alexandre

روايتي از اولين ديدار رهبر انقلاب با شهيد باقري

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

آقا فرمودند: زماني كه حسن باقري بلند شد تا گزارش منطقه را بدهد، دلم ناگهان ريخت و گفتم: حالا اين بني صدر و اينها نشسته‌اند اين جوان چه مي‌خواهد بگويد؟

به گزارش خبرگزاري فارس، سردار سرلشكر سيد رحيم صفوي دستيار و مشاور فرمانده معظم كل قوا در امور مرتبط با نيروهاي مسلح در خاطره‌اي، اولين برخورد مقام معظم رهبري با شهيد حسن باقري را اينگونه بيان مي‌كند:

در آغاز جنگ كه بني صدر در جبهه ها حضور مي‌يافت، من فرمانده عمليات خوزستان بودم ولي ما را به جلساتي كه راجع به جنگ بود راه نمي‌دادند. من به همراه شهيد بزرگوار حسن باقري و با تلاش حضرت آيت‌الله خامنه‌اي كه در آن زمان نماينده حضرت امام (ره) در شوراي عالي دفاع بودند، وارد جلسه شديم، بني صدر هم با آن قيافه خاص خودش حضور داشت.

وقتي كه نوبت به ما رسيد قرار شد تا ابتدا وضعيت دشمن و سپس وضعيت خودي گزارش شود. به حسن باقري اشاره كردم و گفتم: «برو توضيح بده اين مطلب را ».

من اين قسمت را از زبان مقام معظم رهبري عرض مي‌كنم. آقا مي‌فرمايند: «تا شما اشاره كردي كه حسن پاشو برو، من ديدم يك جوان لاغر اندام پاشد، بدون اينكه سر و ريشي و محاسني داشته باشد (البته ته ريش كمي داشت). من دلم ناگهان ريخت.

گفتم: حالا اين بني صدر و اينها نشسته‌اند اين جوان چه مي خواهد بگويد؟ تا آمد پاي تابلو، آنتن را گرفت و شروع كرد وضعيت دشمن را منطقه به منطقه تشريح كردن كه: دشمن اينجا چند تانك دارد، اينجا چه تيپ و لشكري مستقر است، آنجا خاكريز زدند، اينجا ميدان مين و آنجا سيم خاردار ايجاد كرده اند. هر چه زمان مي‌گذشت قلبم روشن‌تر و چهره‌ام بازتر مي‌شد، مثل يك روحاني كه مثلاً وقتي پسرش مي‌خواهد منبر برود و نگران است كه آيا مي‌تواند از عهده اين منبر برآيد يا نه. من چنين حالي داشتم ولي هر چه بيشتر صحبت مي‌كرد من قيافه‌ام بازتر مي‌شد.

او در آن جلسه چنان گزارش دقيق، مصور و خوبي ارائه داد كه همه حضار حتي خود بني صدر به شگفت درآمد كه اين جوان اين اطلاعات جالب را از كجا آورده است.

فارس

[color=blue]این یک مطلب خبری است و نیاز به لینک مستقیم دارد.
لینک آنرا به پست اضافه کنید تا توسط مدیریت بخش منتقل شود.
SAEID[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.