Recommended Posts

4.1‏ میلیارد دلار باید صحیح باشه که به اشتباه در متن خبر نوشته 41 میلیارد دلار!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MILAD110' timestamp='1404467489' post='390309']
[b]عراق به دنبال فسخ قرارداد خرید اف 16 [/b]
یک عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق از عزم مقامات عراقی برای فسخ قرارداد خرید اف 16 و هلی‌کوپترهای آپاچی از آمریکا خبر داد.
به گزارش مشرق، «حاکم الزاملی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از تلاش‌های مقامات عراقی برای بازگردانی 41 میلیارد دلاری خبر داد که بغداد برای خرید سلاح و هواپیماهای اف 16 به آمریکا داده بود.

الزاملی ادامه داد: دولت آمریکا به توافقنامه آماده‌سازی هواپیماهای اف16 و هلی‌کوپترهای آپاچی و همچنین سلاح‌های دیگر که با دولت عراق بسته بود، علی رغم دریافت 41 میلیارد دلار پایبند نبوده است.

وی توضیح داد: واشنگتن در تجهیز ارتش عراق مصمم نیست و در این راه عامدانه تأخیر ایجاد می‌کند.
[url="http://www.mashreghnews.ir/fa/mobile/324132"]http://www.mashreghn...a/mobile/324132[/url]
[/quote]

[color=#0000CD][font=tahoma, geneva, sans-serif][size=5] [/size][/font][/color][size=5][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#0000cd]اگه امریکایی ها پول فسخ قراردادهای نظامی ایران (مربوط به اوایل انقلاب) رو دادند پول عراقی ها رو هم می دهند!!!!!! :kiss:[/color][/font][/size]
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mehran55' timestamp='1404445500' post='390269']
شایعه دیگری هم هست مبنی بر رفتن 7 فروند سوخو 25 سپاه به عراق با خلبان که علیرغم مستندات خیلی زیاد ، بخاطر نبودن نشانه رزمی (عملیات یا عکس رسمی) هنوز بعنوان شایعه تلقی میشه

[color=#ff0000]در واقع الان ارتش عراق همون 2 فروند سسنا ملخی رو بعنوان جنگنده بطور رسمی دراختیار داره[/color]
[/quote]

این دیگه ازون حرفا بودااا... icon_eek
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AmirAzad' timestamp='1404478003' post='390343']
این دیگه ازون حرفا بودااا... icon_eek
[/quote]
برادر عزیزم
اولا متشکرم که پست های من رو لایق خواندن میدونیم :rose:
ثانیا اگه نحو نگارش پست های من یک خورده متفاوته باید من رو ببخشید. بعد از نزدیک 17 سال کار خبری انجام دادن توی رسانه های مختلف مکتوب، غیر مکتوب، دیداری و شنیداری و تلاش در جهت حرکت حرفه ای باعث ایجاد یکسری عادات در من شده و از قدیم هم گفتن که ترک عادت موجب مرض هست
توی اصول حرفه ای خبر رسانی هر مطلبی شایعه و یا حداکثر گمانه زنی هست مگر اینکه یکی از این حالات براش اتفاق بیوفته و تبدیل به خبر بشه:
1- اعلام رسمی نهاد مربوطه (در اینجا نیروی هوائی سپاه)
2- انتشار عکس های رسمی یا انجام عملیات ( در اینجا هنوز عکسها یا اخباری از عملیات سوخو 25 ها برای انهدام مواضع داعش منتشر نشده که بشه به اونها استناد کرد)

بهرحال من هم یقین دارم که سوخو 25 های ما الان توی عراق هستند. اما ممکنه بعدها (. شاید همین الان هم ) این پستها بخواهند بعنوان مدرک مورد استناد قرار بگیرند، بخاطر همین ترجیح دادم با توجه به موارد توضیح داده شده بنویسم که:

[color=#ff0000]در واقع الان ارتش عراق همون 2 فروند سسنا ملخی رو بعنوان جنگنده [/color][color=#0000cd]بطور رسمی[/color][color=#ff0000] دراختیار داره[/color] ویرایش شده در توسط mehran55
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='babak1985' timestamp='1404477537' post='390341']
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10237/siGsrKWW_535.jpg[/img]
[/quote]

وای وای وای

کاش عراق یه 60 - 70 تا از این سوخو 25 های دست دوم از روسیه میخرید و نصفش رو هم میداد به ما

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما سقوط پرنده داشتیم در عراق؟ فارس خبر تشییع خلبان پاسدار را در دفاع از سامرا را زده.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، نمازگزاران با فریادهای ˈ این گل پرپر ماست ، هدیه به رهبر ماست ˈ و ˈ الله اکبر ˈ و ˈ لااله الا الله ˈ پیکر این شهید مدافع حرم را مشایعت کردند.

شجاعت علمداری مورجانی در سامرا و به هنگام دفاع از حریم اهل بیت (ع) به شهادت رسید.

پیکر مطهر این خلبان شهید با مشایعت امت خداجو در روستای خانه خمیس منطقه سیاخ دارنگون شیراز به خاک سپرده شد.

[url="http://www.irna.ir/fa/News/81225247/%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C/%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D8%B1_%D9%85%D8%B7%D9%87%D8%B1_%DB%8C%DA%A9_%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%81%D8%B9_%D8%AD%D8%B1%D9%85_%D8%AF%D8%B1_%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2_%D8%AA%D8%B4%DB%8C%DB%8C%D8%B9_%D8%B4%D8%AF"]http://www.irna.ir/fa/News/81225247/%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C/%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D8%B1_%D9%85%D8%B7%D9%87%D8%B1_%DB%8C%DA%A9_%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%81%D8%B9_%D8%AD%D8%B1%D9%85_%D8%AF%D8%B1_%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2_%D8%AA%D8%B4%DB%8C%DB%8C%D8%B9_%D8%B4%D8%AF[/url] ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
ما سقوط پرنده داشتیم در عراق؟ فارس خبر تشییع خلبان پاسدار را در دفاع از سامرا را زده.
[/quote]

احتمالا،چون شهید خلبان بودنداحتمال دیگه ممکنه هلیکوپتر باشه.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MILAD110' timestamp='1404467489' post='390309']
[b]عراق به دنبال فسخ قرارداد خرید اف 16 [/b]
یک عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق از عزم مقامات عراقی برای فسخ قرارداد خرید اف 16 و هلی‌کوپترهای آپاچی از آمریکا خبر داد.
به گزارش مشرق، «حاکم الزاملی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از تلاش‌های مقامات عراقی برای بازگردانی 41 میلیارد دلاری خبر داد که بغداد برای خرید سلاح و هواپیماهای اف 16 به آمریکا داده بود.

الزاملی ادامه داد: دولت آمریکا به توافقنامه آماده‌سازی هواپیماهای اف16 و هلی‌کوپترهای آپاچی و همچنین سلاح‌های دیگر که با دولت عراق بسته بود، علی رغم دریافت 41 میلیارد دلار پایبند نبوده است.

وی توضیح داد: واشنگتن در تجهیز ارتش عراق مصمم نیست و در این راه عامدانه تأخیر ایجاد می‌کند.
[url="http://www.mashreghnews.ir/fa/mobile/324132"]http://www.mashreghn...a/mobile/324132[/url]
[/quote]

این به ضرر ماست عراق نباید همچین کاری بکنه اگر از هر کدوم فقط چند فروند هم تحویل بدند باز غنیمته، این تجهیزات کمک زیادی به شناخت ما از اونها خواهد کرد. موتور و تجهیزات جانبی این پرنده ها هم خیلی مهمه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mehran55' timestamp='1404478928' post='390350']
برادر عزیزم
اولا متشکرم که پست های من رو لایق خواندن میدونیم :rose:
ثانیا اگه نحو نگارش پست های من یک خورده متفاوته باید من رو ببخشید. بعد از نزدیک 17 سال کار خبری انجام دادن توی رسانه های مختلف مکتوب، غیر مکتوب، دیداری و شنیداری و تلاش در جهت حرکت حرفه ای باعث ایجاد یکسری عادات در من شده و از قدیم هم گفتن که ترک عادت موجب مرز هست
توی اصول حرفه ای خبر رسانی هر مطلبی شایعه و یا حداکثر گمانه زنی هست مگر اینکه یکی از این حالات براش اتفاق بیوفته و تبدیل به خبر بشه:
1- اعلام رسمی نهاد مربوطه (در اینجا نیروی هوائی سپاه)
2- انتشار عکس های رسمی یا انجام عملیات ( در اینجا هنوز عکسها یا اخباری از عملیات سوخو 25 ها برای انهدام مواضع داعش منتشر نشده که بشه به اونها استناد کرد)

بهرحال من هم یقین دارم که سوخو 25 های ما الان توی عراق هستند. اما ممکنه بعدها (. شاید همین الان هم ) این پستها بخواهند بعنوان مدرک مورد استناد قرار بگیرند، بخاطر همین ترجیح دادم با توجه به موارد توضیح داده شده بنویسم که:

[color=#ff0000]در واقع الان ارتش عراق همون 2 فروند سسنا ملخی رو بعنوان جنگنده [/color][color=#0000cd]بطور رسمی[/color][color=#ff0000] دراختیار داره[/color]
[/quote]

1- مرض صحیحه نه مرز !
2- در امور نظامی ، امنیتی و دفاعی ، چیزی بنام اعلام رسمی معنی نداره ، اعلام رسمی همیشه کمتر و یا بیشتر از واقعیت بوده و هست ، چرا که از ابتدای امر نیت ما گمراه کردن دشمن میباشد . این یک اصله که در کتاب هنر رزم میخوانیم "نقل به مضمون" هر گاه قوای ما قوی تر از دشمن هستند ، باید آن ها را کوچکتر از آن چه هست جلوه دهیم ، و هر گاه ضعیف تر اند ، بالعکس ! پس بهتره در امور نظامی به مشاهدات استناد کنیم تا اعلام های رسمی! شخصه ویدئوی HD شش دقیقه ای از تاکسی شدن و پرواز جنگنده های سوخو 25 ایران در عراق رو به اعلام رسمی ترجیح میدم ! ویرایش شده در توسط AmirAzad
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته موضوع حمل فقط یک طرف موضوع هست .در بحث شلیک بدنه دچار فشار فراوان شده .

این هواپیما با هرکولس معمولی تفاوت زیادی دارد

شلیک توپ 105 میلیمتری از گانشیپ به اندازه کافی عجیب هست...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با اجازه سر آشپز icon_cheesygrin

اگه می شد 10 تا B-8M1 پر شده با راکتهای S-8DF و S-8KO بست روش ، چی می شد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله الان که بیشتر نگاه می‌کنم با این چشمای فرتوت میبینم که این هم تو منو هست

.فبها آقا فبها چه بهتر

البته اگر اجازه بدهید ما مدل koرو که خرج گود هست استفاده نکنیم و اون جایگاه ۵ هم گویا طاقت نداره در همه حالت روشR-60 نصب شده اون رو هم بی‌خیال بشیم می‌‌مونه ۸ تا جایگاه که با احتساب هر لانچر ۲۰ عدد ما به شما ۸۰ عدد راکت با سره جنگی ۵-۶ کیلو تقدیم می‌کنیم که برای نابودی یه ماشین در حد هایلوکس حتی اگر به شعاع ۲ متریش هم بخوره باید کفایت کنه

اگر شما تضمین می‌کنین که تاثیر توپ ۳۰ م م SU-25رو نصف توپ A-10هست که هیچ ولی‌ اگر نیست اجازه بدین راکت‌ها کمتر بشن بجاش توپ‌های ۲۳ م م رو اضافه کنیم چون قاعدتاً بعد اولین حمله به ستون (( بیشتر از 60 تا راکت لازممون می‌شه ))باقی‌ مونده ستون پخش می‌شه حالا یا بصورت ماشین یا نفرات باقی‌ مونده از ماشین‌های منهدم شده حقیر تصور می‌کنم زدن اینها با گلوله‌های انفجاری آسونتر و به صرفه تر باشه تا راکت
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='alala' timestamp='1404481148' post='390362']

به گزارش خبرنگار ایرنا ، نمازگزاران با فریادهای ˈ این گل پرپر ماست ، هدیه به رهبر ماست ˈ و ˈ الله اکبر ˈ و ˈ لااله الا الله ˈ پیکر این شهید مدافع حرم را مشایعت کردند.

شجاعت علمداری مورجانی در سامرا و به هنگام دفاع از حریم اهل بیت (ع) به شهادت رسید.

پیکر مطهر این خلبان شهید با مشایعت امت خداجو در روستای خانه خمیس منطقه سیاخ دارنگون شیراز به خاک سپرده شد.

[url="http://www.irna.ir/fa/News/81225247/%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C/%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D8%B1_%D9%85%D8%B7%D9%87%D8%B1_%DB%8C%DA%A9_%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%81%D8%B9_%D8%AD%D8%B1%D9%85_%D8%AF%D8%B1_%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2_%D8%AA%D8%B4%DB%8C%DB%8C%D8%B9_%D8%B4%D8%AF"]http://www.irna.ir/f..._شیراز_تشییع_شد[/url]
[/quote]
فکر کنم توی تاپیک تحولات عراق سقوط (هدف قرار گرفتن) یک هلیکوپتر میل در استان الانبار عنوان شده بود .( تنها سقوطی بود که از نیروی هوایی عراق ظرف این مدت شنیدم . )
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.