RezaKiani

فتح‌خرمشهر بهترين‌زمان براي پايان‌جنگ

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوست نافهم عزیز و بی سواد من آقا مصطفی انارالله برهانکم
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
و اما بعد
به قول حافظ: برو این دام بر مرغ دگر نه که عنقا را بلند است آشیانه
[quote]اما وقتي كه انقلاب كرديم و از شرق و غرب بريديم (هرچند به نظر شما احمقانه)[/quote]
میشه لطف کنید و بگید این حقیر کی جمله بالا رو گفته ام. یعنی من گفتم که شما (یعنی ایران) انقلاب کرده و از شرق و غرب بریده و این عمل احمقانه بوده. نعوذبالله. یا للعجب. ببین الان که زنده هستم و حی و حاضر اینجوری داری به من دروغ می بندی درباره درگذشتگانی مثه آقای احمد خمینی و ... چه دروغ ها که تا حالا سر هم نکردی.

در باره این مورد اگر دوست داشتی حضوری بحث می کنیم: ولی بازهم می گم من چیزی رو احمقانه نگفتم حالا اینو شما از کجا آوردی ولله اعلم:
[quote]و اما مورد سوم، بحث ايدئولوژيكي انقلاب اسلامي بود كه شايد بهتر باشه در جايي مناسب‌تر درموردش بحث كنيم! مي‌دونم شما اين تفكر رو احمقانه مي‌دونين.[/quote]

سوال و جواب هایی هم که کردی جواب داره. البته جواب مستدل اگر دوست داشتی باز هم درباره اونها یه جلسه حضوری دیگه می ذاریم. ولی بدون که همه این کشورها حتما با ما مشکل داشتند. اینکه این مشکل از کجا آغاز شد هم می دونم. شما هم احتمالا می دونیم ولی....

اما حرف آخر از رضاکیانی:

بابا جان من اصلا کار ندارم که بعد از خرمشهر باید جنگ ادامه پیدامی کرد یا نه. اگر در این باره نظری داشتم خوب در همون تاپیکی که آقا مصطفی لطف کردند و درست کردند نظر خودم رو اعلام می کردم، حالا یا درست یا غلط. بقیه دوستان هم نظر خودشون رو می گفتند.

من فقط و فقط یه سند تاریخی پیداکردم آدرسش رو گذاشتم تا بقیه دوستان هم استفاده کنند. حالا شاید یکی بگه این سند جعلی هست. شاید یکی دیگه بگه این سند مخدوش هست. یکی دیگه شاید بگه که این سند درست درست هست. اینهاش هم به من ربطی نداره. من تاریخ دان و تاریخ نویس نیستم وفقط علاقمند به تاریخ هستم. حالا هر کسی بسته به بینش و سوات خودش می تونه این سند رو رد بکنه یا نکنه. ازش استفاده بکنه یا نکنه . اینش دیگه به من مربوط نیس.

حالا اگر کسی در سندیت این مصاحبه بحثی یا نقطه نظری داره جاش توی این تاپیک هست. اگر درباره ادامه دادن یا ندادن جنگ بحثی هست جاش اینجا نیست و در داخل همون تاپیک آقا مصطفی است. فکر کنم واضح تر از این دیگه نتونم بگم.
من همین پریروز یه تاپیک درباره نمایشگاه نظامی امسال مسکو گذاشتم. دوستان می تونند ببینند و نظر بدن. دیگه به من مربوط نیست که مثلا پاتریوت بهتره یا اس400 .

پس آقای آرمانی عزیز تکرار مکررات نیست. چون من اصلا نپرسیدم چرا ما جنگ رو ادامه دادیم. خداوکیلی پرسیدم؟
از مدیران سایت تقاضا می کنم تاپیک قفل بشه تا بحث بیشتر از این به انحراف نره.
حق نگهدار همه دوستان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]صرفاً بحثي كه بود، اين بود كه آيا ادامه‌ي جنگ، بايد سر مرزهاي ما باشه يا خارج از مرزهاي ما و در خاك عراق كه در ابتدا، حضرت امام (ره) فكر مي‌كردن كه اگه داخل باشيم، مي‌تونيم جنگ رو درست پيش ببريم.[/quote]

دقیقا افرین

این از چیزایی بود که امام از فرماندهان پرسیده بود وخوب اون مزا دلیلی قانع کننده اوردند هرچند بعدها نتونستیم بهش جامه عمل بپوشونیم

این بحث داخل مرز یا بیرون مرز پس از این بود که ما تصمیم رو در مورده ادامه جنگ یاا دامه ندادن جنگ گرفتیم بعدش گفتیم که حالا از کجا شروع کنیم و.....

لازم به ذکره جه هاشمی هم خودش یه جورایی موافق پایان جنگ بود اما به قول خودش با یه امیتاز بزرگ که از عراق میگیریم و سر میز مذارکه اونو مینشونیم که البته متاسفانه این امتیاز هیچگاه گرفته نشد تنها براقه هایی از اون توی فتح فاو و حلبچه و.... نشون داده شد که ازا ولی نشد استفاده بکنیم و دومی رو هم عراق همچین نابود کرد که ... همه دستشون اومد این صدام صلح بکن نیست

ولی ممنونم بهن کته خیلی خوبی اشاره کردی داداش مصفطی

[quote]
اما يه حقيقتي هست و اون اينكه ايران، پس از پذيرش آتش‌بس در سال 67، تقريباً به تمامي اهدافش (منهاي دريافت غرامت) رسيد. در مستند دفاع مقدس (كه بنده فقط چند قسمتش رو، اونهم ناقص ديدم؛ ولي فكر كنم قسمت آخرش بود)، اوضاع پس از آتش‌بس و چگونگي صلح رو توضيح داده بود و اينكه صدام بود كه نامه‌نگاري رو شروع كرد و ايران بود كه كلاس مي‌ذاشت (اين مسئله، ديگه چيزي نيست كه از خودمون درآورده باشيم! چون اسنادش موجود هست). نهايتاً هم صدام، اكثر شرايطي رو كه ايران مي‌خواست پذيرفت. به نحوي كه صداي همه‌ي غربي‌ها دراومد. بخش‌هايي از اين جيغ و فريادها رو هم در مستند دفاع مقدس، منعكس كردن.
[/quote]

اینم درسته مصطفی جان اما این حرف یه سری ضابطه ها داره یعنی این حرف با یه سری پیش شرط درست از اب درمیاد

مثل اینکه صدام دقیقا در سال 57 و در پی مذاکرات مخفی که با کویت و عربستان داشت یهو زمزمه هایی از پردخات بدهی هاش داشت و نیز اینکه از طرف دیگه حالا که ایران چراغ سبز نشون داده بود برای اتش بس کشورهایی مثل شوروی و امریکا هم که فکر میکدرند ایران یه جورایی کوتاه اومده و (یه کم تند بگم تنبیه شده!) برا همین بهعراق فشار اوردند که جنگ رو تموم کنه
هرچند عراق هم سریع تسلیم نشد اما عبدها طی یه سری مذاکرات پنهانی وزرای خارجه ایران و عراق این امر واقع شد و در مورده نامه ها هم بگم که اون موقع خدائیش فک همه افتاده بود که دصام داره منت ما رو میکشه ولی چند ماه بعد در سال 1991 همه فهمیدن چرا اون نامه نوشتنا شروع شده!

صدام داشت خیال خودش رو از جبهه ما راحت میکرد
هنوز که هنوزه واقعا مشکوکه چرا اون همه هواپیمای عراقی شما بگو هواپیما به دردنخور(به جز یه سری میراژ) اومدن عراق!؟ هرچند چند شایعه هست در مورده مثلا اینکه خودشون فرار کردند و از طرف دیگه تام کوپر میگه با تجهیزات جانبی اومدن و..
در زمان اشغال عراق هم که بچه های الطاعات خودمون واواک رفتند کلهم اجمعین استخباارت رو ضمیمه کردند به بایگانی خودشون! و هیچ اطلاعات کاملی در دست نیست!

ولی باید بگم که شعارهای ما در اوائل اواسط و انتهای جنگ یه چیز بود در زمان اتش بس تغییراتی توشد ادند هرچند به همونا کامل نرسیدیم! که یکیش رو شما اشاره ای دشاتین که ممنونم
به نظر من هم ما چاره ای به جز مبارزه تحت هر شرائطی نداشتم و خوب درتسه که انتقادهایی هست اما خدائیش ایران به نظر من گل کاشت (شخصا بیشتر انتقادهام از اون نامردایی هست که دارند بدتر دفاع مقدس رو با اعمال دانسته یانادانسته لوث جلوه میدن یا اینکه از بیان واقعیات چون فقط و فقط به ضرر خودشونه طفره میرن و از این شدیدا بدم میاد و مدتهاست که دیگه علاوه بر تعریف از عملیات های ایران به ذکر ناگفته هاشم دلم میخواد بپردازم که خوب در مواقعی دردسر ساز بوده!)

[quote]

من فقط و فقط یه سند تاریخی پیداکردم آدرسش رو گذاشتم تا بقیه دوستان هم استفاده کنند. حالا شاید یکی بگه این سند جعلی هست. شاید یکی دیگه بگه این سند مخدوش هست. یکی دیگه شاید بگه که این سند درست درست هست. اینهاش هم به من ربطی نداره. من تاریخ دان و تاریخ نویس نیستم وفقط علاقمند به تاریخ هستم. حالا هر کسی بسته به بینش و سوات خودش می تونه این سند رو رد بکنه یا نکنه. ازش استفاده بکنه یا نکنه . اینش دیگه به من مربوط نیس.
[/quote]

سند درست بوده و غیر قابل رده و اگر چیزی بخواد رد بشه یا مقبول حرف سید احمد هست و بس

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست نافهم عزیز و بی سواد من آقا مصطفی انارالله برهانکم
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
و اما بعد
به قول حافظ: برو این دام بر مرغ دگر نه که عنقا را بلند است آشیانه
[quote]اما وقتي كه انقلاب كرديم و از شرق و غرب بريديم (هرچند به نظر شما احمقانه)[/quote]

پس آقای آرمانی عزیز تکرار مکررات نیست. چون من اصلا نپرسیدم چرا ما جنگ رو ادامه دادیم. خداوکیلی پرسیدم؟
از مدیران سایت تقاضا می کنم تاپیک قفل بشه تا بحث بیشتر از این به انحراف نره.
حق نگهدار همه دوستان[/quote]

جناب اقاي رضا كياني
اگر اشتباه نكنم در يكي از تاپيكها خودتونو رضا كياني از نويسندگان مجله جنگ افزار معرفي كرده بوديد. اين گونه نوشتنها و خطابهاي بي مورد (........) از همچون شخصي بسيار بعيد است. اگر قرار بر معرفي نا فهمي و بي سوادي باشد منتظر جواب خود اقا مصطفي هستم ولي در اينگونه سايتي كه رسالتي خاص به دوش ميكشد شايسته نيست.اميدوارم به سرعت اين عبارات رو تصحيح كنيد.
اگر بدنبال چرايي نبوديد و از اصل بودن و مخدوش بودن سند اطلاعي نداريد حق نداريد اونو بيان كنيد. ادامه اين نوع گفتگو يقينا دودش روزي به چشمان شما خواهد رفت . (مصطفي رو از نظر معلومات تحليلي و تاريخي بهتر از شما ميشناسم )
( باور كن دلم به اين درجات تو سايت هم خوش نيست. هنوز بعد از 20 سال نرفتم درجه اي كه از طرف بسيج دادن رو بگيرم چه برسه به اين درجه مجازي !!!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما بگرد ببین این جمله رو کجا می تونی پیداش کنی:

[quote]شما باسوادتر و آگاه‌تر از بنده‌ي حقير هستين. پس مسلماً درمورد جنگ سرد، بسيار بيشتر از اين بي‌سواد نافهم، اطلاعات دارين. [/quote]

من که غیر از نقل قول چیزی نگفتم. نه چیزی به جمله آقا مصطفی اضافه کردم نه کم کردم. من دقیقا نمی دونم هدف آقا مصطفی چی بود که این دو تا کلمه رو بکار بردند ولی من یه حدسهایی می زنم.

منظور تون از این جمله

[quote]گر بدنبال چرايي نبوديد و از اصل بودن و مخدوش بودن سند اطلاعي نداريد حق نداريد اونو بيان كنيد.[/quote]
اینه که اگر چیزی پیداکردیم که بشه باهاش یه دوره یا یه اتفاق تاریخی رو بررسی کرد همین جوری بررسی نکرده بندازیمش دور؟ نباید حداقل یه 10 دقیقه درباره اش فکر کنیم؟
منظورتون از این جمله دقیقا چی بود؟
[quote](مصطفي رو از نظر معلومات تحليلي و تاريخي بهتر از شما ميشناسم ) [/quote]
اینکه آقا مصطفی از نظر تاریخی تحلیلهای بهتری نسبت به این حقیر دارند؟ یا اینکه ایشون رو بیشتر از بنده می شناسید و با تحلیلهای آقا مصطفی آشنا تر هستید؟

درباره درجه هم که بعله... دانیم
سربلند باشید.
رضا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بجاي حاشيه پردازي به اصل موضوع بپردازيد من نظرم را در تاپيك مشابه اين قبلا داده بودم و الان متاسفانه فرصت دوباره گويي را ندارم.
فكر مي كنم اگر حرف خاص ديگري نباشد بهتر است همين جا بحث خاتمه پيدا كرده و تاپيك قفل شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا رضا كياني عزيز.
بنده كه ادعايي ندارم. از اول هم به بي‌سوادي خودم اعتراف كردم.

اون واژه، كلي بود. اگه رجوع به صحبت‌هاي خودتون بفرمايين، ربطش رو با عرض بنده متوجه خواهين شد. به دنبال واژه‌ي دقيق نگردين. بلكه صرفاً فرمايشات‌تون رو به عنوان يه خواننده‌ي بي‌طرف بررسي بفرمايين. نيازي به اعلام نتيجه نيست.

ان شاء الله من دروغ‌پرداز و افترا افكن، با تمامي اسلاف خويش منجمله پينوكيو، در جهنم سوزان همدم بشيم كه تاواني باشه به تمامي اين اعمال خبيثانه.

اتفاقاً بنده‌ي حقير هم داشتم در اين زمينه عرايضم رو پيش مي‌بردم و بحثم، ارتباطي به ادامه‌ي جنگ بعد از فتح خرمشهر نداشت. بحث، سر فرمايش حضرت امام (ره) بود كه شما فرمودين حاج احمد آقا گفته امام اين عقيده رو داشت و بنده هم سعي كردم منطقاً اين مسئله رو رد كنم. دلايلم رو هم عرض كردم و نيازي به بازگويي‌اش نمي‌بينم و فكر كنم اگه پست‌هاي حقير در اين تاپيك رو كامل و با دقت مطالعه مي‌فرمودين، اين رو نمي‌فرمودين.

بنده، كاري به حرف حاج احمد آقاي مرحوم نداشته و ندارم. اهميتي هم نداره كه صحبت‌هاي ايشون رو دنبال كنم يا نكنم. چون منابع حقير، صرفاً اظهار نظرات اشخاص نيست؛ اظهار نظرهايي كه گاهاً با يه تعبير و يا نقل قول اشتباه مي‌تونه بسياري حق رو به ناحق تبديل كنه و بالعكس.

ان شاء الله كه خدا اين گمراه رو هدايت كنه.

----------------------------------

ارنستو رومل عزيز.
حرف‌هاي شما كاملاً صحيح هست و از نظر حقير، تفاوتي در صحبت‌هاي بنده و شما وجود نداره.
بنده هم موافق اين هستم كه حقايق گفته شه؛ نه اوني كه صرفاً به نفع ماست! چون با فريب خويش به جايي نمي‌رسيم. گويي كه گاهاً بايد مثل «هر سخن جايي و هر نكته مكاني دارد» رو هم در نظر بگيريم و يادمون نره كه يه انتقاد سازنده، در جمعي دوست مي‌تونه مفيد و در جمعي دشمن، تنها هيزمي خشك براي شعله‌ورتر ساختن آتش فتنه مي‌تونه باشه.
در كل، بنده از نظرات و فرمايشات شما همواره استقبال كرده و مي‌دونم كه انتقاد شما، از روي دلسوزي و علاقه به دستيابي به حقيقت و بازگويي اصل مسائل، براي جبران مشكلات و نقاط ضعفي هست كه گاهاً بخاطر خوش خيالي و بي‌خيالي، و يا عدم علاقه به پذيرش حقايق از طرف ما بوجود اومده.

بنده ديگه در اين زمينه عرضي ندارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.