Haj_Rezvan

سامانه دفاع هوایی پی-29 (P-29)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

3m_sad_tyran.jpg

بسم الله الرحمن الرحيم
امروز مي خواهيم به سامانه اي بپردازيم که تاکنون در ايترنت و فروم هاي خارجي چيز در ان رويت نشده و اين متن > ترجمه سخن يکي از افراد قسام در
شبکه قدس است که خودم ديدم و ترجمه کردم
در پي افزايش حملات جنگنده هاي دشمن در خلال جنگ فرقان(فلسطيني ها به جنگ22 روزه جنگ فرقان مي گويند) نيرو هاي دفاعي (قسام) براي بر خورد با اين هواپيما تصميم به نصب سامانه اي جديد گرفت تا با جنگده ها وبالگرد هاي دشمن مقابله کند متاسفانه هيچ اطلاعاتي تاکنون در اينترنت منتشر نشده است(يا سامانه بسيار قديمي است يا بسيار جديد خدا مي دونه) تنها اطلاعاتي که اين مسئول داد اين بود که از وقتي که اين توپ وارد جنگ شد تلفات قسامي ها در رابطه با جنگ هوايي يعني همون بمباران ها خيلي کمتر شده است و ديگر اپاچي بقول خودشون اپاشي ديگه کمتر در ماموريت هاي بمباران ديده شد
البته همين توپ چندين فروند هواپيما بي سرنشين رو زده که اجزاي بيشترشون به نمايش در اومده
4بار هم با اپاچي روبرو شده که تونسته اپاچي رو مغلوب کنه واپاچي ها وفرار کنند برند . اما تاکنون با اف16 مقابل نشده اگه مي شده احتمال شکستش زياد بوده به هر حال
تاريخچه عملياتي:
منطقة بيت لاهيا:
در اين منطقه در روز پنجم جنگ يک رويايي مي شه که بين بالگرد اپاچي و اين توپه هست که مثل اينکه بازم اين توپ برنده مي شه واپاچي رو مي زنه
منطقة رفح:
واحد هاي پدافند حماس در اين منطقه يک هواپيما برسرنشين رو شناسايي مي کنند و باز هم با موفقيت ميزننش
منطقه خان يونس:
در اين منطقه هم واحد هاي پدافند قسام(حماس) يک هواپيما عکس برداري بي سرنشين رو شناسايي مي کنند و باز هم ميزننش
منطقه ساحلي:
در اين منطقه واحد هاي تابع ضد هوايي يک هليکوپتر تهاجمي رو شناسايي مي کنند و هليکوپتر از ترس فرار مي کنه
منطقة الدرج:
در اين منطقه واحد هاي ضد هوايي قسام اعلام کردند که چندين هليکوپتر تهاجمي نيروي زميني داره بهشون حمله مي بره در روز3/1/2009م بعد از اعلام دستور واحد هاي ضد هوايي مجاهدين اکثر اون ها رو مورد اصابت قرار مي دهند و همشون با خسارات فراوان فرار مي کنند
به گفته بعضي نوع هليکوپتر ها OH-58d بوده
البته يک درگيري ديگه تو اين منتقه اتفاق افتاده که بيشتر هليکوپتر ها رو ميزنن هليکوپترا در ميرن و کار رو به جنگنده ها مي سپارند که جنگنده ها بمب
رو الکي رها مي کنند ودر مي روند
منطقه فتح: تو اين منطقه هم چند تا هواپيما ضربتي رو ديدند که اونها رو مورد اثابت قرار دادند
ببخشید اگه کم بود

مترجم:علی 75

در صورت ذکر نام نویسنده که علی75 ونام منبع که میلیتاری می باشد فراموش نشود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر امکان دارد شما و یا دوستان دیگر همراه مطلب عکسی ارسال کنند تا مطلب کاملتر شود.
تاپیک منتقل شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نکنه علی جان!!
ولی من فکر می کردم پی 29 یه موشک ضد زره باشه!! چونکه یه دونه فیلم ازش هست!! تو اون تاپیکه گذاشتم احتمالا!!

بعد تو یه فایل پی دی اف که خود گردان قسام منتشر کردن در مورد تعداد تانکها و ادوات منهدم شده یکی از سلاحهایی که باهاش تانکها منهدم می کردن همین پی 29 بوده!!

حالا اجالتا این فیلم رو از همین پدافنده داشته باشین!!

http://www.alqassam.ps/images/userfiles/image/vedio/3mliat_jhadia/difa3_jawii.rmvb

:?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من این رو قبلا می خواستم دانلود کنم به 10 مگم رسید کسی کامل دانلود کرده بگه حجمش چنده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من یک توپ 20 م م اتومات برای مقاصد ضد زره و ضد هوایی یا از سری توپهای 75 م م دو لول امریکایی که در لبنان توسط نیروهای حزب الله استفاده می شود است از این سری توپها در لبنان مستقر بر روی وانت پیک اپ دیده شده است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام اين چيزي كه تو كليپ بود بيشتر به درد تيربار زميني مي خوره ولي گفتن لنگه كفش هم در بيابان غنيمتيست :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این توپ 75 م م دارای 2 تا لوله ی موازی است و یک شلیک تک تیر یا 2 تایی باهم ( البته با فاصله ی زمانی بسیار کم ) می تواند انجام دهد . از انونه از توپها نصب شده بر روی وانت شولت در لبنان دیده شده که برای حمله به سنگرها و اهداف ازش استفاده می شه . از زاویه ی لوله ی توپ اون طوری که ما فهمیدیم می تونه بر ضد اهداف هوایی نظیر هلیکوپتر ها و پهباد هایی که با سرعت کم در حرکت هستند استفاده بشه . حالا مطمئن نیستم در مورد این توپ ضد هوایی قسام ولی از انچه تو کلیپ دیدم و اتش دهنه ی سلاح در بین درختها احتمال زیاد از همین مدل توپ ها حالا شاید با کالیبر متفاوت باشد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.