SHAFAGH23

آویرا آنتی ویروسی بی رقیب !

Recommended Posts

[color=indigo]

میخوام تو این تاپیک با نیم نگاهی به نتایج بدست اومده از یک آزمون معتبر در زمینه تست آنتی ویروسها شما رو با یک آنتی ویروس جدید آشنا کنم.
بصورت ماهانه یا گاهانه! موسسات فعال در زمینه امنیت روی آنتی ویروسهایمختلف تستهایی رو بعمل میارن و بر این اساس به امتیازدهی به آنتی ویروسها میپردازن. از معتبرترین این آزمونها آزمونیست که موسسه AV-Comprative میگیرد. در ماه آگوست آزمونی بر اساس شناسایی در لحظه یا On-Demand شانزده آنتی ویروس گرفته شد که به اختصار به آن میپردازیم (البته فقط آنتی
ویروسهای معروف رو جدا کردم):
ویروسهای ویندوزیدر این قسمت آنتی ویروس AVK با تشخیص 99.9 درصدی مقام اول رو کسب کرد.
- avira با 99.7 درصد
- avast با 99.6 درصد
4- kaspersky با 99.1 درصد
5- norton با 98.9 درصد
6- nod32 با 98.3 درصد
7- avg با 97.5 درصد
- bitdefender و mcafee با 96.5 درصد
ویروسهای ماکرویی
در این قسمت آنتی ویروس AVK و AVAST مشترکا با 100 درصد تشخیص اول شدند.
مقام دوم برای norton ثبت شد با تقریبا 100 درصد قدرت شناسایی
3- mcafee با 99.9 درصد
4- avira و nod32 با 99.5 درصد
5- kaspersky با 99.2 درصد
6- bitdefender با 90.8 درصد
7- avg با درصد 90.7
ویروسهای اسکریپتی
در این قسمت هم AVK با 96.9 درصد مقام اول را بدست آورد.
2- avira با 96.4 درصد
3- kaspersky با 95 درصد
4- avast با94.3 درصد
5- norton با 87.2 درصد
6- bitdefender با86 درصد
7- nod32 با 85.5 درصد
8- mcafee با 77.1 درصد
9- avg با 57 درصد
کرمهای اینترنتی
در این قسمت هم آنتی ویروس AVK با 99.5 درصد گوی رقابت رو از بقیه ربود!
2- avira با 99.4 درصد
3- norton با 98.4 درصد
4- avast با 98.1 درصد
5- kaspersky با 97.6 درصد
6- bitdefender با 96 درصد
7- nod32 با 94.9 درصد
8- Avg با 94.8 درصد
9- mcafee با 87.1 درصد
Backdoors Bots
اینبار مقام اول نصیب Avira با 99.3 درصد شد.
2- avk با 99.2 درصد
3- norton با 98.6 درصد
4- avast با 97.5 درصد
5- kaspersky با 96.4 درصد
6- avg با 95 درصد
7- nod32 با 94.8 درصد
8- bitdefender با 89.3 درصد
9- mcafee با 85.9 درصد
تروجانها
Avira اینبار هم اول شد با 99.2 درصد.
2- avk با 99 درصد
3- norton با 97.7 درصد
4- avast با 97.1 درصد
5- avg با 94.8 درصد
6- kaspersky با 94.1 درصد
7- bitdefender با 93.2 درصد
8- nod32 با 92.2 درصد
9- mcafee با 88.1 درصد
دیگر بدافزارها
مقام اول برای AVK با 96.5 درصد
2- avira با 96.2 درصد
3- avast با 95.4 درصد
4- kaspersky با 94.8 درصد
5- norton با 94 درصد
6- bitdefender با 86.8 درصد
7- nod32 با 78.8 درصد
8- mcafee با 77.1 درصد
9- avg با 76.4 درصد
نتایج نهایی
در مجموع آنتی ویروس Avira با معدل 99.2 درصدی مقام اول رو کسب کرد
آنتی ویروس AVK با 99.1 درصد دوم شد
و Norton با 97.9 درصد جایگاه سوم رو بدست آورد.
4- Avast با 97.3 درصد
5- Kaspersky با 95.1 درصد
6- AVG با 94.3 درصد
7- NOD32 با 93 درصد
8- BitDefender با 92.4 درصد
9- McAfee با 84.4 درصد
توضیحات تکمیلی
با توجه به اطلاعات فوق تقریبا میشه گفت که همه ی این آنتی ویروسها در یک سطح هستند و چند درصد اختلافی که وجود داره دلیل بر برتری مطلق یا ضعف یک
آنتی ویروس نیست.
مک آفی با آنتی ویروسهای دیگه فاصله زیادی گرفته و البته مدتهاست محبوبیتخودشو از دست داده. شاید از اون موقعی که سرورهای خودشو برای آپدیت بروی
ایران بست دیگه دربین کاربرای ایرانی جایی نداشت. البته بدلیل رایگان نبودنش بیشتر از این در موردش حرف نمیزنم.
بیت دیفندر هرچند در این آزمون در رده نهم قرار گرفت ولی جز آنتی ویروسهای
پر قدرت به شمار میاد. البته آپدیت ساعتیش آزار دهنده است و حجم بالای اونو استفاده نسبتا زیاد از منابع سیستم و مهمتر از همه پولی بودنش منو از خودش رنجوند!
نود32 با اینکه خیلی طرفدار داره ولی از یک مشکل بزرگ رنج میبره اونهم در نسخه 3 به بعد این انتی ویروس هست. ماجرایی به نام آپدیت نشدن! البتهدوستانی که از نسخه 2.7.39 استفاده میکنند با این مشکل مواجه نیستند ولی حالا که سازنده هاش به هر در زدن تا جلوی استفاده غیرقانونی رو بگیرند آدم مگه بیماره که دنبال این نرم افزار باشه؟
AVG آنتی ویروسیه که از نسخه 8 به بعد بصورت رایگان عرضه شد. تو این رقابتهم از نود32 بالاتره پس خیلی راحت میشه استفاده از نود32 رو کنار گذاشت واز AVG استفاده کرد. همونطوری که خیلیها دارن اینکار رو میکنن.
کسپراسکی هم مثل نود32 دوست نداره کسی غیرقانونی ازش استفاده کنه پس ماهمنباید اینکارو بکنیم.
اوست آنتی ویروس جالبی به نظر میاد و کارایی منحصر بفردی داره. در تجربه ای که ازش تو یک کامپیوتر ویروسی داشتم بعد از شناسایی ویروسها درخواستریستارت کرد و بعد از نمایش لوگوی ویندوز در صفحه ی آبی رنگی که گاها
بخاطر چک کردن درایوها ظاهر میشه مشغول پاکسازی ویروسها شد. این یعنی اینکه سرویسها قبل از اینکه فعال بشن و نشه پاکسازیشون کرد بررسی میشن.درسته که این انتی ویروس پولیه ولی با یه ثبت نام ساده تو سایتش میتونید
نسخه 60 روزه ی اون رو تهیه کنید.
نورتون همچنان دربین بهترینهاست ولی آیا این ویژگی یعنی اینکه ما مجبوریماز این انتی ویروس استفاده کنیم؟ 100 درصد جواب منفیست. آنتی ویروسی که
بشدت از منابع سیستم استفاده میکنه و البته پولی هم هست بدرد یک کاربر
خونگی نمیخوره. نورتون برای ما تعریف نشده است.
AVK که البته با نام GDATA هم شناخته میشه شاید مرموزترین انتی ویروسی باشه که تابحال حتی ندیدینش. این آنتی ویروس مخوف همزمان از فناوری نود32
و کسپراسکی استفاده میکنه(البته اگه درست یادم باشه) و این یعنی فراتر ازانتظار بودن که تو نتایج هم همینطور بوده. ولی پولی بودن این آنتی ویروسذوق آدمو کور میکنه! تا بحال که نرفتید سراغش از این به بعد هم نرید.
اویرا انتی ویروسیه که در این آزمون مقام اول رو کسب کرد. 3 تا ورژن دارهاز تجاری و پریمیوم تا شخصی که ورژن شخصیش رایگانه. شدیدا توصیه میکنم به
استفاده از این آنتی ویروس که در کمال ناباوری کمترین میزان استفاده ازمنابع سیستم رو داره و بدون هیچ دغدغه ای به راحتی آب خوردن آپدیت میشه.
تا وقتی که در میان بزرگان نرم افزارهای رایگان این چنینی وجود دارهاستفاده از معادلهای پولی کار بچه گانیه به شمار میاد. تازه کلی وقت همبزارید سر آپدیت کردنو سریال پیدا کردنو از اینجور کارا.
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نتایج خیلی شبیه هست و نمی توان گفت فلان برنامه قویترین باشد!

اما من شخصا از ترکیب کاسپرسکی و ای وی جی راضی هستم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امابه نظر من بهترین آنتی ویروس آویرا است .نه کاسپر ونه ای وی جی درسطح آویرا نیستند کافیست یک بار امتحان کنید. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من اولین نفری بودم نظر دادم شفق جان.دستت درد نکنه.اما من به تنهایی از ای وی جی استفاده میکنم و بسیار راضیم ازش و تا 9 سال دیگه جواز دارم ازش استفاده کنم با آپدیت خوب و...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تقریبا همه آنتی ویروس ها رو امتحان کردم
avast جالبه!!
کاسپر هم خوبه ولی مشکل اکتیو شدن داره!

همانطور که سعید گفت استفاده ترکیبی از آنتی ویروس ها بهتره

من الآن AVG نسخه ویندوز 7 رو دارم خلیی خوبه!

فقط انگار به عکس گرفته شده با موبایل حساسیت داره! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]منم از AVG استفاده میکنم و به نظرم با توجه به آپدیت شدن مناسب و عدم استفاده زیاد از منابع سیستم و دارا بودن لیسانس فعال تا 9 سال آینده icon_cheesygrin یکی از بهترین گزینه ها برای ایرانی ها به شمار میاد . کاسپر خوبه ولی پیدا کردن کلید فعالش خیلی خیلی مشکله . از nod32 خوشم نمیاد چون یه بار که پاکش کردم و بعد از AVG استفاده کردم کلی کرم و ویروس پیدا کرده بود . انگار نه انگار که اینترنت سکیروتی داشتم icon_question

پس منم به AVG رأی دادم . [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان سلام
من avg رو فقط یک بار اونم یکی دو سال پیش امتحان کردم که خیلی خوب نبود
کاسپر علاوه بر مشکلات گیر آوردن سریال و غیره سرعت رو خیلی پایین میاره که ناشی از استفاده زیاد از سیستمه
نود 32 رو قبلا راحت استفاده میکردم با ورژن 3 که بعد هم پاکش کردم ولی حالا ورژن 4 اون خیلی اذیت میکنه از نظر اکتیو کردن
الان هم با آویرا کار میکنم که همه چیز اعم از آپدیت کردن(آفلاین و آنلاین) و گیر آوردن سریالش خیلی راحته و این رو هم بعضا میشه تا چند سال اکیتو کرد
مشکل سرعت رو هم فقط در قسمت web gaurd داره که میشه غیر فعالش کرد چون خیلی کار به خصوصی انجام نمیده و فقط دانلود رو پایین میاره
علی علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify][color=indigo]دوستاناگه فقط یه بار از آنتی ویروس آویرا استفاده کنید البته آویرا نسخه 9 پریمیم اونوقت متوجه قدرت این انتی ویروس می شوید.شناسایی بیش ازپنجاه هزارویروس وکرم ورتکیت و.... چیز کمی نیست .
من تمامی انتی ویروس های مطرح شده رو استفاده کردم بهترینش همین آویرا است .درمورد ترکیب چند آنتی ویروس هم باید عرض کنم فقط به درد سیستم های پیشرفته قوی می خوره نه تمامی سیتم ها البته باید اینو هم عرض کنم که فلش مموری ها واینترنت بهترین راه نفوذ ویروس ها به سیستم می باشند .حال اینکه ای وی جی فقط اینترنت سیکوریتیش قوی هست ونورتون این توانایی رو خیلی ضعیف داره .اوست هم همینطور .ناد 32 هم همینطور .وبقیه هم همینطور .ولی آویرا رو ببینید اعجوبیه ای هست در این ضمینه وتنها رقیبش ای وی جی وای وی کی میباشد.
درمورد فلش مموری ها هم همه آنتی ویروس ها ضعف شدیدی دارند به طوری که 50درصد از آلوده شدن سیستم ها از همین راه می باشد .ولی آویرا با توانایی ریپیر کردن فایلهای آلوده نه آنها رو پاک می کند ونه از بین می بد بلکه آنها رو بهینه وبازسازی می کند وتنها رقیب اون در این ضمینه کویک هال هندی است که یک آنتی ویروس پولی است.
فقط آویرا icon_cheesygrin [/color][/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بي زحمت منبع رو هم بگذاريد.
بايد ديد اين آزمايش در چه تاريخي با چه ورژن هايي و با چه تنظيماتي انجام گرفته.
من از 4 ESET Smart Security كه آنتي ويروس نود 32 روش هست استفاده مي كنم. هيچ مشكلي از لحاظ سريال و آپديت آنلاين و آفلاين ندارم. تا اين كه همين الان رفتم آپديتش رو چك كنم ديدم سريال جديد مي خواد. رفتم سراغ سايتي كه ازش سريال مي گرفتم ديدم جمع شده رفته icon_cheesygrin icon_question . حالا مي رم دنبال اين آويراي شما ببينم چه جوريه.
يك چيزي رو يادم رفت بگم و آن هم اينه كه آنتي ويروس خوب بايد روي سيستم هايي كه ويروسي هست و اجازه ي نصب آنتي ويروس رو نمي ده بتونه نصب بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام nod ار نظر من اشغاله آويرا خيلي خوبه تا حالا آنتي ويروس به اين خوبي نديدم حالام لايسنسش تموم شده ديگم گير نمياد حالم گرفته شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام nod ار نظر من اشغاله آويرا خيلي خوبه تا حالا آنتي ويروس به اين خوبي نديدم حالام لايسنسش تموم شده ديگم گير نمياد حالم گرفته شد[/quote]
آویرا نسخه 9 رو نصب کن تا لایسنسش رو بهت بدم icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من ناد دارم !! و ازش کاملا راضی هستم در آپدیت هم هیچ مشکلی ندارم!! در مورد فلش هم بدون مشکله (البته من در این مورد چریکی عمل می کنم!!)

من آنتی ویروسای زیادی رو سیستمم نصب کردم!! کسپر ، بیت دیفاندر، ای وی جی، مک کافی و... اما تا حالا این آویرا رو نصب نکردم!!

این رو هم نصب می کنیم ببینیم چی می شه!! ممنون شفق جان!

راستی نامرد !! جان!! این سایت لایسنس ناد رو روزانه قرار میده و همش هم کار می کنه!!
http://www.iransetup.com/Security/Nod32.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این آویرا همون نیست که آیکونش شبیه چتره؟!
اگه اونه که خوب کار میکرد اما بعد از اینکه ویندوز 7 اومد و ای وی جی براش ورژن مخصوص یعنی 8.5 رو قرار داد اونو نصب کردم کلی ویروس و کرم و ... پیدا کرد! icon_question که آویرا پیدا نکرده بود! تعدادش رو هم یادمه! میگم تا چشم نخوره! 2600 تا! icon_cheesygrin
اما این ای وی جی خیلی ازش راضیم! بخش های متنوعی داره که شامل: انتی ویروس.آنتی سپایوار.آنتی روتکیت.ایمیل سکنر.لینک سکنر.وب شیلد.رزدینت شیلد و قسمت جواز یا همون لسنس و آپدیت منجر با دیتابیس قوی که بعضی از قسمت هاش در اوال نصب غیر فعال هستن و بعد از اولین آپدیت فعال میشن! این آنتی ویروس رو به همه بخصوص اونایی که وین 7 رو دارن پیشنهاد میکنم! بعد از این غیر ممکنه ویروسی بشین چون باآپدیت های روزانش جدید ترین ویروس ها و کرم هارو شناسایی میکنه.و سرعت رو هم خیلی کم میگیره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.