Haj_Rezvan

RPO-A یا زنبور پشمالو

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

هرکسی تو این دهه هدیه ای دارد
اینم هدیه من
البته من سامان از یه ماه پیش سلاح های هجومی 79 تا الانو تموم کردیم اما هنوز سامان تو سایت نذاشته اونو
توسعه singe – shot یا نارنجک دودزا یکبار مصرف برای ارتش شوروی از سال 1984 شروع شد ودر سال1988 پایان یافت
این سلا ح در ارتش سرخ به نام زنبور پشمالو نامیده میشود
در سال 1988 این سلاح یعنی ارپو ا به کلاهکRPO - Z ، FAE یا حریق افرین مسلح شد
این سلاح تا الان بین نیروهای معمولی شوروی یا روسیه توزیع نشده وفقط در محدوده سری انهم برای عملیات های ویژه وزارت خارجه روسیه
این سلاح یک بشکه Smoothbore از جنس فایبرگلاس دارد که کارخانهpre – loaded بایک دور مهمات که شاملازیک موشک باکلاهک وباله های دم است
این سلاح در هنگام شلیک یک دود سیاه بلند ایجاد می کند که امکان لو رفتن محل شلیکش بسیار است
انشاءدود ) ، RPO - A ( Fuel - Air Explosive ظرف با thin - walled موشک بیشترازیک
پایه بارنشده است ( به ) باچهارتاشوباله ای در ) ، RPO - Z ( Incendiary یاانشاء ) RPO - D
Explosive kg ،که شامل درحدود FAE RPO - A کلاهک / thermobaric اثرانفجار ۲ .۲
۱۰۷ /۴mm تقریبابرابربه اثرانفجار Fuel - Air ۱۰۷ /۴ اوپوسته توپخانه است
دایره انفجار این سلاح 6تا 7 متر است
این سلاح مدل های تاشونده برای عملیات های چریکی یا کماندویی دارد
مشخصات
کالیبر:93
وزن 12 کیلو کامل
برد موثر200 متر
برد 1000متر
مترجم :علی75
منبع میلیتاری
هرگونه ذکر مطلب فوق با نام نویسنده و سایت میلیتاری مجاز استrpo-a_1.jpg
rpo-a_2.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نکنه علی جون مطلب قشنگ ولی کوتاهی بود!!! :oops:

راستی نمی تونی سه کم فارسی تر بنویسی من هنوز تو بعضی از کلماتش گیجم!! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علي عزيز سلام

دستت درد نكنه. فكر كنم با مترجم انلاين ترجمه كردي.چون جمله بنديها درست نيست.لطف ميكني يكمي ويرايش كني.ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مطلب جالبی بود ولی اگر برای نیروهای سری استفاده میشه و عملیات مخصوص دود سیاه و زیاد اون مشکل ایجاد نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟ :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون علی جان. فقط این قسمت را اگر دویاره بنویسی ممنون می شوم.

[quote]انشاءدود ) ، RPO - A ( Fuel - Air Explosive ظرف با thin - walled موشک بیشترازیک
پایه بارنشده است ( به ) باچهارتاشوباله ای در ) ، RPO - Z ( Incendiary یاانشاء ) RPO - D
Explosive kg ،که شامل درحدود FAE RPO - A کلاهک / thermobaric اثرانفجار ۲ .۲
۱۰۷ /۴mm تقریبابرابربه اثرانفجار Fuel - Air ۱۰۷ /۴ اوپوسته توپخانه است [/quote]
:oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]علي عزيز سلام

دستت درد نكنه. فكر كنم با مترجم انلاين ترجمه كردي.چون جمله بنديها درست نيست.لطف ميكني يكمي ويرايش كني.ممنون[/quote]

سلاح جالبیه این شوروی چی نساخت

آقا لینک این مترجم انلاین و میدی .... از این کلمه ای ها نه جمله ای اگه هست :oops: :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]علي عزيز سلام

دستت درد نكنه. فكر كنم با مترجم انلاين ترجمه كردي.چون جمله بنديها درست نيست.لطف ميكني يكمي ويرايش كني.ممنون[/quote]

آقا لینک این مترجم انلاین و میدی .... از این کلمه ای ها نه جمله ای اگه هست :oops: :oops:[/quote]

مشهورترينش بابليون هست.بخشي داره مربوط به ترجمه تكست كه نياز به انلاين بودن داره. يه سايت فارسي بود كه ترجمه ميكرد. (البته بهت توصيه كنم اگر مطلبت تخصصي هست بهتره سراغ ديكشنري بري.چون بيشتر گيجت ميكنه. )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]علي عزيز سلام

آقا لینک این مترجم انلاین و میدی .... از این کلمه ای ها نه جمله ای اگه هست :oops: :oops:[/quote]

مشهورترينش بابليون هست.بخشي داره مربوط به ترجمه تكست كه نياز به انلاين بودن داره. يه سايت فارسي بود كه ترجمه ميكرد. (البته بهت توصيه كنم اگر مطلبت تخصصي هست بهتره سراغ ديكشنري بري.چون بيشتر گيجت ميكنه. )[/quote]
من از اریا استفاده می کنم یه برنامه تخصصی که تو بازار500 تومنه
هانس اون قسمت تنها قسمت ترجمه برنامه بود چون این سلاحو من خوب نمیشناسم می ترسم دست بردنم باعث یه تغیر اساسی بشه
بقیش حاصل تحقیق هام بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نکنه علی جان. قبولت داریم. تا حالا سلاحهای زیادی را معرفی کردی و واسشون زحمت کشیدی. فقط این قسمت را من نتوانستم متوجه شوم. هر دوستی که اطلاعی دارد خوب است که بیاید و این قسمت رو بازتر کند.انگار ان قسمت متن سنگینی داشته است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين سلاح يه سلاح ترموباريك مي باشد . براي از بين بردن نيروهاي درون سنگر ها و نابودي ساختمانها كاربرد دارد .با قدرت و موج انفجار بالايي كه داره همه چيزو از بين ميبره در ضمن به علت انفجار بالاي ماده ي منفجرش اكسيژن هوارو كاملا جذب و استفاده مي كنه و افراد در سنگر ها و بانكر ها رو دچار خفه گي مي كنه و از بين ميبره . روسها از اين سلاح تو چچن زياد استفاده كردن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.