mostafa_by

بسيار مهم - انتخابات نمايندگان كاربران و مديران در كميته انضباطي

Recommended Posts

با سلام خدمت تمامي دوستان عزيز.
طبق آخرين مصوبه‌ي شوراي سايت، از اين پس قرار شد به منظور برطرف ساختن هرگونه شك و شبهه در نحوه‌ي رسيدگي به تخلفات كاربران سايت و همچنين به منظور دموكراتيك بودن اين رسيدگي و مهمتر از اون، احترام به نظرات كاربران عزيزي كه با فعاليت موثر خود، در پيشرفت اين سايت نقش بسيار موثري دارند، تصميم به علني ساختن روند رسيدگي به موارد احتمالي تخلف كاربران و مديران عزيز گرفته شد.

به همين منظور، تصميم بر اين گرفته شد كه از ميان كاربراني كه بيشتر از 300 پست ارسال نموده‌اند، با رأي خود كاربران عزيز، 2 نفر به عنوان نماينده‌ي كاربران سايت، به عضويت شوراي رسيدگي كميته‌ي انضباطي دربيان.
انتخابات هم يا با اجماع بر روي دو كاربر و يا با كانديدا شدن حداقل 3 نفر و برگزاري انتخابات در تاپيكي مجزا خواهد بود.
درصورت اجماع، نمايندگان منتخب كاربران به بنده معرفي شده و درصورت عدم اجماع، كساني كه خود را واجد شرايط مي‌دانند، در پيغام خصوصي خود را به بنده معرفي نمايند.

همچنين مديران سايت (تمامي مديران، بغير از اعضاي ستاد مشترك)، نيز مي‌توانند از ميان خود، دو نفر را بعنوان نماينده، به بنده معرفي نمايند.

مدت زمان عضويت در شوراي رسيدگي كميته‌ي انضباطي، سه ماه بوده كه در صورت لزوم، تا يكماه نيز قابل تمديد مي‌باشد.

وظيفه‌ي كاربران و مديران منتخب نيز علاوه بر رسيدگي به تخلفات كاربران، تهيه و تصويب قانون تخلفات كاربران و مجازات مربوطه و شرح وظايف كميته‌ي انضباطي و نحوه‌ي رسيدگي كميته‌ي مذبور خواهد بود.

اگه دوستان، سوالي در اين زمينه دارن، بفرماين.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]اولا به نظر من باید بعد از پایان غیبت صغرای سعید به همان متخلفان رسیدگی میشد...دوما نیازی به دموکراسی نیست...اگر کاربری تخلف سیاسی کرد باید با همان روش پله به پله(بن 3 و 30 روزه و دائمی) با او برخورد کرد...:mrgreen:
...
اما خوب،به هر حال به عنوان سرشناس ترین عضو ،میتونم نماینده بشم... امیدوارم هرگز مجبور به اخراج کاربری نشیم.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به هر حال به عنوان سرشناس ترین عضو ،میتونم نماینده بشم

دوست عزيز
بنده يك سال هست كه در سايت فعاليت ميكنم و تازه يكي دو هفتس كه با نام كاربري raptor آشنا شدم. تعجب ميكنم از شما كه خودتون رو سرشناس ترين عضو خطاب ميكنيد!!!!! :mrgreen:

اجازه بديد كاربران با سابقه تر از من و شما نماينده بشوند.

تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز، نوژه جان.
جناب رپتور، تقريباً از اوايل تشكيل سايت، ثبت نام كردن و پست دادن.
البته بنده هم چند مدتي بود كه زيارتشون نمي‌كردم. ولي اينطور هم نيست كه ايشون تازه‌وارد باشن.

در هر حال.
همانطور كه عرض شد، دوستاني كه اين توان رو در خودشون احساس مي‌كنن، مي‌تونن كانديدا بشن. ولي نظر نهايي رو كاربران عزيز مي‌دن؛ چرا كه كسي كه انتخاب مي‌شه، نماينده‌ي كاربران براي وضع و تصويب قوانين و اجراي آن هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همون جور که رپتور عزیز توضیح دادند این جوری قضیه خیلی پیچیده می شه. قوانین سایت که معلومه رسیدگی کردن بهشون هم خیلی احتیاج به قاضی و هیئت منصفه نمی خواد .
در ضمن من با دموکراسی از اساس مخالفم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته ما فينگيلي تر از اين حرفهاييم كه تو اين بحث شركت كنيم ولي بنده هم از اساس با دموكراسي مخالفم همون قوانين سليت بهتره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وظيفه‌ي كاربران و مديران منتخب نيز علاوه بر رسيدگي به تخلفات كاربران، تهيه و تصويب قانون تخلفات كاربران و مجازات مربوطه و شرح وظايف كميته‌ي انضباطي و نحوه‌ي رسيدگي كميته‌ي مذبور خواهد بود.

منظورتون اينه كه ديگه مديران كاري به تخلفات ندارن يا اينكه بايد تخلفات رو به اين شورا گزارش بدن؟

ببخشيد من خوب متوجه نشدم

در مورد دمكراسي من هم موافق آن به صورت كاملا باز نيستم و خود دمكراسي هم نياز به يك نهاد كنترل كننده داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همون جور که رپتور عزیز توضیح دادند این جوری قضیه خیلی پیچیده می شه. قوانین سایت که معلومه رسیدگی کردن بهشون هم خیلی احتیاج به قاضی و هیئت منصفه نمی خواد .

.

من هم با رضاي عزيز موافقم اينجا يه سايت نظامي و ارتش چون و چرا نداره مثل روال گذشته باشه خوبه خيلي نمي خواد پيچيده بشه :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر هم که انتخاب می کنید بی زحمت همه رو از یک جناح انتخاب نکنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خدمت دوستاني كه مي‌فرماين به دموكراسي اعتقادي ندارن بايد عرض شود كه :
اين نظر شخصي شماست و كاملاً محترم. ولي مثل اين مي‌مونه كه يه حكومت بياد و قوانين شخصي بذاره و تك و توك مجازات مشخص (مثل عربستان)! وقتي هم كه گرفت، سريعاً مجازات رو انجام بده و كسي هم نفهمه كه چي شد!!
اين، حق طبيعي يه متخلف هست كه از حق خودش دفاع كنه! بارها شده كه كاربراني، اخراج شدن، ولي با ايميل به ادمين سايت توضيح دادن كه منظور از حرفشون چي بوده و ادمين هم وقتي ديده حرف ايشون، درست بوده، اون رو بخشيدن!
حالا ممكنه يه نفر هم پيدا شه و بگه من اينطوري حال نمي‌كنم! با قضيه‌ي اون شيره موافقم كه اول مي‌كشه، بعد مي‌شمره! اون ديگه، به نظر اين دوست برمي‌گرده!
وظيفه‌ي قانونگزار اينه كه اولاً طبيعي‌ترين حقوق كاربران رو ازشون دريغ نكنه، ثانياً قوانيني براي موارد تخلف كاربران بذاره كه مورد قبول كاربران قرار بگيره! اصراري هم بر اين نيست، چرا كه سايرين نمايندگان خودشون رو معرفي كردن. اگه كاربران عزيز، تمايلي به انجام اين كار ندارن، مديران سايت هم مسلماً نمي‌تونن به زور، اين حق رو به اين عزيزان بدن. ولي خودشون ضرر مي‌كنن؛ چرا كه در اجراي روند، هيچ تأثيري نداره! فقط اينطوري، دوستان كاربر، حق اظهار نظر و رأي در مسائلي به اين مهمي رو از دست مي‌دن.

منظورتون اينه كه ديگه مديران كاري به تخلفات ندارن يا اينكه بايد تخلفات رو به اين شورا گزارش بدن؟

ببخشيد من خوب متوجه نشدم

در مورد دمكراسي من هم موافق آن به صورت كاملا باز نيستم و خود دمكراسي هم نياز به يك نهاد كنترل كننده داره

نه دوست من.
مديران سايت، وظايف خودشون رو دارن. اين دو نفر نماينده هم نماينده‌ي مديران سايت در كميته‌ي انضباطي هستن كه در كنار مديران ارشد و نماينده‌ي كاربران، وظيفه‌ي رسيدگي به تخلفات احتمالي كاربران و مديران عزيز رو بعهده دارند و همچنين در وضع قوانين اين كميته، مشاركت دارن.
دموكراسي، حداقل چيزي كه داره، بازخوره! يعني شما، نتيجه‌ي عيني تصميم و انتخابت رو مي‌بيني و اين امكان برات وجود داره كه اشتباهات احتمالي رو اصلاح كني و در جهت بهبود گام برداري. ولي دموكراسي محدود (كچل حسن يا حسن كچل)، فرقي با ديكتاتوري نداره؛ چرا كه عملاً اين اصلاحات و رفع اشتباهات درش معني نداره.
ولي در كل، اينجا كلاس درس دموكراسي نيست و تاپيك هم مربوط به مزايا و معايب دموكراسي نمي‌شه.
ولي اين كار، حداقل چيزي كه داره، احترام به نظرات كاربراني هست كه در سايت فعاليت مي‌كنن.

ضمناً اگه صرفاً عمل به قوانين سايت، كافي بود، تا امروز بسياري از كاربران بايد اخراج مي‌شدن و ديگه هم تشريف نمي‌آوردن به سايت! بماند كه همين كاربراني كه بعد از دهها تخلف اخراج مي‌شن، چه مظلوم‌نمايي‌هايي رو انجام مي‌دن؛ بخصوص بعد از اينكه توسط ادمين سايت بخشيده مي‌شن!! با اين كار، حداقل تمامي كاربران عزيز در جريان رسيدگي قرار مي‌گيرن و ديگه امكان سوء استفاده براي هيچ‌يك از كاربران متخلف پيش نمياد و كسي هم نمي‌تونه بگه كه صرفاً به خاطر اينكه مديران نتونستن عقيده‌ي من رو تحمل كنن، اخراجم كردن؛ چون جوابي نداشتن ...!!

سامان جان.
علت اينكه از كاربران عزيز درخواست كردم كه از بين خودشون، دو نماينده معرفي كنن و اگه نتونستن، كانديداهاشون رو معرفي كنن كه با يه انتخابات ساده، نمايندگان معرفي شن هم دقيقاً همين بود برادر من!
اگه مي‌خواستيم از يه جناح انتخاب كنيم كه اسم دو، سه نفر رو مي‌برديم و مي‌گفتيم اينا نمايندگان شما هستن!!
اين اجازه و اختيار به كاربران داده شده كه نمايندگان خودشون رو خودشون انتخاب كنن (حالا مي‌خواد از هر جناح يا تفكري باشه! صرفاً اعتقاد و عمل به قوانين سايت بايد درش وجود داشته باشه).
مديران هم در انتخاب نمايندگان كاربران سايت، دخالتي نمي‌كنن.
ولي اگه فرداي روز، نماينده‌ي كاربران تخلفي انجام بده، مصون نيست. به همين خاطرم دوستان سعي كنن از نمايندگاني استفاده كنن كه مشكلي بوجود نياره؛ چرا كه در حق خودشون اجحاف خواهد شد.

============================

راستي دوستان عزيز توجه داشته باشن كه :
كاربران عزيز، به هيچ‌وجه مديران رو بعنوان نماينده‌ي خودشون معرفي نفرماين!
مديران، بصورت مجزا دو نفر نماينده مي‌تونن معرفي كنن.

پس كاربران و مديران، هركدوم فقط از بين خودشون، اين انتخاب رو انجام بدن و درصورت رسيدن به اجماع، نماينده‌ي خود رو به بنده معرفي بفرماين.

<

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا انتخاب نکنید ! خیلی پیچیده می شه !
نوژه جان راپرتر 2 سالی هست تو سایت هست ولی بخاطر مشکلات احتمالا دانشجویی دیگه سر نمی زده مثل خودت که نبودی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تائید فرمایشات برادر مصطفی از تمام کاربران دعوت میکنم در این مبحث مهم که به نوعی میتواند اولین مورد در سایتهای ایرانی باشه تا خود کاربران بهشون مسئولیت داده بشه شرکت کنند.

قطعا این امر نه تنها باعث پیچیده تر شدن اوضاع نخواهد شد بلکه کاربران قادر به بیان نظرات و شرکت در برخی تصمیم گیریها میشوند. حال اگر کسی به این امر اعتقاد نداره نظرش محترم ولی در تاپیک پست نده تا از موضوع منحرف نشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من رضا کیانی و لیچ خوبن!! و بیشتر بچه ها هم قبولشون دارن!!
هی سپهر من عمرا اگه تو رو انتخاب کنم!! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این کار یک سری جنبه های مثبتی داره یک سری جنبه های منفی
البته یک نکته ی مثبتش اینه که طرفی که می خواهد جریمه شود فرصت دفاع را دارد

اما یک نکته ی مهم
اگر قرار کسی به جرایمش رسیدگی بشه باید طرف های درگیرش هم باشند چون اینطور طرف احساس نمی کنه که قرار کوبیده بشه
مثلا در رسیدگی به وضعیت کاربر نیودی آقا مصطفی شما هم بیایید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام ! با تشكر از مصطفي عزيز كه اين ايده خوب رو مطرح كردند !
بنظر من حرف دوست خوبمون saman777 كه گفت از چند جناح اين افراد انتخاب بشن خيلي خوبه !

به نظر من برادر ليچ ، رضا كياني ، همینطور فلانکر (که البته به مدتیه تو سایت پیداش نیست ولی فوق العاده آدم باحالایه چون از نزدیک میشناسمش !) و همینطور رپتور (با توجه به این که هم منطقیه (توی تاپیک اف-22 بر عکس بقیه بچه ها که احساسی بودن رپتور منطقی بود) و هم زیاد به سایت سر میزنه !) از همه بهترند !
رای من :
-لیچ
-رپتور
-رضا کیانی
-فلانکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.