژن 9K33M OSA-M بوده که اسمش در ناتو SA-N-4 Gecko میشه . لانچری هم که در شکل دیده میشه ، لانچر Zif-122 بود .

این توضیحات فقط به خاطر ارشیا و واریور جان بود . :oops: [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=brown]این عکس دو موشک 9M33 ، روسی را نشان میده . البته به نظر من با توجه به بردی که داره اصلاً در دریا به درد نمیخوره . ( 15 کیلومتر ) وقتی این موشک روی لانچر دریایی که تو عکس هم دیده میشه ، نصب شده یعنی ورژن 9K33M OSA-M بوده که اسمش در ناتو SA-N-4 Gecko میشه . لانچری هم که در شکل دیده میشه ، لانچر Zif-122 بود .

این توضیحات فقط به خاطر ارشیا و واریور جان بود . :oops: [/color][/quote]

البته به این نکته توجه کنید که از این سیستم در ناوچه های سبک چند صد تنی که امکان یا ارزش نصب سیستمهای سنگین و گرانی چون باک ، تور یا اس300 را ندارند استفاده میشود و برای ناوچه ای مثلا در کلاس اوزا2 بهترین پدافند ضدهوایی میتواند باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_gun.jpg[/img]

سلام
من همیشه مشتری این بخش هستم ولی چون از تجهزات جدید اطلاع کاملی ندارم نظری نمیدم.
[b]اگه گفتین این عکس بالا چیه؟؟؟[/b]
مربوط به یکی از ادوات جنگی حدود 200 سال پیش میشه ( اگه اشتباه نکنم). حالا اساتید محترم لطف کنن نام این رو ذکر کنن. ( کالیبر و سرعت و ... نمیخواد! )

[color=red]راستی یادم نبود که اقا سعید جواب نده که این عکس یه جورائی به اطلاعات ایشون ربط داره !!![/color] :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کمی صبر کنید تا بقیه هم جواب بدن.
علت اینکه گفتم اقا سعید نگن این بود که این سلاح در موزه نظامی تبریز نگهداری میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته زنبورک هست اين سلاح بر پشت کوهان شتر نصب ميشده ! يه چيزي معادل توب 106 پشت جيپ در اون زمان.سپاه نادر شاه در جنگ کرنال با هند به مقدار زياد از اين توپ استفاده کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]یهو چی شد همه به این تاپیک علاقه پیدا کردند :?

آقای armani عزیز دستت درد نکنه . حضور شما در این تاپیک باعث دلگرمیه . راستی من در تبریز موزه نظامی نمیشناسم . میدونید کجاست ؟ :oops: آدرس باشه میتونم یه سری بهش بزنم . تا حالا نشنیده بودم همچین موزه ای در تبریز داریم :oops: [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابک عزیز سلام

من همیشه به این بخش علاقه داشتم ولی دانش من نسبت به ادوات جدید زیاد نیست و سعی میکنم بیننده باشم تا گوینده :oops:

در مورد عکس هم بگم که این عکس در گالری عکسهای یک سایت بود که فقط زیرش نوشته شده بود مربوط به موزه نظامی تبریز. احتمالا در دل یه موزه دیگه باشه.مثل مردم شناسی.

در مورد وسیله هم دوست عزیزمون استوکا درست میگه.این وسیله زنبورک هست که شاید تا به حال اسمش رو شنیده باشید ولی عکسش رو نه. این تفنگ کالیبر بزرگ ( نمیشه گفت توپ ) بخاطر صدایی که موقع شلیک ایجاد میکرد به این اسم مشهور بود. و چون سریع دسته زنبورکچیها جای خودشونو عوض میکردن میشه گفت بهترین وسیله در جنگهای نامتقارن بود. در ضمن در کنارش میشد باروت و ادوات دیگه رو هم سوار جهاز شتر کرد.

تفنگی که نیروهای پیاده در اونزمان استفاده میکردن چهار پاره بود که اگه عکسی ازش پیدا کردم میزارم.
( یه اقایی از همکاران هست که از پدر پدر بزرگش بهش رسیده ولی به هیچ قیمتی حاضر به نشون دادنش نیست :? )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]armani جان عکس خیلی جالبی بود . من اصلاً در مورد ادوات نظامی قدیمی سر رشته ای ندارم و این عکس باعث شد یه تکونی به خودم بدم . در مورد موزه باید از SAEID سوال کنم . من موزه نظامی در تبریز نمیشناسم ولی به قول شما ممکنه زیر مجموعه موزه دیگه باشه .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=brown]armani جان عکس خیلی جالبی بود . من اصلاً در مورد ادوات نظامی قدیمی سر رشته ای ندارم و این عکس باعث شد یه تکونی به خودم بدم . .[/color][/quote]

اختیار دارین. ما داریم تو بحث شما دخالت میکنیم. :oops:
شما جوانترها تجهیزات جدید رو بگین ما هم قدیمیها رو. بعد از مدتی میبینی یه مجموعه کاملی شد.انشاالله.
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/ramadegi3-64-1.jpg[/img]

تصویری رو که میبینید یک توپچی در حال شلیک زنبورک هست.به حالت و امتداد این توپ ( در حقیقت تفنگ کالیبر بزرگه ) دقت کنید.

این زنبورکها چند عیب هم داشتن :
1- از خود توپچی مهمتر شتری بود که اونو حمل میکرد. اگر اموزش دیده و دوره دیده نبود با صدای شلیک حرکت کرده و خطای شلیک زیاد میشد.
2- زنبورک مخصوص هوای دلپذیر افتابی بود.به محض بارش باران و برف باروت نم کشیده و تا اطلاع ثانوی شلیک متوقف میشد. (بخاطر همین زنبورک رو چند ساعتی قبل از حمله پر میکردن)
3- سرعت و توالی شلیک بسیار کم بود .اگر یکم به زنبورکها فشار وارد میشد داغ شده و لانچر و شتر و همه رو میسوزوند.در ضمن احتمال ترکیدن همیشه وجود داشت.
4- چون مستقیم زن بود و برد کمی داشت باید پس از شلیک بلافاصله از محل دور میشدن وگرنه احتمال هدف قرار گرفتن زیاد بود.

این یه مختصری از مشخصات زنبورک بود. ( کالیبر اون معمولا به سازنده اون و کارگاه تولیدی و سفارش مشتری متغیر بود.حسن دیگه ای که داشت میشد وقتی که گلوله تموم میکردین از قلوه سنگ با سایز مناسب جهت شلیک استفاده کنین. اطراف قلوه سنگ رو معمولا با پارچه میکوبیدن تا فشار باروت بیشتر بشه. اگر اون هم نبود لاجرم میشد جهت ترسوندن دشمن بصورت مشقی در کرد. ) :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]armani جان از بابت توضیحات مفصل شما ممنونم :oops: [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.