EBRAHIM

مشاوره برای خرید کارت گرافیک

Recommended Posts

[color=darkblue]سلام

دوستان عزیز میتوانند در این تاپیک، قبل از خرید کارت گرافیک با سایر گرامیان مشورت کنند...

:lol:

[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]خوب ابتدا خودم شروع میکنم...

متاسفانه کارت گرافیکم به دلایلی به رحمت خدا رفت و دنبال یک کارت گرافیک مناسب برای گیم با بودجه حدود 100 تومن هستم... نظر خودم Gigabyte HD4670 1GB GDDR3 با قیمت 110 تومان هست...و تا حدودی 4650 یک گیگ...
...
4670 : حافظه: 1GB GDDR3 - فرکانس هسته: 750 - فرکانس حافظه: 2000 - واحد سایه زنی: 320 - قیمت: 110 هزارتومان
4650 : حافظه: 1GB DDR2 - فرکانس هسته: 600 - فرکانس حافظه: 1000 - واحد سایه زنی: 320 - قیمت: 90 هزار تومان
؟
[size=9]ممکنه مشخصات اشتباه باشه...[/size]
[align=center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/gigabyte_4670.jpg[/img][/align]
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طی هفته گذشته قیمت برخی کارتهای گرافیک کاهش یافته و (با توجه به گران بودن 4770 در ایران و قویتر بودن 4850) به طور مثال من یک کارت 4850 یه گیگ gddr3 مارک force3d رو خریدم 165 تومن که در 3dmark 06 امتیاز سه بعدی 5750 آورد! این کارت اگر بخوای یکم سر کیسه رو شل کنی از هر نظر توصیه میشه و تا چند سال نیاز به کارت جدید رو برطرف میکنه. یک پله پائینتر کارت 4830 یه گیگ اگر پیدا بشه گزینه مناسبی هست با قیمت تقریبی 120 تومن و پائینتر از اون 4670 با قیمت 100 تومن یا حتی کمتر در مارکی چون msi که با این قیمت کراسفایر برج هم داره! از بین مارکهای asus , club3d , force3d , sapphire , his ... خرید کن ولی سراغ گیگا نرو.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]از نظر قیمت ها ما که چیزی ندیدیم ارزون بشه!
چرا؟ مدتی میشه گیگا کارمیکنم،دوستانم هم همینطور... چیز خاصی ازش ندیدم غیر از الان که معلوم نیست چطور سوخت!
راستی این Club هم که همه جا پر شده تایوانیه !!! به نظر چیز خوبی میاد...[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گیگا مارک خیلی معتبری هست و با کیفیت اما من هم نمیدونم چطوری میسوزن! یکی از آشنایان که بورد گیگا کار میکرد میگفت از 100 تا 20 تاش خرابی داشته! ولی اگر خوب در بیاد حرف نداره.

کلوب هم خوبه بد نیست اما به سطح sapphire و asus نمیرسه البته از msi کمی گرونتره که علت میتونه در متفاوت بودن طرق واردات باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]تا جایی که میدونم بورها مشکل خازن دارند،یکی از دوستانم هم گیم نت داره،گفت 2 تا خرابی داشت !!! گارانتی هم قبول نکرد...
خوب 4850 یکم گرونه... میمونه 4670 و 4830 ...
اگه ممکنه مشخصات 4830 رو بنویس ببینیم چه طوره! :lol:
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه قیمت 4770 پایین بیاد بهترین گزینه برای خرید در سطح متوسط است .اما حالا به نظر من صرف با خرید 4830 است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینم مشخصات 4830 xfx

XFX Graphic Card 4830 512 MB DDR3 XFX

specifications:
Bundles: 0
Bus Type: PCI-E 2.0
GPU Clock: 575 Mhz
Memory Bus: 256
Memory Type: DDR3
Memory Size: 512 Mb
Memory Speed: 1800 Mhz
Thermal Solution: FANSINK
Minimum Power Supply Requirement: 450 Watts with one 6-pin PCIE power connector
Outputs : HDTV, , Dual-Link DVI
Card Dimensions: 9" x 4.376" x 1.5"
Package Contents:

DVI Adapter, HDTV Component Adapter, 6 Pin Y Power Cable

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آره بورد زیاد خرابی میده حالا شاید با فناوری جدید افزایش طول عمر این مشکل رو گیگا رفع کرده باشه که چون از این بوردهای جدید جایی ندیدم چیزی نمیتوان گفت!

کارت 4830 تقریبا با 4770 برابره 5 10 درصد فریم کمتر میده و یه مقدار حرارت بیشتر تولید میکنه ولی از نظر قیمت بعد کاهش قیمتها توسط ای تی آی ازش ارزونتر هست. الان تو تبریز 4830 512 مگ فورس3دی اومده 105 تومن! اگر بتونی تا 120 تومن 1 گیگش رو پیدا کنی از 4770 هم به علت باس و حافظه بیشتر قویتر خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این گیگابایت قضیه داره!
من شنیدم یه شرکت هایی در چین و.... بورد های گیگابات بخصوص مین بورد ها شو با نام تجاری این شرکت می زنند! و به بازار کشورهای خاورمیانه و....منتقل می کنند
چند وقت پیش هم گیگابایت یه اطلاعیه ای در این ضمینه داده بود!

به نظر من هم سراغ مارک های asus ,Sapphire,HIS,club3dو msi,force3dو....برو, سراغ GIGABYTE هم اگه سریالشو توسط سایت سازنده چک می کنی برو!
اما سراغ رم DDR 2 حتی 4 gig نرو
سعی کن رم کارت گرافیکت 1 gig باشه کارت های 512 مثل 4850 در بازیهایی مثل GTI پنج و....که وسعت بازی بالاست مشکل دارندبازیهای آینده هم به طرف محیط آزاد و فضای بازتر حرکت می کنند

میگم این کارتی که سعید خریده با این قیمت رو اگه بتونی بخری عالیه! icon_wink

من که اصلا خاطره خوبی با کارت های متوسط ندارم :lol:
هر بازی جدیدی که می یومد یعنی یه مشکل تازه!!
تو یک سال 200 هزار تومن ضرر کردم!!!
اول 5500 بعد 6200 بعد 6800 بعد 8600GT بعدش هم که کریسیس اومد دیگه داغ کردم! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]من به پيشنهاد سعيد جان، كارت 9600GT رو پس دادم و به جاش 4850 با مارك Asus خريدم . 215000 تومن . يه روز بعدش سعيد بهم گفت كه اين كارت رو هم پس بدم و به جاش 4850 با مارك Force3D بخرم با قيمت 165000 تومن . متأسفانه به حرفش گوش نكردم .

رپتور جان به نظر من همون كارتي رو كه سعيد ميگه بخر . مشاوره خوبي ميده .

نميدونم چرا از وقتي اين كارت رو نصب كردم ، روي صفحه مانيتور نويز ميفته !حتي وقتي تو ويندوز كار خاصي نداشته باشم . كسي ميدونه مشكل كجاست ؟[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابک جان مشکل از درایور هست از سایت amd.com نسخه 9.7 کاتالیست رو دانلود و نصب کن درست میشه اگر نشد که به احتمال 99 درصد میشه یا با سیستم سازگار نیست یا مشکل داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]خوب متاسفانه بعد از بررسی 12 فروشگاه، 4830 پیدا نکردم،جالبه هر مغازه ای که میرفتم 4670 گیگا داشت! سعید به نظر بد نمیاد، 128 بیت نسل3... :lol:
منتها 4830 یه چیز دیگست...به نظرت با وجود باند 256 بیت به بیشتر از 512 مگ نیاز هست؟
...
امروز میرم شاید گیر اوردم(فکر کنم Club باشه)... :lol:
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعی کن گیگا نخری مگر اینکه مارک دیگه موجود نباشه.

کارت 4830 یه گیگ چون 256 بیت هست از تمام حافظه استفاده میکنه ولی 4670 عملا بیشتر از 512 مگ کشش نداره ولی هر کدوم رو بخری یه گیگ بگیر اختلاف قیمت چندانی ندارن در عوض یه مقدار روانتر بازی رو اجرا میکنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.