Haj_Rezvan

چگونه لقمه اسان هکر ها نشویم ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان امروز به عنوان اخرین تایپیک در این سال می خوام این تاپیک رو بزنم
تصور شما ازیک هکر چیست ؟ ایا یک دزد یا یک جادوگر
اگر تصور شما از یک هکر بعنوان یک دزد است باید بگویم اری درست است
هکر یک جادوگر نیست بلکه فردی باهوش است او نمی تواند شما را هک کند در صورتی که........
در صورتی که شما قبل از خروج از سایت مورد نظر دکمه خروج را وارد کنید در صورتی که فایل های مشکوک را دانلود ننمایید درصورتی که برنامه مدیریت دانلود نصب کنید و..................

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علی اقا چقدر منتظر این نوع تاپیک از بخش سایبرنتیک بودم که متاسفانه خست به خرج دادی.
مطلب بیشتر و علمیتری از این بخش توقع داریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همان طور که راههای زیادی برای هک کردن وجود دارد راههای زیادی نیز برای مقابله با آن نیز وجود دارد که تعدادی از آنها عبارتند از:
▪ استفاده از یک فایر وال به روز شده.
▪ استفاده از یک آنتی ویروس به روز شده.
▪ استفاده از یک اسپای ویر به روز شده.
▪ استفاده از یک آنتی بوتر به روز شده.
▪ اگر از برنامه های مسنجر استفاده می کنید باید جدیدترین آنها را استفاده کنید یا آنها را به روز کنید.
▪ از جدیدترین اینترنت اکسپلورر یا وب برزرهای جدید دیگری استفاده کنید.
▪ ویندوز و نرم افزارهای آن را به روز کنید یا از جدیدترین آنها استفاده کنید.
▪ تا آنجایی که ممکن است وارد صفحات پاپ-آپ نشوید.
▪ هیچ گاه حتی کوچک ترین اطلاعاتی از سیستم خود را به دیگران ندهید.
▪ ار هیچ فردی در اینترنت فایل قبول نکنید.
▪ هیچ گاه از کسی به هیچ وجه لینک قبول نکنید.
▪ هیچ گاه از پسورد های ساده استفاده نکنید.
▪ هیچ گاه حتی پسورد های یوزر های خود را نیز به کسی ندهید.
▪ در اول پسورد هایتان از یک کاراکتر # استفاده کنید.
▪ در آخر پسورد هایتان از چند کاراکتر خالی استفاده کنید.
▪ هیچ گاه پسورد هایتان اسم یک آشنا، روز تولد، شمارهی شناسنامه نباشد.
▪ هیچ گاه در کافی نت ها ویا خانه ی دیگران وارد اکانت های خود نشوید.
▪ اگر در خواستید در خانه ی دیگران وارد مسنجر ها شوید بعد از اتمام کار خود یک بار یک یوزر و پسورد الکی را وارد کنید.
▪ اگر در اینترنت احساس کردید چراغ هارد کامپیوتر تان زود روشن و خاموش می شود یکبار از اینترنت خارج شوید و دوباره وارد شوید.
▪ به هشدار های نرم افزار های امنیتی خود توجه کنید.
▪ در چت روم ها هیچ گاه با کسی درگیر نشوید.
▪ هیچ گاه از تهدیدات الکی کسی نترسید.
عاقل و آگاه و هوشیار باشید.

منبع:آفتاب

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاپیک مفیدی میتونه باشه به شرطی که همه دوستان کمک کنند.

درباره امنیت و راههای مقابله با خرابکاران دنیای مجازی مطالب زیادی به زبانهای فارسی و انگلیسی ... تو اینترنت و مجلات موجود هست اما به نظر من بهتره تو این تاپیک بجای کپی پیست این قبیل مطالب بیشتر رو تجربیات شخصی و اینکه کدوم راهها ساده تر و موثرتره صحبت بشه تا کمکی باشه برای دوستان تازه کار که میخان امنیت سیستمشون رو ارتقا بدن.

فعلا چند مورد رو اشاره میکنم بقیش برای بعد!

1- اولین راه هوشیاری است. سعی کنید همیشه به معلومات و مجهولات مجازی دقیق شده و سریع فریب برنامه ها و جملات زیبا و افراد به ظاهر متشخص رو نخورید. یادتون باشه که تو دنیای مجازی تنها از روی لحن کلام و سطح علمی سخنان نمیشه پی به حقیقت طرف مقابل برد. همه راحت میتونن از منابع مختلف حرفهای بزرگتر از حد خودشون برای معرفی یک شخصیت خیالی به شما بگن! پس قدم اول در تامین امنیت دقت و فریب نخوردن هست.

2- سیستمی که یک بار به ویروس آلوده شده باید بندازیش دور! این نظر شخصی منه و از روی تجربه میگم شاید خیلی از دوستان با اطلاعتر خرده بگیرن ولی به هر حال! وقتی سیستم عامل رو نصب کردید اولین کار اینه که یک آنتی ویروس و یک فایروال مناسب که بستگی به نوع کاربری شما داره روش نصب و همشون رو آپدیت کنید. اگه به برنامه های اینترنت سیکیوریتی دسترسی دارید نیازی به نصب فایروال جداگانه نیست. یادتون نره که برای استفاده از حداکثر قدرت آنتی ویروس و فایروال باید اونا رو پیکربندی و از حالت پیشفرض خارج کنید اما اگه آگاهی کافی در این زمینه ندارید بهتره به تنظیمات دست نزنید. سعی کنید از یه کاربر قدیمی و مطلع کمک بگیرید.

3- سیستم عامل خودتون رو بروز نگهدارید و با کمک یه کاربر مطلع امکانات اضافی اون رو که شاید هرگز ازش استفاده نشه غیرفعال و بعضی تنظیمات پیشفرض مربوط به شبکه و اشتراک فایل ... رو تغییر بدید.

:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
صدقه بدین ، چون میگن صدقه 70نوع بلا را رفع میکنه :mrgreen:

وقتی با طرز کار - تروجانها - xssها- اکتیو ایکس ها - اکسپلویتها-فیک پیج ها و.... آشنا باشین تقریبا میتونید خودتون را در مقابل اکثر این حملات به صورت "آگاهانه "محافظت کنید
این که گفتم به صورت اگاهانه منظورم اینه که همینطور گتره ای سه چهارتا نرم افزار معروف ضد ویروس و ضد هک نصب نکنید ، دقیقا بر اساس نیازتون این کار را انجام بدین
نرم افزارهای تخصصی موجود توی اینترنت را با خواص هرکدوم بشناسید بعد طبق نیاز و احتمالاتی که میدین شروع به نصب و کانفیگشون بکنید.
همیشه داشتن چندتا آنتی ویروس و فایروال هم ممکنه شما را از هک شدن مصون نکنه خلاصه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلى خوب كه همه به امنيت اهميت ميدين و دوست دارين كه بيشتر در موردش بدونين ، اول از همه اينو بهتون بگم كه هكر ها دزد نيستن !!! لطفا قبل اينكه اطلاعاتى در مورد چيزى داشته باشين در موردش بهتره نظرى ندين ، فكر كنم تو فرهنگ اسلامى ما هم چنين چيزى هزاران بر امده !
هيچ ميدونين اگه همين حكر ها نبودن شماها اينترنتى نداشتين كه بخواين بياين اينجا نظر بدين ؟
هيچ ميدونين كه همين hackera بودن كه يونيكس رو اختراع كردن و سالها بعد اون مايكروسافت و ms-dos بوجود آمد ؟ هيچ ميدونين نصف بيشتر protocol هاى امنيتى رو همين هكر ها واسه امنيتِ شماها نوشتند ؟
من دعوت ميكنم كسانى رو كه واقعا علاقه دارن اطلاعاتى در اينبار داشته باشن رو به خوندن ۲ مقاله نسبتأ بلند و مفيد درباره هكر ها !
[color=red]لینک ها به علت مغایرت با قوانین ایران اسلامی پاک شد علی75
دوست عزیز فقط لینک های شما مشکل داشت نه خود شما [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خيلى خوب كه همه به امنيت اهميت ميدين و دوست دارين كه بيشتر در موردش بدونين ، اول از همه اينو بهتون بگم كه هكر ها دزد نيستن !!! لطفا قبل اينكه اطلاعاتى در مورد چيزى داشته باشين در موردش بهتره نظرى ندين ، فكر كنم تو فرهنگ اسلامى ما هم چنين چيزى هزاران بر امده !
هيچ ميدونين اگه همين حكر ها نبودن شماها اينترنتى نداشتين كه بخواين بياين اينجا نظر بدين ؟
هيچ ميدونين كه همين hackera بودن كه يونيكس رو اختراع كردن و سالها بعد اون مايكروسافت و ms-dos بوجود آمد ؟ هيچ ميدونين نصف بيشتر protocol هاى امنيتى رو همين هكر ها واسه امنيتِ شماها نوشتند ؟
من دعوت ميكنم كسانى رو كه واقعا علاقه دارن اطلاعاتى در اينبار داشته باشن رو به خوندن ۲ مقاله نسبتأ بلند و مفيد درباره هكر ها !
[/url][/quote]

دوست عزيز اولا ورودت رو به سايت تبريك ميگم.

دوما حرارت مزاج شما كمي مايه نگراني شد. كسي به هكر لقب دزد نزد. من بي سواد تا اين اندازه ميدونم كه هكر سفيد و سياه داريم كه نوع دوم با اجازه شما همه جور دزدي ميكنه. (در ايران ميزان اطلاعات ما در نت كم هست ولي در ساير نقاط بيشتر)

سوما لينك شما بدون منبع هست.لطف ميكني منبع لينك رو معرفي كني. ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من منظور خاصى نداشتم از حرف زدنم ، شرمنده اگه تند حرف زدم .
بد مرجع فارسى همون سايت هست و اگر شما باز كنيد لينك رو ميبيند كه مترجم خود همون سايت هست و مرجع اصلى رو هم خودش گذشته كه ترجمه كرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر ir_unix ببخشیدا اما ما اینقدرا هم نفهم نیستیم
بله می دونم ولی شما می دونید هکر ها به سه دسته سفیدسیاه خاکستری تقسیم می شوند من خودم هک بلدم وجدیدترین روش های روز رو هم سعی بخوندنشون دارم
بعدشم هر هکری بالاخره یه جور دزدی میکنه اما بستگی داره که در راه خوب باشه یا بد اگه بذد باشه که همون دزده اگه خوب باشه خدا بهش ثواب این کارو می ده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای مقابله با هک بهترین راه اینه که شما خودتون یک هکر باشید.چون اینجوری کار هایی که طرف ممکنه بکنه رو می تونید پیش بینی و با ان ها مبارزه کنید.
هک فرهنگ خاص خودش رو داره که بسیاری از هکر ها خط قرمز های این فرهنگ رو رد کردن در نتیجه عده ای نیز به دنبال ان ها برای خنثی کردنشون رفتند.هک در ایران بیشتر از نگاه منفی دیده می شه تا مثبت.هک بسیار گسترده تر از اون چیزیه که فکر کنید زیرا با هک به جز ازار داشتن کار های مفید بسیاری می شه کرد.مثلا هک بازی برای تغییر ان.

خلاصه این 4 خط رو نوشتم باسه یه اشنایی کوچیک.قرار بود یه سایتی رو هک کنیم برنامه ی خیلی خفنی داشتیم بعد دلمون باسشون سوخت بی خیال شدیم. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا جان برنامه!!!نه سی دی و نرم افزار!!مثل برنامه ی روزانه!!

منظور:نقشه!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خيلى خوب كه همه به امنيت اهميت ميدين و دوست دارين كه بيشتر در موردش بدونين ، اول از همه اينو بهتون بگم كه هكر ها دزد نيستن !!! لطفا قبل اينكه اطلاعاتى در مورد چيزى داشته باشين در موردش بهتره نظرى ندين ، فكر كنم تو فرهنگ اسلامى ما هم چنين چيزى هزاران بر امده !
[color=red]لینک ها به علت مخالق بودن با قوانین ایران اسلامی پاک شد علی75 [/color][/quote]

متاسفم واسه خودم كه تو بحثِ بچّگانه شما وارد شدم دوستِ عزيز ، فكر كنم اينجا هركى از خارج ايران نظرى بده ضدِ نظام تلاقى ميشه نه ؟ مى تونين بگين شما چقدر درباره اون سايت و كسانى كه مديريت ميكنن شناخت دارين ؟ چند بر كتاب هاى لينوكس رو از كتاب فروشى خريد يا نگاه كردين نويسنده اون كى بوده ؟ چند بار در مورد پروژه سيستم عامل ملى كه چند سال درِ روش كار ميشه مطلبى khondin ؟ كاش قبل اينكه كارى انجام بدين كمى در موردش تحقيق ميكردين ، باز هم متاسفم كه اين بحثِ كودكانِ رو ادامه دادم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.