RedArmy

معرفي برترين تانك هاي جهان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[size=4]با سلام !
من قصد دارم در اين تاپيك تعدادي از تانك هاي مطرح و برتر جهان بجز تانك ذوالفقار را معرفي كنم !
ابتدا با اين تانك ها و كشورهاي سازنده ى آنها آشنا مي شويم !
توجه ! بايد بگم آن عكس بكار رفته در كنار نام تانك هاي رژيم صهيونيستي نماد اين رژيم است نه پرچم ! چون اصولا پرچم براي كشورها بكار ميرود در صورتي كه رژيم صهيونيستي اصلا كشور نيست ! (البته نبايد از اين به اصطلاح نماد هم استفاده ميكردم اما براي يك دست شدن مقاله اينكار را انجام دادم !)
Modern Main Battle Tanks[/size]

[size=4]Osorio-Brazil [/size]

[size=4]Leopard c2-Canada

Type-99-China

Type-90-China

M-95 Degman-Croatia

Leclerc-France

AMX-40-France

Leopard 2A6-Germany

Leopard 2A5-Germany [/size]

[size=4]Leopard 2-Germany

Leopard 1-Germany

Tank EX-india

Arjun-india

Merkava 4-Isarel

Merkava 3-Israel

Sabra-Israel

Ariete-Italy

TK-X-Japan

Type-90-Japan

M-60 Phoneix-Jordan

Al Khalid-Pakistan

PT-91 Twardy-Poland

TR-85M1-Romania

TM-800-Romania

Black Eagle-Russia

T-90-Russia

T-80U-M1 Bars-Russia

T-80U-Russia

T-80B-Russia

T-80-Russia

T-72-Russia

Olifant Mk.2-South Africa

TTD-South Africa

Olifant Mk.1-South Africa

K2 Black Panther-South Korea

K1-South Korea

NKPz-Switzerland

T-84 Yatagan-Ukraine

T-84 –Ukraine

T-80UD–Ukraine

Challenger 2-United Kingdom

Vickers Mk.7- United Kingdom

M1A2 Abrams-USA

M1A1 Abrams-USA

M1 Abrams-USA

M60A2-USA

M60 Patton-USA [/size]

[size=4]M-84-Serbia

بخش اول معرفي تانك[/size]

[size=4]Osorio[/size]

[size=4][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/osorio%7E0.jpg[/img][/size]

[size=4]اين تانك ساخت برزيل بوده و از سال 1980 توسط Engesa ساخته و تكميل شده است . اين تانك در ابتدا قرار بود به سفارش ارتش برزيل (با مدل EE-T1 ) و تعدادي از كشورهاي مشتري خارجي (با مدل EE-T2 ) ساخته شود و در اختيار آنها قرار گيرد اما با وجود طراحي موفق به دليل وجود برخي مشكلات هيچ وقت از اين تانك به تعداد قابل توجهي ساخته نشد و فقط تعداد بسيار كمي از اين تانك در اختيار ارتش قرار گرفت و به هيچ يك از مشتريان تحويل داده نشد.ارتش برزيل تصميم گرفت تا ستون فقرات نيروي زرهي خود را بر پايه تانك هاي M60 و Leopard 1 بجاي Osorio بنا كند.
مدل EE-T1 داراي يك توپ 105 ميلي متري است.
مدلEE-T2 داري يك توپ 120 ميلي متري ساخت فرانسه است.
اين تانك از يك موتور ديزل آلماني MWM TBD 234 با قدرت 1040 اسب بخار استفاده مي كند. همچنين شني اين تانك متعلق به تانك آلماني Leopard 2 است.
مشخصات كلي تانك برزيلي Osorio
تعداد تانك وارد خدمت شده : ؟
خدمه : 4 نفر
وزن : 43.7 تن
طول : 9.99 متر
عرض : 3.26 متر
ارتفاع : 2.37 متر
توپ اصلي : 120 ميلي متري با 38 گلوله
ساير تسليحات : يك تيربار 12.7 ميلي متري
زره محافظ : شامل كامپوزيت-آلومينيوم-فولاد-فيبرهاي كربني و سراميك
موتور : MWM TBD 234 diesel
قدرت : 1040 اسب بخار
حداكثر سرعت در جاده : 70 كيلومتر در ساعت
برد : 550 كيلومتر
مدل ها :
EE-T1 به سفارش ارتش برزيل
EE-T2 به سفارش مشتريان خارجي[/size]

[size=4]تصاويري از اين تانك[/size]

[size=4][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/osorio_l1.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/osorio_l3.jpg[/img][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
red Army عزیز فکر می کنم این تاپیک های فلانکر خیلی جامع باشه ها!! :lol:

ولی خب یه چند تا از تانکهای شما جدید تره لطفا اونهایی رو که فلانکر نگفته زحمتش رو بکش که انرژی بی خودی مصرف نکنی!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
red army
بسیار خوب و مفید هست. منتظر ادامه ی ان هستم.
این تانک اسریو تانک خوبی بوده با توجه به مشخصاتش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت تمام دوستان.

ممنون از red army منتظر ادامه ي مطالب هستيم تاپيك جالبي خواهد شد فكر مي كنم اگر تمام اين تانك هارو با اين جزييات معرفي كنيد اولين مطلب فارسي كامل در مورد تانك هاي جهان خواهيم داشت.

فقط لطفا نزاريد تاپيك بخواب.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متشکرم مطلب کاملی بود منتظر ادامه این تاپیک هستیم امیدوارم همه تانکها رو اینگونه معرفی کنید پیشاپیش از زحمتی که میکشی تشکر مسکنم
منتظریم :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به دوستان !
راستش من ميخواستم اين تاپيك رو خيلي سريع ادامه بدم اما بعد از پست جناب azarakhsh كه البته درست هم فرمودند كمي تا قسمتي حالم گرفته شد و با توجه به اينكه مطالب جناب فلانكر در مورد تانك هاي مطرح جهان بسيار كامل هستند ديگه نمي خواستم اين تاپيك رو ادامه بدم ولي بنا به استقبال دوستان و اينكه فكر كنم برخي از تانك هايي رو كه من ميخوام معرفي كنم جناب فلانكر قبلا معرفي نكرده اين تاپيك رو به اميد خدا و همكاري شما دوستان ادامه خواهم داد !
شما دوستانم اگه اطلاعاتي در مورد تانك هاي مطرح شده داريد در طول تكميل تاپيك خوشحال ميشم در تاپيك قرار بديد تا به اميد خدا تاپيك كاملي در مورد تانك ها ايجاد كنيم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام به دوستان !
راستش من ميخواستم اين تاپيك رو خيلي سريع ادامه بدم اما بعد از پست جناب azarakhsh كه البته درست هم فرمودند كمي تا قسمتي حالم گرفته شد و با توجه به اينكه مطالب جناب فلانكر در مورد تانك هاي مطرح جهان بسيار كامل هستند ديگه نمي خواستم اين تاپيك رو ادامه بدم ولي بنا به استقبال دوستان و اينكه فكر كنم برخي از تانك هايي رو كه من ميخوام معرفي كنم جناب فلانكر قبلا معرفي نكرده اين تاپيك رو به اميد خدا و همكاري شما دوستان ادامه خواهم داد !
شما دوستانم اگه اطلاعاتي در مورد تانك هاي مطرح شده داريد در طول تكميل تاپيك خوشحال ميشم در تاپيك قرار بديد تا به اميد خدا تاپيك كاملي در مورد تانك ها ايجاد كنيم !
[/quote]

دوست عزیز شما بنده گفتم شما انرژی و وقتت رو بزار رو تانکهایی که جناب فلانکر معرفی نکرده !!! همین و بس!@!

همه ی دوستان و بنده ی حقیر هم خوشحال می شیم شما این کار رو بکنید و از تون حمایت و پشتیبانی می کنیم!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم شما را حمایت معنوی میکنم RedArmy اگه همه تاپیکهای اینگونه رو اطلاعاتشون رو جمع کنیم و یه تاپیک جامع بزنیم هم بد نیست ولی باید بگم RedArmy عزیز کارت خوبه و من قبولت دارم
چون دوستان در مورد تانکهای مطرح چندین تاپیک دادن گاهی اوقات اینطوری میشه ولی برادر کارت خوبه و من و سایر دوستان منتظر ادامه آن هستیم مطالب شما هم خیلی کامل است شما یه تاریخچه از تانک قبلی دادین که فکر نکنم کار سادهای باشه بازم متشکرم
منتظریم :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام به دوستان !
شما دوستانم اگه اطلاعاتي در مورد تانك هاي مطرح شده داريد در طول تكميل تاپيك خوشحال ميشم در تاپيك قرار بديد تا به اميد خدا تاپيك كاملي در مورد تانك ها ايجاد كنيم ![/quote]
دوست عزيز شما ادامه بده كم و زيادش و ما تشخيص مي ديم زحمت خودتو خراب نكن منكه لذت بردم :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4]بخش دوم معرفي تانك كانادايي[/size]

[size=4]Leopard C2[/size]

[size=4][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/leopard_c2.jpg[/img][/size]

[size=4]تانك كاناداييLeopard C2 در واقع نمونه بهينه سازي شده تانك آلمانيLeopard 1A3 است. كانادا در سال 1970 تعداد 127 دستگاه تانك Leopard 1A3 را از آلمان خريداري كرد. كانادا ابتدا اين تانك ها را با اعمال تغييراتي به استاندارد C1 رساند سپس در سال 2000 تعداد 114 دستگاه از تانك هاي را با انجام بهينه سازي هاي گسترده به استاندارد C2 رساند.كانادا بعد از تجربه استفاده از Leopard C2 تصميم به مونتاژ و ساخت تحت امتياز اين تانك زير نظر وزارت دفاع آلمان در خاك خود گرفت. گفته مي شود با توجه به اينكه كشورهاي قدرتمندي نظير ايالات متحده- آلمان- انگلستان و حتي فرانسه در ناتو حضور دارند و كشورهاي مذكور داراي تانك هاي بسيار پيشرفته تر و مدرن تري نسبت به Leopard C2 هستند و به نوعي غول زرهي محسوب مي شوند كانادا قرار است استفاده خود را از تانك بسيار كم و محدود كند واستفاده و درگيري با تانك ها را به عهده ساير اعضاي ناتو قرار دهد و خود به كار پشتيباني بپردازد. به همين منظور قرار است كانادا تا سال 2015 تمام Leopard C2 هاي خود را از خدمت خارج كند و بجاي آنها از خودروي زرهي چند منظوره Stryker Mobile Gun Systems به عنوان نيروي پشتيباني استفاده كند.[/size]

[size=4][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/stryker_mgs.jpg[/img][/size]

[size=4]جدي ترين تجربه رزمي اين تانك حضور در جنگ افغانستان است كه در سال 2006 تعدادي از اين تانك به افغانستان اعزام شد.
تانك Leopard C2 از يك زره محفاظ قوي و زره انعطاف پذير (Modular Expandable Armor System (MEXAS براي محافظت در برابر تهديدات عليه تانك استفاده مي كند. اين تانك به فيلترهاي ضد مواد شيميايي ميكروبي و راديواكتيو (ش.م.ر) مجهز است و به گونه اي عايق بندي شده است كه مي تواند در محل هاي آلوده به مواد راديواكتيو (بيشتر مكان هاي بعد از بمباران اتمي) به راحتي تردد كند.
اين تانك مجهز به سيستم كنترل آتش كامپيوتري و سيستم مهار آتش و تجهيزات ديد در شب و دوربين هاي حرارتي است. تانك از توپ 105 ميلي متري ساخت كمپاني رين متال آلمان استفاده مي كند و توانايي شليك در حركت را با دقت بسيار بالايي دارد.
اين تانك توانايي عبور از رودخانه (بطور كلي عبور از ميان حفره اي از آب با حداكثر ارتفاع 4 متر) را دارد. اين تانك را به راحتي مي توان با هواپيماي ترابري روسي Il-76 و يا هواپيماي ترابري آمريكاييC-17 جابجا كرد.

مشخصات كلي تانك
تعداد تانك وارد خدمت شده : ؟
سال ورود به خدمت : 2000
خدمه : 4 نفر
وزن : 42.5 تن
طول : 9.5 متر
عرض : 3.37 متر
ارتفاع : 2.48 متر
توپ اصلي : 105 ميلي متري با 51 گلوله
ساير تسليحات : 2 مسلسل 7.62 ميلي متري
موتور : MTU MB 838 Ca M500 diesel
قدرت : 830 اسب بخار
حداكثر سرعت در جاده : 65 كيلومتر بر ساعت
برد : 600 كيلومتر[/size]

[size=4]تصاويري از اين تانك[/size]

[size=4][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_leopard_c2_l1.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_leopard_c2_l5.jpg[/img][/size]

[size=4][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_leopard_c2_l13.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_leopard_c2_l9.jpg[/img][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بازم هم از دوستان
F35
sargnt
borna
hans
و
azarakhsh
hamede g
تشكر ميكنم كه راجع به تاپيك و اطلاعاتش نظر دادن ! ممنون ! فقط اگر يكم در ارسال مطالب تاخير ميشه منو ببخشيد چون اين روزها واقعا سرم شلوغه و خودم هم اصلا نمي دونم چيكار دارم ميكنم !
از دوست و برادر عزيزمون جناب امير ارتشبد سعيد خان هم تشكر ميكنم !
راستي سعيد خان به من درجه نميدي ! درسته تو سايت خيلي فعاليت نمي كنم (اونم به خاطر درس و كاره !) ولي جز پيشكسوت هاي سايت شدم ! :oops: :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]راستي سعيد خان به من درجه نميدي ![/quote]

عزیز بیا من خودم بهت درجه می دم!! از الان شما به سمت فرماندهی کل یگان قاطریزه کشور منصوب می شوید!! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]راستي سعيد خان به من درجه نميدي ![/quote]

عزیز بیا من خودم بهت درجه می دم!! از الان شما به سمت فرماندهی کل یگان قاطریزه کشور منصوب می شوید!! :lol:[/quote]
خدارو شكر من آدم باجنبه و باحاليم و گرنه شما رو از آذرخش به همون اف-5 اوليه تبديل ميكردم تا ديگه با مافوقت شوخي نكني ! icon_cheesygrin :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.