worior

مسابقه اين تصوير چيست و چكار ميكند

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

واقعا از این سرعت عمل در حیرتم . icon_biggrin
اخه یکمم وقت به ما بدبد تا ما هم بگیم . ( البته اگه بلد باشیم که فکر نکنم ... ) :oops: icon_wink
اگه گفتید این چیه ؟؟( به عکسش نگاه نکنید قدیمیه هنوز عملیاتیه )

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_no_name.JPG[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوبه طرفهای درگیر در این تاپیک دارن زیاد میشن. icon_biggrin

اين به احتمال زياد بايد فراگ 7 باشه FROG 7A

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوبه طرفهای درگیر در این تاپیک دارن زیاد میشن. :evil:

اين به احتمال زياد بايد فراگ 7 باشه FROG 7A[/quote]

خوبه . درست حدث زدی اما یه کوچولو اشتباه داشتی این FROG 7B هستش . :oops:
البته گفتن اینکه این کدوم مدل از فراگ 7 هست کار زیاد آسونی نیست . چون تفاوت ظاهری این دو موشک رو میشه تنها از روی کلاهک اون متوجه شد . مدل B دارای کلاهک بزرگتر و کشیده تری نسبط به مدل A هست . icon_wink icon_biggrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میگم این موشک با نام زلزال اگر اشتباه نکنم توی ایران تولید میشه !
بردهای فراگ در محدوده 50 70 و 90 کیلومتره و یک موشک تقریبا قدیمی جزء توپخانه سیار موشکی است که توان حمل کلاهکهای بزرگ و همچنین هسته ای و شیمیایی هم داره !

مصطفی جان مشخصاتش رو هم اینجا بزار هم تاپیک کن اگر میتونی. icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علی جان دیشب ساعت 12:53 مصطفی این پست رو زد من همون موقع دیدم راستش نمیخواستم توی این مسابقه تا چند وقت شرکت کنم ! icon_biggrin ولی دیدم تا صبح کسی نگفت گفتم شاید بچه ها نمیدونستن ساعت 7:29 به این تاپیک پست زدم تا فعال بشه ! :oops:

شرمنده دیگه با تاخیر زیاد جواب میدم.

علی جانشما هم خودت میتونی سوال بزاری حال گیری کنی ها نمیدونم چرا خیلی از دوستان توی این تاپیک فقط بیننده هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چشم
حالا اینو بگین که خیلی ضایعه
البته گم راه نشین یه وقت ها

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/stally.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا اين عكس خيلي دوره عكس ديگه اي ازش نداري؟ لااقل اسمشو بگو icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]علی جان وقتی تو این تاپیک عکس میزاری اسمشو اول عوض کن . تابلو میشه . icon_biggrin [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به به آقا بابك نبودي برادر ما با اجازت دوباره عكس ريختيم تو اين تاپيك icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]آره ولی عکسهای سری آخر خیلی آسون بود . باید یه جور عکس باشه که تا 3-4 روز کسی نتونه بگه icon_biggrin [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]میگم این موشک با نام زلزال اگر اشتباه نکنم توی ایران تولید میشه !
بردهای فراگ در محدوده 50 70 و 90 کیلومتره و یک موشک تقریبا قدیمی جزء توپخانه سیار موشکی است که توان حمل کلاهکهای بزرگ و همچنین هسته ای و شیمیایی هم داره !

مصطفی جان مشخصاتش رو هم اینجا بزار هم تاپیک کن اگر میتونی. icon_wink[/quote]

فراگ اسمی بود که ناتو روی این موشک ها گذاشت که از کلمه Free-Rocket-Over-Ground استفاده کرده بود . این موشک که البته بهتر از لفظ راکت (rocket ) براش استفاده کنیم نه ( missile ) فاقد سیستم هدایتی هست. سری فراگ ها رو پایین لیست می کنم .
FROG-1 : برد 25 کیلومتر با سر جنگی 1200 کیلوگرم ، کلاهک هسته ای 30 الی 50 کیلو تنی
FROG-2 : برد 18 کیلومتر با سر جنگی 565 کیلوگرمی مجهز به اورانیوم ضعیف شده ( قدرت مشخص نیست )
FROG-3 : برد 45 کیلومتر با سر جنگی 358 کیلو گرمی ، کلاهک HE
FROG-5 : برد 32 کیلومتر با سر جنگی 503 کیلو گرمی ، کلاهک هسته ای ، در مورد دقتشم از 20 الی 100 کیلو تن ذکر کردن
FROG-7 : این آخرین ورژن فراگ در سال 1965 وارد خدمت شد . 68 کیلو متر برد داشت دارای یک کلاهک بود اما 6 مدل مختلف کلاهک برش تحیه شد که با توجه به موقعیت و هدف از اونا استفاده می کردن . از کلاهک شیمیایی ، خوشه ای ، HE گرفته تا کلاهک های هسته ای با قدرت 3 کیلوتن تا 200 کیلوتن.
فراگ 7 دارای 2 مدل A ، B هست . مدل A کلاهک های 200 کیلو گرمی حمل کنه و مدل B که کلاهک هایی تا وزن 450 کیلو گرم رو هم حمل میکنه .
این موشک به کشور های افغانستان . الجزایر . کوبا ، مصر ، عراق ، .... صادر شد .
کره شمالی از مصر چند موشک فراگ 7 رو خرید و اونا رو مهندسی معکوس کرد و تونست برد و دقت اونو افزایش بده در ابتدا از برد 100 کیلومتر این موشک صحبت شد اما بعد ها تا 200 کیلومتر هم ذکر کردن .

Worior عزیز فکر کنم موشک زلزال الهام گرفته از مدل Laith-90 است . این موشک یکی از ورژن های مدل فراگ 7 هست اما با برد 90 کیلومتر . این مدل ، مدل اختصاصی برای صادرات به عراق بود .

با کمال شرمنگی از دوستان به دلیل شروع امتحانات نمیتونم فعلا ترجمه کنم . اگه خدا به خواد بعد از یکم بهمن ادامه بحث موشک ها رو پیش می گیرم . icon_biggrin :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=brown]علی جان وقتی تو این تاپیک عکس میزاری اسمشو اول عوض کن . تابلو میشه . icon_biggrin [/color][/quote]
بابک مچه تو گرفتم اون اسمه غلطه فکر کردین اخه استالی اسمه چیه ها اینم عکس بهتر
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/centbl.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]علی هفتاد و پنج هنوز کسی نتونسته مچ منو بگیره . icon_biggrin

اسم کامیون Antar هستش و اون 6 چرخی که پشت کامیون در عکس اول دیده میشه alvis-stalwart بود . در عکس دومی که گذاشتی همون کامیونه فقط این بار داره یه پل سازو که روی بدنه تانک Centurion انگلیسی نصب شده حمل میکنه .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گفتم گول می خوری نه انگلیسیش درسته اما اسمش یه چیز دیگه
به من میگن مچ گیر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.