armani

گاهي به اسمان نگاه كن ( خاطرات جنگ -قسمت سوم )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]اول اينكه چگونه ايشان نيروي رزمنده اي بوده اند كه در جلسه فرمانده هان كه حتما در قرارگاهها بوده است حضور داشته اندو از نگراني آنها براي ساعت مناسب براي شروع عمليات بوده اند!!!!!!![/quote]

در مورد عمليات نبودن توضيح دادم.اين وقايع مربوط به بهار 65 هست. (قسمت اول خاطرات ).در مورد جا به جايي نيرو خدمتتون عرض كنم هر انتقال نيرويي خصوصا وقتي قرار هست يك خط لشكر و يا تيپ نيروهاش عوض بشه بايستي مرتبا هماهنگي لازم انجام بشه. شنيدن اين هماهنگي از بيسيم چي گروهان كه از دوستان خودمون بود كار شاقي نبود. [color=red]كافي بود بكشيش كنار بگي چه خبر رفيق ؟ كي قراره بريم جلو ![/color]
[quote]دوم اينكه : حتي در داخل شيار ها و نهرهاي اروند رود هم بدليل اينكه دشمن در والفجر هشت غافلگير شود و از ماهيت عمليات با خبر نشودُ هيچ اسكله اي بنا نشد! و موفقيت والفجر هشت هم بدليل غافلگيري دشمن بوده است.
[/quote]

در منطقه خسرو اباد ابادان اسكله هاي فرعي زيادي بود كه كار جابه جايي نيرو و تجهيزات رو انجام ميداد.

حتي براي اين عمليات هم اسكله هاي موقتي تدارك ديده شده بود. وگرنه چگونه اين حجم نيرو به فاو رسيدن. [color=red]فقط حدود چند هزار نفر غواصي كه خط شكن بودند و عده بيشماري نيز شهيد شدند تا ساحل فاو شنا كردن.[/color]
[quote]كتابهاي مركز مطالعات و تحقيقات جنگ منابع خوبي هستند [/quote]

يقين داشته باشيد مطالبي در جنگ ديده ام كه هيچگاه در كتابهاي مركز مطالعات و تحقيقات جنگ نخواهد امد. [color=red]مطالبي به شدت شيرين و به شدت تلخ[/color]. هنوز زمان براي گفتن حقايق جنگ زود هست. فرصت طلبان زيادي هستند كه مترصد اين ناگفته ها هستند تا بتونن از ديد انتقادي نگاه كنن.

اين توضيح براي همه دوستان خوب و فهيم خودم بود. اميدوارم كه جناب اس اس علي رفع سوتفاهم شده باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان عزيز سلام

جناب نستور گرامي كاش نظر دوستمون اس اس علي رو ويرايش نميكردين تا خود اقدام به جواب براي اين دوست مهربانم ميكردم. [/quote]

آرمانی جان من مطلب مهمی رو از صحبت های ایشون حذف نکردم ... فقط 5 کلمه بود که در قالب طنز نیمه مخرب بیان شده بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب آرماني
من خودم جايي خواندم كه يه بنده خدايي در بيان خاطراتش اشاره كرده بود به ارتفاعات شلمچه !!! و حتما چند وقت ديگر خواهيم ديد كه مي گويند ارتفاعات برف گير شلمچه!!!
بهر حال يه انتقاد نبايد اينقدر شما را ناراحت كند.

نگاه انتقادي به تحريفات دفاع مقدس بايد وجود داشته باشد تا ارتفاعات شلمچه بوجود نيايد.
هنوز هم معتقد هستم كه وجود گرداب در رودخانه اي كه جريان تند دارد وجود ندارد و بخصوص اروندرود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب آرماني
من خودم جايي خواندم كه يه بنده خدايي در بيان خاطراتش اشاره كرده بود به ارتفاعات شلمچه !!! و حتما چند وقت ديگر خواهيم ديد كه مي گويند ارتفاعات برف گير شلمچه!!!
بهر حال يه انتقاد نبايد اينقدر شما را ناراحت كند.

نگاه انتقادي به تحريفات دفاع مقدس بايد وجود داشته باشد تا ارتفاعات شلمچه بوجود نيايد.
هنوز هم معتقد هستم كه وجود گرداب در رودخانه اي كه جريان تند دارد وجود ندارد و بخصوص اروندرود.[/quote]

جناب اس اس علی

خطاب شما بنده بودم نه ارتفاعات شلمچه ! و جوابی که دادم نسبت به اونچه که دیدم و شنیدم بود. ناراحتی من از انتقاد شما نیست.
نگرانی من به این است که فردا های نوعی امثال نوعی شما همه جنگ رو زیر سوال برده و اونها رو یا فراموش کرده و یا تحریف میخونید.

ناراحتی من از نسلی هست که اگر امروز این امکانات در دسترسشون هست بخاطر همین تحریفاتی که شما مینامید هست. بچه هایی که به جای درس و دانشگاه به جبهه ها رفتند تا عده ای دیگر بخونند و انتقاد کنند. حق دارید برادر حق دارید.

در ضمن اشتباه اون بنده خدا چه ربطی به خاطرات بنده داشت ؟؟؟ [color=red][size=18] گنه کرد در بلخ اهنگری به شوشتر زدن گردن مسگری[/size][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.